Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 08-08-12, 12:08
Το avatar του χρήστη BmWakIaS
BmWakIaS Ο χρήστης BmWakIaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-07-2004
Μηνύματα: 183
BmWakIaS is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 316e36compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Πηγαινε το σε 1-2 συνεργεία ακόμη, αφησε τους να κάνουν διάγνωση (χωρίς να τους πεις για το πρώτο συνεργείο) και πες τους να σου πουν (αν ειναι οντως πινακας οργανων) πόσο κοστίζει μτχ αντ/κο + εργασία.

Πες την περιοχη σου και ζητα από φίλους απο εδώ να σου πουν συνεργειο για να πας συστημένος.
Αυτό θα κάνω φιλε μου . θεσσαλονίκη . Πάντως δεν είναι τραγική η τιμή ? μα 800 ευρώ !!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 08-08-12, 12:33
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BmWakIaS Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό θα κάνω φιλε μου . θεσσαλονίκη . Πάντως δεν είναι τραγική η τιμή ? μα 800 ευρώ !!!!!!!

έχεις δίκιο! μην τα δώσεις με τίποτα, ειδικά αν είναι κοντέρ! (μτχ όταν μπορέσεις)
τσέκαρέ το σε κάποιο καλό συνεργείο.


ΠΑΙΔΕΣ, ΠΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.
(ψαγμένο και τσεκαρισμένο όμως.... όχι ότι να ναι!)
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 08-08-12, 13:56
Το avatar του χρήστη BmWakIaS
BmWakIaS Ο χρήστης BmWakIaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-07-2004
Μηνύματα: 183
BmWakIaS is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 316e36compact Εμφάνιση μηνυμάτων
έχεις δίκιο! μην τα δώσεις με τίποτα, ειδικά αν είναι κοντέρ! (μτχ όταν μπορέσεις)
τσέκαρέ το σε κάποιο καλό συνεργείο.


ΠΑΙΔΕΣ, ΠΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.
(ψαγμένο και τσεκαρισμένο όμως.... όχι ότι να ναι!)
Εννοείτε ! Δεν ίππαρχοι περίπτωση να δώσω τόσα για ένα κοντέρ πραγματικά . Αν δεν βρω μεταχειρισμένο ας πάει να mini έτσι χαλασμένο . Αν βεβαια είναι το κοντέρ στην τελική . Ακου 800 ευρώ !!! Στον ύπνο μου εφιάλτες έβλεπα !
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 08-08-12, 16:22
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
εχεις pm..........
__________________
Θα τουρμπιστω απο το παραθυρο!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 08-08-12, 17:42
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Οταν αναβει χαμηλη ενδειξη αντιψυκτικου και δεν λειπει σταγονα απο μεσα...ειναι ή ο αισθητηρας ή η μπαταρια του αυτοκινητου.


Τελος!!!

Και ειδα οτι ειναι του 2001 το αμαξι...μπαταρια εχεις αλλαξει???
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 08-08-12, 21:36
Το avatar του χρήστη BmWakIaS
BmWakIaS Ο χρήστης BmWakIaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-07-2004
Μηνύματα: 183
BmWakIaS is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν αναβει χαμηλη ενδειξη αντιψυκτικου και δεν λειπει σταγονα απο μεσα...ειναι ή ο αισθητηρας ή η μπαταρια του αυτοκινητου.


Τελος!!!

