Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 12-08-07, 23:19
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Christos 330i ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι Νικο εχεις δικιο ειναι λαθος θελει τουλαχιστον 255 . . .

Αλλα σε 16 αρα ζαντα δεν εχω δει παραπανω απο 225-40 διασταση . . .

Οπως αρμωζει σε ενα Ε 30 . . .

Αναγκαστηκα βαζεις αυτην την διασταση με την συγκεκριμενη διασταση ζαντας . . .

Γιατι παλι ετσι το βγαζει 205-45 εμπρος με 7.5χ16 και 225-40-16 πισω με 9χ16 . . .


Οι οποιες διστασεις αν τις ψαξεις ειναι ολοιδιες και ενα αυτοκινητο σαν το Ε 30 δεν χανει το βημα του . . .

Ανλογα το τι θελει ο καθενας μας π.χ ο Daywalker με τα ζορια τον κραταμε να μην αλλαξει φρενα για τις ζαντες που ερωτευτηκε . . .

Ο αδερφος μου δεν θελει να ακουσει για 17 αρα γιατι μεσα σε δυο μερες καταλαβε πολλα . . .

Ξερω φιλο με sport evo που θελει να δωσει τα μαμα BBS αραχνες για να βαλει BBS LM 18 . . .

Και ας ξερει οτι το βημα του αυτοκινητου παει ωπου να ναι . . .

Συμφωνώ, δεν υπάρχουν διαστάσεις σε 16αρα, οπότε αναγκαστικά. Δεν υπάρχουν πιο στενές από 9αρες για πίσω, πχ 8αρες ή 8.5;
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 12-08-07, 23:28
Το avatar του χρήστη billys.bmw
billys.bmw Ο χρήστης billys.bmw δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 240
billys.bmw is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsouk Εμφάνιση μηνυμάτων
700 ευρω για 16αρες δεν ειναι και τοσα πολλα νομιζω.
Ναι συμφωνώ αλλά έχει καταντήσει αιδία η borbet(σόρρυ για αυτους που έχουν borbet)όλοι την ίδια ζάντα φοράναι μαρέσει η borbet αλλά όλοι την φοράναι λές και είναι το ίδιο ακριβός αυτοκίνητο
__________________
εμ αμα δεν ξερεις αυτα παθεινεις...
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 12-08-07, 23:52
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ, δεν υπάρχουν διαστάσεις σε 16αρα, οπότε αναγκαστικά. Δεν υπάρχουν πιο στενές από 9αρες για πίσω, πχ 8αρες ή 8.5;

Μπορεις φυσικα να βαλεις 7.5 μπρος πισω ιδιες. Αλλα αυτες τις βαζουν κυριως για να κανουν πατουρα μια παλαμη, για καποιο λογο που εγω αδυνατω να αντιληφθω. (σαν την μοδα ενα περιεργο πραγμα)
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 13-08-07, 00:03
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεις φυσικα να βαλεις 7.5 μπρος πισω ιδιες. Αλλα αυτες τις βαζουν κυριως για να κανουν πατουρα μια παλαμη, για καποιο λογο που εγω αδυνατω να αντιληφθω. (σαν την μοδα ενα περιεργο πραγμα)
To ξέρω Μανώλη, αλλά και η 8αρα ή ή 8.5 μια χαρά πατούρα θα έχουν και θα κάθεται το λάστιχο πιο καλά πάνω, γι'αυτό ρώτησα αν υπάρχουν!
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 13-08-07, 10:07
sector Ο χρήστης sector δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-06-2007
Μηνύματα: 96
sector is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
To ξέρω Μανώλη, αλλά και η 8αρα ή ή 8.5 μια χαρά πατούρα θα έχουν και θα κάθεται το λάστιχο πιο καλά πάνω, γι'αυτό ρώτησα αν υπάρχουν!
παντος οπως και να εχει. οι επιλογες ειναι περιορισμενες. Αν αλλαζα το καρε απο τετραμπουλονο σε πενταμπουλονο ηταν πιο ευκολα τα πραγματα???
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 13-08-07, 10:24
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sector Εμφάνιση μηνυμάτων
παντος οπως και να εχει. οι επιλογες ειναι περιορισμενες. Αν αλλαζα το καρε απο τετραμπουλονο σε πενταμπουλονο ηταν πιο ευκολα τα πραγματα???
Nαι σίγουρα έτσι έχεις περισσότερες επιλογές αλλά είναι δύσκολο. Πρέπει ή να βρεις εμπρός άκρα και πίσω ψαλίδια από Ε30 Μ3, ή να βάλεις πίσω ψαλίδια από Ε36 Compact/ Ζ3 και εμπρός άκρα από Ε36 με πατέντα, όπως και έχει θα σου στοιχοίσει αρκετά δηλαδή.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 13-08-07, 10:28
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sector Εμφάνιση μηνυμάτων
παντος οπως και να εχει. οι επιλογες ειναι περιορισμενες. Αν αλλαζα το καρε απο τετραμπουλονο σε πενταμπουλονο ηταν πιο ευκολα τα πραγματα???

