Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Αν ήσασταν στη θέση μου, τι θα κάνατε?
Μετατροπή σε 530 23 37,10%
Μετατροπή σε 530 και κομπρέσορα ESS 23 37,10%
Δεν θα έκανα τίποτα 19 30,65%
Multiple Choice Poll. Ψήφισαν: 62. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #311  
Παλιά 29-08-09, 21:34
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως το φόρουμ επηρεάζει τόσο που δεν φαντάζεσαι.
Άν ακολουθήσεις τη ροή του, σε βλέπω σε λίγο καιρό με PSS9, πολυπίστονα φρένα, ημισλικ κτλ.

Δικαίωμά σου τι θα κάνεις έτσι, απλά πολλοί βρέθηκαν με πράγματα που δεν χρειάζονται ούτε στην πραγματικότητα τους ενδιαφέρουν.
Άλεξ έχεις δίκιο και δυστυχώς είμαι από αυτούς που επηρεάζονται
εύκολα στα μπαξίματα μέχρι ένα σημείο όμως!
Στην συγκεκριμένη περίπτωση (ένα χρόνο και κάτι) αν έχεις την
υπομονή και διαβάσεις όλο το θρεντ μου θα δεις ότι η κατάληξη
είναι ακριβώς αυτό που ήθελα από την αρχή.
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...94&postcount=1
Χεχε..η αλήθεια είναι πως ένα χρόνο στο φόρουμ δεν έχω κάνει
κανένα σοβαρό μπάξιμο, άρα προς το παρόν καλά πάω!!!
Και αυτό που ήθελα να κάνω στο Ε39 το είχα αποφασίσει πολύ πριν
την εγγραφή μου στο φόρουμ.

Στην πραγματικότητα το φόρουμ όχι απλά δεν με έκανε να κάνω πράγματα
που δεν χρειαζόμουν αλλά με βοήθησε να κάνω αυτά που θέλω με τον σωστό
τρόπο (όταν θα γίνουν πρώτα ο Θεός να μαστε καλά!)

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου σε όλο το θρεντ μου!


υ.γ. Αλήθεια τι είναι το PSS9??? (χεχεχεχε...)
  #312  
Παλιά 29-08-09, 23:48
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως το φόρουμ επηρεάζει τόσο που δεν φαντάζεσαι.
Άν ακολουθήσεις τη ροή του, σε βλέπω σε λίγο καιρό με PSS9, πολυπίστονα φρένα, ημισλικ κτλ.

Δικαίωμά σου τι θα κάνεις έτσι, απλά πολλοί βρέθηκαν με πράγματα που δεν χρειάζονται ούτε στην πραγματικότητα τους ενδιαφέρουν.
Και τα πρεζάκια στην Ομόνοια μπορούν να σε δελεάσουν.

Ενήλικες και νοήμονες άνθρωποι είμαστε και δόξα τω θεώ ο καθένας μπορεί να ορίσει την τσέπη του. (δε σου χιμάω, ελπίζω να καταλαβαίνεις πως το λέω).

Το να επηρεαστεί κάποιος από το φόρουμ το θεωρώ ανώριμο. Το να έχει την τάση και μέσω του φόρουμ (του οποιουδήποτε) να καθοδηγηθεί βάσει ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ συμπερασμάτων είναι ΠΟΙΗΣΗ και θεωρώ ότι έχει βοηθήσει ΠΑΡΑ πολλά άτομα που μέχρι πριν γραφτούν δεν ήξερανπου πάνε τα 4!!(πχ σκέψου πόσοι και από τι βελτιωτές θα έβαζαν Φ.Π.Ε. σε valvetronic μοτέρ αν δεν ήταν εδώ...)

Πχ εγώ θα έπαιρνα που θα έπαιρνα το ασχημόπαπο την σειρά 1. Θα έπαιρνα όμως το 116.
Γιατί :1)το 120i σε βόλτα που είχα πάει δε με είχε πολυενθουσιάσει για αμάξι με 150 άλογα (σε αυτό είχα μπει) 2)εκ πεποιθήσεως είχα τα ντίζελ ως ΨΟΦΙΜΙΑ.-Ως αποτέλεσμα του 1 και του 2 θα συμβιβαζόμουν με το 116.

Διαβάζοντας (και ξεχωρίζοντας τα σοβαρά από τα ενθουσιώδη ποστ) κατέληξα σε αυτό που κατέληξα (και αν δεν ήταν το κ@λ@κράτος θα είχα βάλει Μ62 στο Ε30...).

Βλέποντας το νήμα του φίλου βλέπω ότι έχει καταλήξει σε αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ που θέλει και το φόρουμ απλά τον πριζώνει περισσότερο σε αυτό που ο ίδιος εν πρώτοις θέλει!


