Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-08-11, 19:22
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Μεταφορά μπαταρίας στο πόρτ μπαγκάζ!

Θέλω να βάλω πίσω την μπαταρία αλλά δεν έχει θέση δυστηχώς......

Επειδή δεν έχω δει άλλο Ε34 να έχει πίσω μπαταρία άρα πρέπει να κάνω πατέντα, τα ηλεκτρολογικά δεν είναι το πρόβλημά μου αλλά έχω θέμα στο πως θα την βάλω, που θα την βάλω και πως θα την στηρίξω!

Υπόψιν δεν θέλω σε καμία περίπτωση να καταργήσω γρύλλους/ρεζέρβα κλπ....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-08-11, 19:48
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Η μπαταρία στο Ε34 πάει κάτω από το πίσω κάθισμα, στην μεριά του συνοδηγού. Βγαίνουν μαμά καλώδια και τα πάντα, κοίτα για ανταλλακτικά από το Ε34 525 Μ50.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-08-11, 19:53
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Αχά για αυτό έχει "κενή θέση" εκεί πέρα και αναμονές γειώσεων!

Τι μπαταρία όμως πρέπει να μπεί? Πόσα Ah δηλαδή ή αν έχει κάποια συγκεκριμένη μάρκα πχ bosch κλπ
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-08-11, 19:59
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
edit: βρήκα στο RealOEM οτι φοράει 65άρα μέγιστο..... Ωραία κάποια στιγμή να βρώ μία να βγάλω το μπαούλο που έχω μπροστά
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 03-08-11, 21:04
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Μία 56-65 είναι "τούμπανο" για το αυτοκίνητό σου. Μην βάλεις μεγαλύτερη, δεν κάνεις κανένα καλό.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-08-11, 06:47
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Έχω ήδη μια Μάνο 3600Α peak και 42 κιλά!!!!!

Εντάξει είχα σχετικά βαρύ ηχοσύστημα και χρειαζόταν + οτι στο μηχανοστάσιο έβαλα πιο χοντρά καλώδια, αλλά τώρα που είμαι σε νορμάλ επίπεδα θέλω να "ξαλαφρώσω" λίγο το μηχανοστάσιο και να βάλω μια μικρότερη μπαταρία να κάνει την δουλειά της....

Ξέρεις κάτι? Πίσω έχει τις αναμονές αλλά δεν έχει βάσεις να κρατιέται σταθερά η μπαταρία! Τι κάνουμε εδώ?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-08-11, 10:49
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω ήδη μια Μάνο 3600Α peak και 42 κιλά!!!!!

Εντάξει είχα σχετικά βαρύ ηχοσύστημα και χρειαζόταν + οτι στο μηχανοστάσιο έβαλα πιο χοντρά καλώδια, αλλά τώρα που είμαι σε νορμάλ επίπεδα θέλω να "ξαλαφρώσω" λίγο το μηχανοστάσιο και να βάλω μια μικρότερη μπαταρία να κάνει την δουλειά της....

Ξέρεις κάτι? Πίσω έχει τις αναμονές αλλά δεν έχει βάσεις να κρατιέται σταθερά η μπαταρία! Τι κάνουμε εδώ?
Νομίζω δεν υπάρχουν βάσεις. Δες το 525 τι είχε. Απλώς βάζεις την μπαταρία και κάθεται.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 05-08-11, 13:29
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω δεν υπάρχουν βάσεις. Δες το 525 τι είχε. Απλώς βάζεις την μπαταρία και κάθεται.
Ok.... Το πολύ πολύ να βάλω τσέρκι ή εναν μικρό ιμάντα.... Μόλις την βάλω θα ανεβάσω φωτό!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-08-11, 17:26
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Λοιπόν δοκίμασα να συνδέσω την μπαταρία που ήδη έχω με τις καλωδιώσεις πίσω, λειτουργούν όλα όπως κλειδαριές, φώτα, Radio CD, καλοριφέρ, γυαλοκαθαριστήρες κλπ αλλά δεν μου σκάει η μίζα κατα συνέπεια δεν παίρνει μπροστά!

Μήπως λείπει κάποια γραμμή? ή να συνδέσω το καλώδιο των ενισχυτών με την παροχή μπροστά?
Εννοείται πως γειώσεις κλπ είναι εντάξει!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-08-11, 17:34
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν δοκίμασα να συνδέσω την μπαταρία που ήδη έχω με τις καλωδιώσεις πίσω, λειτουργούν όλα όπως κλειδαριές, φώτα, Radio CD, καλοριφέρ, γυαλοκαθαριστήρες κλπ αλλά δεν μου σκάει η μίζα κατα συνέπεια δεν παίρνει μπροστά!

Μήπως λείπει κάποια γραμμή? ή να συνδέσω το καλώδιο των ενισχυτών με την παροχή μπροστά?
Εννοείται πως γειώσεις κλπ είναι εντάξει!
Στη μίζα πάει ένα χοντρό καλώδιο απευθείας απο τη μπαταρία και ένα μικρό στο βαρελάκι που έχει πάνω της το οποίο είναι η εντολή που κομπλάρει το γρανάζι και αφήνει το ρέυμα να περάσει,σε κάποιο απο τα δύο δέν έχεις ρέυμα,τσεκαρέτο με ένα δοκιμαστικό και βλέπουμε,το πιθανότερο είναι να μήν έχει ρέυμα στο χοντρό καλώδιο
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.