Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 15-11-11, 22:48
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sp!ros G Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου ,απο τη στιγμη που το θεμα ειναι οικονομικο πρεπει να σκεφτεις πιο πρακτικα ,

Οτι το ενα ειναι 6 κυλιδρο και το αλλο 4 κυλινδρο δε λεει και κατι.

Αμα κυνηγας και το is ολη μερα μη νομιζεις πως θα σε πηγαινει και οικονομικα !!!

@E36 Rules : Μαριε πολυχρονος ρε φιλε !!!
Aκριβώς αυτο... Παιδια με 316 βαλανε is και εκαιγε λιγοτερο (Driftakos)

Να'σαι καλα Σπυράκο!!!!
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 15-11-11, 22:50
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spou_e36 Εμφάνιση μηνυμάτων
ποσα αλογα περιπου θες να δεις (μαμα ις 143αλογα ενο το 28 ειχε 193 γεματα ΡΟΠΗ) Σημιοτεον απο το ΦΠΕ 15 με 20 αλογα περιπου...
με ενα καλο ΦΠΕ θα παρει 7 αντε 10 αλογα το πολυ. Χρειαζεται απλα μεγαλυτερη εξατμιση , εισαγωγη και προγραμμα. Το μαμα χταποδι του is εχει ξαναειπωθει οτι ειναι αριστα σχεδιασμενο και η αλλαγη δεν οδηγει σε βελτιωση.


Κοστος κανα 1000 να υπολογισεις και αλογα μαξ 150.
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 15-11-11, 22:50
Το avatar του χρήστη dia1995
dia1995 Ο χρήστης dia1995 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 31-10-2011
Μηνύματα: 61
dia1995 is on a distinguished road
Παιδια να ξεκαθαρισω λιγο την θεση μου...Απλως θελω να μαθω ορισμενες βελτιωσεις οπως το ΦΠΕ που προαναφερθηκε, και ποσο κοστιζει ο καθε "συνδιασμος" βελτιωσης τελοσπαντων...Ουτε θελω να βγαλω αυτοκινητο 400 αλογα με 5 ευρω ουτε ειπα κατι τετοιο, απλα να ειμαι ενημερωμενος καταλληλα και αν αποφασιστει κατι καλως...Βεβαια ειμαι διατεθημενος να ακουσω οποιαδηποτε αποψη οπως αυτη που προαναφερθηκε απο τον Spiro πως το is δεν ειναι και πολυ οικονομικο και ισως να μην συμφερει κτλ!!!

Σε ευχαριστω πολυ Dimzan, (καπως ετσι θα ηθελα να γινεται η αναφορα σε καποιο συνδιασμο βελτιωσης, τιμη, αποδοση, και αν εχετε και ορεξη καποιος να μιλισει και για το συμφεροντικο κομματι της αναβαθμισης που θα αναφερθει... (αν συμφερει η τιμη για την αποδοση που θα παρεις και τις διαφορες που θα δεις)

@Μαριε χρονια πολλα και απο εμενα φιλε!
__________________
Μ52B28

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 16-11-11 στις 09:05
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 15-11-11, 23:04
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spou_e36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλτρο αερος Προγραμμα στον εγκεφαλο Εξατμιση απο τα χταποδια μεχρι πισω. Παντος απο οτι γνωριζω απο φιλαρακι που φορουσε το Is δεν ηταν και τοσο οικονομικο στην καταναλοση της βενζινης

Αυτα θα στοιχίσουν περισσότερο απο 3000cc κινητήρα παρεπιπτώντος
__________________
Και οι γριές έχουν ψυχή.... Ε34 518i ///M40
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 15-11-11, 23:11
Το avatar του χρήστη dia1995
dia1995 Ο χρήστης dia1995 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 31-10-2011
Μηνύματα: 61
dia1995 is on a distinguished road
Ωραια, δηλαδη καταληγουμε στο οτι δεν συμφερει να πειραχτει το μοτερ...
Τα χρηματα που χρειαζονται ειναι παρα πολλα σε σχεση με τις αποδοσεις που προσφερονται....
Αν γινει λοιπον, μαλλον μαμα το βλεπω το κακομοιρο :p
__________________
Μ52B28
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 15-11-11, 23:15
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Εγώ θα έλεγα άστο μαμά.... Είσαι και νεος ακόμα.... Τα γκάζια θέλουν μυαλό αδερφέ!

