Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γεωγραφικές Κοινότητες > Βόρεια Ελλάδα > Γενικές συζητήσεις - Τοπικά Νέα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 27-01-12, 09:10
Το avatar του χρήστη HULK
HULK Ο χρήστης HULK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2009
Μηνύματα: 151
HULK is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lil Εμφάνιση μηνυμάτων
+1 Μου το ειπαν κ εμενα που περασα αρχες του μηνα

Παιδες αυτο ισχυει απο περυσι που το περασα εγω.Ηταν παραλογο να κανεις ολοκληρο ελεγχο και να σου ζητανε και εξτρα καρτα.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 27-01-12, 11:36
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παιδιά ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόστιμο για να πας να βγάλεις καθυστηρημένη για 3 εβδομάδες ΚΕΚ;
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 27-01-12, 11:39
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gupakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόστιμο για να πας να βγάλεις καθυστηρημένη για 3 εβδομάδες ΚΕΚ;
Όχι αν πας και βγάλεις καινούρια κάρτα χωρίς να σε έχει πιάσει έλεγχος αστυνομίας.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 27-01-12, 12:05
Το avatar του χρήστη Xristis_Smpena
Xristis_Smpena Ο χρήστης Xristis_Smpena δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-01-2012
Μηνύματα: 65
Xristis_Smpena is on a distinguished road
Φιλε εμενα εχτες με σταματησαν για μπροστινη πινακιδα (ηταν χτυπημενη και δεν την ειχα πανω) 310 ευρω. Πηγα στον διοικητη αμεσως του εδειξα οτι ειχα αγορασμενο παραβολο για νεες και οτι το αμαξι ηταν απο επισκευη και με τα πολλα μου ειπε να του φερω εκτυπωμενη φωτογραφια με επισκευασμενη την πινακιδα πανω στα αμαξι την επομενη μερα (γ@μω τα καψονια ε? ) και μου το εκανε 10 ευρω. Αν εχεις καποια καλη δικαιολογια ισως δουλεψει αλλα δεν ειναι και πολυ διαλακτικοι να ξερεις
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 27-01-12, 13:17
Το avatar του χρήστη georgepap
georgepap Ο χρήστης georgepap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 405
georgepap is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lil Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι δεν καταλαβαινω... και χωρις παρεξηγηση, ο καθενας αναλαμβανει τις ευθυνες του, απο την στιγμη που εχεις ενα αμαξι ειναι ευθυνη και υποχρεωση να το περνας κτεο ανα 2 χρονια και ελεγχο καυσαεριων ανα 1. αν δεν τα εχεις κανει και σε γραψουν ΦΤΑΙΣ! και πληρωνεις.. αλλιως ας προσεχες... το ιδιο ισχυει για ολες τις περιπτωσεις του ΚΟΚ. ναι με εχουν γραψει οχι μια αλλα 4-5 φορες, και ναι πληρωσα γιατι θελω να ειμαι υπεύθυνος των πραξεων μου. Κανεις δεν εχει λεφτα για πεταμα αυτες τις μερες σιγουρα, αλλα ολη αυτη η ιστορια και η κατασταση ας μας κανει καλυτερους και πιο υπευθυνους αλλα ο Ελληνας δεν αλλαζει και δυστυχως δεν μαθαινει. παντα ψαχνει να βρει τροπο να κανει την λαμογια και να βγαλει τον κωλο του απ'εξω... (δεν μιλαω προσωπικα και δεν παιζω με τις λέξεις).
ΕΙΔΙΚΑ για εμενα ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ αυτοκινητο χωρις περασμενο τεχνικο ελεγχο ειναι τερμα ΠΑΡΑΝΟΜΟ (αν θα μπορουσε να υπαρξει κλιμακα).

Βρε Θανο μου μην παιζουμε τωρα αμα θες να βρεις χρονο βρισκεις. οπως βρηκες και για να βαλεις τις ζαντες σου και για ολα...
και στην τελικη μεχρι ποτε θα την σκαπουλαρεις καποτε θα περασεις... και θα πληρωσεις και προστιμο αμα εχει ληξει.. οποτε περνα το στην ωρα του, στον χρονο θα σαι κερδισμενος...