Συγνώμη για το οφ τοπικ, απλά γουστάρω τον φίλο και το πως πηγαίνει το όλο θέμα.


ΥΓ: μεταξύ μας και εγώ για ανάρτηση τον βλέπω μετά!!ΧΑΧΑΧΑΧΑ, αλλά ρε άλεξ, ΑΥΤΟ είναι το αλατοπίπερο δλδ να κάνουμε και καμιά μ@λ@κ@@.

ΥΓ2:κάτι μου λέει ότι δε θα μεγαλώσω ποτέΣ.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
  #313  
Παλιά 30-08-09, 00:44
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
βγαλε το τοπιο του τρομου ρε απο το αβαταρ που ειχες το κοριτσακι και το εβγαλες για να βαλεις τη μουτσουνα σου...!!!
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
  #314  
Παλιά 30-08-09, 13:30
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τα πρεζάκια στην Ομόνοια μπορούν να σε δελεάσουν.

Ενήλικες και νοήμονες άνθρωποι είμαστε και δόξα τω θεώ ο καθένας μπορεί να ορίσει την τσέπη του. (δε σου χιμάω, ελπίζω να καταλαβαίνεις πως το λέω).

Το να επηρεαστεί κάποιος από το φόρουμ το θεωρώ ανώριμο. Το να έχει την τάση και μέσω του φόρουμ (του οποιουδήποτε) να καθοδηγηθεί βάσει ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ συμπερασμάτων είναι ΠΟΙΗΣΗ και θεωρώ ότι έχει βοηθήσει ΠΑΡΑ πολλά άτομα που μέχρι πριν γραφτούν δεν ήξερανπου πάνε τα 4!!(πχ σκέψου πόσοι και από τι βελτιωτές θα έβαζαν Φ.Π.Ε. σε valvetronic μοτέρ αν δεν ήταν εδώ...)

Πχ εγώ θα έπαιρνα που θα έπαιρνα το ασχημόπαπο την σειρά 1. Θα έπαιρνα όμως το 116.
Γιατί :1)το 120i σε βόλτα που είχα πάει δε με είχε πολυενθουσιάσει για αμάξι με 150 άλογα (σε αυτό είχα μπει) 2)εκ πεποιθήσεως είχα τα ντίζελ ως ΨΟΦΙΜΙΑ.-Ως αποτέλεσμα του 1 και του 2 θα συμβιβαζόμουν με το 116.

Διαβάζοντας (και ξεχωρίζοντας τα σοβαρά από τα ενθουσιώδη ποστ) κατέληξα σε αυτό που κατέληξα (και αν δεν ήταν το κ@λ@κράτος θα είχα βάλει Μ62 στο Ε30...).

Βλέποντας το νήμα του φίλου βλέπω ότι έχει καταλήξει σε αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ που θέλει και το φόρουμ απλά τον πριζώνει περισσότερο σε αυτό που ο ίδιος εν πρώτοις θέλει!


Συγνώμη για το οφ τοπικ, απλά γουστάρω τον φίλο και το πως πηγαίνει το όλο θέμα.


ΥΓ: μεταξύ μας και εγώ για ανάρτηση τον βλέπω μετά!!ΧΑΧΑΧΑΧΑ, αλλά ρε άλεξ, ΑΥΤΟ είναι το αλατοπίπερο δλδ να κάνουμε και καμιά μ@λ@κ@@.

ΥΓ2:κάτι μου λέει ότι δε θα μεγαλώσω ποτέΣ.
Η αλήθεια είναι ότι αν κάποιος δεν διαβάσει και πολύ προσεχτικά το θρεντ ίσως βγάλει το συμπέρασμα ότι έχω επηρεαστεί κατά πολύ και κάνω πράγματα που όπως είπε και ο Άλεξ δεν χρειάζομαι, όμως δεν είναι έτσι. Μου αρέσει πάρα πολύ που εδώ και πολύ καιρό έχω μάθει πάρα πολλά πράγματα γύρω από την βελτίωση της Ε39μου και νομίζω ότι θα κάνω το καλύτερο δυνατό σύμφωνα πάντα με την τσέπη μου και τα γούστα μου φυσικά.
Η μοναδική αλλαγή που ίσως έγινε από τα αρχικά μου σχέδια είναι η ακύρωση της σκέψης για Μ5 μετατροπή και αυτό για λόγους φορολογικούς. Όμως με το μπλα μπλα είδα ότι την χαρά της παραπάνω δύναμης σε σύγκριση 530 και Μ5 μπορεί να μου την δώσει το ess, πράγμα που δεν γνώριζα καν πριν ένα χρόνο ότι μπορεί να μπει στο Ε39, άρα μπορούμε να πούμε ότι το φόρουμ με βοήθησε να κάνω αυτό που ήθελα.

