Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 03-04-09, 13:11
takism3 Ο χρήστης takism3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-11-2006
Μηνύματα: 166
takism3 is an unknown quantity at this point
....

καλημερα φιλε μου..λυπαμαι για την ατυχια σου....το οτι ενα φιλος που λεει πιο πανω οτι εσυ φταις δε θα σχολιασω και ουτε θα ηθελα να του απαντησω ..τι σχεση που εχει οταν καποιος επεσε επανω στο σταθμευμενο αμαξι τι μοτερ φορουσε..και να ξερεις οτι οταν αλλαξεις το μοτερ εχεις δικαιωμα να το γραψεις στην αδεια μεσα σε ενα μηνα και λογικα το ιδιο δικαιωμα στο δινει και η ασφαλεια αφου ειναι νομος αυτο..το οτι και η ασφαλεια σε καλυπτει την αντικειμενικη αξια του αυτοκινητου ειναι ενα προβλημα..τωρα αν πας σε δικαστηριο ζητα και αλλα ..ζητα τραυματισμο των ατομων που ηταν μεσα..ζητα ηθικη αποζημιωση γιατι ο καθε μαλακας βγαινει στο δρομο μεθυσμενος,ζητα την ελπα που πληρωσες να στο μεταφερει ταξι που πηρες για να πας στο σπιτι σου το οτι δεν ειχες αμαξι να κινεισαι ..ολα αυτα ισχυουν τα ξερω απο δικηγορο...
__________________
m3
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 03-04-09, 13:33
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tacos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τις μετατροπες μπορεις να τις δηλωσεις μεσα σε καποιο χρονικο οριο,κανε μια ερωτηση στο υπουργειο.Εξω απο το υπουργειο ειναι καποια γραφεια που μπορουν να βοηθησουν.Το οτι ηταν αλλο χρωμα το αυτοκινητο δεν θα το λαβει κανεις δικαστης βεβαια στα σοβαρα.Οσο για το τριγωνο και βεβαια το ειχες στην σωστη αποσταση,το βεβαιωνουν οι αυτοπτες μαρτυρες σου.Η ΛΕΑ ειναι συμφωνα με τον νομο για τετοιες περιπτωσεις και οποιος κινηται εκει παρανομει και δεν μπορει να φταιει ακινητο αυτοκινητα γιατι εχει αλλη μηχανη.Η μετατροπη σου εχει εγκριση.Ασε τους δικηγορους μια και εχεις καλυψη να κανουν αυτο για το οποιο τους πληρωσες προκαταβολικα.Υπομονη μεγαλη βεβαια.-

Ναι μέχρι να τις δηλώσεις ΔΕΝ πρέπει να κινείσαι με το όχημα όμως.
Εντάξει για το χρώμα, αλλά για το μοτέρ;

Και να ξέρεις ότι η ασφαλιστική δε θα τηρήσει το συμβόλαιο γιατί άλλο αμάξι και άλλο μοτέρ ασφάλισε και άλλο μοτέρ χρησιμοποιούσε ο φίλος μας.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takism3 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα φιλε μου..λυπαμαι για την ατυχια σου....το οτι ενα φιλος που λεει πιο πανω οτι εσυ φταις δε θα σχολιασω και ουτε θα ηθελα να του απαντησω ..τι σχεση που εχει οταν καποιος επεσε επανω στο σταθμευμενο αμαξι τι μοτερ φορουσε..και να ξερεις οτι οταν αλλαξεις το μοτερ εχεις δικαιωμα να το γραψεις στην αδεια μεσα σε ενα μηνα και λογικα το ιδιο δικαιωμα στο δινει και η ασφαλεια αφου ειναι νομος αυτο..το οτι και η ασφαλεια σε καλυπτει την αντικειμενικη αξια του αυτοκινητου ειναι ενα προβλημα..τωρα αν πας σε δικαστηριο ζητα και αλλα ..ζητα τραυματισμο των ατομων που ηταν μεσα..ζητα ηθικη αποζημιωση γιατι ο καθε μαλακας βγαινει στο δρομο μεθυσμενος,ζητα την ελπα που πληρωσες να στο μεταφερει ταξι που πηρες για να πας στο σπιτι σου το οτι δεν ειχες αμαξι να κινεισαι ..ολα αυτα ισχυουν τα ξερω απο δικηγορο...
Ναι σωστά δε θα το σχολιάσεις και ούτε μάλλον θα απαντήσεις γιατί ίσως δε μπορείς.