Μπραβο..μιλας πολυ σωστα!!!
Αν λειτουργουσαμε ΟΛΟΙ ετσι και ΣΕ ΚΑΘΕ ΤΟΜΕΑ-προς θεου,μην παρεξηγηθω με
τον δυμφορουμητη που εχει το προβλημα με μια απλη παραβαση του κοκ-
..τοτε σιγουρα θα ειμασταν σε καλυτερη μοιρα..σαν ανθρωποι..σαν εθνος..κ.τ.λ.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 27-01-12, 13:49
tacos Ο χρήστης tacos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-12-2006
Μηνύματα: 260
tacos is an unknown quantity at this point
ΠερασετοΚΤΕΟ αμεσως και το προστιμο μειωνεται στα 50 Ε.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 27-01-12, 20:23
Το avatar του χρήστη dafidack
dafidack Ο χρήστης dafidack δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-05-2009
Μηνύματα: 86
dafidack is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tacos Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠερασετοΚΤΕΟ αμεσως και το προστιμο μειωνεται στα 50 Ε.
Aυτο μου ειπε φιλος αστυνομικος σημερα,αλλα δεν θα ητανε υποχρεωμενοι να μου το πουνε αυτοι που με γραψανε;
Oσο αφορα τωρα στο κομματι ΄΄πως να γλιτωσετε ενα προστιμο΄΄ μεσα απο τις απαντησεις μερικων εχω βγαλει ενα συμπερασμα και μακαρι να κανω λαθος.Eκτος απο λαμογια (βλεπε εμενα πρωτο και καλυτερο) ,εμεις οι Eλληνες μηπως ειμαστε και λιγο χαιρεκακοι;Λεω εγω,μηπως;Γιατι δεν ειδα και πολλες ξερες απαντησεις του τυπου ΄΄δεν ξερω,δεν μου εχει ξανατυχει,ωχ τι επαθες ρε φιλε,ψαξτο λιγο κ.τ.λ.΄΄ Aντιθετως ειδα ενα κλημα φαρισαισμου παρουσιαζοντας τους εαυτους σας ως νομοταγεις πολιτες χωρις να μου δωσετε μια ξεκαθαρη απαντηση στην ερωτηση:κανεις σας δεν προσπαθεισαι να τη σκαπουλαρει πριν σταθει μπροστα στο γκισε του ταμειου;Eλατε τωρα ρε παιδια,μεταξυ μας...Γι αυτο λεω,ουδεις αναμαρτητος.Aπλα εγω εχω το θαρρος και το λεω.Γιατι να τα φανε οι καρεκλοκενταυροι της εξουσιας και να μην τα φαω εγω;Λετε αυτοι να ειναι πιο ηθικοι απο μενα; ΄΄Tο ψαρι βρωμαει απ το κεφαλι΄΄ φιλοι μου.
Tωρα μπορειτε να φωναξετε ολοι μαζι...
΄΄ΣTAYPΩΣON ΣTAYPΩΣON AYTON΄΄

Y.Γ
Προς Θεου,μην παρεξηγησετε τον τονο που γραφω.Δεν θελω σε καμια περιπτωση να νομισετε οτι ειμαι επιθετικος.H αντιπαραθεση ειναι σε φιλικο επιπεδο.
__________________
My baby!!!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 27-01-12, 22:18
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Εγώ φίλε μου έβγαλα ΚΕΚ 7/1/12 γιατί έληξε ….. για δυο μήνες (γιατί Μάρτιο περνώ ΚΤΕΟ οπότε δεν θα χρειαζόμουν ΚΕΚ για 1 χρόνο με καλύπτει το χαρτί του ΚΤΕΟ) μόνο και μόνο σε περίπτωση που με σταματήσουν να μην φάω 200 ευρώ πρόστιμο!

Έδωσα 5 ευρώ για να είμαι νομιμότατος αλλά και να νη φάω καμιά 200αρα …..

Σου εύχομαι την επόμενη φορά να είσαι πιο τυχερός σε ότι επιλέξεις να κάνεις , εγώ απλά παραθέτω την περίπτωση μου και πως έπραξα ……
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 27-01-12, 23:42
Το avatar του χρήστη Makis_
Makis_ Ο χρήστης Makis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Μηνύματα: 185
Makis_ will become famous soon enoughMakis_ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ φίλε μου έβγαλα ΚΕΚ 7/1/12 γιατί έληξε ….. για δυο μήνες (γιατί Μάρτιο περνώ ΚΤΕΟ οπότε δεν θα χρειαζόμουν ΚΕΚ για 1 χρόνο με καλύπτει το χαρτί του ΚΤΕΟ) μόνο και μόνο σε περίπτωση που με σταματήσουν να μην φάω 200 ευρώ πρόστιμο!
Απ'οτι ξέρω πρόστιμο πέφτει όταν δεν έχεις ΚΕΚ και είσαι εκτός ορίων.
Στις άλλες περιπτώσεις διηλαδή με ΚΕΚ και εκτος οριων ή χωρίς ΚΕΚ και εντός ορίων γίνεται σύσταση.
__________________
BIG BOYS/BIG TOYS
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 28-01-12, 00:13
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Makis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Απ'οτι ξέρω πρόστιμο πέφτει όταν δεν έχεις ΚΕΚ και είσαι εκτός ορίων.
Στις άλλες περιπτώσεις διηλαδή με ΚΕΚ και εκτος οριων ή χωρίς ΚΕΚ και εντός ορίων γίνεται σύσταση.
Να σου πω την αλήθεια δεν το έψαξα με τρομοκράτησαν αμέσως όταν άκουσα για 200 ευρώ πρόστιμο …… Για την ιστορία και μόνο είχα πάρει τηλέφωνο σε μεγάλο ιδιωτικό ΚΤΕΟ της Θεσσαλονίκης και τους ρώτησα αν θα μου ζητηθεί η ΚΕΚ όταν περάσω ΚΤΕΟ τον Μάρτιο , μου είπαν όχι δεν την χρειαζόμαστε αλλά να ξέρετε πως δεν θα χρειαστεί να βγάλετε ΚΕΚ γιατί σας καλύπτει το χαρτί του ΚΤΕΟ για 1 χρόνο και πάνω που πάω να την πω την κοπέλα ότι νομίζω πως την προηγούμενη φορά μου ζητήθηκε μαζί με το χαρτί του ΚΤΕΟ , με προλαβαίνει και μου λέει πως σε περίπτωση όμως που έχει λήξει δεν είστε καλυμμένος αν σας σταματήσει τροχαία …. Είναι 200 ευρώ πρόστιμο αξίζει;

Για λεπτομέρειες θα ρωτήσω τον κουμπάρο μου που είναι στρουμφακι …..
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.