Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 06-09-04, 20:50
Το avatar του χρήστη tasosbmwe30
tasosbmwe30 Ο χρήστης tasosbmwe30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-06-2004
Μηνύματα: 679
tasosbmwe30 is on a distinguished road
στην ευθεια ομως.......θα μοιραζω χαρτομαντηλα........!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 07-09-04, 19:07
Το avatar του χρήστη S38B38 Monsta
S38B38 Monsta Ο χρήστης S38B38 Monsta δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-08-2004
Μηνύματα: 704
S38B38 Monsta has a spectacular aura aboutS38B38 Monsta has a spectacular aura about
Ποιος είπε ότι δεν υπάρχουν γνήσια Ε30 Μ3 στην Ελλάδα?

Πολύ καλός φίλος και γνωστός βελτιωτής στην Ελλάδα (βλέπε: ιδιοκτήτη Superchips) πούλησε πριν από 4 μήνες το δικό του γνήσιο και συλλεκτικό Evo IΙ μαύρο με BBS 17αρες. Το άμάξι ήταν αγρατζούνιστο με 5Χ.ΧΧΧ χλμ, άψογο. Το πρόσεχε σαν τα μάτια του. Αφού μόλις μου ανακοίνωσε ότι το πουλούσε και αν μ ενδιεφερε προσωπικά κόντεψα να πάθω έφραγμα!

Ο πολύ τυχερός καινούριος ιδιοκτήτης του κατέβαλε (χωρίς καν να διανοηθεί τη λέξη παζάρι) το πολύ λογικό αντίτημο των 2Χ.ΧΧΧ ευρώ και το οδήγησε πανευτυχής στο νέο του σπίτι.

Πάντα θα βρεις αυτό που ψάχνεις αν έχεις υπομονή. Μη ξεχνάτε όμως ότι αυτά τα αυτοκίνητα είναι παλιά και ακόμα και αν βρειτε κάποιο μεταχ/νο σίγουρα θα θέλει ένα σκασμό λεφτά για να συνέλθει κάπως. Αρκετοί μάλιστα ιδιοκτήτες είχαν και έχουν μία αδυναμία να τα πηγαίνουν και να τα λιώνουν σε πίστες. Οπότε θέλει ιδιαίτερη προσοχή και προσεκτική διαλογή!

Αν είσαι σε θέση να διαθέσεις γύρω στα 25-30.000 μπορείς άνετα να εισάγεις, να εκτελωνίσεις και να ανακατασκευάσεις ένα Ε30 Μ3 από Αγγλία κάνοντάς το να δείχνει και να πηγαίνει σχεδόν σαν καινούριο
__________________

E46 M3 Άλφα-Νι

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη S38B38 Monsta : 10-09-04 στις 11:52
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 07-09-04, 21:48
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tasosbmwe30
στην ευθεια ομως.......θα μοιραζω χαρτομαντηλα........!!!!!!!
Το ξέρω ότι το λες για πλάκα αλλά ΟΥΤΕ για πλάκα μην το λες, ειδικά εσύ, αυτό για το στρίψιμο!!!
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 07-09-04, 21:56
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από S38B38 Monsta
Ποιος είπε ότι δεν υπάρχουν γνήσια Ε30 Μ3 στην Ελλάδα?
Πολύ καλός φίλος και γνωστός βελτιωτής στην Ελλάδα (βλέπε: ιδιοκτήτη Superchips) πούλησε πριν από 4 μήνες το δικό του γνήσιο και συλλεκτικό Evo IΙ μαύρο με BBS 17αρες. Το άμάξι ήταν αγρατζούνιστο με 52.000 χλμ, το δέρμα στα αγωνιστικά Recaro λες και δεν είχε καθήσει κανείς.
Συγνώμη αλλά αναφέρεσαι στο αυτοκίνητο του Σπέη???? Αυτό ήταν μπλέ και όχι μαύρο, εκτός και αν έχει και άλλο Μ3 Ε30.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 07-09-04, 21:56
Το avatar του χρήστη tasosbmwe30
tasosbmwe30 Ο χρήστης tasosbmwe30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-06-2004
Μηνύματα: 679
tasosbmwe30 is on a distinguished road
φυσικα για πλακα ρε φιλε!!!!!!ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ "ΤΡΙΜΑΤΑ" στις στροφες και πιστευω το καταλαβατε απο την "ειδικη" διαδρομη που πηγαινει απο το κεντρο του ναυπλιου στη "καραθωνα"(παραλια,οσοι ηρθαν ξερουν)!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 08-09-04, 09:16
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Μαλλον δεν καταλαβες φιλε μου.....