Έχουμε και λέμε, από τη στιγμή που δεν έκανε αυτό :
http://www.yme.gr/?getwhat=1&oid=340&id=&tid=340

δλδ να δηλώσει το μοτέρ, είναι παράνομος σωστά;; Σωστά (μη μου πεις ότι ο άλλος είναι πιο παράνομος, πρώτα κοιτάμε αν εμείς είμαστε οκ και μετά πάμε στον άλλο).

Διάβασε και τώρα το άρθρο 85 του κοκ και έλα πες μου μετά αν όχημα με άλλο μοτέρ από αυτό που αναγράφει η άδεια μπορεί να κυκλοφορεί ή όχι.

Πάρε και ένα λινκ για τον Κώδικα διάβασε τον και μην απαντήσεις

http://www.yme.gr/imagebank/categories/KOK_pdf.pdf

Όχι μόνο απαγορεύεται να κυκλοφορεί αλλά κινδυνεύει εάν τον βρούνε και με 1 έτος φυλάκιση.

Γιαυτό πριν πετάξουμε καμιά μπαρούφα και πάρουμε με την άγνοιά μας κάποιον στο λαιμό μας καλό είναι να διαβάσουμε και τι λέει το Υπουργείο Μεταφορών και ο Κ.Ο.Κ. (Κώδικας Οδικής ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ, δλδ όπως λέει και το αρκτικόλεξο ΟΔΙΚΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ, δλδ προβλέπει τις προυποθέσεις που πρέπει να τηρούν τα οχήματα που κινούνται στο ΟΔΙΚΟ δίκτυο, του φίλου ΔΕΝ τις τηρεί άρα ΔΕΝ έπρεπε να κυκλοφορεί), σωστά;

Το αμάξι δεν ήταν σταθμευμένο σε γκαράζ και ήρθε ο άλλος και έπεσε πάνω του, ήταν σε εθνική οδό, ΔΕΝ είχε τρίγωνο τοποθετημένο(2η παράβαση) και δεν είχε το μοτέρ που γράφει η άδεια.

Ως εκ τούτου με απλή και κοινή λογική (και όχι με τη λογική του χασάπη όλα τα σφάζω - όλα τα μαχαιρώνω και πάντα φταίνε οι άλλοι) το όχημα ΔΕΝ έπρεπε να κυκλοφορεί, άρα ΔΕΝ έπρεπε να βρίσκεται ακινητοποιημένο εκεί που ακινητοποιήθηκε, άρα αν ΔΕΝ ήταν εκεί ΔΕΝ θα έπεφτε ο μεθυσμένος πάνω του. Απλά και καθαρά και με εμπεριστατωμένες αποδείξεις (πιστεύω τα λινκ του υπουργείου να τα θεωρείς έγκυρα)

Ναι να πάει στο δικαστήριο να τους ζητήσει και κανά χωράφι να έχει να σπέρνει σιτάρι, μπορεί να βγαίνει ο κάθε μ@λ@κας μεθυσμένος στο δρόμο αλλά πάντα οι άλλοι πίνουν, ποτέ εμείς και ποτέ εμείς δεν φταίμε.

Το τι μπορεί να πετύχει στο δικαστήριο δε μπορώ να το ξέρω, ελπίζω όμως να μη φτάσει μέχρι εκεί.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 03-04-09, 13:51
takism3 Ο χρήστης takism3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-11-2006
Μηνύματα: 166
takism3 is an unknown quantity at this point
.........

