Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-08-11, 01:14
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Turbo kit και εγκέφαλος

Θέλω να ρωτήσω....

Κατα καιρούς ακούω/διαβάζω σε διάφορα φόρουμ πως οι εγκέφαλοι δέχονται τιμές υπερπλήρωσης (+0.1 bar) χωρίς να αλλάξεις τον χάρτη τους.

Με λίγα λόγια χρήση τούρμπο χωρίς πρόγραμμα!
Επειδή μου φαίνεται ολίγον τρελό θα ήθελα να το συζητήσουμε λίγο.

Άντε πες να αλλάξεις τα μπεκ και αυτά θα ψεκάσουν παραπάνω αλλά ο εγκέφαλος δεν θα μπερδεύεται όταν θα "διαβάζει" πίεση και όχι υποπίεση?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-08-11, 01:25
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θέλω να ρωτήσω....

Κατα καιρούς ακούω/διαβάζω σε διάφορα φόρουμ πως οι εγκέφαλοι δέχονται τιμές υπερπλήρωσης (+0.1 bar) χωρίς να αλλάξεις τον χάρτη τους.

Με λίγα λόγια χρήση τούρμπο χωρίς πρόγραμμα!
Επειδή μου φαίνεται ολίγον τρελό θα ήθελα να το συζητήσουμε λίγο.

Άντε πες να αλλάξεις τα μπεκ και αυτά θα ψεκάσουν παραπάνω αλλά ο εγκέφαλος δεν θα μπερδεύεται όταν θα "διαβάζει" πίεση και όχι υποπίεση?
Δημητη αν δουλευεις χαμηλα, δε χρειαζεσαι μπεκ...αλλα ποσο θα αντεξεις να δουλευεις χαμηλα...?

μηπως μιλανα για τα ηδη τουρμπατα? Πως γινεται να μη βαλεις προγραμμα?
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-08-11, 01:37
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Θάνο είναι ενα θέμα που με απασχολεί αρκετούς μήνες!
Μιλάω για ατμοσφαιρικά που γίνονται τουρμπάτα....

Εγώ αν παω σε τούρμπο θα παίζω 0.5 έως 0.7 να χω γύρω στα 180 άλογα, αν και απο όσο έχω διαβάσει σε ξένα φόρουμ κατα καιρούς και απο Έλληνες μηχανικούς ο Μ40 με νορμάλ χρήση (ζέσταμα λαδιών, προβλεπόμενη συντήρηση και όχι το σκίζω σε κάθε στροφή) αντέχει μέχρι 200-210 άλογα με μαμά σωθηκά, αν είμαι λάθος δεν το ξέρω απλά αναφέρω τι έχω διαβάσει/ακούσει μέχρι τώρα.

Πως γίνεται λοιπόν να ανεβάσεις 0.7 ας πούμε χωρίς πρόγραμμα?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-08-11, 01:42
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θάνο είναι ενα θέμα που με απασχολεί αρκετούς μήνες!
Μιλάω για ατμοσφαιρικά που γίνονται τουρμπάτα....

Εγώ αν παω σε τούρμπο θα παίζω 0.5 έως 0.7 να χω γύρω στα 180 άλογα, αν και απο όσο έχω διαβάσει σε ξένα φόρουμ κατα καιρούς και απο Έλληνες μηχανικούς ο Μ40 με νορμάλ χρήση (ζέσταμα λαδιών, προβλεπόμενη συντήρηση και όχι το σκίζω σε κάθε στροφή) αντέχει μέχρι 200-210 άλογα με μαμά σωθηκά, αν είμαι λάθος δεν το ξέρω απλά αναφέρω τι έχω διαβάσει/ακούσει μέχρι τώρα.

Πως γίνεται λοιπόν να ανεβάσεις 0.7 ας πούμε χωρίς πρόγραμμα?
απλα δε γινεται ρε Δημητρη...δεν γινεται να λειτουργησει..θα μενει απο καυσημο, απο οξυγωνο...πως που και ποσο θα ψεκαζουν τα μπεκ ?το προγραμμα φιλε ειναι το λιγοτερο...με 300 ευρουλακια καθαρισες...πραγματα εχεις βρει?
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-08-11, 01:54
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
απλα δε γινεται ρε Δημητρη...δεν γινεται να λειτουργησει..θα μενει απο καυσημο, απο οξυγωνο...πως που και ποσο θα ψεκαζουν τα μπεκ ?το προγραμμα φιλε ειναι το λιγοτερο...με 300 ευρουλακια καθαρισες...πραγματα εχεις βρει?
Αυτά σκέφτομαι και εγώ!
Το πρόγραμμα εντάξει βρήσκεται με 300Ε και με λίγο ψάξιμο ίσως και φθηνότερα, μπορεί να βρείς και έτοιμο πειραγμένο εγκέφαλο ποτέ δεν ξέρεις.....

