Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 15-12-10, 13:38
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Και ανασφάλιστος να είναι, πάλι σε καλύπτει η ασφάλεια σου, αρκει να ξέρεις ποιός είναι..
Πές του απλά την αλήθεια..
Κοστίζει τόσο, θα το πληρώσεις εσύ, ή θα το πάμε με ασφάλεια;;;..
Μη λές ψέμματα, δεν υπάρχει λόγος..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 15-12-10, 15:42
intasg Ο χρήστης intasg δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-11-2007
Μηνύματα: 231
intasg will become famous soon enough
Γιατί όχι με την ασφαλιστική; Οι περισσότερες τώρα παρέχουν προστασία bolus malus για 1 δήλωση/εξάμηνο. Αυτό σημαίνει πως όσο και αν είναι η ζημιά δεν θα έχει καμία επίπτωση στα ασφλιστρά του. Από τη άλλη αν δεν θέλει να κάνει δήλωση και θέλει να πληρώσει, πάρε τον μαζί σου πηγαίνετε σε συνεργείο, συνενοήσου εσύ για τη ζημιά και όταν έρθει η ώρα του κόστους πες στο παλικάρι ότι θα τα βρουν εκείνοι. Να πληρώσει αυτός απευθείας το φανοποιό. Όχι πρώτα εσύ και μετά θα στα δώσει, γιατί δεν πρόκειται να δεις χρήματα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-12-10, 15:02
Το avatar του χρήστη tsambu
tsambu Ο χρήστης tsambu δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2006
Μηνύματα: 234
tsambu will become famous soon enough
Εθνικη Ασφαλιστικη εχει, θα δουμε, περιμενω τηλεφωνημα του.
Απο ονομα η ασφαλιστικη του καλα παει.
Ελπιζω σε φιλικο διακανονισμο γιατι παλια που παλι ειχα παρομοια περιπτωση με το παλιο μου αυτοκινητο, με ειχαν κανει μπαλακι και τελικα εβαλα δικηγορο, εγιναν μυνησεις για εμπαιγμο κλπ.Στο δικαστηριο πληρωσαν πολλα παραπανω και πηρα το αιμα μου πισω,αλλα και εφτυσα αιμα για να τα παρω.
Τωρα αν με δουλεψει ο γειτονας....
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 16-12-10, 17:00
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
εάν σου δώσει τα λεφτά στο χέρι πάρτα(το ακριβές ποσό) και μήν ασχοληθείς με την ασφάλεια,εάν σου πεί φτιάχτο και θα στα δώσω μετά φιλική το συντομότερο
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 16-12-10, 20:56
PanosB Ο χρήστης PanosB δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Μηνύματα: 82
PanosB is on a distinguished road
Η πιο σίγουρη λύση είναι η ασφαλιστική, ώστε να είσαι καλυμένος. Απο τη στιγμή που θα καταγραφεί και θα γίνει η δήλωση δεν θα μπορεί να σου πεί τίποτα μετά. Η φιλική δήλωση έχει το καλό οτι εσύ θα πληρωθείς πιο άμεσα, αφού θα πάρεις τα λεφτά απο την δική σου εταιρεία και μετά θα τα βρούν οι ασφαλιστικές μεταξύ τους. Απο την άλλη όμως υπολόγισε οτι η ασφαλιστική δεν θα σου καλύψει όλο το ποσό. Σίγουρα θα σου κόψει ένα ποσοστό λόγω παλαιότητας. Εκτός αν ο φαναρτζής σου είναι γάτα και τα βρεί με τον πραγματογνώμονα, υπερκοστολογίσει την εργασία κλπ κλπ (κατά τα γνωστά νομίζω...), ή καταλήξετε σε μεταχειρισμένα ή ιμιτασιόν ανταλακτικά.
Αν ο γείτονας σου κάνει πίσω, συμβουλέψου τον ασφαλιστή σου για το τί θα κάνεις. Αν έχεις στο συμβόλαιο σου νομική προστασία νομίζω οτι μπορούν να σε βοηθήσουν στην περίπτωση αυτή.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 19-12-10, 11:05
Το avatar του χρήστη P.S
P.S Ο χρήστης P.S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 224
P.S is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PanosB Εμφάνιση μηνυμάτων
Η πιο σίγουρη λύση είναι η ασφαλιστική, ώστε να είσαι καλυμένος. Απο τη στιγμή που θα καταγραφεί και θα γίνει η δήλωση δεν θα μπορεί να σου πεί τίποτα μετά. Η φιλική δήλωση έχει το καλό οτι εσύ θα πληρωθείς πιο άμεσα, αφού θα πάρεις τα λεφτά απο την δική σου εταιρεία και μετά θα τα βρούν οι ασφαλιστικές μεταξύ τους. Απο την άλλη όμως υπολόγισε οτι η ασφαλιστική δεν θα σου καλύψει όλο το ποσό. Σίγουρα θα σου κόψει ένα ποσοστό λόγω παλαιότητας. Εκτός αν ο φαναρτζής σου είναι γάτα και τα βρεί με τον πραγματογνώμονα, υπερκοστολογίσει την εργασία κλπ κλπ (κατά τα γνωστά νομίζω...), ή καταλήξετε σε μεταχειρισμένα ή ιμιτασιόν ανταλακτικά.
