Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 25-11-08, 20:49
Το avatar του χρήστη gsova
gsova Ο χρήστης gsova δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 624
gsova has a spectacular aura aboutgsova has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Για αρχή, το μοτέρ του 328 για να μπει στο 5άρι θέλει τρελές πατέντες, τα περιφερειακά του δεν μπαίνουν τα περισσότερα, τα ηλεκτρικά καμία σχέση, και για ανάρτηση-μετάδοση-φρένα-άκρα-γέφυρες ούτε λόγος.

Να βρείς αυτοκίνητο από έξω φίλε μου (αν και δεν συμφέρει οικονομικά αφού βρίσκεις και εδώ πολλά, βάλε μεταφορικά και έξοδα ταξιδίου και τα 3 χιλιάρικα γίνονται 5) αλλά να είναι Ε34 όπως και το δικό σου. Αλλιώς μία τρύπα στο νερό κάνεις, και το μοτέρ να κάνει (που το 2.8 δεν κάνει στο Ε34 έτσι απλά) τα υπόλοιπα πάλι θα τα αγοράσεις αφού είναι όλα διαφορετικά.
όχι μπρέ God, εγώ έλεγα για το δικό μου το e36 316i που έχω. Ο φάδερ έχει ένα 518 e34 αλλά μια χαρά πάει, δε θέλει αναβάθμιση

Anyway, εγώ φταίω που έγραψα για το e36 στο θέμα για το e34 που άνοιξε ο φίλος και σας μπέρδεψα

Αλλά το ερώτημα ισχύει: Άν φέρεις ένα αμάξι απ'έξω για να το γδύσεις και μετά να το πετάξεις, υπάρχει κανένα νομικό θέμα ή εφόσον το δηλώσεις το νέο μοτέρ στην άδεια και περάσεις ΚΤΕΟ όλα κομπλέ, κανένα πρόβλημα; (αν ξέρετε βέβαια)
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 25-11-08, 20:58
Το avatar του χρήστη kostase28
kostase28 Ο χρήστης kostase28 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-10-2007
Μηνύματα: 417
kostase28 is on a distinguished road
Εχουν βγει τοσα πολλα μοντελα της Ε34 με τοσα πολλα μοτερ που το μοναδικο που εχεις να κανεις ειναι να διαλεξεις.Οταν διαλεξεις δεν εχεις παρα να παρεις σβαρνα τα τροπεταδικα,μαντρες,εφημεριδες και να ψαχνεις.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ αγοραζεις ολοκληρο αμαξι και οχι τροπετο η μισα μισα τα πραγματα που θες! Απο κει και περα απο την στιγμη που εχεις Ε34 και το αλλο αμαξι που θα παρεις τα πραγματα ειναι και αυτο Ε34 δεν υπαρχει κανενα θεμα στον τομεα τοποθετηση! Καντο 540!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 25-11-08, 21:01
xabos 5er Ο χρήστης xabos 5er δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-10-2008
Μηνύματα: 10
xabos 5er is on a distinguished road
Καταρχας ευχαριστω ολλους για το ενδιαφερων
Το αμαξι θα παραμηνει αδιλοτο για ευνοητους λογους κοροιδιας απο το ελληνικο κρατος που πρεπει να εχεις καραβια για να εχεις ενα παλιο και σχετικα περισοτερον κυβικων απο πολλα αλλα αμαξια.
Ποιο πολλη ειμαι της θεωριας οτι ενα αμαξι αν δεν ειναι turbo απο την μανα του δεν γινεται αξιοποιστο turbo εαν το κανεις απο ατμοσφαιρικο.
Δηλαδη λετε για 525 M50 μονοδρομος στα 190 αλογα ε???? κατι ποιο πανω?????
Oταν λετε για συντηρηση τι ενοειται τα 4 μπουζι παραπανω και καποια λιτρα λαδι ή κατι αλλο????