καλα ρε φιλε μας δουλευεις ............να σου πω απο Αμερικη εισαι?????????γιατι εκει λενε κατι τετοιες μαλακιες........ο αλλος ηταν τυφλα οπως λεει το παιδι και το που σταθμευσαι ηταν το προβλημα........αλαρμ και λωριδα εκτακτης αναγκης ηταν.....και τριγωνο που δεν εβαλε ισα ισα που θα το χαλαγε κι αυτο ο αλλος......ενταξει δεν ηταν τελειως σωστος αλλα το κανεις σα το μπατσο που δε διβασε τα δικαιωματα στο δολοφονο και τον αφησαν να φυγει.......ημαρτοοοοοοννν........και αυτα που σου λεω οτι τα διεκδικουν στο δικαστηριο ειναι σαφεστατα και αληθινα γιατι τα εχω πραξει εγω οποτε μη τα αμφισβητεις.......στον αλλο το φιλο αμα εχεις το αμαξι σπιτι σου αντε βγαλε τη μηχανη απο πανω και βαλε μια 2000καμμενη για να εχεις και το κεφαλι σου υσηχο.......σοβαρο αμαρτημα εκανες αλλαξες μηχαμη και συ....πωπωπω δε το κανει κανενας θα σε κρεμασουν προσεχε.......και τους μεθυστακες εξω,.....ηθελα να ξερω πως κρατηθηκες και δεν τον βαρεσες κιολας.......
__________________
m3
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 03-04-09, 13:55
sciroccoR Ο χρήστης sciroccoR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2007
Μηνύματα: 220
sciroccoR will become famous soon enough
o ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ οχι μονο φταιει!!!!!!!ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΧΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΣΑ!!!!φιλε μην ακους κανενα πηγαινε στα δικαστηρια με ενα καλο δικηγορο και ο δικαστης ειναι ανθρωπος δεν ειναι ρομποτ...θα δικαιωθεις....και οσο οτι το αμαξι επρεπε να ειναι ακινητο επειδη ειναι 325 αδηλωτο μου θυμιζει ανεκδοτο,,,δεν φταιει η σφαιρα ουτε το πιστολι ουτε το δακτυλο που τραβηξε την σκανδαλη ...φταις εσυ που δεν δεν εχεις πλατυ κεφαλι να περασει απο πανω !!!!τι αλλο θα ακουσουμε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 03-04-09, 14:01
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takism3 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλα ρε φιλε μας δουλευεις ............να σου πω απο Αμερικη εισαι?????????γιατι εκει λενε κατι τετοιες μαλακιες........ο αλλος ηταν τυφλα οπως λεει το παιδι και το που σταθμευσαι ηταν το προβλημα........αλαρμ και λωριδα εκτακτης αναγκης ηταν.....και τριγωνο που δεν εβαλε ισα ισα που θα το χαλαγε κι αυτο ο αλλος......ενταξει δεν ηταν τελειως σωστος αλλα το κανεις σα το μπατσο που δε διβασε τα δικαιωματα στο δολοφονο και τον αφησαν να φυγει.......ημαρτοοοοοοννν........και αυτα που σου λεω οτι τα διεκδικουν στο δικαστηριο ειναι σαφεστατα και αληθινα γιατι τα εχω πραξει εγω οποτε μη τα αμφισβητεις.......στον αλλο το φιλο αμα εχεις το αμαξι σπιτι σου αντε βγαλε τη μηχανη απο πανω και βαλε μια 2000καμμενη για να εχεις και το κεφαλι σου υσηχο.......σοβαρο αμαρτημα εκανες αλλαξες μηχαμη και συ....πωπωπω δε το κανει κανενας θα σε κρεμασουν προσεχε.......και τους μεθυστακες εξω,.....ηθελα να ξερω πως κρατηθηκες και δεν τον βαρεσες κιολας.......
Κατα πρώτον ΔΕΝ είμαι φίλος σου, δεν είμαι και ΤΟΣΟ ηλ@θ@ος ώστε να είμαι φίλος σου.

Κατά δεύτερον δεν είμαι από Αμερική, είμαι από τον πλανήτη Ιάσωνα του συμπλέγματος κομ - πλεξ.

Κατά τρίτον ρε να πεις στην μάνα σου και εκεί που σε παίρνει.

Εγώ δε το γύρισα στο προσωπικό ούτε σε προσέβαλα, σου παρέθεσα ΕΠΙΣΗΜΑ στοιχεία του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΩΝ.

