Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-12-04, 15:12
Το avatar του χρήστη vasilisZ3
vasilisZ3 Ο χρήστης vasilisZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-10-2004
Μηνύματα: 69
vasilisZ3 is on a distinguished road
z3

Καλησπέρα κ απο μένα αν κ με λίγες εμφανίσεις εδώ μέσα..απλά διαβάζω να μαθαίνω..
έχω να σας κάνω κ γω μία ερωτησούλα γιατί δεν γνωρίζω κ πολλά για μετατροπές κλπ κλπ.
Έχω ένα z3 1.8... τι μπορούμε να κάνουμε να ανεβάσουμε ιπποδύναμη??

Ευχαριστώ προκαταβολικά
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-12-04, 15:40
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Φίλε Βασίλη, έχω εμπειρία από Ζ3 1.8 τουρμπισμένο από τον Αλέκο και μπορώ να σου πω ότι το αμάξι είναι πολύ ευχάριστο και πάει πολύ καλά (γύρω στα 170 άλογα). Εγγυημένη αξιοπιστία και μοναδικό μειονέκτημα το τούρμπο λακ στα χαμηλά. Συνδύασέ το με ένα μπλοκέ διαφορικά και πραγματικά θα λάβεις μεγατόνους απόλαυσης.

Υ.Γ. Ξεκίνησα καινούριο thread με την ερώτησή σου για να μπορούν τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ να το βρουν και να σε βοηθήσουν, αλλά και για πιο αποτελεσματική μελλοντική αναζήτηση.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-12-04, 15:45
Το avatar του χρήστη vasilisZ3
vasilisZ3 Ο χρήστης vasilisZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-10-2004
Μηνύματα: 69
vasilisZ3 is on a distinguished road
???

'Οπως ανέφερα δεν είμαι κ πολυ σχετικός από ορολογία σχετική..οπότε θα σας ζαλίσω λίγο ακόμα...
Ποιός είναι ο Αλέκος?
Τι είναιο το τουρμπο λακ?
Τι τιμές παίζουνε??
Ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-12-04, 16:03
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Ο Αλέκος είναι ο Αλέκος Καρράς και είναι ο ιδιοκτήτης του εξουσιοδοτημένου συνεργείου στο Άργος. Έχει αποκτήσει πολύ μεγάλη φήμη στην τοποθέτηση τουρμπίνας σε BMW κυρίως τετρακύλινδρα. Το μεγάλο του πλεονέκτημα είναι η εργοστασιακή ποιότητα και αξιοπιστία με δεδομένη την απόδοση.
Το τούρμπο λακ είναι μια καθυστέρηση απόκρισης από την στιγμή που πατάς το γκάζι μέχρι τη στιγμή που θα σηκώσει πίεση η τουρμπίνα που παρουσιάζουν όλα τα τούρμπο αυτοκίνητα (άλλα περισσότερο και άλλα λιγότερο).
Από ότι ξέρω το ολοκληρωμένο κιτάκι πρέπει να πηγαίνει γύρω στα 5000€, αλλά καλύτερα να ρωτήσεις.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-12-04, 16:07
Το avatar του χρήστη vasilisZ3
vasilisZ3 Ο χρήστης vasilisZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-10-2004
Μηνύματα: 69
vasilisZ3 is on a distinguished road
Ωραία σ ευχαριστω πολύ...εκτός απο τουρμπίνα παίζει κ κάποιο τσιπάκι με μικρότερο σαφώς κόστος?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-12-04, 21:18
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Φιλτρο,προγραμμα,εξατμιση(κατα προτιμηση ολοκληρη,και οχι μονο τελικο καζανακι) και εκεντροφορους.Εισαι μεταξυ 1ου και 2ου σταδιου ατμοσφαιρικης βελτιωσης.Λιγο πιο τσιμπημενη η τιμη (μαζι με τους εκκεντροφορους και ολοκληρη την εξατμιση) αλλα σαφως πολυ φτηνοτερη λυση απο το τουρμπο.Το λεγομενο turbo lag δεν θα το εχεις,αντιθετα θα εχεις καλυτερη ροπη και περισσοτερη δυναμη αποση εχεις τωρα,αλλα σαφως λιγοτερα αλογα αποτι σου προσφερει η λυση του τουρμπο.Υπολογισε γυρω στα 2-2.500
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 03-12-04, 05:12
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
Smile z3

