Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 17-10-14, 12:24
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από drmdtsap Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Λες να μην κανω τιποτα ε; Και εγω το σκεφτηκα αλλα ειμαι πολυ ψειρας με το αυτοκινητο σε σημειου ψυχαναγκασμου... Και μονο που βλεπω ετσι τη ζαντα μου τη δινει... Το ξερω πως ειναι χαζο αυτο αλλα δυστυχως ετσι ειμαι...
Αστα να πανε...και εγω πασχω απο το ιδιο...

Μεσα στον χρονο εβαψα και εκανα κουτα και τις 4 ζαντες. Το καλοκαιρι στις διακοπες καταφερα και εφαγα τις δυο(απο δεξια)...τωρα τρωγομαι να τις ξαναφτιαξω. Το θετικο στην περιπτωση μου ειναι οτι το χειλος της ζαντας ειναι νικελ και η ζαντα διαιρουμενη οποτε μονο την στεφανη θα ξαναφτιαξω.

Στο δικο σου θεμα, εγω πιστευω η καλυτερη επιλογη θα ηταν να βαψεις τις δυο απο την ιδια πλευρα. Οποτε ακομα και ενα υπαρχει μια μικροδιαφορα στο χρωμα απο το εργοστασιακο δεν θα εχεις δυο ζαντες στο οπτικο σου πεδιο να συγκρινεις.


υ.γ. Βεβαια αυτο με τα καπακια με τρομαζει λιγο γιατι αφενως αν βαφτουν τα καπακια δεν θα εχουν διαρκεια και αφετερου εαν δεν βαφτουν ισως εχουν διαφορα με την ζαντα....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fanatic : 17-10-14 στις 12:26
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 17-10-14, 13:01
Το avatar του χρήστη drmdtsap
drmdtsap Ο χρήστης drmdtsap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Μηνύματα: 188
drmdtsap is on a distinguished road
Συμφωνα με τα λεγομενα του ανθρωπου που μιλησα στο stergios group η διαφορα θα ειναι τοση μικρη που μονο αν κοιταξεις επιμονα και επι τουτου και κατω απο συγκεκριμενο φωτισμο θα καταλαβεις διαφορα. Μου επιβεβαιωσε πως τη διαφορα εγω δε θα την καταλαβω. Ειναι σα να βαφεις ενα κομματι του αυτοκινητου. Ισως αρχικα να μην το προσεξεις. Αν στο πουν ομως και ψαξεις επι τουτου να βρεις τη διαφορα ε τοτε θα την βρεις. Απλα δεν θα ηθελα να βαψω ολες τις ζαντες και να δωσω 160-200€ στην παρουσα φαση γιατι πραγματικα θα ειναι πεταμενα λεφτα αφου οι υπολοιπες ειναι αριστες... Ασε... Ημουν που ημουν κολλημενος με την μπαλα-ειχα sportscoupe 9 ετιας και αν την εβλεπες θα πιστευες οτι την αγορασα χτες ή την εχω ρετουσαρει μεσα εξω-τωρα με το mcs παραγινα... Χα χα χα... Ελεος... Τι κολλημα ειναι αυτο θεε μου... Παραλογισμος... Δεν ειναι σωστο να ειμαστε ετσι με αψυχα πραγματα... Αλλα τι να πω και εγω τωρα...
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 17-10-14, 14:39
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από drmdtsap Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνα με τα λεγομενα του ανθρωπου που μιλησα στο stergios group η διαφορα θα ειναι τοση μικρη που μονο αν κοιταξεις επιμονα και επι τουτου και κατω απο συγκεκριμενο φωτισμο θα καταλαβεις διαφορα. Μου επιβεβαιωσε πως τη διαφορα εγω δε θα την καταλαβω. Ειναι σα να βαφεις ενα κομματι του αυτοκινητου. Ισως αρχικα να μην το προσεξεις. Αν στο πουν ομως και ψαξεις επι τουτου να βρεις τη διαφορα ε τοτε θα την βρεις. Απλα δεν θα ηθελα να βαψω ολες τις ζαντες και να δωσω 160-200€ στην παρουσα φαση γιατι πραγματικα θα ειναι πεταμενα λεφτα αφου οι υπολοιπες ειναι αριστες... Ασε... Ημουν που ημουν κολλημενος με την μπαλα-ειχα sportscoupe 9 ετιας και αν την εβλεπες θα πιστευες οτι την αγορασα χτες ή την εχω ρετουσαρει μεσα εξω-τωρα με το mcs παραγινα... Χα χα χα... Ελεος... Τι κολλημα ειναι αυτο θεε μου... Παραλογισμος... Δεν ειναι σωστο να ειμαστε ετσι με αψυχα πραγματα... Αλλα τι να πω και εγω τωρα...
Πράγματι δεν είναι σωστό να είσαι έτσι γιατί τελικά δεν ευχαριστιέσαι τίποτα.Αλλά δυστυχώς η αρρώστεια δε φεύγει...Και είναι νόμος πως όσο πιο πολύ ψείρας είσαι τόσο περισσότερα σου συμβαίνουν...Συμφωνώ με τον fanatic,βάψε τη μία μεριά...
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 21-10-14, 16:49
Το avatar του χρήστη drmdtsap
drmdtsap Ο χρήστης drmdtsap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Μηνύματα: 188
drmdtsap is on a distinguished road
Τις άφησα σήμερα μόλις. Βαφή ηλεκτροστατικη τελικά θα κάνω σε όλες καθότι βρήκα κάποια σημάδια και στις άλλες-λογικο αφού το αμάξι μου είναι 6 ετών-και να μην ρισκάρω τη διαφορά χρώματος που ίσως προκύψει ακόμη κ την απειροελάχιστη. Τσιγκουνιά σε τέτοια δεν είναι καλό να κανείς γιατι το αισθητικό αποτέλεσμα είναι το παν. Σκεφτόμουν να κάνω αλλαγή χρώματος από silver σε ανθρακί mirror αλλά το κακό είναι ότι έχω καπάκια στα μπουλόνια από πλαστικό το οποίο δεν βάφεται με ηλεκτροστατικη και έπρεπε να γίνει με σπρέι που σημαίνει μικρή διάρκεια ζωής. Μου είπαν να τα βγάζω πάντα στο πλύσιμο για να καθυστερήσω την αλλοίωση του χρώματος κ στην τελική να τους τα πηγαίνω να μου τα βάφουν ξανά αν χαλάσει το χρώμα με μικρή χρέωση, πράγμα μου φαίνεται μπελάς. Η άλλη λύση ήταν να έδινα τα καπάκια στον Φανοποιό μου αλλά ήθελα 60-70€ Για σωστή δουλειά. Εντωμεταξύ οι τρεις ήθελαν μια μικρη επιδιόρθωση όποτε θα ξέφευγε το budget μου. Καταλήξαμε στα 170€ σε ηλεκτροστατικη βαφή σε όλες κ επισκευή -ίσιωμα στις 3. Θα ανεβάσω φωτογραφίες μόλις παραλάβω. Πέμπτη ή Παρασκευή. Προς το παρόν το αυτοκίνητο είναι τρελή μπακουρια με 17" μπροστά και 15" πίσω!!!! Χα χα χα. Ντρέπομαι να το κυκλοφορήσω. Το έκρυψα στο πάρκινγκ. Θα μπορούσε να είναι Mini Cooper s r56 rat version... Πάντως πολύ εξυπηρετικό το παιδί και πρόθυμο να μου απαντήσει σε οποία σπόρια είχα. Stergios group
Επισης ενώ είχαμε πει να του πήγαινα τη μια, βρηκε 4 άδα ώστε να φτιάξω κ τις 4.
__________________
Love my Mini