Καταρχην δεν εγραψα πουθενα οτι δεν υπαρχουν αλλα οτι ειναι Ε Λ Α Χ Ι Σ Τ Α.Εγραψα οτι στην Ελλαδα βρισκεις με 30000ΕURO με 200000χ.λ.μ και το ξερω οτι στο εξωτερικο βρισκεις οσα θες.Διαβασες για τον εκτεκωνισμο που γραφω?15000EURO μου ζητησανε οταν ρωτησα.....και γνωριζεις που κινειται η ανακατασκευη ενος S14 μοτερ και καροτσας Μ3 Ε30?Σχετικα με το Μ3 Ε30 που αναφερεις αν ηταν του Σπεη ηταν μπλε και μετατροπη και οχι γνησιο εκτος αν αναφερεσαι σε αλλο αντιπροσωπο της εταιρειας αν και δεν υπαρχει αλλος,ο κυριος ΣΠΕΗΣ ειναι επισημος αντιπροσωπος Ελλαδος και αριστος στη δουλεια του....και ΒΜW-δακιας.Τα χρηματα που αναφερεις για 52000χλμ για Μ3 Ε30 ειναι ελαχιστα για την κατασταση που περιγραφεις.Στην Αγγλια πουληθηκε 91 μοντελο με 9000μιλια η 16000χλμ αντι 20000Ευro......βεβαια αλλη αγορα......αυτα χωρις παρεξηγηση βεβαια.....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 08-09-04, 15:49
Το avatar του χρήστη S38B38 Monsta
S38B38 Monsta Ο χρήστης S38B38 Monsta δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-08-2004
Μηνύματα: 704
S38B38 Monsta has a spectacular aura aboutS38B38 Monsta has a spectacular aura about
m power lunatic> Τον Νίκο τον ξέρω καλά και είμαστε φίλοι. Βλέπεις ήμασταν την ίδια περίοδο στο Long Beach στη California αν και γνωριστήκαμε στην Ελλάδα πριν πέντε περίπου χρόνια. Όσο για το χρώμα, ναι έχεις δίκιο ήτανε αυτό το σκούρο μπλε και όχι μαύρο. Πάνε 2+ χρόνια από τότε που το είδα τη τελευταία φορά.

Επέτρεψέ μου όμως να πάρω το λόγο για το αν ήταν γνήσιο EVO III ή όχι. Το αμάξι ήταν γνησιότατo και μάλλον το μοναδικό EVO III που πήρε ποτέ ελληνικά νούμερα. Με τα σωστά VIN του και με Ο Λ Α τα χαρτιά του. Ο μόνος λόγος που η άδεια έλεγε 2.000cc ήταν θέμα φορολογίας και επειδή την εποχή εκείνη το πανέξυπνο κράτος μας τσεκούρωνε όποιον κακομοίρη έκανε το λάθος να αγοράσει αυτοκίνητο άνω των 2.000cc, το Μ3 είχε δηλωθεί με τον 2.000cc κινητήρα που φόραγαν τα ΙΤΑΛΙΚΑ Μ3.

Αυτή ήταν και η μόνη παρατυπία, επαναλαμβάνω το αμάξι ήταν συλλεκτικό γνήσιο Ε30 Μ3 EVO III.

A ναι και αυτά χωρίς παρεξηγήσεις, βέβαια, απλά απεχθάνομαι όταν μερικοί μιλούν χωρίς να γνωρίζουν, επαναλαμβάνοντας απλά φήμες που έχουν κυκλοφορήσει στη πιάτσα και στα στέκια (μιλάω γενικά πάντα).