Καταλαβαίνεις ότι ο Κ.Ο.Κ. και του υπουργείο μεταφορών προβλέπουν καποια πράματα που πρέπει ο καθένας να τηρεί ώστε το όχημα του να κυκλοφορεί νόμιμα; Το καταλαβαίνεις αυτό; Γιατί αν δε το καταλαβαίνεις - όπως φαίνεται - δε μπορούμε να συνεχίσουμε να μιλάμε σε ΣΟΒΑΡΗ βάση.

Επίσης καταλαβαίνεις ότι ο φίλος ΔΕΝ τα τήρησε; Βάσει αυτού ΔΕΝ έπρεπε να κυκλοφορεί με το συγκεκριμένο όχημα.

Άρα, αν δεν κυκλοφορούσε με το συγκεκριμένο όχημα ΔΕΝ θα έπεφτε ο άλλος πάνω του. Σωστά ή δυσκολεύεται το μυαλό σου να το καταλάβει ΚΑΙ αυτό;

Επίσης στη Λωρίδας Εκτακτης Ανάγκης ΠΡΕΠΕΙ να βάζεις τρίγωνο. Πάλι δύσκολα σου βάζω;

Τι δεν καταλαβαίνεις; Τι είναι ΤΟΣΟ δύσκολο να καταλάβεις;

Ας ήταν 100% νόμιμος ο φίλος να του έπαιρνε και τα σώβρακα του άλλου, τώρα όμως αν όλα γίνουν by the book δε νομίζω να έχει και πολλές ελπίδες.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 03-04-09, 14:08
Το avatar του χρήστη gsova
gsova Ο χρήστης gsova δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 624
gsova has a spectacular aura aboutgsova has a spectacular aura about
Κι όμως κύριοι άν πάτε με το γράμμα του νόμου, ο φίλος oldcarskickass έχει δίκιο. Στο δικαστήριο δεν θα εξετάσουν ΜΟΝΟ την παρανομία του μεθυσμένου, θα εξετάσουν ΚΑΙ την νομιμότητα του φίλου μας. Η άλλη πλευρά θα ψάξει να βρεί "ψεγάδια" ούτως ώστε να μειωθεί (ή ακόμη και να μην υπάρξει καθόλου) η διεκδίκηση χρημάτων. Και οι δικηγόροι -στην πλειοψηφία τους- είναι γάτοι. Μόλις ανακαλύψουν την παρανομία σου θα σε χτυπήσουν εκεί που πονάς.

Επίσης το όχημα είναι παλιό. Καμμία ασφαλιστική δεν θα καλύψει τα 6 χιλιάρικα ακόμη κι αν υπάρχουν τιμολόγια. Κάθε χρόνο στο ασφάλιστρο σου μειώνουν την αξία κι ας έχεις βάλει εσύ τα όσα έξτρα επάνω. Σε περίπτωση ολικής καταστροφής, με ότι λέει το ασφάλιστρο θα αποζημιωθείς.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 03-04-09, 14:11
Το avatar του χρήστη gsova
gsova Ο χρήστης gsova δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 624
gsova has a spectacular aura aboutgsova has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης στη Λωρίδας Εκτακτης Ανάγκης ΠΡΕΠΕΙ να βάζεις τρίγωνο. Πάλι δύσκολα σου βάζω;
Κανονικά και για τρίγωνο/φαρμακείο/πυροσβεστήρα μπορούν και να σε γράψουνε, άσχετα που από πολλούς θεωρείται "παραπτοματάκι" και με κάνα-δυό παρακάλια το παραβλέπουν. Και λάμπα να σου έχει καεί και να μην ανάβει -by the book- είναι παράνομο. Πόσους βλέπετε καθημερινά που πάνε με το ένα πορείας καμμένο;
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 03-04-09, 14:17
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Exclamation

Παρακαλώ, ο καθένας να λέει τη γνώμη του, χωρίς να χαρακτηρίζει με κοσμητικά επίθετα τους άλλους ή τα λεγόμενα τους.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 03-04-09, 14:19
takism3 Ο χρήστης takism3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-11-2006
Μηνύματα: 166
takism3 is an unknown quantity at this point
........

