Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-01-10, 16:00
spou_e36 Ο χρήστης spou_e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-04-2009
Μηνύματα: 103
spou_e36 is on a distinguished road
Lightbulb ΦΩΣ ! Κατω απο το καπο helppppp....

Χαιρετω το αξιοτημο κλαμπ των Μπεμβεδακεων !!! Χρονια πολλα καλη χρονιά! Και τωρα εχω ενα 8εμα 8ελω να τοπο8ετισω φως ( πλακετα λεντ ) κατω απο το καπο πανω στην ηχομονοση ! Ποσο δυσκολο 8α μπορουσε να ειναι ξερω οτι 8α χρειαστο τα λεντ τα εχω , καλοδιο το βρισκω αλλα δεν ξερω απο που να παρω ρευμα (?) τελος ΛΕΩ καπου να προσαρμοσω ενα διακοπτη, οπως στο ντουλαπακι, για να αναβη το φως μονο οταν ανοιγει το καπο ... ( το αμαξη που 8ελω να το κανω αυτο ε36 320 )

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-01-10, 18:53
spou_e36 Ο χρήστης spou_e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-04-2009
Μηνύματα: 103
spou_e36 is on a distinguished road
Επιδη κανεις δεν εχει πει τπτ , ειναι τοσο χαζο αυτο που ρωτισα ? Η τοσο δυσκολο ? γτ νομιζω πως γινετε κ ακομα νομιζω πως καποια ε36 ειχαν εργοστασιακα αφου σε καποιο σειμιο τς ηχομονοσεις που εχει εχει και ενα "κουτακι" που πορφανος σε αλλα εκει μπενει κ λαμπακι
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-01-10, 19:06
Το avatar του χρήστη Dark_Niaou
Dark_Niaou Ο χρήστης Dark_Niaou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-07-2004
Μηνύματα: 3.515
Dark_Niaou has a spectacular aura aboutDark_Niaou has a spectacular aura about
Καλησπέρα και χρόνια πολλά,
Δεν ειναι καθόλου δυσκολο να το τοποθετησεις και ναι έχεις δίκιο εκει στο κουτάκι μπαίνει... Εκει το έχει και το δικό μου το Ε36. Θα σε συμβούλευα να βάλεις κάτι όμορφο (εργοστασιακό) μιας και ειμαι υπερ αυτών.... Στο εργοστασιακό, παίρνει ρεύμα από τα φώτα, μιας και λειτουργεί μόνο όταν ανάβεις τα φώτα.
Οσο αφορά το ρεύμα, εάν ειναι να βάλεις και διακόπτη στο ντουλαπακι, μπορεις να παρεις από παντού, ακόμα και κατευθειαν από την μπαταρία!
__________________