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vasilisZ3
Ωραία σ ευχαριστω πολύ...εκτός απο τουρμπίνα παίζει κ κάποιο τσιπάκι με μικρότερο σαφώς κόστος?
βασικα πεζη να πσαξης να βαλης κινητηρα απο τριλητρο με κοστος 5.000 ευρω περιπου ειναι η καλυτερη μετατροπη που μπορησ να κανεις θα κερδισις σε ακσιοπιστια
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-12-04, 06:59
Το avatar του χρήστη Dark_Niaou
Dark_Niaou Ο χρήστης Dark_Niaou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-07-2004
Μηνύματα: 3.515
Dark_Niaou has a spectacular aura aboutDark_Niaou has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3
βασικα πεζη να πσαξης να βαλης κινητηρα απο τριλητρο με κοστος 5.000 ευρω περιπου ειναι η καλυτερη μετατροπη που μπορησ να κανεις θα κερδισις σε ακσιοπιστια

Φίλε ΜΖ3 θα ήθελα να σε ρωτήσω που μπορεί κανείς να βρεί ένα 3λιτρο μοτέρ μόνο με 5000;;; Γιατί εγώ κάτω από 8000 δεν έχω βρεί!
__________________


E46 330ci cabrio

Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 03-12-04, 07:39
Το avatar του χρήστη MICZ
MICZ Ο χρήστης MICZ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2004
Μηνύματα: 254
MICZ is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dark_Niaou
Φίλε ΜΖ3 θα ήθελα να σε ρωτήσω που μπορεί κανείς να βρεί ένα 3λιτρο μοτέρ μόνο με 5000;;; Γιατί εγώ κάτω από 8000 δεν έχω βρεί!


Συμφωνώ με τον Dark Niaou ένας καλός (όχι ταλαιπωρημένος) κινητήρας πεντατάχυτος τρίλιτρος θα πάει γύρω στο δεκάρικο με όλα τα μηχανικά (Παπαδόπουλος-Θεσ/νίκη-κατά τη γνώμη μου κορυφή),χωρίς να υπολογίσεις τα έξοδα της δήλωσης.Εμένα πάντως μου στοίχησε τελικά η μετατροπή μαζί με τα έξοδα της δήλωσης για τον 2.5 μου, 10.000 ευρώ! + την ταλαιπωρία μου.Υπόψιν μόνο ότι ο κινητήρος και τα μηχανικά ήταν ολοκαίνουργια.
Αυτά για όσους νομίζουν ότι η αλλαγή κινητήρα είναι εύκολη υπόθεση. Εγώ πάντως όσο και αν με ευχαριστεί το αυτοκίνητο δεν το ξαναεπιχειρώ! Προτιμώ να μαζέψω χρήματα να πάρω αυτό που θέλω από την αρχή.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 03-12-04, 08:45
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Συμβουλή! Όσοι επιθυμούν να αλλάξουν εξάτμιση σε cabrio αυτοκίνητο πρέπει να υπολογίσουν ότι ο θόρυβος είναι αρκετά αυξημένος όταν είναι ανοιχτό. Έτσι θα πρέπει να το λάβουν αυτό υπόψη τους όταν αποφασίζουν τι εξάτμιση θα βάλουν. Υπάρχει περίπτωση να είναι ικανοποιημένοι από τον θόρυβο της εξάτμισης όταν είναι κλειστό το αμάξι, αλλά όχι ανοιχτό. Και κάτι τελευταίο...Ο θόρυβος αυξάνει όσο περισσότερο ζεσταίνεται η εξάτμιση.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Strax : 03-12-04 στις 09:38
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.