Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-06-14, 04:43
stag z3 Ο χρήστης stag z3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 22-06-2014
Μηνύματα: 13
stag z3 is on a distinguished road
Cool Αγορα Ζ3 εν ετη 2014!

Καλησπέρα παιδιά.Ειμαι νέος στο club σας και θα ήθελα τη συμβουλή και τη βοήθεια σας σχετικά με τις Ζ3!Σκέφτομαι λοιπόν να αγοράσω ενα Ζ3 του 2000 1.8 και θα ήθελα να μου υποδείξετε τι θα πρέπει να προσεξω στο αυτοκίνητο πριν το παρω.Αν εχουν π.χ κάποια συχνα προβληματα που θα πρεπει να ελέγξω.Να σας ενημερώσω επίσης οτι ειναι η πρώτη φορά που θα αγοράσω μεταχειρισμένο αυτοκίνητο και η πρώτη φορα που θα εχω BMW.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-06-14, 09:11
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Κοιτα γενικα η Ζ3 που θα παρεις θα ειναι αμαξι αρκετων ετων που σημαινει οτι περα απο τα γνωστα θα εχει προβληματακια αναλογα ποσο την προσεχε η οχι ο προηγουμενος ιδιοκτητης.

Απο εκει και περα νομιζω το πιο συχνο προβλημα των Ζ3 ειναι η κουκουλα και αν παιρνει νερα (που θα παιρνει :p ). Δες μετα κατασταση αναρτησεων και μοτερ και συνηθησε του τριγμους.

Ωραια αγορα παντως, τα δινουν πολυ φθηνα. Προσπαθησε να δωσεις κατι παραπανω να παρεις το facelift με τον 1,9. Ειναι καλυτερο απο ολες τις αποψεις.

Ενα προσεγμενο Ζ3 ειναι για πολυ χαζεμα.

Καλες αγορες!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-06-14, 09:38
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Αρχικά καλώς ήρθες.

Πολύ καλός φίλος εχει αλλάξει 3 Ζ3 και κατέληξε σε facelift 6κυλινδρο. Μακράν τα λιγότερα προβλήματα.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-06-14, 09:49
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Σωστος Δημητρη αλλα πιστευω οτι τα τελη 660 ευρω για αμαξι 10ετιας+ που δεν ειναι ///Μ ειναι παρα πολλα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-06-14, 10:07
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Μολις συνειδητοποιησα βεβαια οτι το δικο μου κλεινει 10 χρονια φετος και δινω 880...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-06-14, 11:16
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
δωσε κατι παραπανω και παρε καποιο facelift.
αν δεν το παρεις και σταθεις διπλα απο facelift, θα πεις πως εκανες λαθος.
ενα καλο και προσεγμενο παντα θα κερδιζει τις εντυπωσεις απο πολυ ακριβοτερα και φρεσκα μοντελα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη paganis : 22-06-14 στις 11:27
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-06-14, 19:44
stag z3 Ο χρήστης stag z3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 22-06-2014
Μηνύματα: 13
stag z3 is on a distinguished road
καταρχήν ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις!!σκεφτομαι να καταληξω στο συγκεκριμένο Ζ3 μιας και ειναι κατα τη γνωμη μου σε πολυ καλη τιμη!4000ευρω.να μου φυγουν και 1-2000 να το μαζεψω θα ειμαι καλα πιστεύω!
Ερωτηση,αν αλλαχθούν τα λαστιχα γυρω απο την κουκουλα δεν θα ειμαι ενταξει?και αν ναι ποσο μπορει να στοιχίζουν αυτα?
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-06-14, 19:54
stag z3 Ο χρήστης stag z3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 22-06-2014
Μηνύματα: 13
stag z3 is on a distinguished road
καταρχήν ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις!!σκεφτομαι να καταληξω στο συγκεκριμένο Ζ3 μιας και ειναι κατα τη γνωμη μου σε πολυ καλη τιμη!4000ευρω.να μου φυγουν και 1-2000 να το μαζεψω θα ειμαι καλα πιστεύω!
Ερωτηση,αν αλλαχθούν τα λαστιχα γυρω απο την κουκουλα δεν θα ειμαι ενταξει?και αν ναι ποσο μπορει να στοιχίζουν αυτα?
το αυτοκινητο ειναι αυτο ¨http://www.car.gr/classifieds/cars/photos/5104250/
Περιμένω τη γνωμη σας και περαιτέρω συμβουλές!!!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-06-14, 20:49
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
καταρχην καλως ηρθες στην παρεα
λοιπον σαν ιδιοκτητης μιας αναλογης ζ3 θα σου ελεγα οτι με αυτα που βλεπω να το παρεις το ζετακι
τα χιλιομετρα του ΦΥΣΙΚΑ δεν ειναι πραγματικα μην το πιστεψεις θα ειναι χαζο.δεν ειναι το facelift φυσικα αλλα το προυγουμενο μοντελο με ενα κινητηρα σκυλι μοναχο με μηδενικα σχεδον προβληματα.
να το πας σε ενα διαγνωστικο να δεις καποια πραγματα και ενα πολυ καλο σερβις που θα ξεπερνα τα κλασικα λαδια, φιλτρα.κοιτα για τιποτα διαροες απο κατω
το κοστος ανταλακτικων και γενικοτερα συντηρησης ειναι μικρο αλλα θα βαζεις το χερι στην τσεπη τον πρωτο καιρο μεχρι να το φερεις στα ισα του.το ποσο που σκεφτεσε ειναι πολυ λογικο και ισως λιγο υπερβολικο.
καλοταξιδο αν το παρεις για οτι χρειαστεις ειμασται ολοι εδω
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 22-06-14, 21:04
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
να συμπλυρωσω κατι απο προσωπικη εμπειρια.
οταν το βαλεις συνεργειο να αλλαξεις τον διακλαδωτη του κυκλωματος ψυξης κατω απο την πολλαπλη εισαγωγης.
ειναι ενα πλαστικο εξαρτημα με κοστος αγορας γυρω στα 20 ευρω.ειναι κατι που θελει προσοχη και μπορει να σου κανει χοντρη ζημια αν δεν το προσεξεις.
εγω την γλιτωσα στο παρα 5 στην αρχη αλλα ξερω και ανθρωπο που πεταξε κινητηρα
να εισαι καλα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.