Και ειδα οτι ειναι του 2001 το αμαξι...μπαταρια εχεις αλλαξει???
Ναι μπαταρία έχει 1 χρόνο που την άλλαξα. καινούργια είναι . Και εγώ για αισθητηρα πίστευα Geo_3D αλλα μου είπε πρόβλημα στο πινακα ενδείξεων ! Τελείως άσχετο δηλαδή . Ασε που το έχει κάνει μονο 3 φορες και από τότε τίποτα.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 09-08-12, 01:02
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BmWakIaS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι μπαταρία έχει 1 χρόνο που την άλλαξα. καινούργια είναι . Και εγώ για αισθητηρα πίστευα Geo_3D αλλα μου είπε πρόβλημα στο πινακα ενδείξεων ! Τελείως άσχετο δηλαδή . Ασε που το έχει κάνει μονο 3 φορες και από τότε τίποτα.
Πήγαινε σε έναν άλλο να σου κάνει διάγνωση, για καλό και για κακό. Πρώτον, τα 800 είναι τραγικό νούμερο. Δεύτερον, το καντραν σου είναι πλήρως ηλεκτρονικό που πάει να πει ότι κατά 99% έχει 2 φάσεις, οι οποίες είναι "δουλεύω" και "δεν δουλεύω". Να το κάνει "που και που", μάλλον δεν είναι ηλεκτρονικό καν το πρόβλημα. Τρίτον, μια 2ρη, 3η, 4η, 5η γνώμη δεν έβλαψε ποτέ...
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 09-08-12, 01:18
Το avatar του χρήστη BmWakIaS
BmWakIaS Ο χρήστης BmWakIaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-07-2004
Μηνύματα: 183
BmWakIaS is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Πήγαινε σε έναν άλλο να σου κάνει διάγνωση, για καλό και για κακό. Πρώτον, τα 800 είναι τραγικό νούμερο. Δεύτερον, το καντραν σου είναι πλήρως ηλεκτρονικό που πάει να πει ότι κατά 99% έχει 2 φάσεις, οι οποίες είναι "δουλεύω" και "δεν δουλεύω". Να το κάνει "που και που", μάλλον δεν είναι ηλεκτρονικό καν το πρόβλημα. Τρίτον, μια 2ρη, 3η, 4η, 5η γνώμη δεν έβλαψε ποτέ...
Αυτό για το κατραν που λες για τις δυο φάσης δεν το ήξερα . Εδώ μου μπήκε και στο μυαλό ότι αν τους έλεγα ναι αλλαξετο το κατραν μη σου πω πως δεν θα το άλλαζαν και θα άλλαζαν πιθανόν τον αισθητηρα που κατά μεγάλη πιθανότητα αυτό είναι το πρόβλημα. Οποτε αν ο αισθητηραs πες πως κάνει κανένα 50 ευρώ τότε τα 750 8a πήγαιναν στις στέπες τους ! Δεν ξέρω σκέφτομαι διαφορα. Πάντως λίγο να φύγουν οι πολλές ζεστες και θα το πάω και σε άλλο συνεργείο εννοείτε.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 21-08-12, 21:24
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BmWakIaS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι μπαταρία έχει 1 χρόνο που την άλλαξα. καινούργια είναι . Και εγώ για αισθητηρα πίστευα Geo_3D αλλα μου είπε πρόβλημα στο πινακα ενδείξεων ! Τελείως άσχετο δηλαδή . Ασε που το έχει κάνει μονο 3 φορες και από τότε τίποτα.
To οτι την αλλαξες πριν 1 χρονο μπορει να μην λεει και απολυτως τπτ....αμα εχεις διαρροη ρευματος απο καπου,μπορει να κρατησει και 3 μηνες μια καινουργια μπαταρια.
Στο λεω γιατι εχω παθει ακριβως το ιδιο πραγμα...
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 22-08-12, 13:46
Το avatar του χρήστη BmWakIaS
BmWakIaS Ο χρήστης BmWakIaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-07-2004
Μηνύματα: 183
BmWakIaS is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
To οτι την αλλαξες πριν 1 χρονο μπορει να μην λεει και απολυτως τπτ....αμα εχεις διαρροη ρευματος απο καπου,μπορει να κρατησει και 3 μηνες μια καινουργια μπαταρια.
Στο λεω γιατι εχω παθει ακριβως το ιδιο πραγμα...
Tελικά είναι το κατραν . Xθες έβγαλα το δικό μου και έβαλα ενός φίλου μου και το θερμόμετρο έδειχνε κανονικά εξωτερική θερμοκρασία όπως και μου έδειχνε κανονική ένδειξη βενζίνης μιας και το δικό μου και εκεί είχε θέμα και μου έδειχνε πολύ περισσότερο από ότι είχε μέσα. Aσε που αντί να μειωνόταν η βενζίνη ενώ κινούταν το αμάξι αυτό αυξανόταν !!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.