πρωτον οταν μιλαμε μεταξυ μας μιλαμε μεταξυ μας και να αφησεις τα υπολοιπα στην ακρη αμα εσυ αδερφιζεις δε σου φταιει η μανα κανενος.....να μιλας μονο σε εμενα και δε το εκανα προσωπικο το κανεις εσυ τωρα....καταλαβε οτι αν παμε κατα το γραμμα του νομου ολος ο κοσμος θα ηταν φυλακη κυβερνηση δε θα ειχαμε σε καθε λακουβα που θα επεφτες θα πληρωνοσουν δε θα πληρωνες διοδια δε θα πληρωνες φορους ουτε σημα γιατι ολα ειναι μπουρδελο θα θα θα θα....αυτος ειναι ο νομος οποτε επειδη δεν ισχυοθν αυτα τα γραφω και γω στα α@@@@ια μου ολα....καταλαβατε δε θα ειμαστε μια ζωη μαλακες και ρομποτακια....γιατι να μην εχει δικαιωμα να αλλαηει το μοτερ ετσι χωρις γραφειοκρατεια και παραβολα εεε????για να τα τσεπωνουν ολοι...εεε????μαλακες ειμαστε ολοι αλλα οχι και να μη μιλας για τους μεθυσμενους εδω οταν θα πεσεις πισω απο ενα αμαξι επειδη εκεινου του καβλωσε να πατησει φρενο τον πληρωνεις με το ετσι θελω.....και ξερεις γιατι ...γιατι ειναι νομος.......μη μπλεξουμε με τα νομικα γιατι θα παει αλλου η βαλιτσα....αποτε φιλε μου καταλαβαινεις ...και η αντιπαραθεση πανω στη κουβεντα πρεπει να υπαρχει παντα δε χρειαζετε να παρεξηγησαι
__________________
m3
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 03-04-09, 14:23
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
ηρεμηστε διοτι ο εκνευρισμος και οι χαρακτηρισμοι πανω στα νευρα σας, αποπροσανατολιζουν απο το κυριως θεμα.

συμφωνα με αυτο το αυτοκινητο:
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ήταν σταθμευμένο
αλλα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
ακινητοποιημένο εκεί που ακινητοποιήθηκε
στη μεση της εθνικης οδου στη λωριδα αναγκης...

επισης ειχε και αλλες παρατυπιες...
δεν ειπε κανεις οτι καλως ο μεθυσμενος επεσε πανω ή δεν φταιει, ή φταιει το παληκαρι για το ατυχημα.

λεμε οτι φταιει επειδη δεν προνοησε να ειναι απολυτως ενταξει οταν κυκλοφορουσε στο δρομο. οπως κανουν πολλοι λεγοντας ελα μωρε, "τι θα γινει".
ελα ομως που καμια φορα γινεται η στραβη και τοτε καταλαβαινουμε αν θελουμε να ειμαστε 100% σιγουροι, πρεπει να ειναι ολα "χαρτι"! διαφορετικα λαμβανουμε μονοι μας το ρισκο.
αυτο εγινε με το φιλο πηρε το ρισκο και του ετυχε η "στραβη".
επισης εγω ξερω οτι οταν θελω να παω στο δικαστηριο, κοιταζω να ειμαι απολυτως ενταξει... αλλιως τι να παω να πω? οτι εχω τις μισες παραβασεις του κοκ, αλλα ο αλλος ειχε περισσοτερες?!!!
θα ηταν τουλαχιστον γελοιο. μη σου πω οτι μπορει να εβρισκα και το μπελα μου...
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΠΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ. δικαστηρια ειναι οχι καφενεια ή μπακαλικα...

και κατι τελευταιο, η ασφαλεια (που ψαχνει ψυλλου πηδημα να μην πληρωσει) αποζημιωνει την τρεχουσα αξια του αυτοκινητου μεσα απο πινακες...
αρα και μοτερ φερραρι να εχεις με χαρτια και τιμολογια, δε νομιζω να παρεις τιποτα περισσοτερο απο τα δεοντα...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sm6 : 03-04-09 στις 14:31
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.