Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιά 07-11-14, 22:48
E30MANIAC Ο χρήστης E30MANIAC δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-07-2004
Μηνύματα: 575
E30MANIAC is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από beck m power Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τα άκρα έκανα λάθος συγνώμη! Δεν είμαι σίγουρος! Τα φρένα του πάντως είναι απο μ3 ε46 θυμάμαι που το ανέφερε πιο παλιά στην αγγελία στο car! Μπερδεύτηκα με τα 5μπουλονα άκρα!!!
Τα ακρα ειναι πισω Ζ3 και μπροστα φτιαχτα 5μπουλονα με φρενα Μ3 Ε46.Τα φοραγα στο δικο μου και του τα πουλησα μολις ειχε πρωτοπαρει το αμαξι.Το εχω δει απο κοντα,πολυ καλο με πολλα πραγματα.Για μενα αξιζει και σιγουρα θελει πολυ παραπανω χρημα για να το κανει κανεις ετσι.
Υ.Γ.ολο το set up των ακρων μου ειχε φτασει 800Ε
__________________
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Ε30 325i TURBO
E30 325i N/A
CUBE Night Club
Αγ.Παρασκευης 58 Μπουρναζι
Απάντηση με παράθεση
  #102  
Παλιά 08-11-14, 17:04
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
πολυ κουβεντα γινεται για την ''ευκαιρια''...αλλα το αμαξι ακομα πωλειται! Προφανως δεν εκτιμησε κανεις το αμαξι στα 5800..που σας φαινονται λιγα.
επειδη ξερω ,πολυ καλα τι κοστιζει μια ανακατασκευη , απλα θα σας πω οτι επενδυσε λεφτα σε λαθος αμαξι.
το ε30 1600 ειναι ενα απλο παλιο αμαξι και κανενας θρυλος δεν εχει γραφει για αυτο. Οπως και να το κανουμε η τιμη για ενα καλο-καθαρο-διπορτο ε30 1600 ειναι 1500ευρω..αντε 2χιλ. Αν θεωρητε πως τα εξτρα και το βαψιμο...δικαιολογουν 3πλασιασμο της τιμης..τοτε οσοι εχουμε χωσει λεφτα στα αμαξια μας και ποτε δεν τα πηραμε πισω...μαλλον ειμαστε τα κοροιδα της υποθεσης.
Απάντηση με παράθεση
  #103  
Παλιά 08-11-14, 18:51
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Eγω δεν θα αναφερθω σε τιποτα απο τα παραπανω,θα πω μονο οτι μηπως σε κουρασει το 1600αρι μοτερ αυτο τιποτα αλλο.Αλλιως κανε οτι τραβαει η ψυχη σου.

Ενα γνησιο 318is E30 μηπως θα ητανε πιο σοφο???
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #104  
Παλιά 08-11-14, 19:29
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
οταν καποιος θελει ενα διπορτο ηλιοροφατο και βρει αυτο το καλο που λες στα 2.000
και μετα εχει σκπο να βαλει μ τεκ λουκ σαλονακι ωραιο και ζαντικο και ισως ενα φρσκαρισμα..
εχει διαφορα ?
να το αγορασει 2.000 να ψαξει να βρει καλο μ τεκ λουκ και να το βαψει με 1000 ευρω
να βρει σαλονι καλο και να του στοιχισει με ντυσιμο αν δεν ειναι ηδη 1000 ευρω
συν ζαντες λαστιχα και φρασκαρισμα σου λεω αλλα 1000 ευρω..... συνολο 5.000
απο το να τα δωσει κατευθειαν σε ενα ετοιμο?
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση
  #105  
Παλιά 08-11-14, 23:02
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DiMiTrIs_ Εμφάνιση μηνυμάτων
οταν καποιος θελει ενα διπορτο ηλιοροφατο και βρει αυτο το καλο που λες στα 2.000
και μετα εχει σκπο να βαλει μ τεκ λουκ σαλονακι ωραιο και ζαντικο και ισως ενα φρσκαρισμα..
εχει διαφορα ?
να το αγορασει 2.000 να ψαξει να βρει καλο μ τεκ λουκ και να το βαψει με 1000 ευρω
να βρει σαλονι καλο και να του στοιχισει με ντυσιμο αν δεν ειναι ηδη 1000 ευρω
συν ζαντες λαστιχα και φρασκαρισμα σου λεω αλλα 1000 ευρω..... συνολο 5.000
απο το να τα δωσει κατευθειαν σε ενα ετοιμο?
οταν με 4-5χιλ, μπορω να βρω καλυτερο ε30 , με το σωστο μοτερ...δεν θα πληρωσω τα αξεσουαρ του στο ακεραιο ως καινουρια.
Αν ηταν ετσι, τωρα που δινω την ζετα...θα εκανα το εξης υπολογισμο.
μια τιμη για ενα ζ3 facelift(ψιλοπαρταλι) ειναι 6000. Οι ζαντες ειχαν 3000ευρω, οι αναρτησεις 700 , προφυλακτηρας 850, κατι ψιλολογια κανα 500,το δικο μου δεν θελει φρεσκαρισμα..αρα γλυτωνει κανα 1000ικο...ας το βαλω κανα 11αρι...
Oχι λοιπον...δεν παει ετσι ..το εχω 7χιλ και το ενδιαφερον ειναι ελαχιστο εως ανυπαρκτο για ενα αμαξι που ειναι αστερι και εχει ακομα κοινο.
η τιμη διαμορφωνεται απο την προσφορα και την ζητηση και οχι τι εξτρα και δουλεια εχει επανω. Αν παει σε μαντρα να το αφησει ...ξερετε τι τιμη θα του πει??
και οταν μιλαμε για ζητηση,,,δεν υπολογιζουμε εκεινους που ειναι στα λογια και λενε πως θα γουσταραν ενα ε30 για καθημερινο...αλλα εκεινους που πανε και τα σκανε ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη paganis : 08-11-14 στις 23:05
Απάντηση με παράθεση
  #106  
Παλιά 09-11-14, 12:11
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SAC Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω βρεί αυτό: http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5322626/ σε διαφορετική τιμή 0μέσω κοινού
Πως σας φαίνεται;
Τι θα πρέπει να προσέξω;
Δεδομενου ότι το θέλω για καθημερινή χρήση (όχι πάνω απο 10.000 χλμ./χρόνο) και είναι ο έρωτας της εφηβείας μου (...είμαι 41 και οικογενειάρχης πια..), δεν σας κρύβω ότι τη θέλω!!!
Ακούώ γνώμες/απόψεις/συμβουλές...

