Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 13-03-17, 12:21
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Δε μίλησα εγώ για κομπλεξικούς φίλε...

Είναι η πολλοστή φορά, που ο mike απαντάει με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, σε παρόμοιο θρεντ, που πολλοί απαντάνε επίσης παρόμοια (όπως έκαναν σε αυτό το θρεντ) για να διαβάσουμε τελικά από τον mike, ότι η αλήθεια είναι μόνο η δική του, και οι υπόλοιποι που δεν αφήνουν τον δύσμοιρο που θέλει να κάνει την όποια παράνομη μετατροπή έχουν κόμπλεξ (Τι κόμπλεξ? Μικρού μοτέρ?)...

Έτσι και μόνο το έγραψα αφού στην πραγματικότητα αυτά τα συμπλέγματα, δεν είναι πραγματικά, είναι στο μυαλό του εκάστοτε ανθρώπου ακόμα και αν δεν ισχύουν (και συνήθως δεν ισχύουν στην πράξη, αλλά το μυαλό κατευθύνει την συμπεριφορά).

Εγώ επειδή έχω συμμετέχει στην συζήτηση δεν μπορώ να κάνω καμιά άλλη ενέργεια (ποτέ δεν το έκανα όσα χρόνια ήμουν moderator). Πάντα όταν έχω συμμετάσχει, αφήνω άλλους να συντονίσουν (και εμένα).
Ας το πράξουν όπως νομίζουν ότι είναι σωστό.

Κρίμα για όσους κάθονται και απαντάνε στα όποια θρεντ...
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 13-03-17 στις 12:27
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 13-03-17, 12:32
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Για όλους, να θυμίσω ότι όταν δεν σας αρέσει ο τρόπος γραφής ή συμπεριφοράς οποιουδήποτε, υπάρχει η μικρή ζυγαριά (reputation) που μπορείτε να βάλετε ΑΡΝΗΤΙΚΗ αξιολόγηση.

Δεν είναι για να ευλογούν όλοι τα γένια τους και να κάνουν δημόσιες σχέσεις.

Μετά από όλα αυτά τα χρόνια, λίγο πολύ ξέρουμε ο ένας τον άλλο, τις απόψεις, τον τρόπο κλπ.

Υ.Γ. Να υπενθυμίσω ότι δεν προσβάλλομαι προσωπικά όταν έχουν γράψει 5 παιδιά σε ένα θρεντ και εγώ μαζί και μας πούν κομπλεξικούς. Αλλά το εκλαμβάνω άσχημα για τους υπόλοιπους.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 13-03-17, 12:39
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Νομιζω μου επιτεθηκες χωρις να καταλαβεις τι και πως το εγραψα...Ειδες πουθενα να ενεκρινα να βαλει καποιος αδηλωτο μοτερ τα τελευταια χρονια ή σε αυτο το thread?Δεν νομιζω...Διαβασε παλι καλα λοιπον...Με μια προχειρη αναζητηση να κανεις,τα θεματα περι μετατροπων εχουν 5-6 σοβαρες απαντησεις χρησιμες κι αλλες 30 του στυλ μην το κανεις,εισαι παρανομος,εγκληματιας,μικροτσουτσουνος κτλ...Ουδεποτε κανεις ομως δεν ζητησε νομικες συμβουλες ουτε και πατροναρισμα στις αποφασεις του...Το αν θελει να ειναι παρανομος ή οχι δεν θα το λυσετε εσεις με νουθεσιες και συμβουλες "ωριμες"...Επισης αν το τσουτσουνι του ειναι μεγαλο ή θελει συμπληρωμα,επισης δεν σας αφορα...Αν δεν σ'αρεσουν αυτα που γραφω,τοτε διεγραψε με,ποσώς μ'ενδιαφερει...Δεν θ'αλλαξετε τον κοσμο επειδη την ειδατε "δικηγοροι του πληκτρολογιου" και ωριμοι χρηστες των δρομων...Κομπλεξ ειναι κι αυτο...Σε αυτο το post το παλικαρι ζητησε βοηθεια σε τεχνικα θεματα κι οχι σε νομικα...Απαντηστε του αναλογα με μια επισημανση της νομοθεσιας και χωρις τρομολαγνειες και απειλες....Αυτη ειναι η γνωμη μου αλλα τελικα μαλλον κακως ασχολουμαι με φορουμ στην ηλικια μου...Καλημερα σας
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 13-03-17, 12:53
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Επισης το προβλημα των παρανομων μετατροπων στην Ελλαδα,ξεκιναει απο τη λαθος νοοτροπια του Ελληνα να κανει πραγματα χωρις να τσεκαρει το νομιμο της πραξης του πρωτα....κι ετσι εχουμε απο αδηλωτα μοτερ μεχρι αιθριους χωρους και αυθαιρετες κατασκευες....Για μενα οποιοσδηποτε ξεκιναει να κανει μια τετοια μετατροπη,χωρις να ψαξει την νομοθεσια και να γνωριζει τι ισχυει,τοτε κακως ψηφιζει!!!Κακως ζει και αναπνεει κιολας,γιατι προκειται περι ηλιθιου!!Και αυτη η χωρα επηξε απο τετοιους!!Τωρα αν το'χει μελετησει σωστα και θελει να κανει μια μετατροπη χωρις να την δηλωσει,αυτο παλι ειναι δικο του θεμα κι οχι δικο σας...Ειναι δουλεια της δικαιοσυνης ν'αποτρεψει τετοιες καταστασεις κι οχι του φορουμ....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 13-03-17, 13:08
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομιζω μου επιτεθηκες χωρις να καταλαβεις τι και πως το εγραψα...Ειδες πουθενα να ενεκρινα να βαλει καποιος αδηλωτο μοτερ τα τελευταια χρονια ή σε αυτο το thread? (1) Δεν νομιζω...Διαβασε παλι καλα λοιπον...Με μια προχειρη αναζητηση να κανεις,τα θεματα περι μετατροπων εχουν 5-6 σοβαρες απαντησεις (2) χρησιμες κι αλλες 30 του στυλ μην το κανεις,εισαι παρανομος,εγκληματιας,μικροτσουτσουνος κτλ...Ουδεποτε κανεις ομως δεν ζητησε νομικες3 συμβουλες ουτε και πατροναρισμα στις αποφασεις του...Το αν θελει να ειναι παρανομος ή οχι δεν θα το λυσετε εσεις με νουθεσιες και συμβουλες "ωριμες"...Επισης αν το τσουτσουνι 4του ειναι μεγαλο ή θελει συμπληρωμα,επισης δεν σας αφορα...Αν δεν σ'αρεσουν5 αυτα που γραφω,τοτε διεγραψε με,ποσώς μ'ενδιαφερει...Δεν θ'αλλαξετε τον κοσμο επειδη την ειδατε "δικηγοροι του πληκτρολογιου" και ωριμοι χρηστες των δρομων (6)...Κομπλεξ ειναι κι αυτο...Σε αυτο το post το παλικαρι ζητησε βοηθεια σε τεχνικα θεματα κι οχι σε νομικα...Απαντηστε του αναλογα με μια επισημανση της νομοθεσιας και χωρις τρομολαγνειες και απειλες....Αυτη ειναι η γνωμη μου αλλα τελικα μαλλον κακως ασχολουμαι με φορουμ στην ηλικια μου...Καλημερα σας

