Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 20-12-04, 09:08
vak Ο χρήστης vak δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 11-12-2004
Μηνύματα: 28
vak is on a distinguished road
μηπως ξερετε περιπου ποσο στοιχιζουν τα light turbo στον τυπο στο Αιγιο(Καρρας)?
μιλαω για να μην αλλαχτουν εμβολα και να μην ανοιχτει το καπακι.
φανταζομαι οτι κατι θα εχει φτιαξει
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 11-01-05, 21:07
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Thumbs up

Ο τύπος (Αλέλος Καρράς) είναι στο Αργος (όχι Αίγιο) και χρεώνει γύρω στις 5.000 ευρώ. Σε ανεβάζει στους 165-170 ίππους με 0,8 bar. Χρειάζεται 5 εργάσιμες για την τοποθέτηση και ισχυρίζεται οτι η μετατροπή είναι πολύ αξιόπιστη. Σίγουρα γνωρίζει απο BMW γιατί είναι ο τοπικός αντιπρόσωπος.
Απ'ότι θα έχεις δεί στο site, όλοι λένε τα καλύτερα.
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 09-09-08, 00:04
Lawdim Ο χρήστης Lawdim δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 10
Lawdim is on a distinguished road
Συνάδελφοι, το θρέντ είναι παλιό. Το διάβασα, κατάλαβα αρκετά, αλλά αφορούν θέματα του 2005. Σε λίγο θα βγεί όμως και το 2008 και επανέρχομαι επί του ιδίου θέματος.
Το αμάξι μου έχει περίπου 130.000 χλμ. Καλοσυντηρημένο..!! Από δω και πέρα τι κάνω ? Ρεκτιφιέ ?, αλλάζω μηχανή με λιγώτερα χλμ. ? και εάν ναί ποιά βάζω ? 1.8 ή 1.9 Ζ-3 ? μπαίνει και από άλλη σειρά BMW ? Οικονομικές λύσεις ?
Κι' ένα τελευταίο : Τα λαστιχάκια που έχουν γύρω γύρω οι πόρτες, τα τζάμια , τα παράθυρα κ.λ.π, πως αντικαθίστανται και σε ποιά συνεργεία ? ποιό το κόστος ?
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 09-09-08, 15:30
6zylindermaniac Ο χρήστης 6zylindermaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-08-2008
Μηνύματα: 250
6zylindermaniac will become famous soon enough6zylindermaniac will become famous soon enough
Πρίν λίγο καιρό πήρα ενα Ε36 κουπέ 316 και αμέσως το κανα 325. Μέχρι τώρα έχω κάνει 5 χιλιάδες χιλιόμετρα και δε το έχω μετανιώσει καθόλου. Σίγουρα το τούρμπισμα είναι καλή λύση αλλά με ενα καλό εξακύλινδρο το αυτοκίνητο θα παραμείνει χρηστικό και αξιόπιστο ενώ ο ήχος και η αίσθηση αλλάζει απίστευτα. Και μην ξεχνάμε το αληθινό γκάζι των κυβικάτων ατμοσφαιρικών κινητήρων σε σχέση με τα πυροτεχνήματα του τούρμπο.

Η κατανάλωση τις περισσότερες φορές φλερτάρει με τα 10λτ/100χλμ

Με το 1.6 κινητήρα το αυτοκίνητο απλά ήταν ενα άψυχο 4τροχο...
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 09-09-08, 16:48
Manoz3 Ο χρήστης Manoz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 09-09-2008
Μηνύματα: 1
Manoz3 is on a distinguished road
Kαλησπέρα σε όλους.
Είμαι καινούργιος κάτοχος ενός Ζ3 1.8 8ν 1997 από Γερμανία,(χωρίς αντι-σπιν). Θα ήθελα μερικά άλογα ακόμη αν και με τρομάζει πότε πότε...(Πρώην κάτοχος 106 Rallye-έστριβε μόνο του!). Ποιες επίλογές μου προτείνετε? Πού? Πόσα? Από αξιοπιστία? Η χαρτογράφηση με φίλτρο είναι μάταιη?(3-5 άλογα στις 5500?+).
Με super αμόλυβδη βλέπετε διαφορά? ή όλο νοθευμένη βάζω και δε βλέπω?
Ευχαριστώ,
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.