Πράγματα όχι δεν έχω βρεί φίλε μου, απο Σεπτέμβρη που θα αρχίσω να ασχολούμαι θα κάνω μια έρευνα αγοράς και μετά ότι value for money βρώ θα το τσιμπήσω
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-08-11, 07:42
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
χωρίς πρόγραμμα δε γίνετε θα χτυπάει πυράκια+θα ψοφαει η αντλία. οταν με το καλό το τουρμπισεις βάλε παράλληλο κ καθαρίσες.

ps άμα θες κάτι οικονομικό παρακολούθα τις αγγελίες στ car έχω δει πολλα ετοιμα m4x turbο μοτερ με δυνατότητα δοκιμής + σε αρκετά καλές τιμές

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
απλα δε γινεται ρε Δημητρη...δεν γινεται να λειτουργησει..θα μενει απο καυσημο, απο οξυγωνο...πως που και ποσο θα ψεκαζουν τα μπεκ ?το προγραμμα φιλε ειναι το λιγοτερο...με 300 ευρουλακια καθαρισες...πραγματα εχεις βρει?
costum πρόγραμμα για turbο μοτερ με 300 ευρω (εκτός άμα ξέρεις κανένα προγραμματιστή που να σ το φτιάχνει με τόσα δωσε περισσότερο info θα ενδιέφερε κ μένα) σαν λίγα μου φαίνονται κανένα 500αρι κ βάλε θα ναι
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 12-08-11 στις 09:00
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-08-11, 09:39
Το avatar του χρήστη gsova
gsova Ο χρήστης gsova δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 624
gsova has a spectacular aura aboutgsova has a spectacular aura about
Μ'αρέσει ο Δημήτρης που ψάχνεται φούλ. Άντε Δημήτρη να δούμε τουρμπισμένο E34 να γουστάρουμε μεγάλε... ζήτω τα θωρηκτά
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-08-11, 13:14
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
χωρίς πρόγραμμα δε γίνετε θα χτυπάει πυράκια+θα ψοφαει η αντλία. οταν με το καλό το τουρμπισεις βάλε παράλληλο κ καθαρίσες.

ps άμα θες κάτι οικονομικό παρακολούθα τις αγγελίες στ car έχω δει πολλα ετοιμα m4x turbο μοτερ με δυνατότητα δοκιμής + σε αρκετά καλές τιμές



costum πρόγραμμα για turbο μοτερ με 300 ευρω (εκτός άμα ξέρεις κανένα προγραμματιστή που να σ το φτιάχνει με τόσα δωσε περισσότερο info θα ενδιέφερε κ μένα) σαν λίγα μου φαίνονται κανένα 500αρι κ βάλε θα ναι
Είχα βρεί εγκέφαλο για Μ40, με πρόγραμμα για εκκεντροφόρο και για τουρμπίνα! Θές να ακούσεις τιμή? 150Ε και δεν τον πήρα ο στόκος!
Όπως το λες κατα καιρούς βγαίνουν κάτι "λουκούμια"
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 12-08-11, 13:16
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gsova Εμφάνιση μηνυμάτων
Μ'αρέσει ο Δημήτρης που ψάχνεται φούλ. Άντε Δημήτρη να δούμε τουρμπισμένο E34 να γουστάρουμε μεγάλε... ζήτω τα θωρηκτά
Το καταδύναμην φίλε μου

Και το Μ40 έχει ψυχή χαχαχαχαχαχα Ζήτω τα θωρηκτά και τα βαπόρια!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 12-08-11, 14:17
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
χωρίς πρόγραμμα δε γίνετε θα χτυπάει πυράκια+θα ψοφαει η αντλία. οταν με το καλό το τουρμπισεις βάλε παράλληλο κ καθαρίσες.

ps άμα θες κάτι οικονομικό παρακολούθα τις αγγελίες στ car έχω δει πολλα ετοιμα m4x turbο μοτερ με δυνατότητα δοκιμής + σε αρκετά καλές τιμές



costum πρόγραμμα για turbο μοτερ με 300 ευρω (εκτός άμα ξέρεις κανένα προγραμματιστή που να σ το φτιάχνει με τόσα δωσε περισσότερο info θα ενδιέφερε κ μένα) σαν λίγα μου φαίνονται κανένα 500αρι κ βάλε θα ναι
για καποιον στην πατρα έχω ακούσει.εχει ενας φιλος μου εκεί κάποιον και μου είχε πει 300 ευρώ... Θα ρωτησω και θα μαθω....και θα ποσταρω
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ThaNOS E46coupe : 12-08-11 στις 14:21
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.