Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-08-04, 21:44
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Thumbs up Τσαϊ κανεις?

Τι θα λεγατε να γραφαμε για τους τσαιους που εχουμε κερασει αλλα και που εχουμε πιει?και μη μου πει κανεις οτι δεν κανει τετοια πραγματα......
Και μιας και κανω την αρχη να πω για τα δικα μου τσαγια.ειναι ελαχιστα αυτα που εχω κερασει και αρκετα αυτα που εχω πιει.απλως επιβεβαιωνω οτι το 316 8ν Ε36 ειναι ενα βαρυ και απελπιστικα αργο αμαξι.Ο κολλητος μου εχει ενα Ford Focus 1.4.Να επιμενει οτι μεχρι και τριτες θα ηταν μπροστα μου.Ρε π***** μου λεω καλα ολα τα άλλα,αλλά οχι και απτο Focus το 14.Το αποτελεσμα?Στην εκκινηση μου εριξε ενα φτερο.Μετα τα 40-50 χλμ. και με δευτερα μαζεψα αποσταση,ημουν καθαρα μπροστα στην τριτη και μεχρι το τελος της καθορισμενης αποστασης.Αυτο το τσαι το κερασα.Αλλα το πιο ωραιο που ηπια ηταν με ενα Punto GT.Του κολλαγα του κολλαγα μας πιανει το φαναρι.Χαμενος απο χερι ημουν,το ηξερα.Αυτο που δεν ηξερα και ηθελα να μαθω ηταν το ποσο.Αυτη η κοντρα εγινε στην περιοχη μου και ηξερα το συγκεκριμενο φαναρι ποση ωρα μενει κοκκινο(αυτο ειναι στοιχειο γνησιου κοντρακια.Να'χα και το αναλογο αμαξι.....)Κλεβω λοιπον στην εκκινηση φευγωντας 1-2 δευτερα πριν αναψει πρασινο.Ακολουθει το GT.Πρωτη και ειμαι μπροστα.Να ακουω σφυριγματα,σκαστρες αλλα πουθενα το GT.Δευτερα και ξανα πουθενα το GT.Ρε λες?!?!?!?!?!Την ωρα που παω να βαλω τριτη..........Απλως ειδα να με περναει σα σταματημενο κατι που εμοιαζε με αμαξι.Ναι καλα καταλαβατε,ηταν το GT.Προλαβα να δω οτι ηταν κοκκινο.Αυτα τα λιγα.....Περιμενω ιστοριες σας.Κριμα παντως που δεν μπορουμε να εχουμε και ηχο.Ποιος δεν θα ηθελε να ακουσει τον Τασο απτο Ναυπλιο να μας λεει την δικη του ιστορια.Γεια σου ρε Τασαρα!
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
  #2  
Παλιά 11-08-04, 08:32
Το avatar του χρήστη Z3 Fat Bastard
Z3 Fat Bastard Ο χρήστης Z3 Fat Bastard δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 161
Z3 Fat Bastard is on a distinguished road
ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ

Επειδη ηταν ενα απο τα καλυτερα posts που εχω γραψει (ετσι θελω να πιστευω) το ξανα ποσταρω....

(Διαβαστε με φωνη Πανου Σομπολου)

Το βραδι της Παρασκευης αναμεσα απο τις βιλες της Φιλοθεης δυο σπορ διθεσια cabrio αυτοκινητα γονων γνωστων οικογενειων (τουλαχιστον ο ενας) εθεαθησαν να κανουν επικινδυνους ελιγμους στο οδοστρωμα.

Στο ενα αυτοκινητο (Audi TT - 150 PS) ο εμπειρος οδηγος (Κος Ρ) ηταν σιγουρος για την νικη του αφου ο αντιπαλος του (Κος Λ) ειχε αυτοκινητο με μικροτερη ιπποδυναμη (Ζ3 1.9 - 16V - 143 PS) αλλα και τουλαχιστον την μιση εμπειρια του Κου Ρ σε τετοιου ειδους "αθληματα".