υ.γ. Φίλε Λευτέρη σ ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
βγαλε το τοπιο του τρομου ρε απο το αβαταρ που ειχες το κοριτσακι και το εβγαλες για να βαλεις τη μουτσουνα σου...!!!
Σε τρώει ο κ@λ@ς σου εσένα…
  #315  
Παλιά 30-08-09, 13:39
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
βγαλε το τοπιο του τρομου ρε απο το αβαταρ που ειχες το κοριτσακι και το εβγαλες για να βαλεις τη μουτσουνα σου...!!!
χαχαχααχχααχαχχααχχα!!!!! O κλασσικός Στέλιος!!!
  #316  
Παλιά 30-08-09, 17:02
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
η αληθεια ειναι οτι εχουμε το μικροβιο τις βελτιωσης..οταν πουλησα το προηγουμενο αμαξι μου ορκιστηκα οτι δεν θα ξαναεπερνα αμαξι που θα ηταν βελτιωσημο και για αυτο πηρα το bmw την (μαουνα μου)λεω αργο ειναι απλα ειναι ομορφο εχει και χωρους απλα θα κανουμε κανα παντιλικακι και τελος...τωρα βεβαια μου μπηκε η ιδεα να το κανω 2.8 ...αρρωστεια ειναι αυτη τι να κανουμε,αλλοι εχουν τον τζογο ,το πιοτο τα χαρτια ,εμεις εχουμε τα αμαξια...
  #317  
Παλιά 30-08-09, 17:56
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gregE39 Εμφάνιση μηνυμάτων
η αληθεια ειναι οτι εχουμε το μικροβιο τις βελτιωσης..οταν πουλησα το προηγουμενο αμαξι μου ορκιστηκα οτι δεν θα ξαναεπερνα αμαξι που θα ηταν βελτιωσημο και για αυτο πηρα το bmw την (μαουνα μου)λεω αργο ειναι απλα ειναι ομορφο εχει και χωρους απλα θα κανουμε κανα παντιλικακι και τελος...τωρα βεβαια μου μπηκε η ιδεα να το κανω 2.8 ...αρρωστεια ειναι αυτη τι να κανουμε,αλλοι εχουν τον τζογο ,το πιοτο τα χαρτια ,εμεις εχουμε τα αμαξια...
μα βρήκες και εσύ βρε Γρηγόρη αμάξι να πάρεις να είναι μη βελτιώσιμο;
Το Ε39 κι αν είναι αμάξι βελτιώσιμο!!! Σκέτη πρίζα είναι ρε φίλε, χωρίς
τελειωμό!!! χεχεχε

υ.γ. Γιατί 2.8; 3.0 δεν είπαμε;
  #318  
Παλιά 30-08-09, 18:25
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
γιατι προφανως εχει 2.0 το παληκαρι και οχι 2.2.

απ' οτι θυμαμαι, (αν κανω λαθος διορθωστε με), τα 2.0 γινονται εως 528 ευκολα.
για να γινουν 530 ειναι πολυ δυσκολοτερο και χρειαζεται αλλαγη εως και η καλωδιωση του αυτοκινητου. πραγμα οχι απλο και σιγουρα κοστοβορο.
  #319  
Παλιά 30-08-09, 18:32
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατι προφανως εχει 2.0 το παληκαρι και οχι 2.2.

απ' οτι θυμαμαι, (αν κανω λαθος διορθωστε με), τα 2.0 γινονται εως 528 ευκολα.
για να γινουν 530 ειναι πολυ δυσκολοτερο και χρειαζεται αλλαγη εως και η καλωδιωση του αυτοκινητου. πραγμα οχι απλο και σιγουρα κοστοβορο.
Ναι ναι, πολύ σωστά Στάθη έχεις δίκιο, τώρα το θυμήθηκα, έχει ξανασυζητηθεί το θέμα.
  #320  
Παλιά 30-08-09, 18:36
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατι προφανως εχει 2.0 το παληκαρι και οχι 2.2.

απ' οτι θυμαμαι, (αν κανω λαθος διορθωστε με), τα 2.0 γινονται εως 528 ευκολα.
για να γινουν 530 ειναι πολυ δυσκολοτερο και χρειαζεται αλλαγη εως και η καλωδιωση του αυτοκινητου. πραγμα οχι απλο και σιγουρα κοστοβορο.
Για να γίνει 3000cc από 2000cc είναι αδύνατο (και από υπερκυβισμό και από αλλαγη μοτέρ).

Από 2500 γίνεται ότι θες (με υπερκυβισμό).
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Κλειστό Θέμα

Tags
μετατροπή 520 e39


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.