Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Μελών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #141  
Παλιά 20-10-08, 01:30
Το avatar του χρήστη spirosg
spirosg Ο χρήστης spirosg δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-02-2006
Μηνύματα: 598
spirosg will become famous soon enoughspirosg will become famous soon enough
Eδώ και 4 χρόνια που ξέρω τον Μήτσο και το καρχαρίνι...έχει γίνει πολλές φορές η συζήτηση για "το επόμενο" και για "όταν πουληθεί το καρχαρίνι" και πάντα σκεφτόμουν "σιγά μην το δώσεις...αφού το αγαπάς"...τελικά φαίνεται πως ήρθε η ώρα να με βγάλει ψεύτη ο "γιατρός".
Όσοι με ξέρουν, γνωρίζουν οτι ποτέ δεν συμπάθησα ιδιαίτερα την σειρά Ε46 και κατ επέκτασην την Μ3 Ε46, άσχετα αν σέβομαι και εκτιμώ τις επιδόσεις της...αλλα με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο αρρώστησα απ την πρώτη φορά που το είδα. Δεν ξέρω αν λυπάμαι περισσότερο που θα αλλάξει χέρια το συγκεκριμένο Μ3 ή που δεν θα καταλλήξει στα δικά μου.
Πάντως σίγουρα θα σκάσω απο τη στεναχώρια μου άμα καταλήξει σε λάθος άνθρωπο και το δώ σε κάνα συνεργείο bmw ταλαιπωρημένο, κακομεταχειρισμένο ή χτυπημένο....πράγματα που ποτέ δε θα συνέβαιναν στα χέρια του Δημήτρη.
Ελπίζω να επιλέξεις προσεχτικά τον επόμενο κηδεμόνα του....
__________________
drugstore-onlinecatalog.com
Απάντηση με παράθεση
  #142  
Παλιά 23-10-08, 00:26
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spirosg Εμφάνιση μηνυμάτων
Eδώ και 4 χρόνια που ξέρω τον Μήτσο και το καρχαρίνι...έχει γίνει πολλές φορές η συζήτηση για "το επόμενο" και για "όταν πουληθεί το καρχαρίνι" και πάντα σκεφτόμουν "σιγά μην το δώσεις...αφού το αγαπάς"...τελικά φαίνεται πως ήρθε η ώρα να με βγάλει ψεύτη ο "γιατρός".
Όσοι με ξέρουν, γνωρίζουν οτι ποτέ δεν συμπάθησα ιδιαίτερα την σειρά Ε46 και κατ επέκτασην την Μ3 Ε46, άσχετα αν σέβομαι και εκτιμώ τις επιδόσεις της...αλλα με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο αρρώστησα απ την πρώτη φορά που το είδα. Δεν ξέρω αν λυπάμαι περισσότερο που θα αλλάξει χέρια το συγκεκριμένο Μ3 ή που δεν θα καταλλήξει στα δικά μου.
Πάντως σίγουρα θα σκάσω απο τη στεναχώρια μου άμα καταλήξει σε λάθος άνθρωπο και το δώ σε κάνα συνεργείο bmw ταλαιπωρημένο, κακομεταχειρισμένο ή χτυπημένο....πράγματα που ποτέ δε θα συνέβαιναν στα χέρια του Δημήτρη.
Ελπίζω να επιλέξεις προσεχτικά τον επόμενο κηδεμόνα του....
Eυχαριστώ για τα καλά σου λόγια Σπύρο. εύχομαι ειλικρινά να καταλήξει σε καλά χέρια το εγαλειο. Η ευχή μου είναι να το πάρει ένας απο τη παρέα. Θα είναι θαυμάσια εξέλιξη.
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #143  
Παλιά 28-10-08, 22:10
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Thumbs up

Το κείμενο που ακολουθεί είναι γραμένο από το φίλο μου το Snoopy.
Επειδή βρισκω ότι ταιριάζει απόλυτα σε αυτό εδώ το thread το αντιγράφω εδώ με όλο μου το σεβασμό προς το συγγραφέα
.



Μ3 Ε46 - Ολη η αλήθεια.

--------------------------------------------------------------------------------

Ο εγκέφαλος της Μ3 Ε46 μπορεί να μετρήσει μέχρι το άπειρο και μάλιστα το κάνει σε λιγότερο απο 1 λεπτό.

Τα λάδια της Μ3 Ε46 μπορούν σε μικρές ποσότητες να θεραπεύσουν τον καρκίνο. Σε μεγάλες πολύ απλά σε σκοτώνουν.

Η Μ3 Ε46 το βράδυ δεν ανάβει τα φώτα της, απλά σβήνει το σκοτάδι.

Η Μ3 Ε46 είναι η απόδειξη της θεωρίας του Χάους. Συγκεκριμένα το Χάος υπάρχει μετά απο αυτή.

Πέντε Μ3 Ε46 που βρίσκονται σε επιλεγμένα σημεία κάνουν τη γή να γυρίζει.

