Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-09-11, 09:34
Το avatar του χρήστη giorgosz3
giorgosz3 Ο χρήστης giorgosz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-05-2011
Μηνύματα: 170
giorgosz3 is on a distinguished road
Βοήθεια με λαστιχάκια κουκούλας για Ζ3

καλημέρα σε όλους, λοιπόν γνωστή ιστορία με διαρροή στη Ζ3....μετα απο διάφορες προσπάθειες (χωρίς αποτέλεσμα) αποφάσισα να αλλάξω τα λαστιχάκια-οδηγούς τζαμιού....
καθώς είναι παλιά....αλλα....και για τις 2 μεριές βγαίνει περίπου 250€
υπάρχει κάααααποια λύση που ίσως μου εξοικονομήσει κάποια χρήματα; εντάξει δεν είναι τραγικό ποσό (αν και για 3 λαστιχάκια.....δεν το σχολιάζω...) αλλα λίγα εδω λίγα εκεί μαζεύονται πολλά...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-09-11, 09:39
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
δεν θα εκανα πατεντες στη θση σου αυτα τα πραγματα οταν φθειρονται απλος τα αλλαζεις αλλιος θα εχεις προβλαματα..καλημερα
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-09-11, 09:43
Το avatar του χρήστη giorgosz3
giorgosz3 Ο χρήστης giorgosz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-05-2011
Μηνύματα: 170
giorgosz3 is on a distinguished road
εντάξει καμιά δοκιμή στο συγκεκριμένο σημείο δε νομίζω να είναι κακό....θα αλλαχτούν έτσι κ αλλιώς...!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-09-11, 09:46
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
φιλικα σου το λεω αλλαξε τα γιατι ερχεται χειμωνας μπροστα μας μην κοιταξεις να τα κανεις καμια πατεντα ψαξε στο καρ μπας κ βρεις τιποτα....
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-09-11, 10:29
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
μπαξε τα λαστιχακια αδελφε να ησυχασεις μια και καλη.γνωμη μου παντα...
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-09-11, 14:56
Το avatar του χρήστη thomasz3
thomasz3 Ο χρήστης thomasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2011
Μηνύματα: 104
thomasz3 is on a distinguished road
δεν υπάρχει άλλος τρόπος φιλε μου..η τα βάζεις καινούρια η αν είσαι τυχερός και βρείς μεταχειρισμένα..πάρε τηλ εδώ μήπως και έχει τίποτα σε καλή κατάσταση!!

http://www.car.gr/parts/view/1729181/
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-09-11, 23:29
Το avatar του χρήστη street-runner
street-runner Ο χρήστης street-runner δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-09-2011
Μηνύματα: 52
street-runner is on a distinguished road
και εγω ειχα προβλημα οταν εβρεχε οχι απαραιτητα πολυ βροχη εσταζε νερο στο σημειο που κανει γωνια η κουκουλα και το μπαρμπριζ καταλαβες... και οδηγου και συνοδηγου και εγω ειχα τρελαθει με το θεμα και δεν ηθελα να δωσω τοσα για τρεια λαστιχακια που με το κρυο και τη ζεστη παλι θα χαλασουν

λοιπον αντι για 250 ευρω πηγα σε εναν ταπετσερη και ανοιξαμε την οροφη βαλαμε σιλικονη στο σημειο που εινια τα λαστιχακια το αφησαμε 45 λεπτα στεγνωσε εκλεισα οροφη δυσκολα κουμπωνε αλλα οταν κουμπωσε σφραγισε χεχε ε τωρα δν σταζει ... μονο αν παρω τη μανικα και το βρεχω με πιεση θα περασουν σταγονες + εχω και μια κουκουλα και το σκεπαζω το αυτοκινητο οποτε ο ηλιος και το κρυο δν το πειραζουν

τωρα δν ξερω ποσο φθαρμενα εινια τα δικα σου αναλογα ποσο εκτεθειμενο το αφηνεις παντως δοκιαμσε σιλικονη απο αυτη που βαζουν στις ραφες στις δερματινες σελες για να μην περναει το νερο
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-10-11, 08:52
Το avatar του χρήστη giorgosz3
giorgosz3 Ο χρήστης giorgosz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-05-2011
Μηνύματα: 170
giorgosz3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από street-runner Εμφάνιση μηνυμάτων
και εγω ειχα προβλημα οταν εβρεχε οχι απαραιτητα πολυ βροχη εσταζε νερο στο σημειο που κανει γωνια η κουκουλα και το μπαρμπριζ καταλαβες... και οδηγου και συνοδηγου και εγω ειχα τρελαθει με το θεμα και δεν ηθελα να δωσω τοσα για τρεια λαστιχακια που με το κρυο και τη ζεστη παλι θα χαλασουν

λοιπον αντι για 250 ευρω πηγα σε εναν ταπετσερη και ανοιξαμε την οροφη βαλαμε σιλικονη στο σημειο που εινια τα λαστιχακια το αφησαμε 45 λεπτα στεγνωσε εκλεισα οροφη δυσκολα κουμπωνε αλλα οταν κουμπωσε σφραγισε χεχε ε τωρα δν σταζει ... μονο αν παρω τη μανικα και το βρεχω με πιεση θα περασουν σταγονες + εχω και μια κουκουλα και το σκεπαζω το αυτοκινητο οποτε ο ηλιος και το κρυο δν το πειραζουν

τωρα δν ξερω ποσο φθαρμενα εινια τα δικα σου αναλογα ποσο εκτεθειμενο το αφηνεις παντως δοκιαμσε σιλικονη απο αυτη που βαζουν στις ραφες στις δερματινες σελες για να μην περναει το νερο
Ευχαριστώ φίλε μου...θα το δοκιμάσω..
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-03-12, 18:11
sinithis Ο χρήστης sinithis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 20-03-2012
Μηνύματα: 2
sinithis is on a distinguished road
Έχω κι εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Οταν λες φίλε street runner ότι σφράγισε τι ακριβώς εννοείς ; φαντάζομαι ανοιγοκλείνει ακόμα έτσι ;!!! αν ναι να το δοκιμάσω κι εγώ.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 24-03-12, 20:54
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
Αν δεν ειναι φθαρμενα πολυ σπρευ σιλικονης και τελος
σε μενα επιασε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.