Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #181  
Παλιά 26-01-10, 00:28
Το avatar του χρήστη κυριακος
κυριακος Ο χρήστης κυριακος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2008
Μηνύματα: 765
κυριακος will become famous soon enoughκυριακος will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paparoupas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεις να μου πεις σε παρακαλω λίγες περισσότερες πληροφορίες για το φαναρα σου?

Παρατήρησα στο Ε92 μου να θολωνουνε τα φαναρια οταν το πλενω με λαστιχο... Μετα απο κανα 10λεπτο εξαφανιζεται απο μονο του. Και τα 2 φαναρια ομως, δηλαδη εαν ειναι αστοχια λιγο απιθανο μου φαινεται να αστοχισουν και τα 2 φαναρια...Απο βροχη δεν μου εχει παρουασιαστει ποτε...Σημειωτεον οτι το εξωτερικο καλυμα του φαναριου ειναι πλαστικο και οχι κρυσταλλο και αν δεις το κουμπωμα του δεν ειναι φτιαγμενο για αεροστεγες...Ψαχνοντας στο δικτυο εφτασα στο συμπερασμα οτι εαν δεν εχει νερο μεσα ειναι οκ διοτι υποτιθεται οτι δεν ειναι αεροστεγες αφου τα xenon ανεβαζουν μεγαλες θερμοκρασιες κλπ. Εσυ εχεις xenon? Απο αντιπροσωπια μου ειπαν να μου τα αλλαξουν σε εγγυηση για να μην με τρωει το βασανο αλλα το πιο πιθανο ειναι να το εμφανισουνε και τα καινουργια...ΔΕΝ θελω να βαλει χερι μαστορας αν δεν ειναι απολυτη αναγκη...
1)Για τα φανάρια σου την ώρα που θα έχουν εμφάνιση την υγρασία βγαλτα μια φωτογραφία και πήγαινε με το αμάξι και την foto μαζί στην αντιπροσωπεία για να εκκίνηση η διαδικασία αντικατάστασης τους.

2)Τα xenon ποιος το λέει ότι ανεβάζουν θερμοκρασίες? το αντίθετο

3)και άσχετος να είναι δεν μπορεί να σου κάνει λειτουργική ζημία εκεί στα φανάρια πάρα μονό αισθητική.και αν πεις και τίποτα θα σου λένε οτι μπορεί να είναι και τρακαρισμένο το αμάξι σου.
__________________
FOLDING TOP......... CART1
Απάντηση με παράθεση
  #182  
Παλιά 26-01-10, 09:25
Το avatar του χρήστη alen77
alen77 Ο χρήστης alen77 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 199
alen77 is on a distinguished road
Λοιπόν! Εχθές το βράδυ φόρτωσα το factory repair service manual. Με μία πρόχειρη ματιά αναφέρει τα πάντα αλλά επειδή δεν είχα πολύ χρόνο δεν έψαξα για τον τρόπο αντιμετώπισης του προβλήματος! Μιλάει για το πώς τσεκάρεις αν οι τσιμούχες είναι στεγανές, για το πώς αλλάζονται αλλά όπως είπα λόγο έλλειψης χρόνου δεν βρήκα για το πώς επιδιορθώνεις το πρόβλημα χωρίς να αλλάξεις τις τσιμούχες! Βάση σχεδίου πάντως όντως το πρόβλημα μάλλον ξεκινάει από άλλο σημείο της οροφής και αλλού φτύνει τα νερά. Το ΣΚ που θα υπάρχει πιο πολύ χρόνος θα το ψάξω περισσότερο. Πάντως για να μάθεις αυτό το εγχειρίδιο και την φιλοσοφία θα πρέπει να έχεις όρεξη και χρόνο για ατελείωτα σεμινάρια από ειδικούς ειδικά σε λεπτά θέματα που θέλουν υπομονή. Το αν αυτό πραγματοποιείτε στην Ελλάδα το αφήνω στον καθένα από εσάς να το κρίνει μόνος του.
Απάντηση με παράθεση
  #183  
Παλιά 26-01-10, 09:27
paparoupas Ο χρήστης paparoupas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 06-05-2009
Μηνύματα: 25
paparoupas is on a distinguished road
Ευχαριστω για τις απαντήσεις.... Μπορει ομως καποιος με Χenon E90/E92 να επιβεβαιωσει? Σημειώνω οτι μιλάω για το εξωτερικό κάλυμα που ειναι πλαστικό...Από πίσω έχει άλλες 2 σειρές από κρύσταλλο στο οποίο δεν περνάει τίποτα...Στιν προηγούμενη σειρά 3 το εξωτερικό ηταν κρύσταλλο και αν θαμπωνε ήταν οντως βλάβη... Στο Ε90post λενε οτι είναι συνηθισμένο στα xenon Ε90....

