Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-10-15, 03:01
alex thirty six Ο χρήστης alex thirty six δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-10-2015
Μηνύματα: 3
alex thirty six is on a distinguished road
Exclamation e36 2.5 turbo (m50tub25)

Καλως σας βρισκω.....

Θα μπορουσα να εχω λιγη βοηθεια απο γνωστες για turbo στο παραπανω μοτερ? Αυτο που ψαχνω ειναι τα εξης:

1) το μοτερ να παραμεινει κλειστο
2) 350 με 400 αλογα στροφαλο
3) τα m50 ξερω οτι τα φτανουν μεχρι και 450 ροδες με κλειστο μοτερ (αμφιβολο για ποσο αντεχουν) για να ειμαι πιο σιγουρος οτι θ αντεξει και τελικα αν ανοιξω μοτερ τι πρεπει να προσεξω και ν αλλαξω? (αποκλειουμε το σφυριλατο)


Τελευταιο και σημαντικοτερο για μενα....επειδη ο μηχανικος μου που ειναι εγκυκλοπαιδια πανω στις bmw αλλα προσφατα συνταξιοδοτηθηκε και δεν ασχολειται.....εχει καποιος να μου προτεινει καποιον εμπιστο μηχανικο που ξερει τι του γινεται? Δεν θελω να μπλεξω με τον μαστρο-μητσο της γειτονιας...μ ενδιαφερει η σωστη δουλεια σε λογικες τιμες παντα

Ευχαριστω!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alex thirty six : 28-10-15 στις 03:05
  #2  
Παλιά 28-10-15, 09:38
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex thirty six Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλως σας βρισκω.....

Θα μπορουσα να εχω λιγη βοηθεια απο γνωστες για turbo στο παραπανω μοτερ? Αυτο που ψαχνω ειναι τα εξης:

1) το μοτερ να παραμεινει κλειστο
2) 350 με 400 αλογα στροφαλο
3) τα m50 ξερω οτι τα φτανουν μεχρι και 450 ροδες με κλειστο μοτερ (αμφιβολο για ποσο αντεχουν) για να ειμαι πιο σιγουρος οτι θ αντεξει και τελικα αν ανοιξω μοτερ τι πρεπει να προσεξω και ν αλλαξω? (αποκλειουμε το σφυριλατο)


Τελευταιο και σημαντικοτερο για μενα....επειδη ο μηχανικος μου που ειναι εγκυκλοπαιδια πανω στις bmw αλλα προσφατα συνταξιοδοτηθηκε και δεν ασχολειται.....εχει καποιος να μου προτεινει καποιον εμπιστο μηχανικο που ξερει τι του γινεται? Δεν θελω να μπλεξω με τον μαστρο-μητσο της γειτονιας...μ ενδιαφερει η σωστη δουλεια σε λογικες τιμες παντα

Ευχαριστω!
Ο μηχανικός εγκυκλοπαίδια δεν ασχολείται επειδή ξέρει οτι αυτό που ζητάς δεν γίνεται, ή για να γίνει έχει κόστος που δεν μπορείς να το πληρώσεις..
Το θέμα κλείνει εκεί..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
  #3  
Παλιά 28-10-15, 19:36
alex thirty six Ο χρήστης alex thirty six δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-10-2015
Μηνύματα: 3
alex thirty six is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο μηχανικός εγκυκλοπαίδια δεν ασχολείται επειδή ξέρει οτι αυτό που ζητάς δεν γίνεται, ή για να γίνει έχει κόστος που δεν μπορείς να το πληρώσεις..
Το θέμα κλείνει εκεί..
Το θεμα φιλαρακο το εχω εδω προς συζητηση και δεν "κλεινει εκει" επειδη βρεθηκε ενας ξερολας και το ειπε.......και ο μαστορας μου οταν ειπα οτι δεν ασχολειται εννοουσα οτι δεν φτιαχνει πλεον αυτοκινητα καθως εχει κλεισει το συνεργειο και δεν εχει το χωρο για να το κανει ως συνεπεια. Επιπλεον το τι λεφτα διαθετω εγω ασε να το ξερω ο ιδιος αφου δεν θυμαμαι να με ταϊσες ή να σου ζητησα δανικα.

Επειδη βλεπω να παιρνει αλλη τροχια το θεμα θα παρακαλουσα εναν admin να σβεισει και τα δυο ποστ και να μη δοθει συνεχεια.....αναζητω απαντησεις απο ατομα που εχουν ασχοληθει και ξερουν για να με βοηθησουν αν εχουν την καλοσυνη
  #4  
Παλιά 28-10-15, 22:31
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Θες διπλασιασμο ιπποδύναμης με κλειστό μοτέρ, επίσης ξερεις πως φτανει και 450 άλογα έτσι...γιατί δεν ρωτας αυτους που στα πανε, να μάθουμε οι ασχετοι.
  #5  
Παλιά 29-10-15, 09:20
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Τα λεφτά που έχεις, είναι περισσότερα από το να πάρεις έτοιμο Ε46 Μ3?
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
  #6  
Παλιά 29-10-15, 14:07
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex thirty six Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θεμα φιλαρακο το εχω εδω προς συζητηση και δεν "κλεινει εκει" επειδη βρεθηκε ενας ξερολας και το ειπε.......και ο μαστορας μου οταν ειπα οτι δεν ασχολειται εννοουσα οτι δεν φτιαχνει πλεον αυτοκινητα καθως εχει κλεισει το συνεργειο και δεν εχει το χωρο για να το κανει ως συνεπεια. Επιπλεον το τι λεφτα διαθετω εγω ασε να το ξερω ο ιδιος αφου δεν θυμαμαι να με ταϊσες ή να σου ζητησα δανικα.

