Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-08-11, 08:22
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
μου το ματιασαν! μερα σκ@τ@!χεχε

καλημερες!
εχωντας κ@υλ.... απο τις αλλαγες που εκανα εσωτερικα και εξωτερικα στο ε36 μου χθες που το πηρα ανεβαινω γαλατσιου πανω στο βουνο στα στροφιλικια (πηγαινα στο μαιευτηριο-γεννησε η αδερφη της γυναικας μου) για να κατεβω κηφησιας χαμηλα και αρχιζω τις πιπεριες (τα δε ολα το κακομοιρο- πρεπει να κλασανε τα πισω λαστιχα χεχε).φευγοντας απο το μαιευτηριο ξεκινησαν τα παρατραγουδα!
ολα ξεκινησαν απο ενα απλο καψιμο δεξιας λαμπας του φλας (το καταλαβα επειδη επαιζε γρηγορα το φλας και οταν τα αφησα να παιζουν ολα με αλαρμ μονο αυτο δεν επαιζε).
λεω αστο για αυριο βαριεμαι τωρα!(ειχε παει και 8 το βραδυ ετσι και αλλιως...)
παιρνω μια αδεια απο την δουλεια και φευγω χτες κατα τις 1 το μεσημερι.
παμε λεω για πλυσιμο πρωτα.εκει που το ειχαν ξεκινησει απο μεσα παρατηρω οτι στο ενα απο τα καινουργια φρυδακια μου ξεκολλησε ενα μικρο κομματακι απο το χρωμα(πριν βραχει αυτο εντωμεταξυ το αμαξι).λεω δεν γ@.... θα παρω το πινελακι ζωγραφικης με λιγο χρωμα διπλης του αυτοκινητου που χω σπιτι και θα το γεμισω μεσα και ολα οκ.
τεσπα πλενεται το αμαξι και φευγω απο κει και παω να αλλαξω το λαμπακι στην νεα ιωνια.(εχω βαλει ασημενια λαμπακια στα φλας και μονο εκει ηξερα οτι θα εβρισκα).παω αλλαζω το λαμπακι ολα κομπλε.λεω αφου ηρθα δεν βαζω και led στην καμπινα (πλαφονιερα και πισω).
αλλαζοντε και αυτα.ολα καλα.παω να φυγω.αμ δε!
δεν προλαβαινω να φυγω και να μια ωραιοτατη ενδειξη στο κατραν για αεροσακο!
ξαναγυρναω πισω στο παιδι και του λεω ετσι και ετσι!μου λεει δεν παιζει να φταινε τα led κατι αλλο φταιει!ξαναβαζουμε για πλακα την εγοστασιακη λαμπα στην πλαφονιερα π@π@ρια μαντολες.η ενδειξη εκει.φευγω παω συνεργειο κατευθειαν.φτανω λεω στο ηλεκτρολογο ετσι και ετσι.μου λεει στα π@π@ρια σου αυριο θα στο σβησω γιατι δεν εχω το μηχανημα σημερα μαζι.μου λεει να σε ρωτησω κατι?το πηγες πλυντηριο?του λεω ναι πριν 4 ωρες.καταλαβα μου λεει.αστο θα στο φτιαξω αυριο.εμεινα μ@.....μου λεει καποια πιπερια κανανε και η φυσσα που ειναι κατω απο το καθισμα κουνηθηκε και δεν κανει καλη επαφη γιαυτο βγηκε ενδειξη.....
λεω οκ σε παιρνω τηλ. και ερχομαι αυριο...(λεω ενταξει θα λυθει και αυτο).διαβασα και μετα στο φορουμ οτι και αλλοι ειχαν ενδειξη για αεροσακο μετα απο πλυσιμο και λεω οκ τυχαινει απο καμια πιπερια.(πιεση με το γονατο στο καθισμα,βιαιη μετακινηση του καθισματος μπρος κ.τ.λ. απο οτι διαβασα εδω μεσα και λεω κατι τετοιο θα συνεβει...οκ).
το θεμα ειναι το εξης:ξεκιναω καπακι για λουτσα 6 το απογευμα.ειχα κλειστα παραθυρα με aircondition.φτανω διοδια παταω το διακοπτη να ανοιξει το παραθυρο για να πληρωσω τιποτα!παταω και του συνοδηγου παλι τιποτα!ανοιγω πορτα πληρωνω φτανω με αρκετα γ@μ@στα@ρ....
οταν εφτασα ξανακοιταω.αποτελεσμα:με κλειστες ολες τις πορτες δεν δουλευουν τα ηλεκτρικα παραθυρα.αν ανοιξω εστω μια δουλευουν και τα δυο κανονικα!τι ειναι τουτο????παει το μυαλο κανενος?τι σχεση εχουν τα παραθυρα με τον αεροσακο?
υ.γ. 1 γ.τ.π.κ. μερα!γκρρρρρρρρ!
υ.γ. 2 σορρυ για τα πολλα αλλα ξενερωσα χτες.χεχε
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-08-11, 08:32
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
τι επαθες ρε φιλε μηπως ειδες κανα παπα κ ξεχασες να πιασεις τα @ρχδι@ σου??οντως η φυσα θα κουνηθεικε απο πλυσιμο κ αναψε το λαμπακι σου..αλλα για τα παραθυρα τωρα εγω στο 36 κουπε που ειχα το ειχα παθει αυτο κ πιγα συνεργειο κ μου αλλαξανε της ηλεκτροβαλβιδες που ειναι γαι να κατεβενει το τζαμι οταν ανοιγει η πορτα επεισης κ εναν ρελε κ ολα οκ...ξεκινα απο το ποιο απλο ψαξε για καμενες ασφαλειες το ποιο απλο..βγαλε πολο πρωτα ομως μηπος πειρε καποια λαθος εντολη...τι να πω καλη τυχι κ να μην ειναι τιποτα σοβαρο
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-08-11, 08:43
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
χαχχα ελιωσα φιλε γιωργο με τον παπα.τωρα που το λες ειδα εναν σε μια διασταυρωση αλλα δεν τον αφησα να περασει γιατι ειχα προτεροετητα και βιαζομουνα....λες?χεχε επρεπε να τα πιασω μαλλον
μου εχει ξανατυχει με τα παραθυρα αλλα οταν ανοιγα πορτα παλι δεν δουλευανε!οι ασφαλειες ηταν.2 λεπτα δουλεια.τωρα ομως γιατι με κλειστες πορτες δεν δουλευουν και με ανοιχτη πορτα δουλεουν και τα δυο?ειναι λογικο?
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-08-11, 09:43
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
λεωνίδα ελέγξε πρωτα τις ασφάλειες εάν είναι οκ. μάλλον δεν είχες βγάλει τ πόλο τις μπαταρίας τ ώρα που εμπαζες τα led κ σου έκαψε καμία
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ziaba : 10-08-11 στις 09:57
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-08-11, 10:53
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
χαχχα ελιωσα φιλε γιωργο με τον παπα.τωρα που το λες ειδα εναν σε μια διασταυρωση αλλα δεν τον αφησα να περασει γιατι ειχα προτεροετητα και βιαζομουνα....λες?χεχε επρεπε να τα πιασω μαλλον
μου εχει ξανατυχει με τα παραθυρα αλλα οταν ανοιγα πορτα παλι δεν δουλευανε!οι ασφαλειες ηταν.2 λεπτα δουλεια.τωρα ομως γιατι με κλειστες πορτες δεν δουλευουν και με ανοιχτη πορτα δουλεουν και τα δυο?ειναι λογικο?
Φίλε, παπάδες, καλόγριες κλπ...όταν δείς, πάντα πιάνε...ισχύει
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-08-11, 10:58
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε, παπάδες, καλόγριες κλπ...όταν δείς, πάντα πιάνε...ισχύει
off topic Δεν το πιστεύω.