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?p=6585071
http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=103560
http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=41885
Απάντηση με παράθεση
  #184  
Παλιά 03-02-10, 11:03
Το avatar του χρήστη alen77
alen77 Ο χρήστης alen77 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 199
alen77 is on a distinguished road
Αυτό το αυτοκίνητο θα με τρελάνει! Το Σαββάτο που πέρασε είδα λιακάδα, ε είπα ας το πλύνω γιατί είναι μέσα στην βρόμα! Άντε να δω και πόσα νερά θα βγάλω από μέσα! Παίρνω πανιά κουβάδες κλπ και αρχίζω το κατάβρεγμα. Ούτε στάλα το ρημάδι! Τίποτα! Ε, θα περιμένω λέω και κάνα μισάωρο να δώ τι θα γίνει όταν το στεγνώσω! Πάλι τίποτα! Λες να έκαναν δουλειά οι κόλλες που μου έβαλαν; Πάντως από τριξίματα πάμε καλά! Ειδικά όταν η θερμοκρασία είναι χαμηλή κάνει σαν κουδουνίστρα (γκρακα γκρουκα στο φουλ)! Μόλις το πιάσει λίγο ο ήλιος ο θόρυβος είναι ελάχιστος!
Μετά εκδρομούλα με την οικογένεια και μπορώ να πω παρόλα τα κουσούρια του, τουλάχιστον στον δρόμο είναι αστέρι!
Απάντηση με παράθεση
  #185  
Παλιά 03-02-10, 11:15
Το avatar του χρήστη tzimiani
tzimiani Ο χρήστης tzimiani δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-08-2008
Μηνύματα: 254
tzimiani is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alen77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό το αυτοκίνητο θα με τρελάνει! Το Σαββάτο που πέρασε είδα λιακάδα, ε είπα ας το πλύνω γιατί είναι μέσα στην βρόμα! Άντε να δω και πόσα νερά θα βγάλω από μέσα! Παίρνω πανιά κουβάδες κλπ και αρχίζω το κατάβρεγμα. Ούτε στάλα το ρημάδι! Τίποτα! Ε, θα περιμένω λέω και κάνα μισάωρο να δώ τι θα γίνει όταν το στεγνώσω! Πάλι τίποτα! Λες να έκαναν δουλειά οι κόλλες που μου έβαλαν; Πάντως από τριξίματα πάμε καλά! Ειδικά όταν η θερμοκρασία είναι χαμηλή κάνει σαν κουδουνίστρα (γκρακα γκρουκα στο φουλ)! Μόλις το πιάσει λίγο ο ήλιος ο θόρυβος είναι ελάχιστος!
Μετά εκδρομούλα με την οικογένεια και μπορώ να πω παρόλα τα κουσούρια του, τουλάχιστον στον δρόμο είναι αστέρι!
χε χε... την έχει πάρει γραμμή ότι το πας για δώσιμο και ... άλλαξε τακτική!
Απάντηση με παράθεση
  #186  
Παλιά 03-02-10, 11:50
Το avatar του χρήστη κυριακος
κυριακος Ο χρήστης κυριακος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2008
Μηνύματα: 765
κυριακος will become famous soon enoughκυριακος will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alen77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό το αυτοκίνητο θα με τρελάνει! Το Σαββάτο που πέρασε είδα λιακάδα, ε είπα ας το πλύνω γιατί είναι μέσα στην βρόμα! Άντε να δω και πόσα νερά θα βγάλω από μέσα! Παίρνω πανιά κουβάδες κλπ και αρχίζω το κατάβρεγμα. Ούτε στάλα το ρημάδι! Τίποτα! Ε, θα περιμένω λέω και κάνα μισάωρο να δώ τι θα γίνει όταν το στεγνώσω! Πάλι τίποτα! Λες να έκαναν δουλειά οι κόλλες που μου έβαλαν; Πάντως από τριξίματα πάμε καλά! Ειδικά όταν η θερμοκρασία είναι χαμηλή κάνει σαν κουδουνίστρα (γκρακα γκρουκα στο φουλ)! Μόλις το πιάσει λίγο ο ήλιος ο θόρυβος είναι ελάχιστος!
Μετά εκδρομούλα με την οικογένεια και μπορώ να πω παρόλα τα κουσούρια του, τουλάχιστον στον δρόμο είναι αστέρι!
Ιδες τι <Θαύματα> γίνονται
Οπότε δεν υπαρχή λόγος να το πουλήσεις πλέον
__________________
FOLDING TOP......... CART1
Απάντηση με παράθεση
  #187  
Παλιά 03-02-10, 11:57
Το avatar του χρήστη alen77
alen77 Ο χρήστης alen77 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 199
alen77 is on a distinguished road
Το αμάξι θα φύγει! Η μόνη περίπτωση να το κρατήσω είναι να έρθουν οι Γερμανοί, να το πάρουν έξω, να μου το φέρουν έτοιμο με εγγύηση ότι έχει φτιαχτεί! Αχαχαχαχαχαχα…καλό ε; Συν μια εκκρεμότητα με το βολάν! Υπερβολικό/ Απίθανο μεν αλλά απλούστατο! Κατά τα άλλα δεν έχω καμία διάθεση πλέον να κρατήσω ένα αμάξι που κάθε 3 και λίγο θα ψάχνω να δώ από πού μπάζει και κάθε πότε! Γιατί μπορεί να μην έβαλε το Σαββάτο αλλά δεν ξέρω τι θα κάνει το επόμενο Σάββατο!
Απάντηση με παράθεση
  #188  
Παλιά 03-02-10, 11:57
Το avatar του χρήστη merlin_M3
merlin_M3 Ο χρήστης merlin_M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-01-2009
Μηνύματα: 330
merlin_M3 has a spectacular aura aboutmerlin_M3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alen77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό το αυτοκίνητο θα με τρελάνει! ......... Πάντως από τριξίματα πάμε καλά! Ειδικά όταν η θερμοκρασία είναι χαμηλή κάνει σαν κουδουνίστρα (γκρακα γκρουκα στο φουλ)! Μόλις το πιάσει λίγο ο ήλιος ο θόρυβος είναι ελάχιστος!
Μετά εκδρομούλα με την οικογένεια και μπορώ να πω παρόλα τα κουσούρια του, τουλάχιστον στον δρόμο είναι αστέρι!
Φίλε Alen, και το Μ3 στο κρύο κάνει θορύβους από τριξίματα.....

