Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 21-07-08, 13:52
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Μπράβο πήρες πραγματικά πολύ καλό αμάξι. Η σειρά Ε39 είναι απο τα καλύτερα αμάξια του αιώνα!
Το τικ τικ τικ το είχε ο ξαδέλφος μου στην Ε39. Δεν θυμάμαι τι το έκανε αλλά δεν είναι κάτι σοβαρό.

Για το μόνο που μετανιώνει καθημερινά ο ξαδελφος μου είναι για το ότι έδωσε τη 520 με τους 6 κυλίνδρους σε τρομερή κατάσταση και πήρε Χ3 2.0 μόνο και μόνο επειδή είναι μόδα τα SUV

Καλά να πάθει... του τα χα πει...
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 22-07-08, 10:34
Το avatar του χρήστη XT660
XT660 Ο χρήστης XT660 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-07-2008
Μηνύματα: 156
XT660 is on a distinguished road
Οντως παιδια οσο κανω χιλιομετρα τοσο μου αρεσει, σημερα αλλαξα λαδια στο σασμαν και το διαφορικο και βελτιωθηκε αισθητα το κουμπωμα στις ταχυτητες...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 31-08-08, 17:44
Το avatar του χρήστη XT660
XT660 Ο χρήστης XT660 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-07-2008
Μηνύματα: 156
XT660 is on a distinguished road
για οσους ακουν χτυπηματα απο τις πορτες οταν πεφτουν σε λακουβες ιδιαιτερα απο την πισω δεξια που χτυπανε ολα τα ε39 η λυση ειναι μια: μονωτικη ταινια στους κρικους που γαντζωνουν οι πορτες καθως με τα χιλιομετρα και το κουνημα της πορτας φθειρονται και ο κρικος και το πλαστικο του γαντζου της πορτας. Εβαλα και στις 4 πορτες και το αποτελεσμα ειναι απιστευτο δεν ακουγεται κιχ απο τις πορτες που πριν ακουγοντουσαν ιδιαιτερα οι πισω σε λακουβες, δεν ειναι απο τα λαστιχα στεγανοποιησης οπως νομιζα πριν και εβαζα σιλικονες κτλπ αλλα τιποτα. Επιπλεον κανουν πιο στιβαρο ηχο οταν κλεινουν...
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: png MTU2MjQ1X3A=.png (50,4 KB, 66 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 31-08-08, 18:03
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από XT660 Εμφάνιση μηνυμάτων
για οσους ακουν χτυπηματα απο τις πορτες οταν πεφτουν σε λακουβες ιδιαιτερα απο την πισω δεξια που χτυπανε ολα τα ε39 η λυση ειναι μια: μονωτικη ταινια στους κρικους που γαντζωνουν οι πορτες καθως με τα χιλιομετρα και το κουνημα της πορτας φθειρονται και ο κρικος και το πλαστικο του γαντζου της πορτας. Εβαλα και στις 4 πορτες και το αποτελεσμα ειναι απιστευτο δεν ακουγεται κιχ απο τις πορτες που πριν ακουγοντουσαν ιδιαιτερα οι πισω σε λακουβες, δεν ειναι απο τα λαστιχα στεγανοποιησης οπως νομιζα πριν και εβαζα σιλικονες κτλπ αλλα τιποτα. Επιπλεον κανουν πιο στιβαρο ηχο οταν κλεινουν...

