Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-05-16, 11:48
volcano Ο χρήστης volcano δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 19-05-2016
Μηνύματα: 5
volcano is on a distinguished road
BMW 320 cabrio 2003

καλημέρα είμαι καινούριος στο σάιτ θα ήθελα την βοήθεια όσων γνωρίζουν το θέμα ..
ετοιμάζομαι για αγορά 320 cabrio μοντέλο 2003 εχει 130.000 χιλιόμετρα είναι ατρακάριστο σύμφωνα με τα λεγόμενα του πωλητή.... γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να προσέξω στο cabrio ? ενας φίλος μου έχει 320 Μ3 cabrio και μου είπε ότι από κάτω ραγίζουν κάπου στο κέντρο ισχύει ? και εάν μπορεί κάποιος να μου προτείνει συνεργείο για έλεγχο του αυτοκινήτου που να είναι γνώστης BMW (ΟΧΙ άσχετος) στην Αθήνα σας ευχαριστώ εκ των προτέρων ...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-05-16, 15:17
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από volcano Εμφάνιση μηνυμάτων
εχει 130.000 χιλιόμετρα είναι ατρακάριστο σύμφωνα με τα λεγόμενα του πωλητή.... γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να προσέξω στο cabrio ?
Ότι δεν έχει 130.000, αλλά παραπάνω...από πολλά έως πάρα πολλά!

Για το σασί δες εδώ http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=33189
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-05-16, 19:11
Το avatar του χρήστη andreas e46
andreas e46 Ο χρήστης andreas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2014
Μηνύματα: 241
andreas e46 is on a distinguished road
εντάξει επειδή είναι καμπριο και αν είναι ελληνικό λόγω ότι ίσως να μην ήταν και 1ο αυτοκίνητο υπάρχει μια μικρή βέβαια περίπτωση να είναι πραγματικά τα χιλιόμετρα.
να υποθέσω ότι είναι 2200cc με τα 170ps και το εξακύλινδρο έτσι;
__________________
bmw e93 325i
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-05-16, 20:08
Το avatar του χρήστη konoss
konoss Ο χρήστης konoss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Μηνύματα: 226
konoss is on a distinguished road
Καλα αυτο με τα χιλιομετρα θα φανει ποσα εχει , επειδη ειναι του 2003 δε σημαινει και κατι . Π.χ το αυτοκινητο του πατερα μου λογω δουλειας σε 4 χρονια ειχε 250.000 χλμ και της μητερας μου απο το 2002 μεχρι τωρα εχει 35.000χλμ , του θειου μου το 316 του 92' επειδη παει σχεδον παντου με ΜΜΜ εχει 55.000 χλμ . Οποτε ολα ειναι σχετικα και δεν λενε ολοι ψεματα για τα χλμ που εχει το αυτοκινητο τους .
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-05-16, 21:19
volcano Ο χρήστης volcano δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 19-05-2016
Μηνύματα: 5
volcano is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andreas e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
εντάξει επειδή είναι καμπριο και αν είναι ελληνικό λόγω ότι ίσως να μην ήταν και 1ο αυτοκίνητο υπάρχει μια μικρή βέβαια περίπτωση να είναι πραγματικά τα χιλιόμετρα.
να υποθέσω ότι είναι 2200cc με τα 170ps και το εξακύλινδρο έτσι;
Όχι δυστυχός 2000 ειναι αλλα αυτό διορθώνεται θα Ψαχτω για μετατροπή Μ3 το πλαίσιο με απασχολεί
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-05-16, 21:24
volcano Ο χρήστης volcano δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 19-05-2016
Μηνύματα: 5
volcano is on a distinguished road
Ευχαριστω πολύ όλους στην Αθήνα ποιος μπορει να το κάνει έλεγχο ? η αντιπροσωπεία ? η γνωρίζουμε κάποιον που μπορει να βρει τα πάντα ?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-05-16, 21:25
volcano Ο χρήστης volcano δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 19-05-2016
Μηνύματα: 5
volcano is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
Ότι δεν έχει 130.000, αλλά παραπάνω...από πολλά έως πάρα πολλά!

Για το σασί δες εδώ http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=33189
Ναι το πρώτο που διάβασα στο σάιτ αυτό ήταν σε ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-05-16, 21:28
volcano Ο χρήστης volcano δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 19-05-2016
Μηνύματα: 5
volcano is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konoss Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα αυτο με τα χιλιομετρα θα φανει ποσα εχει , επειδη ειναι του 2003 δε σημαινει και κατι . Π.χ το αυτοκινητο του πατερα μου λογω δουλειας σε 4 χρονια ειχε 250.000 χλμ και της μητερας μου απο το 2002 μεχρι τωρα εχει 35.000χλμ , του θειου μου το 316 του 92' επειδη παει σχεδον παντου με ΜΜΜ εχει 55.000 χλμ . Οποτε ολα ειναι σχετικα και δεν λενε ολοι ψεματα για τα χλμ που εχει το αυτοκινητο τους .
Ούτε εγω τα πιστεύω τα χιλιόμετρα αν και βρίσκονται εύκολα. Απο οτι μου είπε ο Φιλος μου με το κλειδί του αυτοκινήτου Σε 5 δευτερα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 19-05-16, 21:33
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Νομίζω ότι ένα εξουσιοδοτημένο συνεργείο θα μπορέσει να σου πει αξιόπιστα κάποια -όχι τα πάντα- πράγματα... Η ιστορία με το κλειδί είναι λιγάκι επίφοβη. Μπορείς να δεις τα χιλιόμετρα με το κλειδί, αλλά αν το κλειδί που θα σου παραδοθεί δεν έχει χρησιμοποιηθεί πολύ τότε την πάτησες... Ο καλύτερος τρόπος είναι από τον μετρητή χιλιομέτρων στον διακόπτη των φώτων. Όμως δεν ξέρω πώς διαβάζεται -νομίζω σε εξουσιοδοτημένο μπορούν-, και φυσικά παρακάμπτεται από τους επαγγελματίες του χώρου...

Όμως το βασικότερο που μπορεί να δει ένα εξουσιοδοτημένο είναι η ιστορία του οχήματος και η συντήρηση του -για όσο το πήγαιναν σε εξουσιοδοτημένα-, οπότε σε συνδιασμό με το τι θα σου πουν από τον έλεγχο μπορείς να βγάλεις ένα βασικό συμπέρασμα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsalin : 19-05-16 στις 21:37
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 20-05-16, 09:57
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Άν κατεβάσει κάποιος τα χιλιόμετρα από το καντράν τότε με το που θα μπει το κλειδί στη μίζα θα πάρει τα νέα δεδομένα του καντράν. Θα αναγράφει, δηλαδή, τα χιλιόμετρα του καντράν. Απλά στο κλειδί θα φανεί (άν κι εφόσον έγινε όλο αυτό) εργασίες άλλες που έγιναν στο επίσημο δίκτυο. Το καντράν γράφει π.χ. 134.000 χιλιόμετρα. Με το που βάλεις το κλειδι στο key reader θα γράψει "ένδειξη χιλιομετρητού 134.000 χιλιόμετρα". Όταν μπεις, όμως, στις άλλες παραμέτρους θα φαίνεται για παράδειγμα "αλλαγή μπαταρίας στις 162.000 χιλιόμετρα", εφόσον έχει γίνει στο επίσημο δίκτυο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.