Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 24-03-14, 16:28
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
Λεωνιδα ειναι οπως ακριβως τα λες και πολυ καλα κανεις για να μην τα πληρωνεις διπλα μετα σε εργασιες...
δεν θα βαλω και τα μαστορικα γιατι πιασαμε ουρανο.
για να τελειωνω κιολας μια μετατροπη θελει ΤΕΧΝΙΚΟ οχι ελληναρα παντογωστη.
ααααα.... και οπως ειπα πριν και " μαρουλι πρασινο πρασινο"
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 24-03-14, 17:49
mixalis 318is Ο χρήστης mixalis 318is δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 04-03-2013
Μηνύματα: 33
mixalis 318is is on a distinguished road
Καλησπερα και παλι...
λοιπον εχω τα καλα τα νεα γιατι τελικα οσο μεγαλονουμε μαθενουμε και οπως ειπα και σε προιγουμενο ποστ μου δεν ειμαστε μεσα στο μοτερ...Λοιπον να ξεκινισω και να πω σε μερικους δεν θα πω ονοματα και λεο πως πριν βαλω το μοτερ επανω το αμαξι πριν το βγαλουμε δουλευε και ηξερα οτι εβγαζε καπνο απο πισω και εγω υπολογισα πως ειναι απο τιν πολικερια που καθοταν αρακτο τεσπ εγω το πηρα...και θελω να πω οτι εβγαλα τα παντα απο επανο και μπηκανε ολλα επανο στο δικο μου αμαξι μεχρι και η τελευτεα βιδα απο 328! να σιμπλιροσο πως δισκο πλατο εχω βαλει κενουριο για τιν απορια που εγραψε καποιος φιλος...Και Να ερθω τωρα στο προβλημα μου που ευτιχως για εμενα αλλα και για εσας γιατι ακουστικαν πολλα απο καποιους που δεν ξεραν απλα ειπαν γνωμες και το σεβομαι...Λοιπον το προβλημα οπως ειπα λυθηκε και το αμαξι καπνιζε λογο για ενα κολο σολινακι που ξεκινα απο τον δικτι μετριτι λαδιον και καταλιγι στιν βαλβιδα αναθιμιασεον...δυστηχος ειχε βουλοσει και δεν περναγε τπτ απο μεσα και ετσι πιγενε επανο στην εισαγωγη και το εκεγε απο πισω ειμαι χαρουμενος αν και πληροσα κατι παραπανο αλλα το βρηκαμε...αν δεν κανω λαθος καποιος μου ειχε πει να κοιταξω βαλβιδα αναθιμιασεον αλλα δεν ειχα δει το σολινα που ξεκειναει απο τον δικτι λαδιον...Ουφ σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον σας
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 24-03-14, 17:56
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
Πολλές φορές απο υπερβάλοντα ζήλο,(ιδίως όταν μιλάμε για πιτσιρικάδες)συμβαίνουν τέτοια πράγματα,όλοι τα έχουμε ζήσει,συνήθως μαθαίνουν "the hard way" που είπε και ο φίλος paganis,φέρνω στο μυαλό μου έναν εικοσάχρονο που απο 316 πάει σε 328(δέν μιλάω για το φίλο)για ποιές τρόμπες νερού και ποιούς τεντωτήρες,το εξακύλικδρο να πάρει μπροστά και τα φτιάχνουμε μετά!!
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 24-03-14, 19:44
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
αντε και καλες βολτες μιχαλη......και μην μας παρεξηγεις δεν ειναι τιποτα για κακο.
απο ενδιαφερον και κοινη τρελλα θα ελεγα
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 24-03-14, 22:07
mixalis 318is Ο χρήστης mixalis 318is δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 04-03-2013
Μηνύματα: 33
mixalis 318is is on a distinguished road
Ετσι ειναι...αν δεν παθουμε δεν θα μαθουμε
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 25-03-14, 06:58
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mixalis 318is Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα και παλι...
