Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #151  
Παλιά 02-03-09, 09:25
coot Ο χρήστης coot δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-02-2009
Μηνύματα: 44
coot is on a distinguished road
Τελείως offtopic. Δηλαδή Ε46 τι ήταν; δεν ήταν διαδοχος του E36; που το στηριζεις αυτό; Στην Ε60 υπάρχει μια μικρή αλλαγή πλεύσης καθότι το κάνανε πιο πολυ limo. Αλλά και πάλι ολόκληρη bmw το θεώρησε διάδοχο της E39 ονομάζοντας τα 5 series εμείς θα κρινουμε την bmw;
Όντως το compact είναι πολύ καλό (δυστυχως σταμάτησαν την παραγωγή τους) αλλά 3λιτρο είναι κάπως υπερβολικο για αυτο το αυτοκίνητο
Απάντηση με παράθεση
  #152  
Παλιά 02-03-09, 11:44
Το avatar του χρήστη Panoz_335i
Panoz_335i Ο χρήστης Panoz_335i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 462
Panoz_335i will become famous soon enoughPanoz_335i will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από coot Εμφάνιση μηνυμάτων
Διαβασα με πολύ ενδιαφέρον όλο αυτό το thread παρότι που πολλές φορές παρακτρεπεστε και ξεφεύγετε από το topic.
Λοιπόν η άποψη μου είναι μετα από 3 χρόνια που έχω το E60 2.2 ότι επρόκειτο για ένα πάρα πολύ καλό αυτοκίνητο. Ο κινητήρας είναι λίγο αδύναμος (για τα δικά μου γούστα) για να κινήσει το τέρας για αυτό έχω μπει στη διαδικασία αναβάθμισης. Σχεδιαστικά είναι φανταστικό εξωτερικά και παρότι δεν έχει τίποτα απο εξτρα μόνο κάτι ταπεινές 17αρες μετά από 3 χρόνια δε το έχω βαρεθεί καθόλου. Το εσωτερικό του είναι "φτωχό" για τη κατηγορία του με μηδέν σχεδιαστικές γραμμές. Τα συν στο εσωτερικό είναι το idrive και φυσικα η υψηλή ποιότητα κατασκευης. Αυτά.
Το topic λέει Το ελκυστικότερο αυτοκίνητο στην κατηγορία του, η κατηγορία του δεν έχει πολλούς αντίπαλους αλλά είναι δυνατοί. H E200 είναι πολυτελέστατη και το A6 συνδυαζει κάτι και από τους δύο κόσμους πολυτέλεια και "επιθετικές" γραμμες χωρίς να καταφέρνει να πετύχει τίποτα από τα δύο στο βαθμό που τα πετυχαίνουν η Ε60 και η Ε200 :P.
Επίσης στον ανταγωνισμό υπάρχουν το thesis και το 166 ποιος θα τα παρει όμως χαχαχαχαχα!
Η Ε39 αν και δεν ειναι σωστό να την συγκρίνουμε με την E60 (γιατί δεν ανταγωνίζεται το ενα μοντέλο το άλλο) σιγουρα είναι πιο επιθετικό αλλά κάπως έπρεπε να κλείσει λίγο η ψαλίδα στον τομέα της πολυτέλειας με την E200 (την λέω Ε200 γιατί δε ξέρω πως λένε τον κωδικό της W121 νομίζω; )
Αυτά τα ολίγα
+1000

H E60 ειναι ισως το πιο ολοκληρωμενο αυτοκινητο παραγωγης. Σχολια του τυπου "ασχημο" , "αργο", "κακογουστια του Bangle" ειναι εντελως αστοχα κατ'εμε. Φυσικα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα , αλλα δεν μπορουμε εν ετη 2009 να μακαριζουμε, ακομη, τα σχεδιαστικα στυλ της δεκαετιας του 80'-90' και να θεωρουμε την Ε60 & Ε92 ασχημα οχηματα. This is too much.

H BMW ακολουθει μια σχεδιαστικη νοοτροπια τα τελευταια χρονια η οποια εκ'των αποτελεσματων κρινεται πετυχημενη (βλεπε: πωλησεις, αναπτυξη, κερδοφορια την τελευταια 8ετια). Tα υπολοιπα ειναι τριχες κατσαρες...
__________________

