Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 02-10-13, 13:34
Το avatar του χρήστη bmw316turbo
bmw316turbo Ο χρήστης bmw316turbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 430
bmw316turbo has a spectacular aura aboutbmw316turbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από s1fis Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον έχετε δίκιο. Ίσως να μην καταλαβαίνω την διαφορά.
Απλά μου χουν σπάσει λίγο τα νεύρα γιατί η αλήθεια είναι πως δε μ'έχει αφήσει σ'ησυχία τα 4 1/2 χρόνια που το χω.

Αντίθετα βέβαια απολαμβάνω την οδήγηση όσο κανένα άλλο.

Σας ευχαριστώ πάντως όλους σας.
Αν βρωμαει λαδι σε συναρτηση με καπνο απο εξατμιση - που φαινεται καθαρα οταν πχ εισαι σταματημενος σε φαναρι και ξεκινας- τοτε ειναι τσιμουχακια.Η επισκευη ειναι ευκολη αλλα και μπελαλιδικη εξου και τα λεφτα που ζητουν.Εγω προσωπικα δεν θα αλλαζα με τιποτα οδηγους βαλβιδων (φυσικα να μην εχουν ξεχειλωσει σαν να μην πω τι...) γιατι για να γινει καλυτερο παιζεις με το μερακι του ρεκτιφιατζη και τα μηχανηματα του.Εγω προσωπικα ,εχω αλλαξει 3 φορες τσιμουχακια στο δικο μου μοτερ προληπτικα χωρις να δω καποια δυσκολια.Απο εκει και περα ενα γατονι θα μπορεσει να στα αλλαξει και χωρις να βγαλει την κεφαλη.Απλα για να μην πεσει η βαλβιδα στο θαλαμο φερνεις το αντιστοιχο πιστονι στο ΑΝΣ και ξεκινας.Προσπαθησε να αλλαζεις πιο συχνα λαδια και καλυτερης ποιοτητας.Τα bmw θελουν υπομονη..
__________________
A TO Z DEVELOPMENTS
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 02-10-13, 17:03
Το avatar του χρήστη s1fis
s1fis Ο χρήστης s1fis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-11-2011
Μηνύματα: 150
s1fis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw316turbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν βρωμαει λαδι σε συναρτηση με καπνο απο εξατμιση - που φαινεται καθαρα οταν πχ εισαι σταματημενος σε φαναρι και ξεκινας- τοτε ειναι τσιμουχακια.Η επισκευη ειναι ευκολη αλλα και μπελαλιδικη εξου και τα λεφτα που ζητουν.Εγω προσωπικα δεν θα αλλαζα με τιποτα οδηγους βαλβιδων (φυσικα να μην εχουν ξεχειλωσει σαν να μην πω τι...) γιατι για να γινει καλυτερο παιζεις με το μερακι του ρεκτιφιατζη και τα μηχανηματα του.Εγω προσωπικα ,εχω αλλαξει 3 φορες τσιμουχακια στο δικο μου μοτερ προληπτικα χωρις να δω καποια δυσκολια.Απο εκει και περα ενα γατονι θα μπορεσει να στα αλλαξει και χωρις να βγαλει την κεφαλη.Απλα για να μην πεσει η βαλβιδα στο θαλαμο φερνεις το αντιστοιχο πιστονι στο ΑΝΣ και ξεκινας.Προσπαθησε να αλλαζεις πιο συχνα λαδια και καλυτερης ποιοτητας.Τα bmw θελουν υπομονη..
Σ'ευχαριστώ! Θα το χω υπόψιν. Εσύ αυτή τη δουλειά την έκανες σε συνεργείο ή μονος σου;
__________________
Όταν ένας άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτοκινήτου στη σύζυγό του, δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν: Ή είναι καινούρια σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο!
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 02-10-13, 18:31
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw316turbo Εμφάνιση μηνυμάτων
ενα γατονι θα μπορεσει να στα αλλαξει και χωρις να βγαλει την κεφαλη.Απλα για να μην πεσει η βαλβιδα στο θαλαμο φερνεις το αντιστοιχο πιστονι στο ΑΝΣ
Χωρίς να είμαι μηχανικός, έχω σκεφτεί κι εγώ μια τέτοια λύση, αν θα χρειαστεί ποτέ στο δικό μου. Απλά δεν ξέρω τη διαδικασία, δε μπορώ να τη σκεφτώ μόνος μου, ούτε έχω διαβάσει ποτέ κάτι παρόμοιο.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 02-10-13, 19:54
Το avatar του χρήστη bmw316turbo
bmw316turbo Ο χρήστης bmw316turbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 430
bmw316turbo has a spectacular aura aboutbmw316turbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από s1fis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ'ευχαριστώ! Θα το χω υπόψιν. Εσύ αυτή τη δουλειά την έκανες σε συνεργείο ή μονος σου;
Ολο το αυτοκινητο μονος μου το πασπατευω ...
__________________
A TO Z DEVELOPMENTS
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 02-10-13, 23:49
Το avatar του χρήστη s1fis
s1fis Ο χρήστης s1fis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-11-2011
Μηνύματα: 150
s1fis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw316turbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Ολο το αυτοκινητο μονος μου το πασπατευω ...
Άρα λοιπόν εσύ είσαι το γατόνι! Άρα θα πρέπει να το βγάλεις το γαιδουράκι κ να βάλεις ένα γάτο!
(Χωρίς παρεξήγηση πάντα έτσι; αστειεύομαι!)