Υ.γ. χωρίς να θέλω να σε προσβάλω έτσι? με fiat 1100 (στην άδεια μπουχαχαχα) ξεκίνησα και όταν είχε Μ3 ο πατέρας μου το έπαιρνα για 2-3 ώρες με το ρολόι ίσα για καμια βόλτα και μετά πάλι πίσω.... και όλα αυτά πρόπερσι/πέρσι που ήμουν 23-24! φαντάσου στα 18 ούτε για αστείο δεν μου έδινε το 325!
__________________
Και οι γριές έχουν ψυχή.... Ε34 518i ///M40
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 15-11-11, 23:24
Το avatar του χρήστη dia1995
dia1995 Ο χρήστης dia1995 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 31-10-2011
Μηνύματα: 61
dia1995 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θα έλεγα άστο μαμά.... Είσαι και νεος ακόμα.... Τα γκάζια θέλουν μυαλό αδερφέ!

Υ.γ. χωρίς να θέλω να σε προσβάλω έτσι? με fiat 1100 (στην άδεια μπουχαχαχα) ξεκίνησα και όταν είχε Μ3 ο πατέρας μου το έπαιρνα για 2-3 ώρες με το ρολόι ίσα για καμια βόλτα και μετά πάλι πίσω.... και όλα αυτά πρόπερσι/πέρσι που ήμουν 23-24! φαντάσου στα 18 ούτε για αστείο δεν μου έδινε το 325!
Θα συμφωνησω στο οτι πανω απο ολα πρεπει να εχεις μυαλο στο κεφαλι και μετα να οδηγησεις....Ο πατερας μου φυσικα με ξερει, και εφοσον με "διδαξε" 5 σημαντικα πραγματα, οχι το πως να ξεκινας και να αλλαζεις ταχυτητα, αλλα πιο βαθιας σημασιας, εχω και εγω την αδεια να το παιρνω οποτε το χρειαζομαι και ειν εφικτο... Μην παρεξηγησετε με το "διδαξε", εγω σαν δασκαλο βλεπω εναν ανθρωπο που εχει 3εκατομμυρια χιλιομετρα με αυτοκινητο...(taxi), εκτος πολης!

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις, να στε παντα καλα!
__________________
Μ52B28
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 15-11-11, 23:26
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dia1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραια, δηλαδη καταληγουμε στο οτι δεν συμφερει να πειραχτει το μοτερ...
Τα χρηματα που χρειαζονται ειναι παρα πολλα σε σχεση με τις αποδοσεις που προσφερονται....
Αν γινει λοιπον, μαλλον μαμα το βλεπω το κακομοιρο :p
η δικη μου αποψη ειναι αν βαλεις το is να βαλεις μονο ενα ελευθερο φιλτρο στην εισαγωγη και ενα προγραμμα που θα σου δωσει 2-3 αλογα ψηλα αλλα και θα μετατοπισει τον κοφτη 200-300 στροφες. Το οφελος θα ειναι σε 1ες 2ες , εκει δηλαδη που θα παιξει περισσοτερο η δυνατη επιταχυνση.

Αντε και κανα πιο ελευθερο τελικο να δωσει 1-2 αλογα και να σου αρεσει ο ηχος. Προσοχη μη βαλεις κανα τηλεβοα μονο και ενοχλει κι εσενα στο τελος.

Δεν ξερω που θα βρεις να περασεις τετοιο προγραμμα, σε αυτο ας σε κατατοπισει καποιος αλλος καλυτερα.


