Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 22-12-08, 16:30
Το avatar του χρήστη strof
strof Ο χρήστης strof δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 309
strof will become famous soon enough
Ξέρω... σας έχω ζαλίσει με τα εκτός bmw αυτοκίνητα, έχω νέα όμως!!!
Μόλις παρήγγειλα το το νέο opel insignia , 2.0d με τα 160 hp. Θα το έχω το Μάρτιο όμως...
Τελικά δεν επέλεξα το passat γιατί στο club της vw αναφέρουν συνεχως για προβλήματα και ας μετράει μόλις έναν χρόνο κυκλοφορίας.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 22-12-08, 18:14
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Με γειά και καλά χιλιόμετρα. Όλοι όσοι το έχουν οδηγήσει λένε ότι είναι πολύ καλό αμάξι
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 22-12-08, 19:31
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
λοιπον φιλαρακι εγω ειχα almera και μετα primera p14 με καμερες και ολα τα καλουδια και πηγα για λιγο στο bmw 116 και τωρα στο χ3, φιλε πριν τα bmw νομιζα οτι οδηγω αυτοκινητα. καμια σχεση, αυτο που λενε απολυτο μηχανημα οδηγησης ετσι ειναι τωρα απο την αλλη με τα nissan θα ξεχασεις τι θα πει συνεργειο αλλα στα service και αυτοι εχουν ξεφυγει... νομιζω ομως το τετρακινητο QASHQAI παει αρκετα πανω απο τα 25000 που αναφερεις για τσεκαρε το
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 22-12-08, 23:18
Το avatar του χρήστη strof
strof Ο χρήστης strof δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 309
strof will become famous soon enough
25000 στοιχίζει η μπροστοκίνητη diesel 1,5 έκδοση του qashqai. Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου πως τα bmw δικαίως κατέχουν τον τίτλο 'απόλυτο μηχάνημα οδήγησης', απλά θα συμπληρώσω 'αυτό ισχύει για τις μεγάλες εκδόσεις' 2.000 κυβικά και πάνω, και δυστυχώς το πορτοφόλι του καθένα ποικίλει....
Στο insignia τώρα: Είναι της opel και όχι της Nissan. Ναι όντως αρκετοί είναι αυτοί που πήγαν απλά να το δουν και το παρήγγειλαν αμέσως!! Στην έκδοση που το πήρα έγω πιστεύω πως θα πηγαίνει αρκετά γρήγορα αφού είναι 160 άλογα πετρελαίου που μεταφράζεται σε 35,7 kgm ροπή από τις 1750 στροφές..
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 23-12-08, 08:21
Το avatar του χρήστη ptboul
ptboul Ο χρήστης ptboul δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-02-2008
Μηνύματα: 585
ptboul has a spectacular aura aboutptboul has a spectacular aura about


Πάααρα πολύ καλή επιλογή, με πανέμορφο εσωτερικό αλλά και εξωτερικό ξεφεύγοντας άρδην από τα συντηρητικά vectra. Καλή άφιξη και καλά χιλιόμετρα.
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 23-12-08, 08:35
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Το πήρε 1ας φίλος! Πολύ καλή η πανοραμική οροφή, πολύ βολικό σχήμα. Πλούσιο εξοπλισμό. Τώρα απο μεταπώληση που διαβάζω... αυτή τη περίοδο τα μεταχειρισμένα έχουν κάθετη πτώση! Και BMW να πάς να πουλήσεις... τσάμπα θα τη πάρουνε διστυχώς. Εχει γεμίσει ο κόσμος 46ρια, ντόπια και εισαγωγής!
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 23-12-08, 08:45
Το avatar του χρήστη strof
strof Ο χρήστης strof δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 309
strof will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ermis1975 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πήρε 1ας φίλος! Πολύ καλή η πανοραμική οροφή, πολύ βολικό σχήμα. Πλούσιο εξοπλισμό. Τώρα απο μεταπώληση που διαβάζω... αυτή τη περίοδο τα μεταχειρισμένα έχουν κάθετη πτώση! Και BMW να πάς να πουλήσεις... τσάμπα θα τη πάρουνε διστυχώς. Εχει γεμίσει ο κόσμος 46ρια, ντόπια και εισαγωγής!
Αυτό ακριβώς είναι τώρα το προβλημά μου, για ένα απλό 46 αρι που έχω 1,8 δεν μπορώ να αξιόσω τιμή πάνω από 14000. Ακόμα και στην Μυτιληνη που μένω έχουν γεμίσει οι μάντρες 46 με πολύ λιγότερα χλμ από το δικό μου (ή τουλάχιστον έτσι λένε οι μαντράδες αφού κανείς σχεδόν δεν έχει book service και ύστερα από δική μου έρευνα τα περισσότερα έχουν αυτήν την τελίτσα δίπλα στα χιλιόμετρα που σημαίνει πως είναι κατεβασμένα). Δυστυχώς όμως ο κόσμος εδώ στο νησί δεν είναι πολύ υποψιασμένος και προτειμούν ένα ''αγνωστου ταυτότητας και χιλιομέτρων'' αυτοκίνητο παρά ένα με αρκετά μεν(140000) πλην όμως γνήσια και προσεγμένα χικλιόμετρα.
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 23-12-08, 08:51
Το avatar του χρήστη strof
strof Ο χρήστης strof δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 309
strof will become famous soon enough
Για το insignia είχα μόνο τον εξής ενδοιασμό: 1,6Τ , 1,8 , 2,0D??? τελικά αφού είδα πως η τιμή του ποιό δυνατου diesel δεν είναι απαγορευτική προτείμισα αυτό αφού και ροπάτο είναι και ποιό αξιόπιστο από έναν turbo κινητήρα των 1,6 cc. Καθοριστική άποψη ήταν αυτή ορισμένων ταξιτζίδων οι οποίοι μου ανέφεραν πως είναι απολύτως ικανοποιημένοι από το diesel vectra (με μια προσοχή στα βενζινάδικα).
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 23-12-08, 09:52
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Θέλει υπομονή. Βγάλε φωτογραφίες, βάλτο σε περιοδικά και στο internet και περίμενε το κατάλληλο αγοραστή. Και αν χρειαστεί κάνε και ένα ταξιδάκι Αθήνα. Τα χλμ τα γυρίζουν και αν δεν έχει και βιβλίο service τότε είναι σίγουρα πειραγμένα.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 23-12-08, 12:56
Το avatar του χρήστη nikos_E34
nikos_E34 Ο χρήστης nikos_E34 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-07-2004
Μηνύματα: 613
nikos_E34 will become famous soon enough
παντως να πω τη δικια μου αμαρτια πολυ ομορφο το INSIGNIA...η οπελ εφυγε πολυ μπροστα σε συγκριση με τα βεκτρα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.