Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-09-11, 15:45
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
τρέμουλο στο σβήσιμο....

Λοιπόν...όταν γυρίζω το κλειδί , μέχρι να σβήσει ο κινητήρας κάνει ένα τρέμουλο αρκετά αξιο λόγου...σάν να ρετάρει δηλαδή ...τί μπορεί παίζει? είναι βάση εξάτμισης. είναι βάσεις μηχανής? δέν το κάνει σε κανένα άλλο φάσμα στροφών , μόνο όταν πάω να το σβήσω...Δέν το έχω σηκώσει για να δώ τί μπορεί να είναι...
εικασίες κάνω...

επίσης πρέπει να γίνει άμεση αλλαγη στο σινεμπλόκ του διαφορικού μου. κάνει κγούπ γκούπ....
Γνωρίζουμε πάνω κάτω κόστος στα ανταλακτικά και εργασία?

Ναί ναί... έχουμε τσιγκουνιές.... Τα συνεργεία τα έχω πάρει με κακό μάτι, και θέλω να ξέρω τί μου γίνεται!!!!!!!!
ευχαριστώ προκαταβολικά !!!!!!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ThaNOS E46coupe : 01-09-11 στις 15:48
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-09-11, 16:52
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Τρέμουλο κάνει ή παίρνει ανάποδες?
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-09-11, 18:16
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν...όταν γυρίζω το κλειδί , μέχρι να σβήσει ο κινητήρας κάνει ένα τρέμουλο αρκετά αξιο λόγου...σάν να ρετάρει δηλαδή ...τί μπορεί παίζει? είναι βάση εξάτμισης. είναι βάσεις μηχανής? δέν το κάνει σε κανένα άλλο φάσμα στροφών , μόνο όταν πάω να το σβήσω...Δέν το έχω σηκώσει για να δώ τί μπορεί να είναι...
εικασίες κάνω...

επίσης πρέπει να γίνει άμεση αλλαγη στο σινεμπλόκ του διαφορικού μου. κάνει κγούπ γκούπ....
Γνωρίζουμε πάνω κάτω κόστος στα ανταλακτικά και εργασία?

Ναί ναί... έχουμε τσιγκουνιές.... Τα συνεργεία τα έχω πάρει με κακό μάτι, και θέλω να ξέρω τί μου γίνεται!!!!!!!!
ευχαριστώ προκαταβολικά !!!!!!!!
Κάποιο μπέκ σου κατουράει..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-09-11, 00:33
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τρέμουλο κάνει ή παίρνει ανάποδες?
Τιιιι? Τι λες τωρα?Δημητρη Υπαρχει τετοια περιπτωση?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάποιο μπέκ σου κατουράει..
πως το τσεκαρουμε αυτο παναγο? Το κανει αρκετο καιρο και δε με πολυπειραζε. Αλλα νομιζω πως πρεπει να φτιαχτει... Πρεπει να βγουν τα μπεκ παλι? Πολυ σεξ ρε παιδια...
Ρε παναγο...και παλι αν κατουραγε βενζινη πως κανει αναφλεξη? Αφου ο διακοπτης ειναι κλειστος...?????
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-09-11, 08:05
Το avatar του χρήστη thomasz3
thomasz3 Ο χρήστης thomasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2011
Μηνύματα: 104
thomasz3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν...όταν γυρίζω το κλειδί , μέχρι να σβήσει ο κινητήρας κάνει ένα τρέμουλο αρκετά αξιο λόγου...σάν να ρετάρει δηλαδή ...τί μπορεί παίζει? είναι βάση εξάτμισης. είναι βάσεις μηχανής? δέν το κάνει σε κανένα άλλο φάσμα στροφών , μόνο όταν πάω να το σβήσω...Δέν το έχω σηκώσει για να δώ τί μπορεί να είναι...
εικασίες κάνω...
αν σου κάνει και ένα μεταλλικό θόρυβο στο σβήσιμο η κάτι σαν τρίξιμο τότε μάλλον παίρνει ανάποδες!

επίσης πρέπει να γίνει άμεση αλλαγη στο σινεμπλόκ του διαφορικού μου. κάνει κγούπ γκούπ....
Γνωρίζουμε πάνω κάτω κόστος στα ανταλακτικά και εργασία?