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη drmdtsap : 21-10-14 στις 17:00
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 21-10-14, 20:56
Το avatar του χρήστη drmdtsap
drmdtsap Ο χρήστης drmdtsap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Μηνύματα: 188
drmdtsap is on a distinguished road
IMG_0144.JPG

IMG_0145.JPG

IMG_0146.JPG

Ζαντοφονιας...
__________________
Love my Mini

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη drmdtsap : 21-10-14 στις 20:58
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 21-10-14, 20:58
Το avatar του χρήστη drmdtsap
drmdtsap Ο χρήστης drmdtsap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Μηνύματα: 188
drmdtsap is on a distinguished road
Προετοιμασια για τα refurbished πατουμενα... κοιταξτε ζαντικο αντικαταστασης... ομορφια τρελλη... συντομα νεες φωτος μολις παραλαβω...
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg IMG_0147.JPG (34,8 KB, 28 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg IMG_0155.JPG (31,3 KB, 28 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg IMG_0156.JPG (33,1 KB, 28 εμφανίσεις)
__________________
Love my Mini
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 21-10-14, 22:16
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Με το καλο!
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 22-10-14, 07:28
Το avatar του χρήστη drmdtsap
drmdtsap Ο χρήστης drmdtsap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Μηνύματα: 188
drmdtsap is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Με το καλο!
Σε ευχαριστω
__________________
Love my Mini
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 22-10-14, 08:48
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Σωστή επιλογή να γίνουν όλες μαζί
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 23-10-14, 12:06
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
περιμενουμε φωτος με το τελικο αποτελεσμα
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.