Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 09-09-09, 09:11
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george316 Εμφάνιση μηνυμάτων
απο οτι βλεπω η πλειοψηφια γερνει προς το εξακυλυνδρο.και αυτο το λεω γιατι σε κατα καιρους δημοσιευσεις υπαρχει η ταση προς εκει.
τωρα εγω απλα ρωταω και μονο ετσι εγκυκλοπαιδικα....με τις ισχυουσες φορολογιες και τις επικειμενες που εν οψη ξεπροβαλλουν,δεν ειναι πιο συμφερον το τουρμπισμα με προυποθεσεις παντα.....δηλαδη χαμηλη πιεση για οσο το δυνατο περισσοτερη αξιοπιστια,αξιοπιστα περιφερειακα και προσοχη στη χρηση?
ολα αυτα τα λεω απο καθαρα "λογους συντηρησης"μιας και απο οσο βλεπω(ταπεινη μου αποψη)οσοι εχουν bmw δεν ειναι οπως παλια οι εχοντες,αλλα ανθρωποι μεσου καθημερινου βιοτικου επιπεδου με οτι αυτο συνεπαγεται

Εσυ καλά τα λες. Φαίνεται όμως, πως για τους περισσότερους οι αλλαγές κινητήρα δεν επιφέρουν καμμία φορολογική, ασφαλιστική κ.τ.λ αλλαγή.
Παραμένουν στα χαρτιά ως είχαν. 1600cc πχ
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 09-09-09, 15:00
patrinos Ο χρήστης patrinos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 504
patrinos has a spectacular aura aboutpatrinos has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χατζηπαπαδοπουλος βαλαντη Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξερω τι ειναι καλυτερο.να τουρπισο το 1900 μοτερ η να το αλλαξω σε 2800 και ποσο περιπου ειναι η καθε μετατροπη αν ξερει κανεις να με βοηθειση
παρε ενα εξακυλινδρο και τουρμπισε το. αν χρειαστεις πραγματα(τουρμπινες,intercooler και τετοια στειλε pm.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 09-09-09, 19:44
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Τούρμπο.

Καρράς.

Άργος.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 09-09-09, 20:11
dimis_gr Ο χρήστης dimis_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 280
dimis_gr is on a distinguished road
και εγώ είμαι υπέρ για turbο στο 1,9
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 09-09-09, 20:19
Το avatar του χρήστη Χατζηπαπαδοπουλος βαλαντη
Χατζηπαπαδοπουλος βαλαντη Ο χρήστης Χατζηπαπαδοπουλος βαλαντη δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 08-09-2009
Μηνύματα: 31
Χατζηπαπαδοπουλος βαλαντη is on a distinguished road
Smile φιλε και εγω εκει κολαω.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george316 Εμφάνιση μηνυμάτων
απο οτι βλεπω η πλειοψηφια γερνει προς το εξακυλυνδρο.και αυτο το λεω γιατι σε κατα καιρους δημοσιευσεις υπαρχει η ταση προς εκει.
τωρα εγω απλα ρωταω και μονο ετσι εγκυκλοπαιδικα....με τις ισχυουσες φορολογιες και τις επικειμενες που εν οψη ξεπροβαλλουν,δεν ειναι πιο συμφερον το τουρμπισμα με προυποθεσεις παντα.....δηλαδη χαμηλη πιεση για οσο το δυνατο περισσοτερη αξιοπιστια,αξιοπιστα περιφερειακα και προσοχη στη χρηση?
ολα αυτα τα λεω απο καθαρα "λογους συντηρησης"μιας και απο οσο βλεπω(ταπεινη μου αποψη)οσοι εχουν bmw δεν ειναι οπως παλια οι εχοντες,αλλα ανθρωποι μεσου καθημερινου βιοτικου επιπεδου με οτι αυτο συνεπαγεται
δεν θα δειλωθει το μοτερ-2800,μονο κανα μεικτο μπλοκο μην μας σκιση.ασε που το τουρπισμα με αποδοση 180-200 αλογακια θα μου βγει πολυ πιο οικονομικα..................τι να κανω΄΄
__________________
VLDS BMW
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 09-09-09, 20:22
Το avatar του χρήστη Χατζηπαπαδοπουλος βαλαντη
Χατζηπαπαδοπουλος βαλαντη Ο χρήστης Χατζηπαπαδοπουλος βαλαντη δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 08-09-2009
Μηνύματα: 31
Χατζηπαπαδοπουλος βαλαντη is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
και εγώ είμαι υπέρ για turbο στο 1,9
και εγω προς τα εκει λεω
__________________
VLDS BMW
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 09-09-09, 21:44
Το avatar του χρήστη TOYRBINAS
TOYRBINAS Ο χρήστης TOYRBINAS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 26-10-2007
Μηνύματα: 24
TOYRBINAS is on a distinguished road
Τουρμπισε το φιλε μου να κανεις κεφι και οτι χρειαστεις για το μ43 μοτερ σου στειλε μου p.m
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 09-09-09, 23:32
mitsos318ci Ο χρήστης mitsos318ci δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-05-2008
Μηνύματα: 29
mitsos318ci is on a distinguished road
φιλε εγω απο οτι ξερω μιας και ειχα ιδιο μοτερ ειτε ειναι 1600 ειτε 1900 με μαμα σωθικα παει μεχρι 175-180 αλογα.μετα χρειαζεται και αλλα πραγματα και ανεβαινει το κοστοσ(πιστονια για να ριξεις συμπιεση,μπιελες...κτλ)στο δικο μου εβαλα το 2800 το διπλοβανο και μεχρι στιγμης δε το εχω μετανιωσει καθολου.ειδικα με ενα καλο πρωτο σταδιο+εκκεντροφορουσ το αμαξι σκωτονει
το προτεινω ανεπειφυλακτα
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 10-09-09, 13:43
Το avatar του χρήστη sak1100
sak1100 Ο χρήστης sak1100 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Μηνύματα: 145
sak1100 is on a distinguished road
Τουρμπο φιλε μου για να νιωσεις τη ροπή και τη δυναμη του την ατμοσφαιρα θα την βαρεθεις γρηγορα πιστευω. χωρις να δηλωσεις τον κινητηρα δεν θα αισθανεσαι ανετα για τιποτα και θα πρεπει να πληρωνεις καθε φορα που θα περνας κτεο για να σου το περασουν
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 10-09-09, 13:43
Jordan_3series Ο χρήστης Jordan_3series δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 05-11-2008
Μηνύματα: 6
Jordan_3series is an unknown quantity at this point
εγω θα συμφωνησω με τον μητσαρα,γιατι και εγω ημουν αναμεσα σε τυρμπο και μοτερ και διαλεξα το μοτερ και ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος!γι αυτο βαλε μοτερ να δεις τι εστι 6κυλινδρο!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.