Μην κανεις αυτην την αλλαγη μονο για μια ζαντα δεν αξιζει φιλε . . .

Αυτο θελει να κανει και ο Daywalker και τον κραταμε με το ζορι . . .

Αν δεν θες κατι τοσο μεγαλο βαζεις 7.5χ16 εμπρος πισω με 204-45-16 καιθα εισαι κορυφη . . .
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 13-08-07, 10:29
sector Ο χρήστης sector δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-06-2007
Μηνύματα: 96
sector is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Nαι σίγουρα έτσι έχεις περισσότερες επιλογές αλλά είναι δύσκολο. Πρέπει ή να βρεις εμπρός άκρα και πίσω ψαλίδια από Ε30 Μ3, ή να βάλεις πίσω ψαλίδια από Ε36 Compact/ Ζ3 και εμπρός άκρα από Ε36 με πατέντα, όπως και έχει θα σου στοιχοίσει αρκετά δηλαδή.
δεν ειναι τοσο το κοστος που με απασχολη! αυτο που δεν θελω ειναι να αγορασω κατι που το εχουν ολοι! ναι μεν ειναι πολη ομορφη και κλασικη ζαντα για Ε30 αλλα δεν ειναι αυτο που φανταζομουνα για το δικο μου αμαξι
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 13-08-07, 11:08
Το avatar του χρήστη jay
jay Ο χρήστης jay δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-10-2005
Μηνύματα: 110
jay is an unknown quantity at this point
Φίλε μου ,παραθέτω φωτο απ'το ζαντικό που έβαλα εγώ πέρυσι στο Ε30 μου. Μόνο θετικά σχόλια ακούω και γυαλίζει υπερβολικά το βράδυ όταν πέφτει λίγο φως πάνω στο αμάξι. Είναι 15'' ( βγαίνει και σε 16) κάνει γύρω στα 500 ευρώ, διαφορά στις επιδόσεις δεν είδα (λάστιχο 205/50/15) και είναι αρκετά ανθεκτική. Έχω "ανέβει" σε πεζοδρόμιο με 30 χλμ και δεν έπαθαν τίποτα οι ζάντες. Η μάρκα είναι autostrada το μοντέλο όμως δεν το γνωρίζω ακριβώς, αλλά θα τις βρείς πστεύω εύκολα, τις έχουν και διαφήμιση σε πολλά περιοδικά ...
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg 11-16-06_1407s.JPG (43,2 KB, 11 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 11-16-06_1408s.JPG (55,5 KB, 11 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 11-16-06_1409s.JPG (58,7 KB, 11 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 13-08-07, 11:24
sector Ο χρήστης sector δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-06-2007
Μηνύματα: 96
sector is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jay Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου ,παραθέτω φωτο απ'το ζαντικό που έβαλα εγώ πέρυσι στο Ε30 μου. Μόνο θετικά σχόλια ακούω και γυαλίζει υπερβολικά το βράδυ όταν πέφτει λίγο φως πάνω στο αμάξι. Είναι 15'' ( βγαίνει και σε 16) κάνει γύρω στα 500 ευρώ, διαφορά στις επιδόσεις δεν είδα (λάστιχο 205/50/15) και είναι αρκετά ανθεκτική. Έχω "ανέβει" σε πεζοδρόμιο με 30 χλμ και δεν έπαθαν τίποτα οι ζάντες. Η μάρκα είναι autostrada το μοντέλο όμως δεν το γνωρίζω ακριβώς, αλλά θα τις βρείς πστεύω εύκολα, τις έχουν και διαφήμιση σε πολλά περιοδικά ...
Αδερφε πολη ωρεα ζαντουλα!!!! εχεις βαλει προσθηκες?
__________________
Μπεμπα μαρη πισοκουνα τον ποπο σου κουνα κουνα ///Μ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.