__________________

E46 M3 Άλφα-Νι
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 08-09-04, 20:52
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από S38B38 Monsta
Επέτρεψέ μου όμως να πάρω το λόγο για το αν ήταν γνήσιο EVO III ή όχι. Το αμάξι ήταν γνησιότατo και μάλλον το μοναδικό EVO III που πήρε ποτέ ελληνικά νούμερα. Με τα σωστά VIN του και με Ο Λ Α τα χαρτιά του. Αυτή ήταν και η μόνη παρατυπία, επαναλαμβάνω το αμάξι ήταν συλλεκτικό γνήσιο Ε30 Μ3 EVO III.
Πιο πάνω όμως γράφεις:

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από S38B38 Monsta
Πολύ καλός φίλος και γνωστός βελτιωτής στην Ελλάδα (βλέπε: ιδιοκτήτη Superchips) πούλησε πριν από 4 μήνες το δικό του γνήσιο και συλλεκτικό Evo IΙ μαύρο με BBS 17αρες.
Επειδή είχα πάει στον Σπέη με το δικό μου Μ3 Ε30 για να δω τι μπορούμε να κάνουμε για την αύξηση της ιπποδύναμης, θυμάμαι συγκεκριμένα ότι το αυτοκίνητο δεν ήταν ούτε EVO II ούτε EVO III (μόνο μαύρα και κόκκινα). Ουσιαστικά ήταν λίγο απ’ όλα. Μπροστινό spoiler από Cecotto Ravaglia, πίσω από EVO III μοτέρ από 2.3 καταλυτικό (195 PS φτιαγμένο όπως έλεγε) και άλλα πολλά περίεργα. Βέβαια δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν το αυτοκίνητο ήταν αυθεντικό ή μετατροπή αλλά ήταν σε πραγματικά τέλεια κατάσταση.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 09-09-04, 11:16
Το avatar του χρήστη S38B38 Monsta
S38B38 Monsta Ο χρήστης S38B38 Monsta δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-08-2004
Μηνύματα: 704
S38B38 Monsta has a spectacular aura aboutS38B38 Monsta has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power
Πιο πάνω όμως γράφεις:



Επειδή είχα πάει στον Σπέη με το δικό μου Μ3 Ε30 για να δω τι μπορούμε να κάνουμε για την αύξηση της ιπποδύναμης, θυμάμαι συγκεκριμένα ότι το αυτοκίνητο δεν ήταν ούτε EVO II ούτε EVO III (μόνο μαύρα και κόκκινα). Ουσιαστικά ήταν λίγο απ’ όλα. Μπροστινό spoiler από Cecotto Ravaglia, πίσω από EVO III μοτέρ από 2.3 καταλυτικό (195 PS φτιαγμένο όπως έλεγε) και άλλα πολλά περίεργα. Βέβαια δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν το αυτοκίνητο ήταν αυθεντικό ή μετατροπή αλλά ήταν σε πραγματικά τέλεια κατάσταση.
Oops typo...παρέλειψα ένα 'Ι' στο προηγούμενο post μου - έχεις δίκιο.

Τι να πω ρε παιδιά, εγώ το Νίκο τον έχω για stand-up guy, όπως μου λέει έχει όλα τα χαρτιά του αμαξιού, δε νομίζω πως έχει λόγο να πει σε κανέναν ψέματα
__________________

E46 M3 Άλφα-Νι

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη S38B38 Monsta : 10-09-04 στις 11:55
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 13-10-04, 17:52
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Το περασμενο σαββακυ ειδα το παρακατω τερας στο Σουνιο κατω απο το ναο του ποσειδωνα.Πολυ καθαρο αν και μαλλον μετατροπη αφου ειχε μαμισια Μ40 υφασματινα καθισματα!Παντως ηταν αψογο!Αφησα και καρτουλα,ελπιζω να την βρηκε!Ειχε αυτοκολητο ''ΚΑΣΠΑΖΗΣ'' η κατι τετοιο στο πλαι!Κουκλααααα!!Το ξερει κανεις σας?
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg m3 e30.jpg (26,9 KB, 260 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
m3 30

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.