Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #11  
Παλιά 21-02-18, 21:15
Nikos_Elegance Ο χρήστης Nikos_Elegance δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2018
Μηνύματα: 33
Nikos_Elegance is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
καθάρισε μπέκ και άλλαξε και τα ο ργινκ για να σφραγίζουν σωστά, στα 300.000 επιβάλετε
κάτω απο τιν disa υπάρχει η βαλβίδα ρελαντι που καθορίζει και τον αέρα σε όλες τις στροφές του κινητήρα, θέλει καθαρισμό ώστε όταν κουνάς όλο το ανταλλακτικό να ακούς τιν βαλβίδα ότι δουλεύει ελεύθερα. Οταν δεν δουλεύει σωστά αυτή η βαλβίδα τότε πολλές φορές η λειτουργεία του βανός βγαίνει εκτός λειτουργίας για την προστασία του μοτέρ.

Λογικά δεν θα σου καθεβάζει και τις στροφές γρήγορα μετά απο γκαζιά στο ρελατίν και θα πηγαίνει και προς το σβήσιμο μέχρι να διωρθόση ο εγκέφαλος τις τιμές
Τα έχω κάνει αυτά όλα. Καθάρισα βαλβίδα ρελαντί, o-rings στα Μπεκ, καθαρά μπεκ και σωστό ψεκασμό.
Εγω παιδιά για να σας δόσω να κατάλαβετε ψάχνω κάποια βλάβη έξω απο τα συνηθισμένα, δεν μπορώ να την εντοπίσω. Όλα τα παραπάνω που αναφέρετε και πολλά παραπάνω ακόμη τα εχω κάνει. Μόνο vanos δεν επισκεύασα ακόμη. Δεν με νομίζουν οι επιδώσεις ομως. Εχω 100€ βενζίνη με 700χιλ κατανάλωση με αυτόματο πιλότο στα 95 με 100. Σε πορεία. Μέσα στην πόλη με 25€ κάνω 70-80χιλ το πολύ και με πολύ προσοχή. Αν το πλακώσω ειναι ανεξέλεγκτο στο καύσιμο.
Το γνήσιο διαγνωστικό βγάζει μια παρατήρηση - βλάβη και λέει : απροσδιόριστη βλάβη στον αισθητήρα θέσης εκεντροφόρου εξαγωγής
Απάντηση με παράθεση
 


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.