Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 13-02-13, 21:33
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από intasg Εμφάνιση μηνυμάτων
1.9 118 αλόγατα.
Πετάει το εργαλείο λέμε. Δώσε κατηφόρα και ανοίξτε μου δρόμο...
Ψαξε στις αγγελιες του φορουμ και στο car.gr μηπως Δινει κανεις μεταχειρισμενα ελατηρια απο 4κυλ Μ πακ..
Θα κοιταξω κι εγω αργοτερα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-02-13, 03:07
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
βάλε oem ότι βρεις , μ πακ η απλά
απορώ ώμος πως κάποιος βρίσκει όμορφο το μισό λάστιχο μέσα στον θόλο...

δηλαδή.. που ακριβώς είναι η ομορφιά να την δω και εγώ γιατί μου ξεφεύγει..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-02-13, 08:57
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
βάλε oem ότι βρεις , μ πακ η απλά
απορώ ώμος πως κάποιος βρίσκει όμορφο το μισό λάστιχο μέσα στον θόλο...

δηλαδή.. που ακριβώς είναι η ομορφιά να την δω και εγώ γιατί μου ξεφεύγει..
Συμφωνώ μαζί σου. Ούτε εμένα μου αρέσει αυτό το πράγμα.
Όμως η ομορφιά είναι υποκειμενική.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 14-02-13, 11:14
intasg Ο χρήστης intasg δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-11-2007
Μηνύματα: 231
intasg will become famous soon enough
Μην κοιτάς μόνο το μισό λάστιχο μέσα στο θόλο. Να το βλέπεις σαν σύνολο. Με το σχέδιο της ζάντας, το mpack που φοράει, το χρώμα, όλα παίζουν το ρόλο τους. Πάντως να γίνει εργοστασιακό στο ύψος δεν το θέλω καθόλου. Σαν κατσίκι θα είναι. Ακόμη να βρω ελατήρια mpack.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 14-02-13, 11:29
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Μη νομίζεις ότι με τα mpack θα σου φαίνεται χαμηλό, αν το μαμά σου φαίνεται κατσίκι...

Η μόνη λύση είναι τα eibach pro kit αλλά και πάλι δεν ξέρω πόσο θα σε βολέψουν για οικογενειακές μετακινήσεις.

Παιδιά η εμφάνιση DTM πάντως μπορεί να αρέσει σε κάποιους, αλλά είναι απίστευτα λάθος στο δρόμο...
(διαβάζοντας από το πρώτο σου ποστ, τι συμβαίνει)

Πρέπει να αποφασίσεις αν θέλεις το αυτοκίνητο όμορφο για τα γούστα σου (δεν κατακρίνουμε το γούστο), ή σωστό για τις οικογενειακές σου (και σπορτιφ ακόμα) μετακινήσεις.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 14-02-13, 20:12
intasg Ο χρήστης intasg δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-11-2007
Μηνύματα: 231
intasg will become famous soon enough
Λοιπόν, βρήκα ελατήρια mpack για πίσω. Το θέμα είναι ότι για μπροστά δεν έχω βρει. Γιαμπροστά έχω βρει ελατήρια της Schnitzer. Να τα βάλω; Τι λέτε; Πως σας φαίνεται ο συνδυασμός;
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-02-13, 21:17
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Να ρωτήσω κάτι? Μπορεί και να δουλεύει...αλλά προφανώς δεν καταλαβαίνετε τι σημαίνει ανάρτηση και τι ακριβώς κάνει το αυτοκίνητο και πως συνεργάζεται η ανάρτηση με τα διάφορα υποσυστήματα, ελαστικούς και μη συνδέσμους στο πλαίσιο και τα λάστιχα στο δρόμο.

Μπορεί να μην έχεις πρόβλημα. Μπορεί να μην είναι πολύ λάθος. Και μπορεί να μην το διαπιστώσεις στις καταστάσεις που θα βρεθείς.

Συγνώμη για το ύφος αλλά είμαστε στο 2013 πια, και όχι στο 1969 (αν και ωραία θα ήταν).


Μπορεί να σου πούν άλλοι με βεβαιότητα να τα βάλεις...Εγώ και με το που είδα την απορία σου ...ίδρωσα
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-02-13, 21:28
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από intasg Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν, βρήκα ελατήρια mpack για πίσω. Το θέμα είναι ότι για μπροστά δεν έχω βρει. Γιαμπροστά έχω βρει ελατήρια της Schnitzer. Να τα βάλω; Τι λέτε; Πως σας φαίνεται ο συνδυασμός;
Αν σε ενδιαφέρει η άνεση ξέχασέ τα τα schnitzer.Tο αυτοκίνητ0 θα είναι πολύ χαμηλό και πολύ σκληρό.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-02-13, 21:41
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
τα αμορτισερ που εχεις βαλει ειναι για κοντα ελατηρια η για νορμαλ?

γενικος τα σνιτζερ χαμηλωνουν το αμαξη και ειναι και μαλακά και δουλευουν οκ μονο με αμορτισερ σνιτζερ..

και να ψαξεις και στο ιντερνετ χοντρικα πως θα ειναι αυτα που θελεις να βαλεις πριν τα αγορασεις
δηλαδη αλλο υψος θα εχεις με ελατηριο σνιτζερ και μαμα αμορτισερ και διαφορετικο υψος με μπιλσταιν
το ιδιο θεμα θα εχεις αναμεσα στον τυπο του μπιλσταιν που φορας
οποτε πριν οπιαδηποτε αγορα ψαχτο καλα και με φωτο απο ιντερνετ γιατι γενικος το θεμα
αναρτηση ειναι ζορικο θεμα
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-02-13, 21:53
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
τα αμορτισερ που εχεις βαλει ειναι για κοντα ελατηρια η για νορμαλ?

γενικος τα σνιτζερ χαμηλωνουν το αμαξη και ειναι και μαλακά και δουλευουν οκ μονο με αμορτισερ σνιτζερ..

και να ψαξεις και στο ιντερνετ χοντρικα πως θα ειναι αυτα που θελεις να βαλεις πριν τα αγορασεις
δηλαδη αλλο υψος θα εχεις με ελατηριο σνιτζερ και μαμα αμορτισερ και διαφορετικο υψος με μπιλσταιν
το ιδιο θεμα θα εχεις αναμεσα στον τυπο του μπιλσταιν που φορας
οποτε πριν οπιαδηποτε αγορα ψαχτο καλα και με φωτο απο ιντερνετ γιατι γενικος το θεμα
αναρτηση ειναι ζορικο θεμα
Με βάση όσα γράφει πρέπει να φοράει χοντρομπούκαλα bilstein sprint με κοντό βάκτρο.Οπότε θα είναι αρκετά χαμηλό
Εγώ έχω αυτά τα αμορτισέρ με ελατήρια schnitzer και βαριέμαι να κόβω κάθε 3 και λίγο,Να περνάω τις λακούβες από το πλάι.
Αλλά η μεγ'αλη πλάκα είναι όταν προσπαθήσω να μπω σε καράβι.Μόνο ο καπετάνιος δεν κατεβαίνει να βάλει και αυτός κάβους να καταφέρω να ανέβω τον καταπέλτη!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.