ΒΜW Freak -E92 335i -Space Grey
Απάντηση με παράθεση
  #153  
Παλιά 02-03-09, 18:30
Το avatar του χρήστη george kaleas
george kaleas Ο χρήστης george kaleas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Μηνύματα: 500
george kaleas is on a distinguished road
καθολου υπερβολικο φιλε δεν ειναι..μαλον για σενα ειναι
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #154  
Παλιά 02-03-09, 19:42
leyteris Ο χρήστης leyteris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2008
Μηνύματα: 366
leyteris is on a distinguished road
καλησπερα και απο εμενα.Πιστευω οτι η Ε60 ειναι απο τα καλλιτερα μοντελα στην κατηγορια του και επισης στο θεμα της ομορφιας ειναι πιστευω ΟΚ.απλα ισως με την πρωτη ματια να μην σου αρεσει αλλα μετα συνηθιζει στο ματι.Απλα οσο αφορα στην οδικη συμπεριφορα εχει καλο κρατημα αλλα λογω ογκου ειναι λιγο δυσκινητο.Επειδη την ειχαμε στην οικογενεια καθε φορα που την οδηγουσα μου αρεσε περισσοτερο.Περι ορεξεως λοιπον κολοκυθοπιτα....
Απάντηση με παράθεση
  #155  
Παλιά 02-03-09, 23:36
coot Ο χρήστης coot δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-02-2009
Μηνύματα: 44
coot is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george kaleas Εμφάνιση μηνυμάτων
καθολου υπερβολικο φιλε δεν ειναι..μαλον για σενα ειναι
μαλλον για μενα......
Απάντηση με παράθεση
  #156  
Παλιά 04-03-09, 14:35
pantsi Ο χρήστης pantsi δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 12-11-2008
Μηνύματα: 13
pantsi is on a distinguished road
Ασχημόπαπο

και εγώ όταν την είχα πρώτο συναντήσει δεν μου άρεσε....είχα μια ε46 318ci (2000) χρυσαφί.... μετά πήγα σε audi αλλά τον τελευταίο χρόνο δεν άντεξα και πήρα μια e60 used 520 2.2..... άλλη φάση παιδιά η μπέμπα είναι status δεν είναι απλά αυτοκίνητο.... το 5 είναι απλά μαγικό το iDrive είναι φανταστικό σου λέει μέχρι και πότε να πας τουαλέτα το BMW after sales service είναι υποδειγματικό. Τα άλογα είναι διαθέσιμα από τις 1000 στροφές το τιμόνι είναι καλύτερο και από smart και το αυτόματο κιβώτιο απλά σε κάνει να μην μπορείς να οδηγήσεις άλλο αυτοκίνητο μετά από αυτό .... μετά την e60 ti?
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg front.jpg (110,4 KB, 20 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg back.jpg (95,1 KB, 23 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #157  
Παλιά 04-03-09, 14:57
Το avatar του χρήστη ptboul
ptboul Ο χρήστης ptboul δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-02-2008
Μηνύματα: 585
ptboul has a spectacular aura aboutptboul has a spectacular aura about
προς ιδιοκτήτες Ε60

Επειδή εντός του 2010 με βλέπω για αγορά Ε60 (μτχ), όταν λέτε ότι ο M54B22 (2,2) δε πάει, είναι δηλ. τόσο χάλι? Μπορεί να είναι βαρύ το αμάξι αλλά 170 δεν είναι και λίγα.

Για 2,5 δε το συζητώ καν :-(
Απάντηση με παράθεση
  #158  
Παλιά 04-03-09, 15:01
Το avatar του χρήστη Ευλογητός
Ευλογητός Ο χρήστης Ευλογητός δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-05-2004
Μηνύματα: 124
Ευλογητός is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από JimPik Εμφάνιση μηνυμάτων
η νεα F11 θα ειναι ο φυσικος διαδοχος της Ε39 οπως πχ ηταν η Ε90 για την Ε36.....
Το έχω διαβάσει και αλλού αυτό και δεν το καταλαβαίνω...
Η Ε46 πχ γιατί δεν ήταν ο διάδοχος της Ε36;
__________________
BMW E46 318ci Cabrio
Απάντηση με παράθεση
  #159  
Παλιά 04-03-09, 15:10
coot Ο χρήστης coot δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-02-2009
Μηνύματα: 44
coot is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή εντός του 2010 με βλέπω για αγορά Ε60 (μτχ), όταν λέτε ότι ο M54B22 (2,2) δε πάει, είναι δηλ. τόσο χάλι? Μπορεί να είναι βαρύ το αμάξι αλλά 170 δεν είναι και λίγα.

Για 2,5 δε το συζητώ καν :-(
Σιγουρα δεν είναι και λίγα τα 170 αλλά είναι απλά τεράστιο το αυτοκίνητο... Φυσικά ανάλογα τι ζητάει ο καθένας από το αυτοκίνητο στον παραπάνω φίλο του αρέσει και λεει ότι τραβαει από τις 1000 στροφές. Νομίζω ότι ένα τεστ θα σε κατατοπιζε πιο καλά .
Απάντηση με παράθεση
  #160  
Παλιά 04-03-09, 15:12
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Έ όχι και δεν πάει ο M54B22 (2,2)
Σίγουρα δεν πάει σα 330 αλλά μη τρελαθούμε κιόλας.
Βέβαια το πιστεύω μου μπορείτε να το δείτε στην υπογραφή μου...
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.