Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 24-06-09, 22:16
Το avatar του χρήστη kostas e46
kostas e46 Ο χρήστης kostas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 814
kostas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KATSAMPOXAKIS Εμφάνιση μηνυμάτων
απο οτι ξερω τα ψαλιδια τα Μ το ενα μπαλακι απο τα δυο που στιριζεται δεν εχει σινεμπλοκ ειναι φιξ κατευθιαν , δηλαδη ειναι πιο δυσκολο να τζογαρει απο εκει.
το ψαχνω παντος και εγω γιατι θελουν αλαγμα και τα δυο σεμενα
Φιλε ειναι ακριβος οπως το λες το απλο εχει μεσα συνεμπλοκ ενω το Μ δεν εχει.
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 25-08-10, 22:26
Το avatar του χρήστη M_enzo
M_enzo Ο χρήστης M_enzo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-04-2010
Μηνύματα: 402
M_enzo will become famous soon enoughM_enzo will become famous soon enough
μου ειπαν οτι μπαινουν σινεμπλοκ απο Cupra σε e46 κουτι χωρις καμια πατεντα και ειναι αθανατα.
τι πιθανοτητες εχει να αληθευει αυτο;
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 29-09-10, 17:33
Το avatar του χρήστη promitheas81
promitheas81 Ο χρήστης promitheas81 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2009
Μηνύματα: 146
promitheas81 is on a distinguished road
Γειά σου φίλε μου, πρόσεξα ότι ψάχνεις τι να πάρεις,
Πρίν απο 10 μήνες αγόρασα ψαλήδια κ συνεμπλόκ M-pack της Bremi (Bilstein) για το e46 330ci που είχα μέχρι εχθές. Έκανα μετατροπή σε μ3 και αυτά κάθονται μαζί με ένα κάρο πράγματα που έχω, άν σε ενδιαφέρει πάρτα. Είναι καινούρια.
__________________
Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα να έφτιαχνα κατευθείαν το Μ3 να ξεμπέρδευα.........
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 22-07-11, 00:57
Lambros Ο χρήστης Lambros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 294
Lambros is on a distinguished road
Γράφω σε αυτό το θέμα για να μην ανοίγω καινούριο!
Λοιπόν.Πέρσι τον Ιούνιο είχα αλλάξει δεξί ψαλίδι ύστερα από ατύχημα.Έβαλα lemforder.Εδώ και καιρό κάτι έτριζε όταν έστριβα το τιμόνι δεξιά και κοπάναγε όταν έπεφτα στις λακκούβες.Πήγα σήμερα να δώ τί είναι και μου είπαν ότι έχει πολυ τζόο το μπαλάκι στο δεξί ψαλίδι και θέλει αλλαγή το ψαλίδι.Να σημειώσω ότι το αμάξι έχει κάνει περίπου 7000 χιλιόμετρα από τη αλλαγή του ψαλιδιού.

Τί σκ@τ@ έγινε και χάλασε το ψαλίδι τόσο γρήγορα???Το αμάξι το 90% των χιλιομέτρων τα έχει κάνει στην εθνική και δεν έχει πέσει ποτέ τόσο καιρό σε "μεγάλη" λακκούβα.Τέλος, να σημειώσω ότι ούτε πεζοδρόμια καβαλάω.
__________________
Member of RAA (Rulesss Approved Association)
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 22-07-11, 13:55
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lambros Εμφάνιση μηνυμάτων
Γράφω σε αυτό το θέμα για να μην ανοίγω καινούριο!
Λοιπόν.Πέρσι τον Ιούνιο είχα αλλάξει δεξί ψαλίδι ύστερα από ατύχημα.Έβαλα lemforder.Εδώ και καιρό κάτι έτριζε όταν έστριβα το τιμόνι δεξιά και κοπάναγε όταν έπεφτα στις λακκούβες.Πήγα σήμερα να δώ τί είναι και μου είπαν ότι έχει πολυ τζόο το μπαλάκι στο δεξί ψαλίδι και θέλει αλλαγή το ψαλίδι.Να σημειώσω ότι το αμάξι έχει κάνει περίπου 7000 χιλιόμετρα από τη αλλαγή του ψαλιδιού.

Τί σκ@τ@ έγινε και χάλασε το ψαλίδι τόσο γρήγορα???Το αμάξι το 90% των χιλιομέτρων τα έχει κάνει στην εθνική και δεν έχει πέσει ποτέ τόσο καιρό σε "μεγάλη" λακκούβα.Τέλος, να σημειώσω ότι ούτε πεζοδρόμια καβαλάω.
Αν έχει χαλάσει το μπαλάκι φίλε μου αλλάζουμε το μπαλάκι όχι ολόκληρο το ψαλίδι..... Αλλιώς το κλείσαμε το μαγαζί!

Τα ψαλίδια δεν στραβώνουν τόσο εύκολα εκτός αν είσαι κάφρος αλλά επειδή σε ξέρω προσωπικά δεν έχω αυτή την άποψη για σένα....
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 22-07-11, 15:02
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν έχει χαλάσει το μπαλάκι φίλε μου αλλάζουμε το μπαλάκι όχι ολόκληρο το ψαλίδι..... Αλλιώς το κλείσαμε το μαγαζί!

Τα ψαλίδια δεν στραβώνουν τόσο εύκολα εκτός αν είσαι κάφρος αλλά επειδή σε ξέρω προσωπικά δεν έχω αυτή την άποψη για σένα....
Στα Ε46 είναι ενσωματωμένο και αλλάζεις όλο το ψαλίδι.
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 23-07-11, 07:55
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στα Ε46 είναι ενσωματωμένο και αλλάζεις όλο το ψαλίδι.
στ 36αρι τι γίνετε? κ κει ολο το ψαλίδι θέλει αλλαγή η γίνετε να αλλάξουμε μονο το μπαλάκι?
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 23-07-11, 12:19
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Στο 36 αλλάζεις μόνο το μπαλάκι, και στο 46άρι γίνεται αυτό, αλλά η BMW δεν δίνει μπαλάκι σαν ανταλλακτικό, μόνο ολόκληρο ψαλίδι.
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 23-07-11, 16:33
strofimios Ο χρήστης strofimios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2007
Μηνύματα: 989
strofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura about
Εγω στο is ειχα αλαξει το μπαλακι του τροχου.Το μεσαιο δεν αλλαζει,ή ετσι μου ειπαν.Καποια στιγμη που μαζεψα τα λεφτα πηγα και πηρα 2 ψαλιδια meyle και ολα οκ.Τα ζυγισα κιολας και ηταν στο ιδιο βαρος με τα μαμα του 36.Ειναι HD (μονο τετοια βγαζει η meyle) και εχουν ή 2 ή 3 χρονια εγγυηση.Τα εχω στο αμαξι 35.000 χλμ.Κανενα προβλημα και εδω που μενω εκτος του οτι οι δρομοι μοιαζουν να εχουν υποστει βομβαρδισμο,κανω καθε μερα το λιγοτερο 1χλμ. χωματοδρομου με φυτεμενη πετρα.
Τα ειχα παρει 154€(υπενθυμιζω οτι μιλαω για το 36αρι)απο την www.megapart.gr . Τα ειχε στην ιδια τιμη με το e-bay.
__________________
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 23-07-11, 16:39
strofimios Ο χρήστης strofimios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2007
Μηνύματα: 989
strofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura about
Επειδη ειμαι σε αδεια και εχω χρονο,οριστε: http://www.megapart.gr/images/stories/bmw.pdf
Κατεβειτε στη σελιδα 140.
__________________
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.