Ο ήχος των εξατμίσεων της Μ3 Ε46 στις 7.000 στροφές ειναι το Stairway to Heaven των Led Zeppelin παιγμένο ανάποδα. Οσοι έχουν τολμήσει να το δοκιμάσουν ειναι σήμερα φυτά. Το ανθρώπινο αυτί δεν αντέχει αυτή τη συχνότητα.

Μία ειδικά διαμορφωμένη Μ3 Ε46 ανέβηκε ανάποδα τον Νιαγάρα. Η μόνη μετατροπή που είχε ήταν πιό δυνατό στέρεο για να μην ενοχλούν τον οδηγό οι ήχοι του καταρράκτη.

Η μόνη αλήθεια σε αυτόν τον κόσμο ειναι πως η Μ3 Ε46 είναι το απολύτως καλύτερο αυτοκίνητο που υπάρχει.
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #144  
Παλιά 29-10-08, 00:40
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DoctorAbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Το κείμενο που ακολουθεί είναι γραμένο από το φίλο μου το Snoopy.
Επειδή βρισκω ότι ταιριάζει απόλυτα σε αυτό εδώ το thread το αντιγράφω εδώ με όλο μου το σεβασμό προς το συγγραφέα
.
Μου αρεσε πολυ το κειμενακι και ειπα να κανω μερικες τροποποιησεις


Μ3 Ε46 - Ολη η αλήθεια.

--------------------------------------------------------------------------------

Ο εγκέφαλος της Μ3 Ε46 μπορεί να μετρήσει μέχρι το άπειρο και μάλιστα το κάνει σε λιγότερο απο 1 λεπτό. (Γιατι αν χρειαστει παραπανω , δεν θα μπορει να ανταπεξελθει , και θα καει...)

Τα λάδια της Μ3 Ε46 μπορούν σε μικρές ποσότητες να θεραπεύσουν τον καρκίνο. Σε μεγάλες πολύ απλά σε σκοτώνουν. (Και σε ποσοτητα 6 λιτρων , απλα λιωνουν το μπλοκ , τα 3 πιστονια γινονται τυφλοποντικες προς το κεντρο της γης , ενω τα αλλα 3 τιθονται σε τροχια γυρω απ'αυτη)

Η Μ3 Ε46 το βράδυ δεν ανάβει τα φώτα της, απλά σβήνει το σκοτάδι. (Αν ειναι δε μαυρη , γινεται ενα μ'αυτο... , σαν τον ΚΙΤΤ ενα πραμα...)

Η Μ3 Ε46 είναι η απόδειξη της θεωρίας του Χάους. Συγκεκριμένα το Χάος υπάρχει μετά απο αυτή. (Παντα υπαρχει καποιος πιο γρηγορος απο σενα...)

Πέντε Μ3 Ε46 που βρίσκονται σε επιλεγμένα σημεία κάνουν τη γή να γυρίζει. (Ειναι μεσα σε επιλεγμενα -απο 29 κατασκευαστες...πιστονιων- συνεργεια , και περιμενουν τα νεα τους εντοσθια)

Ο ήχος των εξατμίσεων της Μ3 Ε46 στις 7.000 στροφές ειναι το Stairway to Heaven των Led Zeppelin παιγμένο ανάποδα. Οσοι έχουν τολμήσει να το δοκιμάσουν ειναι σήμερα φυτά. Το ανθρώπινο αυτί δεν αντέχει αυτή τη συχνότητα.(Αυτον τον ηχο σαν το καζανακι απο τουαλετα που μοιαζει με καλτσον που σκιζεται λεμε?)

Μία ειδικά διαμορφωμένη Μ3 Ε46 ανέβηκε ανάποδα τον Νιαγάρα. Η μόνη μετατροπή που είχε ήταν πιό δυνατό στέρεο για να μην ενοχλούν τον οδηγό οι ήχοι του καταρράκτη. (Και κοντο διαφορικο...)

Η μόνη αλήθεια σε αυτόν τον κόσμο ειναι πως η Μ3 Ε46 είναι το απολύτως καλύτερο αυτοκίνητο που υπάρχει. (Εννοειται... , γιατι ειναι BMW...)
Απάντηση με παράθεση
  #145  
Παλιά 11-02-09, 10:26
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Γίνεται χαμός με τις τιμές της Μ3 Ε46....
Σε πολύ χαμηλή τιμή παίρνεις πλέον ΚΑΛΟ αυτοκίνητο και ΕΛΕΓΜΕΝΟ..
Αρκεί να έχεις μετρητά για να το πάρεις...
Ειλικρινά, αυτή η εποχή είναι η καλύτερη για αγορά τέτοιων αυτοκινήτων.
Παίρνεις ένα αυτοκίνητο overall που σου κάνει όλα τα κέφια.
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #146  
Παλιά 11-02-09, 10:30
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Action Man Εμφάνιση μηνυμάτων
Γίνεται χαμός με τις τιμές της Μ3 Ε46....
Σε πολύ χαμηλή τιμή παίρνεις πλέον ΚΑΛΟ αυτοκίνητο και ΕΛΕΓΜΕΝΟ..
Αρκεί να έχεις μετρητά για να το πάρεις...
Ειλικρινά, αυτή η εποχή είναι η καλύτερη για αγορά τέτοιων αυτοκινήτων.
Παίρνεις ένα αυτοκίνητο overall που σου κάνει όλα τα κέφια.
Ξέρεις κανένα καλό και ελεγμένο να μου συστήσεις (χωρίς πλάκα) έστω και με PM ?
Eυχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #147  
Παλιά 11-02-09, 10:38
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρεις κανένα καλό και ελεγμένο να μου συστήσεις (χωρίς πλάκα) έστω και με PM ?
Eυχαριστώ
Την Πέμπτη υπήρχε ένα καλό που τελικά το πήρε ένας πολύ καλός φίλος...δεν λέω τιμή ....γιατί θα γίνει μάχη..