Εσύ διάβασες την απάντηση σου? Προφανώς όχι.

(1) Το έχεις κάνει Μιχάλη, βαριέμαι να κάθομαι να ψάξω στα παλαιότερα να κάνω quote.
(2) Χρήσιμες είναι όλες. Το ότι δεν έχει σκεφτεί να ρωτήσει τα πάντα, δε σημαίνει ότι αν κάποιος έχει μια γνώμη για κάποιο σοβαρό (για αυτόν) θέμα, δεν θα το επισημάνει
(3) Καλό είναι που κάποιοι το γράφουν σε έναν νεαρό χωρίς να το έχει σκεφτεί. Είναι από εμπειρία πολλές φορές. Και όταν χρειαστεί, θα είναι αργά.
(4) Εσύ έγραψες για κόμπλεξ (των υπολοίπων) και όχι πρώτη φορά, και χαριτολογώντας, είναι ένας συσχετισμός που γίνεται πολύ συχνά στην κοινωνία.
(5) Γιατί να σε διαγράψω? Συμμετέχω στη συζήτηση. Εκτός αν υπάρξει άλλος πιο σοβαρός λόγος.
(6) Όταν κάποιος γράφει μια ώριμη άποψη, επειδή του έγινε βίωμα ή συνήθεια είναι δικηγόρος πληκτρολογίου και είναι κόμπλεξ? Συγνώμη, αλλά όχι απλά κάνεις λάθος, δεν έχεις την δυνατότητα να διακρίνεις τέτοιες έννοιες.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 13-03-17, 13:25
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Το αν εχω ή οχι τη δυνατοτητα να κρινω καποιον ή μια εννοια,ασ'το πανω μου....Τα τελευταια χρονια που αλλαξαν οι νομοθεσιες και οι ελεγχοι δεν εχω προτρεψει κανεναν για κατι τετοιο....Αλλο γραφω και με αλλο ασχολεισαι...Τεσπα δεν κρατω κακιες και μουτρακια!!Μια επισημανση σοβαρη εκανα,αν θελετε να εχει κινηση το φορουμ...Μην το καταστρεφετε με νουθεσιες γιατι κατανταει γραφικο....Τελος απο εμενα...Να ειστε ολοι καλα
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 13-03-17, 14:21
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αν εχω ή οχι τη δυνατοτητα να κρινω καποιον ή μια εννοια,ασ'το πανω μου....Τα τελευταια χρονια που αλλαξαν οι νομοθεσιες και οι ελεγχοι δεν εχω προτρεψει κανεναν για κατι τετοιο....Αλλο γραφω και με αλλο ασχολεισαι...Τεσπα δεν κρατω κακιες και μουτρακια!!Μια επισημανση σοβαρη εκανα,αν θελετε να εχει κινηση το φορουμ...Μην το καταστρεφετε με νουθεσιες γιατι κατανταει γραφικο....Τελος απο εμενα...Να ειστε ολοι καλα
Mike, κρίνε όσο θέλεις, αλλά χωρίς να το εξωτερικεύεις.