γκουπ γκουπ κάνει και το σινεμπλοκ του σαζμάν που ενώνεται με τον κεντρικό..προσεξετο λίγο!
αν είναι αυτό μαζί με εργασία κάνα 50αρι χωρίς να είμαι και σίγουρος αν και το άλλαξα πρόσφατα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 05-09-11 στις 14:13
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-09-11, 18:34
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
πως το τσεκαρουμε αυτο παναγο? Το κανει αρκετο καιρο και δε με πολυπειραζε. Αλλα νομιζω πως πρεπει να φτιαχτει... Πρεπει να βγουν τα μπεκ παλι? Πολυ σεξ ρε παιδια...
Ρε παναγο...και παλι αν κατουραγε βενζινη πως κανει αναφλεξη? Αφου ο διακοπτης ειναι κλειστος...?????
Βγάζουμε τα μπουζί, βλέπουμε ποιό είναι πιο μαυρο, και σε αυτόν τον κύλινδρο έχουμε το
πρόβλημα..
Αυτανάφλεξη κάνει...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-09-11, 18:40
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
Τιιιι? Τι λες τωρα?Δημητρη Υπαρχει τετοια περιπτωση?


πως το τσεκαρουμε αυτο παναγο? Το κανει αρκετο καιρο και δε με πολυπειραζε. Αλλα νομιζω πως πρεπει να φτιαχτει... Πρεπει να βγουν τα μπεκ παλι? Πολυ σεξ ρε παιδια...
Ρε παναγο...και παλι αν κατουραγε βενζινη πως κανει αναφλεξη? Αφου ο διακοπτης ειναι κλειστος...?????


μηπως απο τοτε που εβγαλες τα μπεκ στα κανει αυτα και απλα χειροτερευει?
αν ναι απλα δεν εχουν κουμποση /στεγανωση 100%
λαστιχακια δηλαδη καινουρια για να κατσουν καλα
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 02-09-11, 23:43
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Βγάζουμε τα μπουζί, βλέπουμε ποιό είναι πιο μαυρο, και σε αυτόν τον κύλινδρο έχουμε το
πρόβλημα..
Αυτανάφλεξη κάνει...
Και τι κανω σε αυτη την περιπτωση? Αντε...πες...με το τσιγγελι στα βγαζω....
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
μηπως απο τοτε που εβγαλες τα μπεκ στα κανει αυτα και απλα χειροτερευει?
αν ναι απλα δεν εχουν κουμποση /στεγανωση 100%
λαστιχακια δηλαδη καινουρια για να κατσουν καλα
Οχι.το εκανε και πριν τον καθαρισμο... Τα λαστιχακια μπηκαν καινουρια. Και μαλιστα τρομαξα να τα βαλω απ την πολυ τσιτα....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-09-11, 23:48
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
[QUOTE=thomasz3;438489]
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν...όταν γυρίζω το κλειδί , μέχρι να σβήσει ο κινητήρας κάνει ένα τρέμουλο αρκετά αξιο λόγου...σάν να ρετάρει δηλαδή ...τί μπορεί παίζει? είναι βάση εξάτμισης. είναι βάσεις μηχανής? δέν το κάνει σε κανένα άλλο φάσμα στροφών , μόνο όταν πάω να το σβήσω...Δέν το έχω σηκώσει για να δώ τί μπορεί να είναι...
εικασίες κάνω...

αν σου κάνει και ένα μεταλλικό θόρυβο στο σβήσιμο η κάτι σαν τρίξιμο τότε μάλλον παίρνει ανάποδες.


γκουπ γκουπ κάνει και το σινεμπλοκ του σαζμάν που ενώνεται με τον κεντρικό..προσεξετο λίγο!
αν είναι αυτό μαζί με εργασία κάνα 50αρι χωρίς να είμαι και σίγουρος αν και το άλλαξα πρόσφατα!
οχι δεν ακουγεται μεταλικος θαρυβος. Βασικα δεν κανει θορυβο. Απλα τρεμει σαν να ειναι πετρελαιο της περασμενης δεκαετιας...(περιπου)....

Οσο για το γκουπ, ακουγεται καθαρα απο το πισω μερος του αυτοκινητου. Δεν ειναι η μεσαια τριβη...
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 03-09-11, 00:33
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Θα λύσεις τα μπουζί αρχικά και θα βλέπεις ποιό είναι μαύρο και άραχνο! Αφού λοιπόν την κάνεις αυτή τη διαδικασία με όλα τα μπουζί θα τα καθαρίσεις με ψιλό γυαλόχαρτο (500άρι και πάνω) και θα τα τοποθετήσεις πάλι στην θέση τους όπως βγήκαν....

Μετά πάμε πιο πίσω, θα τσεκάρεις την/τις πίπα/πίπες μήπως έχει τίποτα διαρροές/οξειδώσεις/κανα μικρό ράγισμα στο πλαστικό της/τους κλπ... Εσένα φαντάζομαι είναι η πίπα με τον πολλαπλασιαστή της πάνω φίξ... Αφού καθαριστεί και η πίπα (με σπρέι επαφών χωρίς λάδι ακόμα καλύτερα) θα καθαρίσεις και την φύσα του πολλαπλασιαστή....

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.