λοιπον εχω τα καλα τα νεα γιατι τελικα οσο μεγαλονουμε μαθενουμε και οπως ειπα και σε προιγουμενο ποστ μου δεν ειμαστε μεσα στο μοτερ...Λοιπον να ξεκινισω και να πω σε μερικους δεν θα πω ονοματα και λεο πως πριν βαλω το μοτερ επανω το αμαξι πριν το βγαλουμε δουλευε και ηξερα οτι εβγαζε καπνο απο πισω και εγω υπολογισα πως ειναι απο τιν πολικερια που καθοταν αρακτο τεσπ εγω το πηρα...και θελω να πω οτι εβγαλα τα παντα απο επανο και μπηκανε ολλα επανο στο δικο μου αμαξι μεχρι και η τελευτεα βιδα απο 328! να σιμπλιροσο πως δισκο πλατο εχω βαλει κενουριο για τιν απορια που εγραψε καποιος φιλος...Και Να ερθω τωρα στο προβλημα μου που ευτιχως για εμενα αλλα και για εσας γιατι ακουστικαν πολλα απο καποιους που δεν ξεραν απλα ειπαν γνωμες και το σεβομαι...Λοιπον το προβλημα οπως ειπα λυθηκε και το αμαξι καπνιζε λογο για ενα κολο σολινακι που ξεκινα απο τον δικτι μετριτι λαδιον και καταλιγι στιν βαλβιδα αναθιμιασεον...δυστηχος ειχε βουλοσει και δεν περναγε τπτ απο μεσα και ετσι πιγενε επανο στην εισαγωγη και το εκεγε απο πισω ειμαι χαρουμενος αν και πληροσα κατι παραπανο αλλα το βρηκαμε...αν δεν κανω λαθος καποιος μου ειχε πει να κοιταξω βαλβιδα αναθιμιασεον αλλα δεν ειχα δει το σολινα που ξεκειναει απο τον δικτι λαδιον...Ουφ σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον σας
Προφανώς εννοείς εμένα και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να με αναφέρεις ονομαστικά..
Σαφώς και δεν έβαλες μέχρι την τελευταία βίδα, δεν είναι δυνατό να πίστεψες οτι τα φιλαράκια σου έβγαλαν την ασφαλειοθήκη και όλη την πλεξούδα προς τα εμπρός. Το πίστεψες?
Επι του προβλήματος..
Είναι ανούσιο, να πιστεύεις οτι μπορεί ποτέ να πιστέψω πως
ένα σωληνάκι αναθυμιάσεων, που στάζει επάνω στην
πολλαπλή εισαγωγής κάνει το αυτοκίνητο να έχει καυσαέρια, ή να καίει λάδια...
Το καταλαβαίνεις αυτό, έτσι? Εχεις καταλάβει οτι δεν μιλάς με "μάστορι" έτσι??
Χαίρομαι που έλυσες το πρόβλημα των καυσαερίων με δικαιολογία λαδιού..
Αποδεικνύεται οτι πλήρωσες τζάμπα τσιμούχες..
Ακόμα αποδείχτηκε οτι η καύση λαδιού απο τις αναθυμιάσεις βγάζει μαύρο καπνό
και έχει μονοξείδια του άνθρακα..
Ακόμα αποδείχτηκε, οτι σωλήνας αποκλειστικά ατμών λαδιού, μπορεί να βουλώσει..
Ακόμα αποδείχτηκε οτι ο άσπρος καπνός πίσω είναι πλέον καμμένα λάδια, και όχι νερά..
Ακόμα αποδείχτηκε, πως κάποιος που δεν ξέρει από αυτοκίνητα αλλά εμπιστεύεται τα
φιλαράκια του ή οτι του λένε, πέφτει πάντα θύμα και του τρώνε τα λεφτά με τη σέσουλα...

Χαίρομαι που το αυτοκίνητο μου τσιμπάει 0,5 λίτρο λάδι σε κάθε 1000 χιλιόμετρα, και το
βλέπω σαν αποτύπωμα λαδωμένου ίχνους ξεκάθαρα στην εξάτμιση μου....
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rapid_fast : 25-03-14 στις 07:01
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 25-03-14, 15:18
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Προφανώς εννοείς εμένα και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να με αναφέρεις ονομαστικά..
Σαφώς και δεν έβαλες μέχρι την τελευταία βίδα, δεν είναι δυνατό να πίστεψες οτι τα φιλαράκια σου έβγαλαν την ασφαλειοθήκη και όλη την πλεξούδα προς τα εμπρός. Το πίστεψες?
Επι του προβλήματος..
Είναι ανούσιο, να πιστεύεις οτι μπορεί ποτέ να πιστέψω πως
ένα σωληνάκι αναθυμιάσεων, που στάζει επάνω στην
πολλαπλή εισαγωγής κάνει το αυτοκίνητο να έχει καυσαέρια, ή να καίει λάδια...
