Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 06-02-09, 10:36
Το avatar του χρήστη geobas
geobas Ο χρήστης geobas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-08-2008
Μηνύματα: 125
geobas is on a distinguished road
Ε92 - Ρετάρισμα μηχανής

Επανέρχομαι στο πρόβλημα που παρουσιάζεται σε πολλούς αλλά γιά κάποιο λόγο το περνάνε ντούκου .
Και βέβαια συμφωνώ με τον φίλο Chalyps , ότι το αυτοκίνητο μας δίνει τόσα που αυτό το μικρο-defect που συμβαίνει μιά στις τόσες δεν πρέπει να μας χαλάει , αλλά είναι και το γαμώτο .
Ασε που όταν συμβαίνει και έχω την γυναίκα μου μαζύ , μου πετάει εκείνο το " άντε πάλι " που μου την δίνει .
Είπα λοιπόν να δώσω κάποιο τέλος σ' αυτή την εκκρεμότητα και πήγα στο Σπανό Συγγρού (από εκεί αγοράζω όλα τα BMW μου ) .

Πάντα παρουσία μου ,

1. Κάνουν update το νέο λογισμικό , όχι του Ιουλίου 2008 , αλλά το καινούριο .
2. Ξεκινάνε το διαγνωστικό (εγκέφαλο) . Παρουσιάζει "αφλογιστία" ένας κύλινδρος (αυτή είναι ή ορολογία) . Ολα τα άλλα τέλεια .
3. Αλλάζουν μπεκ στον κύλινδρο
4. Ξαναξεκινάνε το διαγνωστικό . Ο κύλινδρος ΟΚ . ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ .

Μένει να δούμε , και θα ενημερώσω μετά από κάποια χιλιόμετρα . Δεν ξέρω άν ήταν η ιδέα μου , αλλά στα λίγα χ/μετρα μέχρι το σπίτι μου σαν να ήταν διαφορετική η συμπεριφορά
του αυτοκινήτου γενικά και πιό αστραπιαία η ανταπόκριση της μηχανής . Ιδέα μου ?
Θα συνιστούσα στους φίλους που αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα , να πηγαίνουν σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία , κατά προτίμηση τους εμπόρους που έχουν κατάλληλα συνεργεία
και τον απαραίτητο εξοπλισμό γιά την ασφαλή διαπίστωση της αιτίας και λύσης του όποιου προβλήματος . Αλλωστε τα περισσότερα Ε92 είναι ακόμα μέσα στη εγγύηση . Δεν στοιχίζει τίποτα.
Απάντηση με παράθεση
 


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.