Ο Santo έπραξε πολύ σοφά στην τιμή που το έδωσε.

Μόνο μην πάρετε αυτό που πουλούσα εγώ στην αγγελία...αλλιώς ήταν το όχημα την προηγούμενη φορά που το είδα....και αλλιώς ήταν πρόσφατα όταν μου το έφερε για να το πουλήσει Αθήνα....λες και εμείς τρώμε κουτόχορτο.
Είναι σε μάντρα τώρα...μην το πάρετε..
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #148  
Παλιά 11-02-09, 10:57
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Cool ///M.....

Ο Παντελης εχει δικιο σε γενικες γραμμες,αν πετυχετε-χρεωκοπημενο πωλητη κτλ-προφανως θα αγορασετε φθηνα αλλα οι πολυ χαμηλες τιμες κρυβουν κατα 90% παγιδες.Για παραδειγμα Μ3 Ε46 στα 100.000χλμ θελει δουλιτσα στο συνεργειο-και τετοια εποχη οποιος πλησιαζει σε συνεργειο με Μ3 Ε46 θα φαει ψ..ια καλη!Βεβαια η μαστιγα των γυρισμενων χλμ καραδοκει παντα οποτε η καλη αγορα ενος Μ3 Ε46 ειναι μαλλον ακομα δυσκολη κατα την γνωμη μου.Το να παρεις ενα Μ3 Ε46 απλα επειδη εχει το σημα αλλα ειναι χαρβαλο αλλα το παιρνεις επειδη ειναι φθηνο νομιζω ειναι μεγαλη παγιδα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #149  
Παλιά 04-09-09, 10:01
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Πάει πολύς καιρός που δεν έχω γράψει σε αυτό το thread.
Πάντα είχα την άποψη πως δε χρειάζεται να γράφει κανείς απλά για να γράφει.
Το καρχαρίνι βρλισκεται μαζί μου ήδη στον έκτο χρόνο και η ηλικία του θα είναι 7 ετών τον Νοέμβρη.
Τα χιλιόμετρα είναι 176.000.--

Μόλις έκανα ένα ταξίδι στη Βόρεια Ελλάδα μαζί του. Επιβάτες εγώ (οδηγός) και ο Αλέξης (αδελφοποιτός και συναιτέρος) - συνοδηγός.Φύγαμε Τρίτη βράδυ για Θεσσαλονίκη, πήγταμε στοι Κιλκίς, Πήγαμε στη Ξάνθη, ξαναγυρίσαμε Θεσσαλονίκη, μετά πήγαμε στην Πηνιάδα της Λάρισας και πίσω Αθήνα. Μπόλικα χιλιομετράκια για 2 24ωρα.

Στη διάρκεια του ταξιδιού συνέλαβα τον εαυτό μου και τον Αλέξη να κάνουν κοντά συχνά σχόλια του στυλ .... κοίτα πως πάει το μαμιμένο, κοίτα πως στρίβει, πως προσπερνά 8 νταλίκες μαζί σε μια μικρή ευθεία κλπ.

Ε λοιπόν θέλω να σας πω κάτι. Μπορεί τα χρόνια να πέρασαν, μπορεί το εργαλείο να είναι 7 ετών και με 176.000 χιλιομετράκια. Όμως είναι όσο ακμαίο, τόσο αποτελεσματικό και τόσο σύγχρονο που ..... τα κάνει όλα και συμφέρει και - αν θέτε το πιστεύετε - τραβάει την προσοχή τοπυ κόσμου.

Μετά την επισκευή του κινητήρα που έγινε στις 125.000 χλμ και έχοντας κάνει από τότε 52.000 ο κινητήρας με ήρεμη οδήγηση καίει κάτω από τα 12 λίτρα / 100 χλμ. Η αντίστοιχη κατανάλωση για την Ε 92 ήταν 16 lit / 100 km.

Αδέλφια, ευτυχώς που δεν έφυγε τότε που περίμενε να φύγει.
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #150  
Παλιά 04-09-09, 10:17
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Η αγάπη για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο δεν μετριέται με χιλιόμετρα
ούτε με τα χρόνια που έχει στην πλάτη του….

Μετριέται με τις "στιγμές ζωής" που έχεις περάσει μαζί του!!!!

Σου εύχομαι να το σέβεσαι και να το αγαπάς doctor… μια ζωή…όπως του αξίζει!!!
Και να μας θυμίζεις ότι τα BMW … έχουν ψυχή!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.