Ο λογος που δε σου προτεινω εκτενεστερες μετατροπες-βελτιωσεις ειναι διοτι οσο το σκαλιζεις τοσο χανεις ροπη χαμηλα και ανεβαζεις καταναλωση. Ειπαμε, θελουμε γκαζι, ομως καθε αμαξι οδηγιεται στο 80% μεχρι 3000στροφες. Αν μιλαμε για βολταδικο ή για πιστα τοτε εχουν νοημα οι βελτιωσεις που σου δινουν ψηλα, ομως φανταζομαι οτι δεν το προοριζεις για τετοια χρηση
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 15-11-11, 23:29
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dia1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ευχαριστω πολυ Dimzan, (καπως ετσι θα ηθελα να γινεται η αναφορα σε καποιο συνδιασμο βελτιωσης, τιμη, αποδοση, και αν εχετε και ορεξη καποιος να μιλισει και για το συμφεροντικο κομματι της αναβαθμισης που θα αναφερθει... (αν συμφερει η τιμη για την αποδοση που θα παρεις και τις διαφορες που θα δεις)

@Μαριε χρονια πολλα και απο εμενα φιλε!
Ευχαριστώ για τις ευχές!

Μην ξενερώνεις, μια χαρα θα'ναι το is σου.. Δεν ειπαμε οτι δεν ειναι οικονομικό, απλα ισως να μην δεις ΤΡΕΛΛΗ διαφορα γιατι γενικα ο.τι BMW και να εχεις με καποιας οχι και τοσο καινουριας τεχνολογιας μοτερ () αμα το πας ταπα θα καψει..
Το μοτερακι αυτο ενδεχεται για κρυολογηματα κλπ αλλα κοστιζουν αφ'ενος, και αφ'ετερου θες κατι χαλαρο απο αποψη βελτίωσης.
Aτμοσφαιρικά τώρα, το να πας σε παιχνιδια με εκκεντροφορους, εισαγωγές κλπ, κατα την άποψή μου ο λογος αποδοσης/ευρω δεν ειναι καλος..

Το χταπόδι οπως ειπε και ο παλιοχοντάκιας ο Dimzan ειναι πολυ καλοσχεδιασμενο, αστο εκει που ειναι.. Τώρα, αν θες τη γνωμη μου, μιας και βαζεις το οικονομικο στη μεση (και ποιος δεν το βαζει αλλωστε, και εγω με μαμα 316 ειμαι με φιλτρο μπροστα μονο για τη βαβουρα ) βαλε ενα τελικο και ενα φιλτρο να ακους και να γουσταρεις.. Θα χορτάσεις με το is, μην ανησυχεις!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
η δικη μου αποψη ειναι αν βαλεις το is να βαλεις μονο ενα ελευθερο φιλτρο στην εισαγωγη και ενα προγραμμα που θα σου δωσει 2-3 αλογα ψηλα αλλα και θα μετατοπισει τον κοφτη 200-300 στροφες. Το οφελος θα ειναι σε 1ες 2ες , εκει δηλαδη που θα παιξει περισσοτερο η δυνατη επιταχυνση.

Αντε και κανα πιο ελευθερο τελικο να δωσει 1-2 αλογα και να σου αρεσει ο ηχος. Προσοχη μη βαλεις κανα τηλεβοα μονο και ενοχλει κι εσενα στο τελος.

Δεν ξερω που θα βρεις να περασεις τετοιο προγραμμα, σε αυτο ας σε κατατοπισει καποιος αλλος καλυτερα.


Ο λογος που δε σου προτεινω εκτενεστερες μετατροπες-βελτιωσεις ειναι διοτι οσο το σκαλιζεις τοσο χανεις ροπη χαμηλα και ανεβαζεις καταναλωση. Ειπαμε, θελουμε γκαζι, ομως καθε αμαξι οδηγιεται στο 80% μεχρι 3000στροφες. Αν μιλαμε για βολταδικο ή για πιστα τοτε εχουν νοημα οι βελτιωσεις που σου δινουν ψηλα, ομως φανταζομαι οτι δεν το προοριζεις για τετοια χρηση
Με προλαβε!!!


ΥΓ: Δημήτρη, να φτιαξουμε ενα EG με B18C και TODA vtec killer εκκεντροφορους? (αφου δεν εχω λεφτα τουλαχιστον καθομαι και ονειρευομαι)
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E36 RULES!! : 15-11-11 στις 23:32
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 15-11-11, 23:33
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
offtopic mode on
ο παλιοχοντακιας μαριε αγαπαει τα bmw και δινει καλες συμβουλες. Μια μερα θα παρει κι ενα σωστο Ε30 και θα ξεχασει το vtec


χρονια πολλα
__________________
αλλαξα υπογραφη

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimzan : 15-11-11 στις 23:40
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.