το ιδιο υσχυει και για 36αρια,και εγω ενα τετοιο προβληματακι ειχα αλλα φιλος απο εδω μεσα μου ανοιξε τα ματια!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 31-08-08, 18:32
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από XT660 Εμφάνιση μηνυμάτων
για οσους ακουν χτυπηματα απο τις πορτες οταν πεφτουν σε λακουβες ιδιαιτερα απο την πισω δεξια που χτυπανε ολα τα ε39 η λυση ειναι μια: μονωτικη ταινια στους κρικους που γαντζωνουν οι πορτες καθως με τα χιλιομετρα και το κουνημα της πορτας φθειρονται και ο κρικος και το πλαστικο του γαντζου της πορτας. Εβαλα και στις 4 πορτες και το αποτελεσμα ειναι απιστευτο δεν ακουγεται κιχ απο τις πορτες που πριν ακουγοντουσαν ιδιαιτερα οι πισω σε λακουβες, δεν ειναι απο τα λαστιχα στεγανοποιησης οπως νομιζα πριν και εβαζα σιλικονες κτλπ αλλα τιποτα. Επιπλεον κανουν πιο στιβαρο ηχο οταν κλεινουν...
Μπράβο ρε φίλε, πολύ χρήσιμο κόλπο!!!!

Φιλικά,

Στέφανος
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 31-08-08, 22:56
Το avatar του χρήστη XT660
XT660 Ο χρήστης XT660 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-07-2008
Μηνύματα: 156
XT660 is on a distinguished road
Παιδια βαλτε μπολικη ταινια τουλαχιστον 5-6 στροφες καθως και λιπαντικο σπρευ μετα στον μηχανισμο ακριβως δεν μπορω να πω ειναι αναλογως το αυτοκινητο, τοση ταινια ωστε να σφιξει η πορτα αλλα οχι να δυσκολευεται να κλεινει βεβαια...εν καιρο θα σας αποκαλυψω και αλλα κολπα-λυσεις που εχω ανακαλυψει για το Ε39 αν και το εχω μολις τρεις μηνες...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 28-10-08, 18:03
Το avatar του χρήστη XT660
XT660 Ο χρήστης XT660 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-07-2008
Μηνύματα: 156
XT660 is on a distinguished road
Παιδια οποιος εχει Ε39 με κινητηρα m52tu θα με υποχρεωνε αν ανεβαζε στο φορουμ μια ευκρινη φωτο ή σκαναρισμένο, το καρτελάκι των ασφαλειων στο ντουλαπακι του συνοδηγου γιατι το δικο μου ειναι στα γερμανικα και δεν βρισκω ολες τις λεξεις να το μεταφρασω.....
Ασχετο μην γελασετε, αν και το εχω σχεδον 4 μηνες μολις σημερα ανακαλυψα οτι το Ε39 μου εχει λειτουργια ''coming home''....
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg Εικόνα04403.jpg (47,9 KB, 41 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 28-10-08, 18:54
Το avatar του χρήστη jkarpas
jkarpas Ο χρήστης jkarpas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-02-2006
Μηνύματα: 277
jkarpas is on a distinguished road
καλώσήλθες φίλε, πολύ καλό αυτοκίνητο το 5αρι αυτο! Το πρόβλημα με τις ταχύτητες το ένιωθα και γω στο ε36, κατέληξα στο οτι φταιει ο έλαφρύς και μακρύς λεβιές. Αλλαξε τον με ενα μεταλικό κοντό (εγώ έβαλα sparco) και θα δεις οτι θα μπαίνουν πιο έυκολα.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 17-11-08, 12:43
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
και εγω ειμαι νεος κατοχος ε39 520 του '00 mpack επειδη θα το παραλαβω αυριο και θα το παω για μια αλλαγη λαδιων τι λαδακι προτεινετε?5-40 η 10-40?
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 17-11-08, 12:58
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
0-40 για χειμωνα,10-40 ή και 15-40 για καλοκαιρι.
για ολο τον χρονο,βαλε 10-40 μιας και οι ζεστές ημερες ειναι πιοτερες απο τις κρυες ,αλλα και για να μην τσιμπαει λαδακι,με τα χλμ που εχει το οχημα πλεον.μην βαλεις 0-40 για ολο το χρονο,γιατι το καλοκαιρι θα το πινει παρεα με την βενζινη.(τα ιδια και για το 5-40,θα τσιμπαει λιγο περισοτερο απο το 10-40)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.