Η εκκινηση εγινε σε ελαφρως ανηφορικο κομμάτι του δρομου και με αρκετα κακη ασφαλτο. Ο Κος Ρ με το ΤΤ ξεκιναει αποτομα και οι εμπρος τροχοι του αυτοκινητου χανουν την προσφυση ομως καταφερνει να πεταξει "μισο προφυλακτηρα". Ο κος Ν με το Ζ3 εχει ανεβασει πολλες στροφες και οι πισω τροχοι του BMW χανουν προσφυση κατα την εκκινηση.

Δυστυχως για τον Κο Ρ, ειναι η στιγμη που ο συνδυασμος μπλοκε διαφορικου, ζαντων 17" με ελαστικα Michelin P.S. αλλα και τα λιγοτερα κιλα (αυτοκινητου ΚΑΙ οδηγου), δινουν την προσφυση στο Ζ3. Τα επομενα τρια δευτερολεπτα ειναι δραματικα. Το Ζ3 του Κου Λ εκσφενδονιζεται μπροστα και ο Κος Ρ με το ΤΤ ηδη βλεπει αν η εξατμιση του Ζ3 ειναι οβαλ ή στρογγυλη.

Στην αλλαγή σε δευτέρα και μεχρι τα 100 η διαφορά πλεον έχει φτασει σε επιπεδα αστεια (κολωνα +) οποτε και ο Κος Λ φρεναρει το Ζ3. Ο κος Ρ βγαινει απο το πλεον αργο ΤΤ καπως σαστσμενος και μπερδεμενος. Ταχυτατα βρισκει δικαιολογια για να φυγει απο το τοπο του εγκληματος (δηλωνει οτι εχει επιτακτικη αναγκη τουαλετας) οποτε και "εξαφανιζεται".

Δυστυχως ο χωρος δεν μας επετρεψε να συνεχισουμε την κοντρα και σε υψηλοτερα επιπεδα. Βεβαια σε τετοια περιπτωση ισως ο Κος Ρ να μην χρειαζοταν πλεον τουαλετα αλλα μπανιο για να πλυθει και μια καινουργια αλλαξια.

Βεβαια ο Κος Ρ δηλωνει οτι θα επιστρεψει με διαφορα mods για να ανεβασει τις επιδοσεις του. Εμεις τον περιμενουμε για να τον κερασουμε παλι τσαϊ αυτη τη φορα ICED TEA.
__________________
HELLO , My name is NicK, I am unemployed and I live with my parents ......
  #3  
Παλιά 11-08-04, 09:08
Το avatar του χρήστη compact
compact Ο χρήστης compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 821
compact will become famous soon enough
Talking vtec?

deutera bradi pao bolta irema!
kapia stigmi leo na stamatiso ligo prin tin anabiso gia tsigaro(to eteron imisi kapnizei)
kai molis stamatao pernaei me polla ena mercedes me paraksena fota????
leo stin katerina SLR!!!
bgazo flas kai meta apo 1 xlm ton ftano!!alla paei tora polli siga(by the way apistefto auto)kai stin euthia tis anabisou kanei u-turn.den to perimena kai kano meta apo ligo,kai ksana pros ta piso!
to plakonei kai den ton ftano pote,ektos apo kapoia simia me kinisi, meta den ton ksanaeida.
alla exo piasei stathera 140 kai pigeno.mou petagete apo to antitheto reuma me skopo na mpei sto diko ENA MALAKISMENO PUNTO KAI MONO POU DEN GINAME ALIFI MAZI ME ENA PASEO POU AKOLOUTHOUSE(na einai kala i 5 genia abs!!).sinixizi i bolta pros tin trupa tou karamanli!
mprosta ena crx vtec kokkino me aeotomi psili!kai apla ton piezo.bgenoume sto kainourgio kommati prin to ribas stin megali deksia kai ton PERNAO APO PANO ME 4RTI KAI 150 XLM kai to mprosta aristero mou lastixo na tsirizei!! kai leo, euxaristo to dunlop 255/35/18 kai to BMW gia auti tin euxaristisi apo 115hp xoris NITRO!!
__________________
τρελο stock out στο
www.racemodels.gr με φανταστικες τιμες στα bmwakia!!(Kων/νος)
  #4  
Παλιά 11-08-04, 09:30
Το avatar του χρήστη aVog
aVog Ο χρήστης aVog δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-05-2004
Μηνύματα: 196
aVog is on a distinguished road
Angry

