Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Τι τελικό Οεο??
Magnaflow 2 8,00%
Supersprint 6 24,00%
Eisenmann 4 16,00%
Χειροποίητο 13 52,00%
Ψήφισαν: 25. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-05-09, 14:59
Inferno Ο χρήστης Inferno δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2007
Μηνύματα: 240
Inferno will become famous soon enough
Γνώμες για τελικό σε Z3 1.8

Παίδες πλησιάζει η ώρα για αλλαγή τελικού, είμαι ανάμεσα σε 4 λύσεις

Η πρώτη και πιο κοντινή σε μένα είναι η λύση της Magnaflow με κωδικό 14815 και εξαιρετικά καλή τιμή
http://www.magnaflow.com/02product/s...e=main&id=8118




Η δεύτερη λύση ακούει στο όνομα Supersprint με κωδικό 785606 ή 786606
(Ποτέ δεν κατάλαβα τη διαφορά τους, η μία είναι με μαύρο καζάνακι και η άλλη με νίκελ). Με σαφώς υψηλότερη τιμή, λεφτά που λυπάμαι να πετάξω για τον Μ43..
http://www.supersprint.com/USP0000bmwZ31.asp
http://www.amb-tuning.de/produkte/au...z3/335291.html


Η τρίτη περίπτωση είναι η Eisenmann με κωδικό B5213.00760 και επίσης υψηλή τιμή. Εδώ ισχύει το ίδιο και με την SS, λυπάμαι τα λεφτά, και εξηγούμαι.. αφου διαφορά στην απόδοση δεν θα δω, με ενδιαφέρει ο ήχος, (κάνω πολλά ταξίδια με γυναίκα και ψάχνω τη χρυση τομή, εκεί που θα μας καλυπτει και τους 2) και η εμφάνιση, ποια θα δείξει πιο καλά στο αμάξι

http://www.eisenmann-sportauspuff.ov...ster%2FCoup%E9





To βιντεάκι το έχουν κλειδώσει, κάντε διπλό κλικ πάνω του για να σας πετάξει στο youtube και να το δείτε απο 'κει

Η τέταρτη και τελευταία περίπτωση είναι κάτι χειροποίητο από κάποιον αξιόλογο..

Ακούω γνώμες! και sorry για την έκταση του ποστ!
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-05-09, 15:11
Το avatar του χρήστη NICK BMW LOVER
NICK BMW LOVER Ο χρήστης NICK BMW LOVER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-01-2008
Μηνύματα: 767
NICK BMW LOVER will become famous soon enoughNICK BMW LOVER will become famous soon enough
Με magnaflow Γρηγορη ξεχνα κ τη μπεμπα κ τη γυναικα!!!Θα τις εχεις "χαλασει" κ τις δυο!!!Γνωμη μου,κατι χειροποιητο για την περιπτωση σου!
__________________
Οποιος ειναι αλαζονας
οδευει παντα κατα μονας...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-05-09, 15:41
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Γρηγορη γιατι σκεπτεσαι επωνυμα και οχι ενα χειροποιητο που κανει την ιδια δουλεια και ειναι απειρως φθηνοτερο???
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-05-09, 15:48
Inferno Ο χρήστης Inferno δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2007
Μηνύματα: 240
Inferno will become famous soon enough
σχεδιαστικά έιναι τέλειες είδικα η magnaflow με έχει τρελλάνει, δεν ξέρω όμως παραπάνω πράγματα γι' αυτό άνοιξα το thread μήπως μάθω πράγματα που δεν ξέρω... τις φοβάμαι λίγο τις χειροπ. η αλήθεια είναι, θα μπορέσει να την κάνει κανείς ΑΚΡΙΒΩΣ όπως είναι η magnaflow και η eisenmann? σε διάμετρο κτλ..? απο ήχο? ποιότητα κατασκευής?
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 08-05-09, 15:59
Το avatar του χρήστη NICK BMW LOVER
NICK BMW LOVER Ο χρήστης NICK BMW LOVER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-01-2008
Μηνύματα: 767
NICK BMW LOVER will become famous soon enoughNICK BMW LOVER will become famous soon enough
Δεν ακους Γρηγορη δεν ακους...
__________________
Οποιος ειναι αλαζονας
οδευει παντα κατα μονας...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 08-05-09, 16:06
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NICK BMW LOVER Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ακους Γρηγορη δεν ακους...
Ασ'τον Νικο...οσες γνωμες και να παρει, στο τελος αυτη που του αρεσει θα βαλει...ετσι γινεται παντα...Εμεις τη γνωμη μας λεμε...Για μενα ας πουμε η εξατμιση ειναι πεταμενα λεφτα εκ προοιμιου....αντε στη χειροτερη ενα τελικο σε περιπτωση φθορας του παλιου με 90 το πολυ 100 ευρω...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-05-09, 16:09
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Γρηγόρη σε roadster, και δε Μ43, δεν ξέρω αν αξίζει. Όχι ότι δεν αξίζει να δώσεις τα χρήματα, αυτό δεν λέει τπτ, αλλά να αλοιώσεις τον χαρακτήρα του αυτοκινήτου. Στο video ακούγεται αρκετά δυνατά η εξάτμιση πάντως. Ξανασκέψου το ρε...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 08-05-09, 16:38
Inferno Ο χρήστης Inferno δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2007
Μηνύματα: 240
Inferno will become famous soon enough
Συμφώνώ μαζί σας.. το συγκεκριμένο τελικό δεν το έχω δει ποτέ από κοντά. μόνο σε photo και στο συγκεκριμένο video, ο λογος που αλλάζω εξάτμιση είναι ότι αρχίζει να σαπίζει αυτή που έχω τώρα.. ούτε εγώ θέλω να χαλάσει ο χαρακτήρας του αυτοκινήτου και να βαράνε συναγερμοί απ' όπου περάσω, από τις φωτό μου αρέσουν πολυ αυτού του τύπου οι μπούκες γι αυτό όλες οι λύσεις που πόσταρα είναι ίδιες 2πλες μπούκες δλδ. και όχι ασύμετρες. η magnaflow όντως ακούγεται δυνατά αλλά υπολόγιζα ότι απο την καμπίνα θα ακούγεται λιγο λιγότερο
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-06-09, 00:32
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
Γρηγορη η χειροποιητη ειναι μονοδρομος.Πας εκει που εβαλα και γω και ο mel νομιζω και τους λες τη θελω ΕΤΣΙ......
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-06-09, 06:51
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
+1.......!!!



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γρηγορη η χειροποιητη ειναι μονοδρομος.Πας εκει που εβαλα και γω και ο mel νομιζω και τους λες τη θελω ΕΤΣΙ......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.