Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-06-18, 18:58
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Μπογιά για χαλιά αυτοκινητου

Παιδια καλησπερα! Εχει βαψει κανεις τα χαλια του αυτοκινητου του η μηπως γνωριζει που μπορω να βρω υγρη μπογια για χαλι ? Στο αυτοκινητο μου, τα χαλια με τα χρονια απο μαυρα εχουν αρχισει και γκριζαρουν και θα ηθελα να τα φρεσκαρω και μαζι με αυτα να κανω και την εταζερα πισω, που οπως σε ολα τα 36αρια ετσι και σε μενα, εχει γινει απο μαυρη μοβ...εχω βρει στο εξωτερικο μαυρη υγρη μπογια που τη λενε carpet dye αλλα στην ελλαδα δεν βρηκα κατι μεχρι στιγμης...
__________________
Sideway is the right way...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ///Mflyin' : 28-06-18 στις 19:01
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-06-18, 10:06
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ///Mflyin' Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια καλησπερα! Εχει βαψει κανεις τα χαλια του αυτοκινητου του η μηπως γνωριζει που μπορω να βρω υγρη μπογια για χαλι ? Στο αυτοκινητο μου, τα χαλια με τα χρονια απο μαυρα εχουν αρχισει και γκριζαρουν και θα ηθελα να τα φρεσκαρω και μαζι με αυτα να κανω και την εταζερα πισω, που οπως σε ολα τα 36αρια ετσι και σε μενα, εχει γινει απο μαυρη μοβ...εχω βρει στο εξωτερικο μαυρη υγρη μπογια που τη λενε carpet dye αλλα στην ελλαδα δεν βρηκα κατι μεχρι στιγμης...
Δεν ξέρω αν αυτό που θα σου πω είναι λογικό ή όχι..
Αλλά τα τεμάχια που θες να βάψεις δεν είναι κατασκευασμένα απο ίνες βαμβακιού ή μαλλιού όπως είναι τα χαλιά και οι μοκέτες, αλλά συνθετικά πλαστικά των οποίων το χρώμα είναι ήδη μέσα στους κόκκους του υλικού πριν αυτό γίνει ίνα με τη θερμοκρασιακή κατεργασία.
Συνεπώς η εκ των υστέρων βαφή με υλικά που βασίζονται σε εμποτισμό δεν είναι τεχνικά ορθή.
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-06-18, 16:32
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Ναι εχεις δικιο, το 'χαλι' δεν ειναι ακριβως χαλι, αλλα σιγουρα μπορει να ανανεωθει με υγρη μπογια...εχω δει και αντιστοιχα project απο το εξωτερικο αλλα εκει εχουν οτι θελουν απο υλικα, καθως υπαρχουν παρα πολλες επιχειρησεις εξειδικευμενες στο χωρο του αυτοκινητου τυπου Autozone κλπ ...εδω στην ελλαδα ειμαστε αρκετα πισω ακομα στο κομματι αυτοκινητο...δεν ειναι να εισαι ψειρας δηλαδη ....θα δω εαν μπορεσω να παραγγειλω απο εξωτερικο καποιο προϊον
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-07-18, 00:32
SUPERCHARGER Ο χρήστης SUPERCHARGER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Μηνύματα: 841
SUPERCHARGER will become famous soon enoughSUPERCHARGER will become famous soon enough
O Rapid Fast εχει απολτο δικιο, μην πας να μπλεξεις, δεν θα εχεις το αποτελεσμα που περιμενεις και να ξερεις πως οτι βαψεις με αυτον τον τροπο, δεν θα εχει δευτερη φορα....
__________________
Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια...............
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-07-18, 10:08
LuigiD Ο χρήστης LuigiD δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-12-2013
Μηνύματα: 17
LuigiD is on a distinguished road
Πηρε το ματι μου αυτο.Autoglym Black Dye.
Λεει οτι ειναι εξειδικευμενο προιον για αυτοκινητα και κανει για υφασματα που εχουν χασει το μαυρο εντονο χωμα τους.Ριξε μια ματια,η εταιρεια ειναι σοβαρη και τα προιοντα της συνηθως κανουν οτι υποσχονται.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.