Ανεβάζεις λίγο την ένταση της μουσικής, στο Μ3 τραβάς και καμιά ξερογκαζιά και το ξεπερνάς !!!

Απόλαυσε το πανέμορφο αυτοκίνητό σου και μην κολλάς σ' αυτά !!!
Οπως σου έχω ξαναπεί η συμβίωση με cabrio και ειδικά με σκληρή οροφή θέλει συμβιβασμούς, αλλά σε αποζημειώνει πλήρως....
__________________
__________________________________________________ _________________________________
Ο ανώτερος άνθρωπος έχει απαιτήσεις από τον εαυτό του. Ο κατώτερος άνθρωπος από τους άλλους.
Απάντηση με παράθεση
  #189  
Παλιά 03-02-10, 12:00
Το avatar του χρήστη alen77
alen77 Ο χρήστης alen77 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 199
alen77 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από merlin_M3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανεβάζεις λίγο την ένταση της μουσικής, στο Μ3 τραβάς και καμιά ξερογκαζιά και το ξεπερνάς !!!
Χαχαχα…σωστός!
Απάντηση με παράθεση
  #190  
Παλιά 03-02-10, 15:54
Το avatar του χρήστη 320i cabrio 07
320i cabrio 07 Ο χρήστης 320i cabrio 07 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-05-2007
Μηνύματα: 78
320i cabrio 07 is on a distinguished road
Φιλε μου κρατα το ειναι απολαυση....τριξιματα εχω και εγω και κανω ολα αυτα που ειπε ο ΜΕΡΛΙΝ....νερα δεν εχω καθολου
με ειχε προβληματισει το θρεντ σου και καθε φορα που το πλενω το κοιταω αλλα τιποτα...

Φιλε μου Αλεν77 το αμαξι ειναι τρελα.....Κανεις δεν ειναι τελειος....
__________________
Σ'αγαπαω με τοση δυναμη οση εχει ενας πολυστροφος διχρονος
κινητηρας και η αγαπη μου θα εχει τοση διαρκεια ζωης οση εχει ενας κινητηρας της BMW... Δηλαδη δεν πεθαινει ποτε... Α ρε αθανατη ΜΠΕΜΠΑ...3 - 6 - 2006http://www.bmw-motorsport.gr/forums/signaturepics/sigpic3622_1.gif
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.