E46 330ci cabrio

Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-01-10, 19:08
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Δύσκολο δεν είναι, λίγη φαντασία θέλει. Αφού προσαρμόσεις την πλακέτα/κουτί με τα LED καλά, πάρεις ρεύμα από την μπαταρία και χρησιμοποιήσεις ένα διακοπτάκι όπως αυτά των συναγερμών για να ανάβει μόνο όταν ανοίγεις το καπώ, δεν έχεις τίποτα άλλο για να ανησυχείς. Λίγο πατέντα θέλει για το που/πως θα το στερεώσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-01-10, 19:11
Το avatar του χρήστη NIKOS Z3
NIKOS Z3 Ο χρήστης NIKOS Z3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-02-2008
Μηνύματα: 942
NIKOS Z3 will become famous soon enough
χα χα δεν ειναι χαζο ισα ισα καλη η ιδεα σου!!ρευμα ειναι ευκολο να παρεις το αρνητικο απο καποιο μεταλικο σημειο του καπο και το θετικο απο μποστα δεξια εχει ενα κοκκινο καλοδιο ρευματος χονδρο κατω απο τν εγκεφαλο νομιζω.τωρα για τν διακοπτη βαλτον οπου θες εσυ καλο ειναι να ειναι χειροκινητος καπου εκει κοντα στο καπο για να μην μπαινεις σε διαδικασιες εγκαταστασης!!
__________________
www.myspace.com/pontikospaint
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-01-10, 19:29
spou_e36 Ο χρήστης spou_e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-04-2009
Μηνύματα: 103
spou_e36 is on a distinguished road
τον διακοπτη δεν με πειραζει να τον κανω μια πατεντα και να τ προσαρμοσο καπου το 8εμα μου ειναι η πλακετα τ λεντ εχει 2 καλωδια . ενα κοκκινο και ενα μαυρο αυτα ειναι το 8εμα μου που 8α τα παω . . .
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 05-01-10, 20:24
Το avatar του χρήστη NIKOS Z3
NIKOS Z3 Ο χρήστης NIKOS Z3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-02-2008
Μηνύματα: 942
NIKOS Z3 will become famous soon enough
αφου σου εξηγησα ποιο πανω το αρνητικο οπου να ειναι σε σωμα και το θετικο ειναι μπροστα δεξια σε κοκκινο καλωδιο δεν χρειαζετε να παρεις απο την μπαταρια πισω για να γλυτωσεις την εγκατασταση
__________________
www.myspace.com/pontikospaint
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 05-01-10, 22:46
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spou_e36 Εμφάνιση μηνυμάτων
τον διακοπτη δεν με πειραζει να τον κανω μια πατεντα και να τ προσαρμοσο καπου το 8εμα μου ειναι η πλακετα τ λεντ εχει 2 καλωδια . ενα κοκκινο και ενα μαυρο αυτα ειναι το 8εμα μου που 8α τα παω . . .
Αν δεν γνωρίζεις φίλε μου που και πως να συνδέσεις 2 καλώδια σε απλό DC κύκλωμα, καλό θα ήταν να απευθυνθείς σε ηλεκτρολόγο. 15 λεπτά δουλειά είναι η όλη υπόθεση, αλλά αν δεν έχεις ούτε βασικές γνώσεις πολύ πιθανόν να τα κάνεις μαντάρα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 05-01-10, 23:44
spou_e36 Ο χρήστης spou_e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-04-2009
Μηνύματα: 103
spou_e36 is on a distinguished road
Καταρχην η μπαταρια ειναι μπροστα . Κατα δευτερον το μαυρο οκ παει σε καποιο μεταλο για γιωση. Το κοκκινο 8α το συνδεσω κατευθιαν στην παροχη? οχι καπου αλλου? πχ καναμε σε ενα ε36 το λεβιε αντικατασταση με φωτιζομενο τα καλοδια τα συνδιασαμε με αυτα που φωτιζαν στα αλαρμ ακριβος δηλ πισω απο το λεβιε. Κ ειχα τν εντυποση οτι δεν ειναι σωστο να παω κατ ευθειαν στν παροχη για να παρω ρευμα για 12 λεντακια ... Τες πα ευχαριστω για τς αποψης και συμβουλες. Οταν το κανω 8α ανεβασω φωτο να μου πειτε αν το κανα ωραιο ... Α και φωτο απο το πορτ που εχω βαλει και δευτερη πλακετα λεντ για πιο επαρκη φως αλλα εικει ηταν απλο διοτι προυπηρχε παροχη για το πρωτο και απλα ενωσα και το δευτερο με λιγο καλωδιο πιο δεξια
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 08-01-10, 20:44
ImmortalA9 Ο χρήστης ImmortalA9 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-02-2007
Μηνύματα: 12
ImmortalA9 is on a distinguished road
Ειναι αρκετα ευκολο φιλε μου, το εχω κανει κι εγω.μπορεις να παρεις ρευμα απο τον θετικο πολο της μπαταριας κ το αρνητικο γειωνεται στο διακοπτακι που θα πρεπει να παρεις απο ανταλλακτικα της bmw θα σε συμβουλευα να παρεις το μανισιο φωτακι καθως τα λεντ δεν δινουν το φως που θα ηθελες
http://forums.bimmerforums.com/forum....php?t=1023783

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ImmortalA9 : 08-01-10 στις 20:55
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.