Μακάρι να χα τις απαραίτητες γνώσεις κ χρόνο να το ψάχνω κ γω μόνος μου αλλά που! Μ'έχει φάει η δουλειά! Κ το πρόβλημα είναι πως δεν έχω βρει κάποιον που να χει μεράκι να κάνει τη δουλειά...
Τέλος πάντων σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου.
__________________
Όταν ένας άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτοκινήτου στη σύζυγό του, δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν: Ή είναι καινούρια σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο!
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 01-08-14, 22:28
Το avatar του χρήστη s1fis
s1fis Ο χρήστης s1fis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-11-2011
Μηνύματα: 150
s1fis is on a distinguished road
Καλησπέρα σε όλους,

ήθελα απλά να σας πω πως τελικά έκανα αλλαγή τσιμουχακίων (!) στις βαλβίδες κ αλλαγή βαλβίδας αναθυμιάσεων με 450 ευρώπουλα κ μετά από 6500 χλμ που έκανα κ αλλαγή λαδιών, δεν έχασα ούτε μια σταγόνα!

Κ εφόσον πέτυχες η επέμβαση κ ο ασθενής επέζησε, είπα να το γιορτάσω βάζοντας μεμβρανούλες llumar-titanium απ' την OEM σειρά που έχουν.
Κ θα προχωρήσω φτιάχνοντας τα υφάσματα στις κολώνες που αρχίσει να κρέμονται καθώς επίσης κ τα μαξιλαράκια από δέρμα στα πλαϊνά των καθισμάτων!

Θενκς έβριμπάντι!
__________________
Όταν ένας άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτοκινήτου στη σύζυγό του, δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν: Ή είναι καινούρια σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο!
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 02-08-14, 21:58
Το avatar του χρήστη andreas e46
andreas e46 Ο χρήστης andreas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2014
Μηνύματα: 241
andreas e46 is on a distinguished road
πολύ καλή τιμή , που έγινε η επέμβαση αν επιτρέπεται για να το έχω στα υπόψιν
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 05-08-14, 20:52
Το avatar του χρήστη harrisdriver
harrisdriver Ο χρήστης harrisdriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-05-2008
Μηνύματα: 243
harrisdriver is on a distinguished road
Έκανες και ρεκτιφιε?? Μπορείς να μου στείλεις και μένα ένα pm να μου πεις το συνεργείο να το έχω στα υπόψην?
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 17-06-15, 14:21
PaVloS Ο χρήστης PaVloS δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Μηνύματα: 3
PaVloS is on a distinguished road
Συνάδελφε s1fis, μπορείς να μου στείλεις κι εμένα pm γιατί κι εγώ ΚΑΙΓΟΜΑΙ από το ίδιο πρόβλημα;;; 2 λτ στα 100κμ, αστα... Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 17-06-15, 22:32
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
παρα πολυ αυξημενη καταναλωση, σιγουρα ειναι απο εκει μονο;
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.