Το καταλαβαίνεις αυτό, έτσι? Εχεις καταλάβει οτι δεν μιλάς με "μάστορι" έτσι??
Χαίρομαι που έλυσες το πρόβλημα των καυσαερίων με δικαιολογία λαδιού..
Αποδεικνύεται οτι πλήρωσες τζάμπα τσιμούχες..
Ακόμα αποδείχτηκε οτι η καύση λαδιού απο τις αναθυμιάσεις βγάζει μαύρο καπνό
και έχει μονοξείδια του άνθρακα..
Ακόμα αποδείχτηκε, οτι σωλήνας αποκλειστικά ατμών λαδιού, μπορεί να βουλώσει..
Ακόμα αποδείχτηκε οτι ο άσπρος καπνός πίσω είναι πλέον καμμένα λάδια, και όχι νερά..
Ακόμα αποδείχτηκε, πως κάποιος που δεν ξέρει από αυτοκίνητα αλλά εμπιστεύεται τα
φιλαράκια του ή οτι του λένε, πέφτει πάντα θύμα και του τρώνε τα λεφτά με τη σέσουλα...

Χαίρομαι που το αυτοκίνητο μου τσιμπάει 0,5 λίτρο λάδι σε κάθε 1000 χιλιόμετρα, και το
βλέπω σαν αποτύπωμα λαδωμένου ίχνους ξεκάθαρα στην εξάτμιση μου....
τα πες, ολα!
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 25-03-14, 16:13
SUPERCHARGER Ο χρήστης SUPERCHARGER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Μηνύματα: 841
SUPERCHARGER will become famous soon enoughSUPERCHARGER will become famous soon enough
εμενα το Ε36 S50B32 δεν καιει σταγονα.....
αντιθετα, το N52B25 καιει 1 λιτρο καθε 3000 - 3500 χλμ.....
__________________
Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια...............
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 25-03-14, 16:32
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
rapid φιλε εισαι λιγο αυστηρος με το παιδι.μην το ζοριζεις το παλικαρι ενταξει το λεει μαθαινει
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 25-03-14, 21:58
mixalis 318is Ο χρήστης mixalis 318is δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 04-03-2013
Μηνύματα: 33
mixalis 318is is on a distinguished road
Λεει μια παριμια οποιος εχει τιν μυγα μιγιαζετε..Φιλε
rapid_fast εγω δεν αναφερα ονομα...και να σε ενειμεροσο οτι στο αμαξι μπηκε μεχρι και ι τελευτεα βιδα αλλα και τα ρευματα στο αμαξι και 100% συγουρος γιατι ειμουνα μπροστα στιν μετατροπι μου...οσο για το προβλημα μου ναι μπορει να πληροσα τα 300 ευρο για τα τσιμοουχακια αλλα και παλι θα τα αλαζα ετσι και αλιος..οταν λεο οσο μεγαλονουμε μαθενουμε ενοο οτι προβλημα αντιμετοπισουμε απλα το παλεβουμε να μαθουμε απο τι προηλθε..και οσο για το προβλημα που ειχα ναι ηταν το σολινακι που ειναι επανο στον μετριτι λαδιον κατω κατω ειχε βουλοσει και δεν κατεβεναν ι αναθυμιασεις και το αποτελεσμα πηγεναν στιν εισαγωγη και τιν πεταγε πισω.
Και κατι τελευτεο ενειμεροτικα φιλε rapid_fast δεν ειμαι κανενασ καβλομενος πιτσιρικας που σε καθε φαναρι οποιον δω καβλαντιζω με τα γκαζια ειμαι ενα πεδι 33 χρονον και γουσταρο τιν ταχυτητα και τιν χλιδα...αλλα δεν ειμαι και καποιοσ που θα μπορουσε καποιοσ να μου λεει ασιναρτισιεσ για να μου τρωει τα λεφτα...οδηγω απο τα 13 Bmw και πιστεψε ειμαι πολι γνωστισ στα bmw.Τωρα αν εσυ εισαι καποιος που ξερεις να δεινεις τισ απαντησησ σου σε καποιον με 100% συγουρια Ε τοτε φιλαρακο πανε να γεινισ μεντιουμ. (Εντελος Φιλικα)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.