Αν ο γείτονας σου κάνει πίσω, συμβουλέψου τον ασφαλιστή σου για το τί θα κάνεις. Αν έχεις στο συμβόλαιο σου νομική προστασία νομίζω οτι μπορούν να σε βοηθήσουν στην περίπτωση αυτή.
+1000.......
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 27-01-11, 21:21
Το avatar του χρήστη tsambu
tsambu Ο χρήστης tsambu δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2006
Μηνύματα: 234
tsambu will become famous soon enough
Η συνεχεια και το ...τελος του θεματος.
Λοιπον ο γειτονας εκανε τη δηλωση, επικοινωνησα με την ασφαλιστικη του και μου ειπε πηγαινετε το οπου θελετε.
Ακουσα για καποιον καλο τεσπα, εγω δεν ηξερα κανεναν, πηγαινω, μου λεει για μεταχειρισμενο φτερο 550 ευρω.Ασε που και καινουριο να βαλουμε η Εθν.ασφαλιστικη δεν θα κοψει τιποτε λογω παλαιοτητος(!)
550 για μεταχ, φτερο μου φανηκαν πολλα.
Παω σε γνωστη αντιπροσωπεια οπου ειμαστε πελατες η οικογενεια απο την εποχη του 80.
Το βλεπουν, αλλαγη μου λενε 850 ευρω!Καινουριο.
Τεσπα το αφηνω εκει, με παιρνουν τηλεφωνο, το ειδε λεει ο πραγματογνωμονας, κοβει 20% λογω παλαιοτητος.
Του λεω αστο, θα περασω απο κει να τα πουμε.
Πηγαινω, ανοιγει την καρτα οπου μας εχουν φυσικα φακελωμενους,μολις του ειπα για εκπτωση καθως τα 850 μου φανηκαν πολλα, οι ανθρωποι ανταποκριθηκαν, και μου εκοψαν το 20% ως εκπτωση.
Κανανε αριστη δουλεια, και σε επικοινωνια μου με την ασφαλιστικη με πληρωσαν σε δυο λεπτα.Δεν πιστευα στα ματια μου.
Συμπερασμα πρωτο: "μικρες" ζημιες κοστιζουν μια περιουσια.Ακου ενα φτερο 850 ευρω...
Δευτερον: δεν περιμενα ο αντιπροσωπος ανατολικα να συμπεριφερθει τοσο θετικα.Και να πεις δεν εχουν δουλεια...
Τριτον: Eπαθα πλακα με την αντιμετωπιση της ασφαλιστικης.Δεν ειναι οτι πληρωθηκα αμεσως, αλλα η ολη αντιμετωπιση τους, τι τηλεφωνα θα χρησιμοποιησω, σε ποιους θα μιλησω, ποτε, ολα στην πενα.
Τι να πω, σπανια η δουλεια μου γινεται με την πρωτη οπως τωρα.
Παλιοτερα για 150 ευρω με τρεχανε 3 μηνες.
Τεσπα ειναι να μην σου τυχει.Μονο ο χρονος που χανεις απ την δουλεια σου...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 28-01-11, 00:03
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
οταν λες 550-850 για φτερο,εννοεις το πισω δεξια,ε?εχει δουλεια το πισω κοματι.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 28-01-11, 14:06
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Τέλος καλό όλα καλά. Πλέον όλα τα συνεργεία κάνουν εκπτώσεις και παρακαλάνε! Εγώ τυχαία πήγα σε 1 αντιπροσωπεία που πήρε ενας φίλος μου αμάξι και μόλις είπα οτι έχω το ίδιο... μου λένε, έλα σε εμάς και θα έχεις έκπτωση για πάντα! Απο εκεί και πέρα διαπραγματεύεσαι.
Τώρα για το 20% που δε πληρώνουν πολλές λόγο παλαιότητας ή οποιοδήποτε ποσοστό, έχω τις ενστάσεις μου! Εφόσων δε φταίς και έχεις για κάποιο λόγο αυτοκίνητο "παλιό" και σου κάνει κάποιος ζημιά, τότε γιατί να πληρώσεις εσύ για την απροσεξία του άλλου? Αν θέλει πχ να βάλει μεταχειρισμένο ανταλλακτικό η ασφάλεια, ας βρεί να στο φέρει να το βάλεις. Και στο κάτω κάτω, γιατί μεταχειρισμένο? Εσύ τί φταίς?
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 28-01-11, 14:24
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Πολύ σωστά τα λες, έτσι θα έπρεπε να είναι τα πράγματα αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι με τις ασφάλειες.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.