Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Αγώνες > Track, Drift και άλλα οδηγικά θέματα!!

Track, Drift και άλλα οδηγικά θέματα!! Εδώ ασχολούμαστε με ότι έχει να κάνει με εμπειρίες, απορίες, συμβουλές για οδήγηση στην πίστα ή στον δρόμο!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 01-03-14, 22:48
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε δεν είπαμε να αφήσεις το is στην ησυχία του;;; Κοίτα επιμονή!!!!!!

Πέρα από τη πλάκα, 330 Ε36 δεν υπήρχε. Το is είχε εργοστασιακό μπλοκέ όπως λέει ο teo κατά παραγγελία (πολύ σπάνιο). Κανά ~300€ πρέπει να κάνουν μτχ αλλά είναι σπάνια. Κοίτα στο car.gr. Επίσης μπορείς ίσως πιο εύκολα να βρεις στο ebay, αγγλικό και γερμανικό. Δεν ξέρω αν μπορείς να βάλεις από Μ3 χωρίς να σου αλλάξει το βήμα με καμιά πατέντα, έχουν και άλλο καβούκι...ο Mike τα ξέρει απ' έξω αυτά. Επίσης υπάρχει και η λύση του Phantom Grip (και στην Ελλάδα) που κάνει οποιοδήποτε διαφορικό μπλοκέ με κόστος κανά ~500. Ο Mike το είχε χρησιμοποιήσει παλαιότερα αλλά το πέταξε επειδή την είδε Τsuchiya και δεν τον κάλυπτε...
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!Δεν εκανε τιποτα ρε μετα απο 500-600χλμ..για κλωτσιες ητανε...Καλυτερα ενα μαμισιο μπλοκε με τα ιδια χρηματα....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 01-03-14, 23:37
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valerios2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω ενα 318is e36 coupe με 215/45/σε 17αρες με μπιλστειν κιτρινα και ελατηρια χαμηλωματος , μπροστα θολομπαρα omp , αυτα σε επιπεδο στησιματος (ανοιχτο διαφορικο) και εχω και ενα s2000 ap1 μαμα ζαντες αναρτησεις ολα, στο bmw μπορω να κανω πλαγιολισθησεις αλλα οχι τοσο ελεγχομενες και χειρουργικες, ας πουμε οτι νιωθω περισσοτερο οτι το αμαξι ειναι απο 2 μερη, μπρος και πισω και οτι εχει ανοχες, το τιμονι ειναι καλο αλλα δεν μου μιλαει τοσο ωστε να "προχωρησω" τοσο μακρια στην πλαγιολισθηση , δεν ειναι τοσο η ελειψη δυναμης οσο μαλλον το διαφορικο κ η αισθηση βαρους του αμαξιου (αν κ ζυγιζει το ιδιο με το χοντα) , αντιθετα με το χοντα μπορω να παω ενα βημμα παραπερα αλλα το αμαξι ειναι πολυ ευαισθητο στο παραμικρο λαθος
μαλιστα...

το ενα αμαξι κανει για αυτο που το θελεις...και οχι δεν ειναι το honda...γιατι πολυ απλα ειναι πολυ στημενο για χρονο...και αρα νευρικο πολυ στο drift..αυτο μαζι με το γεγονος οτι το τιμονι του δεν κοβει..ειναι η αιτια του κακου για να γινει ζημια...

το is ειναι μια χαρα αμαξι για να μαθεις...αλλα οχι φυσικα με τα 17αρια...συγκεκριμενα εχουμε και φιλο με τετοιο αμαξι..που το εβαζε πιστα με quaife διαφορικο..και το αμαξι σαν starter motosport ειναι τρικαλο...οριστε ο συνφορουμιτης μας kloukakis στο kartodromo..



υγ...2 15αρια πισω...ενα καλο μπλοκε..το μ3 ειναι απιστευτα φιλικο...ενα μικροτερο τιμονι και εισαι ετοιμος!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 02-03-14, 12:53
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Ξεχάσαμε να συμπληρώσουμε και ένα κοντύτερο βήμα για το is, το οποίο θα ήταν ιδανικό για αρχή! Απλά μετά θα πάψει να είναι για ταξίδια το αμάξι... Το 4,11 από αυτόματο είναι πολύ κοντό. Υπάρχει 3,63 και αν ναι από ποιό? Νομίζω θα ήταν ο τέλειος συνδυασμός για πίστα και δρόμο...
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 02-03-14, 20:45
Το avatar του χρήστη aggelosmk2
aggelosmk2 Ο χρήστης aggelosmk2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-01-2010
Μηνύματα: 203
aggelosmk2 is on a distinguished road
Ηδη το 3,46 είναι απίστευτα κοντό κ ενοχλητικό στην εθνική ! !

Αν πάει σε ακόμα πιο κοντό θα ναι μόνο για παντηλίκια κ αυτά ούτε καν σωστά λόγο απουσίας δύναμης.

3,46 ως έχει ,με μαμά μπλοκέ είναι οτι καλύτερο για το is !
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 02-03-14, 21:01
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Δε νομίζω ότι είναι τόσο ενοχλητικό... Εγώ με 3,38 και λάστιχο 205-55-16 έχω τελική λίγο πάνω απο 225. Δε θα με χαλούσε το 3,45 καθόλου για ταξίδια... Σόρυ για το off topic!
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 02-03-14, 23:06
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Δεν είναι το 3,46 το πρόβλημα, το ίδιο έχω.
Το πρόβλημα είναι το σασμάν που είναι 5άρι με 5η 1:1.

Εμένα έχει την 4η 1:1 και την 5η 0,81:1, οπότε είναι άνετο σε ταξίδι.
Το αντίστοιχο σε εσάς είναι το 6άρι με 5η 1:1 και την 6η 0,83:1.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 02-03-14, 23:12
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PetrosD Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι το 3,46 το πρόβλημα, το ίδιο έχω.
Το πρόβλημα είναι το σασμάν που είναι 5άρι με 5η 1:1.

Εμένα έχει την 4η 1:1 και την 5η 0,81:1, οπότε είναι άνετο σε ταξίδι.
Το αντίστοιχο σε εσάς είναι το 6άρι με 5η 1:1 και την 6η 0,83:1.
Πετρο τι σασμαν φορας????Δυσκολο για bmw αυτο που λες.....Παντα η 5η ειναι κοντα στο 1:1 στα 5αρια σασμαν
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 02-03-14, 23:15
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Getrag 260.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 02-03-14, 23:38
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Aαα,οκ το κλασικο των Ε30-Ε34 δλδ.....Ειχα την εντυπωση οτι φοραγες Ε36 σασμαν λογω του Μ50 μοτερ σου...Το 3.46 ειναι μακρυ για σενα...Το ιδανικο ειναι το 3.91
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 03-03-14, 00:20
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Μπορεί και να έχεις δίκιο. Έχεις κανένα να δοκιμάσω;
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.