Katsaraios, Marinos, MZ3, stelmaniac και οι υπόλοιποι δεν έκαναν νουθεσίες. Τη γνώμη τους είπαν ακόμα και για το μηχανικό κομμάτι.
Αλλά πως να το κάνουμε, ότι θέλει να προσθέσει ο καθένας για καλό το κάνει.

Το να χαρακτηριστούν ως κομπλεξικοί όμως γιατί ''απαγόρευσαν'' στον dimitrimpl ενώ απλά είπαν τη γνώμη τους, ότι θεωρούσε ο καθένας πιο σωστό.... και τη συνέχεια....

Άλλο ένα παρόμοιο θρεντ που καταλήγει άσχημα γιατί κάποιος βαρέθηκε να διαβάζει όλες τις απόψεις.

Γραφικά είναι πολλά πράγματα στη ζωή. Καμιά φορά είναι γραφικά αυτά που νομίζουμε εμείς ως σοβαρά και κατηγορούμε τους άλλους.

Όσο για την κίνηση στο φόρουμ, αυτό είναι θέμα των administrators. Που μπορούν να με στείλουν και εμένα στα τσακίδια.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 13-03-17, 16:53
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Η αντιπαραθεση μεταξυ οικειων μελων μιας κοινωνιας(φορουμ), αποτελει δυσφημιση.
Η υγειεις συμβουλες σε καποιον που σκοπευει να πραξει κατι οικονομια ανωφελιμο, αντιδεοντολογικο ή ενδεχομενως παρανομο ειναι υποχρεωση αν προερχεται απο σοβαρους ανθρωπους.
Ειναι ωραιο να μπαινει καποιος αγνωστος στο φορουμ και να βλεπει μυαλωμενους αντρες που ενδιαφερονται πραγματικα να βοηθησουν και οχι απο ανηλικους μεσοκοπους που γερασαν και βρισκονται ακομα στα 20...Σε αντιθετη περιπτωση, οι απ'εξω γελουν μαζι μας. Το ιδιο μπορει να κανει τωρα και ο μικρος που ανοιξε το θρεντ και μας βλεπει σε διενεξη. Βαλτε ενα τελος. Ελπιζω να καταλαβε κατι το παιδι...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 13-03-17, 17:32
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Εμεις οι ανηλικοι παμε να παιξουμε σε αλλη παραλια....Διαβαστε και λιγο καλυτερα τι εγραψα και τα λεμε...Δεν ειμαι υπερ των παρανομιων και των αδηλωτων μετατροπων,(που πολλοι απο σας ειχατε και ειχα φυσικα)...Ειμαι ομως κατα στον τροπο νουθεσιας σας και κυριως επαναληπτικοτητας.Προφανως κακως ασχοληθηκα για αλλη μια φορα😤 ...Αντιο
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 13-03-17, 18:05
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε αυτο το post το παλικαρι ζητησε βοηθεια σε τεχνικα θεματα κι οχι σε νομικα...Απαντηστε του αναλογα με μια επισημανση της νομοθεσιας και χωρις τρομολαγνειες και απειλες....
Οπως έχω πει και στο αρχικό μου πόστ..
Δεν ξέρω κατα πόσο θα μπορέσει να το δηλώσει.
Είναι τεχνικό ζήτημα να το δηλώσει και όχι νομικό..
Νομικό ζήτημα είναι όλα τα εποκόλουθα της δήλωσης ή μή..
Τη στιγμή που δεν θα μπορεί να βεβαιωθεί απο μηχανικό ουτε καν στα ψέμματα
οτι η μετατροπή είναι άρτια, ο τεχνικός φάκελος του οχήματος θα είναι εσφαλμένος.
Κατά τον έλεγχο στο ΚΤΕΟ γίνεται ΤΕΧΝΙΚΟΣ έλεγχος, και όχι νομικός.
Αν όμως δεν περάσεις τον τεχνικό έλεγχο, έχεις νομικές επιπτώσεις.
Συνεπώς..
Τα σύκα σύκα και η σκάφη σκάφη..
Τεχνικά δεν γίνεται αυτό που θέλει ο φίλος.
Είναι εσφαλμένο, και δεν υπάρχει τρόπος να αποδείξει ή να γνωρίζει οτι η μετατροπή είναι σωστή.
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.