Δεν θα μιλήσω για τσαιγια που έχω ρίξει γιατι είναι φυσιολογικό εξαιτίας των κυβικών. Θα μιλήσω για ενα τσαι που εφαγα μέσα ηταν και ο φίλος μας ο ΣΤΕΦ!!! Φανάρι παραλία τσιτα μουσική 5 η ώρα το πρωί και αρκετο ποσοστο αλκοολ στο αίμα. Γυρνάμαι απο ξενύχτι και είμαστε σε διάθεση να τρέξουμαι, δεν ψαχνόμαστε για κόντρα (δεν ειναι του στυλ μας :o ). Ειναι δίπλα μας ενα Μ3 απο την μια και ένα ΙΒΙΖΑ απο την άλλη. Ακούω τον ΣΤΕΦ να μου λέει μην ανοιξείς μαλακα και μας ........., ανάβει το φανάρι και κουμπώνοντας μια πρώτη απλώνω τα άλογα στο δρόμο αλλάζω δευτέρα και κοιτάω καθρέφτι και βλέπω και τους δύο μακρυά, εκεί που ανοίγω δευτερη και πάω για τρίτι ακούω μια σχετική φασαρία πίσω και τι να δω, ένα μανιασμένο πράσινο ΙΒΙΖΑ να είναι έτοιμο να με καβαλίσει , μιλάμε για πολύ δύναμη. Αυτο ήταν μια που το είδα στον πλαινό καθρέυτι και μια μπροστά μου!!! Ακόμα με κράζει ο ΣΤΕΦ για το περιστατικό!!! :p
__________________
The Sum of all the Senses
  #5  
Παλιά 11-08-04, 09:47
Το avatar του χρήστη cmos_ioan
cmos_ioan Ο χρήστης cmos_ioan δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-05-2004
Μηνύματα: 60
cmos_ioan is on a distinguished road
Είναι αλήθεια ότι δεν είμαι υπέρ του αθλήματος και συνήθως αποφεύγω τις προκλήσεις (οι οποίες είναι πολλές). Κάποια πράγματα όμως είναι θέμα τιμής. Προχθές στη Χαλικιδική είχα πάει με τη δικιά σ’ ένα παραλιακό μαγαζί τύπου ISLAND. Απ έξω παρκαρισμένη μια καινούργια SLK. Δίνω τα κλειδιά στον παρκαδόρο ο οποίος τοποθετεί το δικό μου δίπλα λες και ήξερε τι επρόκειτο να ακολουθήσει. Η βραδιά περνάει και έρχεται η ώρα της αποχώρησης και κατά διαβολική σύμπτωση φεύγουμε μαζί. Δεν είχα καμία διάθεση να αποδείξω τίποτα σε κανένα αλλά κάποια πράγματα δεν μπορώ να τα ανεχθώ. Φεύγουμε λοιπόν κι αρχίζει να το χώνει (Top down και οι δύο με τις δικές μας δίπλα) αααα τα θέλει ο κ..λος του σκέφθηκα στην ευθεία λοιπόν και με 140 του καθίσω μία προσπέραση σαν σταματημένος. Πάρε το Lipton κι άλλη φορά να είσαι καλό παιδί όταν βλέπεις προπέλα από πίσω σου και να κάνεις δεξιά… :p
__________________
Reffering To 4 Doors - Sometimes Less IS MUCH MORE
  #6  
Παλιά 11-08-04, 09:51
Το avatar του χρήστη cmos_ioan
cmos_ioan Ο χρήστης cmos_ioan δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-05-2004
Μηνύματα: 60
cmos_ioan is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aVog
ένα μανιασμένο πράσινο ΙΒΙΖΑ να είναι έτοιμο να με καβαλίσει , μιλάμε για πολύ δύναμη. Αυτο ήταν μια που το είδα στον πλαινό καθρέυτι και μια μπροστά μου!!! :p
Έχει κανεί υπ όψη του τι μπορει να φοράνει αυτά τα Ibiza και πηγαίνουν έτσι μου έχει τύχει και μένα κάτι παραπλήσιο
__________________
Reffering To 4 Doors - Sometimes Less IS MUCH MORE
  #7  
Παλιά 11-08-04, 09:55
Το avatar του χρήστη Z3 Fat Bastard
Z3 Fat Bastard Ο χρήστης Z3 Fat Bastard δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 161
Z3 Fat Bastard is on a distinguished road
zzzzzzzzzzzzzzz

