Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-06-14, 17:51
/vaggelis/ Ο χρήστης /vaggelis/ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-06-2014
Μηνύματα: 13
/vaggelis/ is on a distinguished road
525i E34 upgrade

Καλημέρα και από εμένα!

Έχω ένα 525 Ε34 μοντέλο του 1992 και ύστερα από τρία χρόνια καλής συμβίωσης νομίζω πως ήρθε η ώρα για κάποια μετατροπή. Η λογική λέει κατεύθυνση προς Μ5 αλλά κρατάω ανοιχτές ακόμα τις επιλογές.

Προς το παρόν το θέμα που με απασχολεί είναι τα φρένα. Το αμάξι έχει τα εργοστασιακά του 525. Φοράει λάστιχα 235 εμπρός και 265 πίσω σε 18άρες ζάντες από Μ5 Ε39. Η ερώτηση είναι λοιπόν η εξής: πόσο διαφέρουν τα φρένα του Μ5 Ε34 από αυτά που έχω τώρα και αν χρειάζεται ολική αλλαγή μπρος πίσω (δίσκοι, πλάκες, δαγκάνες, σωληνάκια, κτλ). Εννοώ μπορώ να κρατήσω κάτι από τα υπάρχοντα ή δεν ταιριάζουν με αυτά του Μ5; Καινούρια ή αξίζει και μεταχειρισμένα; (μια εκτίμηση στις αντίστοιχες τιμές θα ήταν πολύ διαφωτιστική!)

Έχω βρει μεταχειρισμένο κομπλέ σετ φρένων μπρος πίσω από Μ5 Ε34 στα 800 ευρώ. Λογική τιμή; Για καινούρια σετ brembo/AP κτλ τα 3 χιλιάρικα είναι απαγορευτική τιμή!

Περιμένω και τις δικές σας γνώμες.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-06-14, 09:31
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Βαγγέλη κατ αρχάς καλός ήρθες στο forum.

Το μόνο που αξίζει να κάνεις είναι να το ανταλλάξεις με ενα αυτοκίνητο που θα είναι πιο κοντά σε αυτό που θέλεις. Η αλήθεια ειναι πως στην τραγική κατάσταση που βρίσκεται τώρα η αγορά του αυτοκινήτου, δεν αξίζει να δώσεις ούτε 1 ευρώ σε βελτιωση.

Αν σε "τρώει η τσέπη σου" δώσε το ποσό που θα διέθετες για μια ανταλλαγή.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-06-14, 15:46
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
καλως ορισες.
οπως στα λενε απο πανω, με τα λεφτα που θα δωσεις για τις μετατροπες...θα βρεις κατι ετοιμο, δοκιμασμενο...και κυριως χωρις αγχος, στεναχωριες απο εξευρεση λυσης σε καθε πιθανο προβλημα μιας μετατροπης.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.