Επειδη βλεπω να παιρνει αλλη τροχια το θεμα θα παρακαλουσα εναν admin να σβεισει και τα δυο ποστ και να μη δοθει συνεχεια.....αναζητω απαντησεις απο ατομα που εχουν ασχοληθει και ξερουν για να με βοηθησουν αν εχουν την καλοσυνη
Moderator είμαι...
Το θέμα θα πάρει την τροχιά που όρισες..
13.000 ευρώ κάνει μόνο το κίτ χωρίς την εργασία...
http://www.trmtuning.com/product-cat...em/turbo-kits/
Μίλα τους, ούτε 400 άλογα θα πάρεις αλλά θα ανοίξεις το μοτέρ θα αλλάξεις πιστόνια,
θα αλλάξεις συμπίεση, θα αλλάξεις και εκκεντροφόρους.
Αυτά που ζητάς με κλειστό μοτέρ δεν τα παίρνεις..
Σε τάισα κιόλας, γνώσεις που δεν έχει κανένας στην Ελλάδα...
Σε βοήθησα στο πρώτο γράμμα μου, που σου έκοψα την κουβέντα...
Τώρα νομίζεις οτι σε βοηθάω, αλλά στην ουσία σε ξετινάζω..
Δεν είμαι ξερόλας όπως νομίζεις..
Καλή τύχη απο εδώ και πέρα...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rapid_fast : 30-10-15 στις 12:15
  #7  
Παλιά 29-10-15, 16:01
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Moderator είμαι...
Το θέμα θα πάρει την τροχιά που όρισες..
13.000 ευρώ κάνει μόνο το κίτ χωρίς την εργασία...
http://www.trmtuning.com/product-cat...em/turbo-kits/
Μίλα τους, ούτε 400 άλογα θα πάρεις αλλά θα ανοίξεις το μοτέρ θα αλλάξεις πιστόνια,
θα αλλάξεις συμπίεση, θα αλλάξεις και εκκεντροφόρους.
Αυτά που ζητάς με κλειστό μοτέρ δεν τα παίρνεις..
Σε τάισα κιόλας, γνώσεις που δεν έχει κανένας στην Ελλάδα...
Σε βοήθησα στο πρώτο γράμμα μου, που σου έκοψα την κουβέντα...
Τώρα νομίζεις οτι σε βοηθάω, αλλά στην ουσία σε ξετινάζω..
Δεν είμαι ξερόλας όπως νομίζεις..
Καλή τύχη απο εδώ και πέρα...
Προβλεπω να ζηταει ινφο για κομπρεσσορα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rapid_fast : 30-10-15 στις 12:16
  #8  
Παλιά 29-10-15, 16:01
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Admin είμαι...
Το θέμα θα πάρει την τροχιά που όρισες..
13.000 ευρώ κάνει μόνο το κίτ χωρίς την εργασία...
http://www.trmtuning.com/product-cat...em/turbo-kits/
Μίλα τους, ούτε 400 άλογα θα πάρεις αλλά θα ανοίξεις το μοτέρ θα αλλάξεις πιστόνια,
θα αλλάξεις συμπίεση, θα αλλάξεις και εκκεντροφόρους.
Αυτά που ζητάς με κλειστό μοτέρ δεν τα παίρνεις..
Σε τάισα κιόλας, γνώσεις που δεν έχει κανένας στην Ελλάδα...
Σε βοήθησα στο πρώτο γράμμα μου, που σου έκοψα την κουβέντα...
Τώρα νομίζεις οτι σε βοηθάω, αλλά στην ουσία σε ξετινάζω..
Δεν είμαι ξερόλας όπως νομίζεις..
Καλή τύχη απο εδώ και πέρα...
Rapid REPSECT...!! Σοβαρά τώρα, αυτά τα threads "να 'χαμε να λέγαμε" σκοτώνουν...
  #9  
Παλιά 29-10-15, 18:08
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KATSARAIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Προβλεπω να ζηταει ινφο για κομπρεσσορα
Ενα σοβαρό compressor kit ξεπερνάει τα 4000ευρώ.Και αν πάει για ess ξεπερνάει τα 6000...Απορώ πραγματικά με κάποιους ανθρώπους.Ζητάνε μια γνώμη σε ένα forum και όταν είναι αρνητική από αυτό που έχουν στο μυαλό τους,ξεκινούν την επίθεση...Αν θέλεις να το κάνεις πραγματικά,ψάχνεσαι,βρίσκεις,κάνεις την μετατροπή και το παρουσιάζεις αν θες ως ολοκληρωμένο project...
  #10  
Παλιά 29-10-15, 18:21
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Έχει γίνει της μόδας αυτή η επίθεση τώρα τελευταία, λες και τους ρίχνουμε τα όνειρα στον Άδη...
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Κλειστό Θέμα

Tags
alex, e36, m50, turbo


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.