Θα ειμαι συντομος και ακριβης :

TURBO TURBO και TURBO
__________________
HELLO , My name is NicK, I am unemployed and I live with my parents ......
  #8  
Παλιά 11-08-04, 09:57
Το avatar του χρήστη compact
compact Ο χρήστης compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 821
compact will become famous soon enough
Unhappy ibiza

petane epano to tt-moter me 225 aloga + oti pernei poli beltiosi to moter auto kai g****ne!!
exthes anikse filos mou me subaru wrx sti me 275 hp
kai itan poli poli konta tou ibiza me 4 atoma mesa!!!!
__________________
τρελο stock out στο
www.racemodels.gr με φανταστικες τιμες στα bmwakia!!(Kων/νος)
  #9  
Παλιά 11-08-04, 10:07
Το avatar του χρήστη Z3 Fat Bastard
Z3 Fat Bastard Ο χρήστης Z3 Fat Bastard δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 161
Z3 Fat Bastard is on a distinguished road
Talking Πως ρουφαει ενας Scoopman

Χθες το βραδι κερασα τσαι τον μεγαλο αντιπαλο μου scoopman.

Η πιστα ηταν το εξοχικο του και συγκεκριμενα τρεχαμε και οι δυο με τα ιδια αμαξια (αυτος ειχε μαυρα πουλια και εγω κοκκινα).

Ταβλι λοιπον και ξεκιναμε με νικη scoopman αλλα ερχεται στη δευτερα ο Fat Bastard και του σκαει διπλο στο κεφαλι !!!! (φατσα scoopman)

Ξανα μπροστα ο scoopman 3 - 2 αλλα ΠΑΛΙ διπλο o Fat Bastard και μπροστα 4 - 3 !!!!

Για να τελειωνουμε , ερουφηξων ο Scoopman με το τελικο σκορ 7 - 4 και δε μιλαει. Μα να tαπεινωθει ετσι μεσα στο σπιτι του ???? κριμα

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο SCOOPMAN ????
__________________
HELLO , My name is NicK, I am unemployed and I live with my parents ......
  #10  
Παλιά 11-08-04, 10:17
Το avatar του χρήστη aVog
aVog Ο χρήστης aVog δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-05-2004
Μηνύματα: 196
aVog is on a distinguished road
Angry

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από compact
petane epano to tt-moter me 225 aloga + oti pernei poli beltiosi to moter auto kai g****ne!!
exthes anikse filos mou me subaru wrx sti me 275 hp
kai itan poli poli konta tou ibiza me 4 atoma mesa!!!!
O compact έχει απολυτο δίκιο μοτερ απο S3 και τα σχετικά εξτρα, σκουπες φαρασια κτλ και πολλά άλογα, άσε που είναι μπροστοκίνητα τριβές μηδέν, άλογα σου λέω άλογα!!!
__________________
The Sum of all the Senses
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.