http://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=23208


Ενδιαφέρεσαι ακόμη για Ε30 ή τελικά για Ε46?
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #107  
Παλιά 09-11-14, 12:24
NNIKOLOG Ο χρήστης NNIKOLOG δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2012
Μηνύματα: 102
NNIKOLOG will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν υπολογιζουμε εκεινους που ειναι στα λογια και λενε πως θα γουσταραν ενα ε30 για καθημερινο...αλλα εκεινους που πανε και τα σκανε ...

Με 5 λεξεις τα ειπες ολα. Ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα
Απάντηση με παράθεση
  #108  
Παλιά 09-11-14, 12:59
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ditris Εμφάνιση μηνυμάτων

http://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=23208


Ενδιαφέρεσαι ακόμη για Ε30 ή τελικά για Ε46?
Κ ο καθένας από εμάς χάνει το χρόνο του για να του απαντήσει σοβαρά...κρίμα.
__________________
E36 M44B19

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 6ylinder : 09-11-14 στις 13:02
Απάντηση με παράθεση
  #109  
Παλιά 09-11-14, 13:03
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DiMiTrIs_ Εμφάνιση μηνυμάτων
οταν καποιος θελει ενα διπορτο ηλιοροφατο και βρει αυτο το καλο που λες στα 2.000
και μετα εχει σκπο να βαλει μ τεκ λουκ σαλονακι ωραιο και ζαντικο και ισως ενα φρσκαρισμα..
εχει διαφορα ?
να το αγορασει 2.000 να ψαξει να βρει καλο μ τεκ λουκ και να το βαψει με 1000 ευρω
να βρει σαλονι καλο και να του στοιχισει με ντυσιμο αν δεν ειναι ηδη 1000 ευρω
συν ζαντες λαστιχα και φρασκαρισμα σου λεω αλλα 1000 ευρω..... συνολο 5.000
απο το να τα δωσει κατευθειαν σε ενα ετοιμο?
Εγω παντως δεν ειδα τον φιλο να εξαρταται τοσο πολυ απ'το μ τεκ λουκ και τις συγκεκριμενες ζαντες.
Απλα ειδε γενικα ενα περιποιημενο Ε30 και κολλησε.
Και μ τεκ να μην ειχε, αν ειχε απλα μια καλη ζαντουλα και ηταν περιποιημενο εξωτερικα μια χαρα θα του εκανε πιστευω.
Και παλι, οπως σωστα εξηγησε κι ο paganis, τα εξτρα αυτα δεν πληρωνονται ποτε στο ακεραιο οταν πουλας μεταχειρισμενο.

Οπως και να'χει, αν ντε και καλα θελει Ε30 ας παρει ενα με δυνατοτερο κινητηρα και το πολυ 3-3.500 χιλιαρικα και ας μην εχει τετοιο τιμονι και σαλονι. Οταν οδηγας και πατας το γκαζι την χαρα θα στη δωσει ο κινητηρας, οχι το σπανιο τιμονι.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #110  
Παλιά 09-11-14, 13:44
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Kαλα μην συγκρινουμε οποιοδηποτε Ζ3 με Ε30 αυτη την στιγμη...οχι επειδη δεν ειναι ωραιο σαν αυτοκινητο αλλα επειδη αν μπει καποιος στις αγγελιες υπαρχουν πολλα Ζ3 απο χρεπια μεχρι καλα. Αντιστοιχα Ε30 δεν πωλουνται και τοσο πολλα. Aναφερομαι σε αγγελιες για κατω απο 2000κ.εκ αλλιως 660 ή 880 τελη για αμαξι 25ετιας οντως ειναι τρελλο

Επαναλαμβανω κανεις δεν ειπε οτι 5800 ειναι τιμη ευκαιριας. Εγω το συγκεκριμενο θα το αγοραζα αν εψαχνα τετοιο αμαξι μεταξυ 4500 μεχρι 5000 αν δεν ηθελε ουτε ευρω για κατι περα απο αλλαγη μοτερ σε κατι πιο δυνατο. Αλλα για να το παντρευτω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fanatic : 09-11-14 στις 13:47
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.