θέλω να ανεβάσει pdf ο rapid και να αρπαχθεί λίγο με τον god για να συμφωνήσω

Υπομονή Λεωνίδα θα τα βρεις όλα στο συνεργείο.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 10-08-11, 11:05
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
off topic Δεν το πιστεύω.

θέλω να ανεβάσει pdf ο rapid και να αρπαχθεί λίγο με τον god για να συμφωνήσω

Υπομονή Λεωνίδα θα τα βρεις όλα στο συνεργείο.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 10-08-11, 11:11
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
λεωνίδα ελέγξε πρωτα τις ασφάλειες εάν είναι οκ. μάλλον δεν είχες βγάλει τ πόλο τις μπαταρίας τ ώρα που εμπαζες τα led κ σου έκαψε καμία
αυτο φοβαμαι και γω τασο.κατι με τα led παιχτηκε.δεν το ξερα με το πολο που λες.λες γιαιυτο βαρεσαν μπιελα τα παραθυρα?μαλιστα.ε το λογικο αυτο ειναι ειναι.thanks!
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 10-08-11, 11:13
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε, παπάδες, καλόγριες κλπ...όταν δείς, πάντα πιάνε...ισχύει

οπως λεει και ο geo_3d ξερω να φτιαχνω thread!χαχα
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 10-08-11, 11:18
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
γκουχου γκουχου(μου φυγε ο καφες απτη μυτη....).ελιωσα ο καψερος...
ας σοβαρευτουμαι παλι!(οσο μπορουμε).
και κατι τελευταιο τεχνικο θεμα που παρατηρησα..εχω ρυθμισει την πλαφονιερα να σβηνει το φως αυτοματα με το κλεισιμο ολων των πορτων.απο την ωρα που εμαξα τα led το φως σβηνει μολις κλεισω ολες τις πορτες αλλα με μεγαλη καθυστερηση.why????
ευχαριστω που με ανεχτηκατε πρωι-πρωι...
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.