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xabos 5er : 25-11-08 στις 21:06
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-11-08, 22:04
Το avatar του χρήστη nikos_E34
nikos_E34 Ο χρήστης nikos_E34 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-07-2004
Μηνύματα: 613
nikos_E34 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xabos 5er Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχας ευχαριστω ολλους για το ενδιαφερων
Το αμαξι θα παραμηνει αδιλοτο για ευνοητους λογους κοροιδιας απο το ελληνικο κρατος που πρεπει να εχεις καραβια για να εχεις ενα παλιο και σχετικα περισοτερον κυβικων απο πολλα αλλα αμαξια.
Ποιο πολλη ειμαι της θεωριας οτι ενα αμαξι αν δεν ειναι turbo απο την μανα του δεν γινεται αξιοποιστο turbo εαν το κανεις απο ατμοσφαιρικο.
Δηλαδη λετε για 525 M50 μονοδρομος στα 190 αλογα ε???? κατι ποιο πανω?????
Oταν λετε για συντηρηση τι ενοειται τα 4 μπουζι παραπανω και καποια λιτρα λαδι ή κατι αλλο????
αστο αδηλωτο μεχρι να σε καρφωσει κανενας η χτυπα ξυλο να τρακαρεις και να μη σε καλυπτει η ασφαλιστικη..πανεξυπνο πως δεν το σκεφτηκαμε ολοι μας αλλη φαση ειναι να παρεις τα νουμερα του τωρινου μοτερ και να τα χτυπησεις στο καινουριο αλλα πρεπει να πας σε "γνωστη" του ειδους...δεν το συνιστω το τελευταιο
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-11-08, 22:15
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos_E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
αστο αδηλωτο μεχρι να σε καρφωσει κανενας η χτυπα ξυλο να τρακαρεις και να μη σε καλυπτει η ασφαλιστικη..πανεξυπνο πως δεν το σκεφτηκαμε ολοι μας αλλη φαση ειναι να παρεις τα νουμερα του τωρινου μοτερ και να τα χτυπησεις στο καινουριο αλλα πρεπει να πας σε "γνωστη" του ειδους...δεν το συνιστω το τελευταιο
Με τη μόνη διαφορά ότι τώρα έχει 4κύλινδρο και θέλει να βάλει 6κύλινδρο...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 25-11-08, 22:31
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos_E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
να πας σε "γνωστη" του ειδους...δεν το συνιστω το τελευταιο
Γιατί καλέ?Και οι άνθρωποι αυτοί τη δουλειά τους κάνουν...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 26-11-08, 05:49
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gsova Εμφάνιση μηνυμάτων
όχι μπρέ God, εγώ έλεγα για το δικό μου το e36 316i που έχω. Ο φάδερ έχει ένα 518 e34 αλλά μια χαρά πάει, δε θέλει αναβάθμιση
Λάθος κεκτημένης ταχύτητας...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xabos 5er Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχας ευχαριστω ολλους για το ενδιαφερων
Το αμαξι θα παραμηνει αδιλοτο για ευνοητους λογους κοροιδιας απο το ελληνικο κρατος που πρεπει να εχεις καραβια για να εχεις ενα παλιο και σχετικα περισοτερον κυβικων απο πολλα αλλα αμαξια.
Ποιο πολλη ειμαι της θεωριας οτι ενα αμαξι αν δεν ειναι turbo απο την μανα του δεν γινεται αξιοποιστο turbo εαν το κανεις απο ατμοσφαιρικο.
Δηλαδη λετε για 525 M50 μονοδρομος στα 190 αλογα ε???? κατι ποιο πανω?????
Oταν λετε για συντηρηση τι ενοειται τα 4 μπουζι παραπανω και καποια λιτρα λαδι ή κατι αλλο????
Αν φίλε μου το αμάξι παραμείνει αδήλωτο και σε μαγκώσουν, εκτός από το ότι η ασφάλεια δεν σε καλύπτει (αν σε μαγκώσουν πάνω σε ατύχημα) πληρώνεις πρόστιμο και μάλιστα γερό συν τα τέλη κυκλοφορίας από την ημερομηνία πρώτης αδείας εώς και σήμερα. Με λίγα λόγια θα κάνεις τον σταυρό σου να μην πέσει πάνω σου κανένα παπάκι ή να μην σε σταματήσουν για έλενχο, γιατί σίγουρα μετά θα πρέπει να πουλήσεις κανένα καράβι για να ξεχρεώσεις.

Για την συντήρηση εννοούν τα παιδιά ότι εκτός τα παραπάνω μπουζί, λιπαντικά, περιφερειακά που χρειάζεται ο Μ60, καίει και τα ψιλο-άντερά του. Θα σου έρθει η κατανάλωση λίγο κατακέφαλα. Το Μ50 2.5 δεν είναι μονόδρομος αλλά είναι η καλύτερα ζυγισμένη και πιο συμφέρουσα λύση.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 26-11-08, 15:10
xabos 5er Ο χρήστης xabos 5er δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-10-2008
Μηνύματα: 10
xabos 5er is on a distinguished road
Λοιπον αποφασισα στην οντος ποιο ζιγησμενη λυση γιατι δεν ειμαστε και δισεκατομμυριούχοι
να βαλω ενα 525 m50 μοτερ και αν θελησω κατι παραπανω ενα lite turbo στα 0,5bar.
Αλλα πητε μου τα προσθημα και τη μπωρει να προκειψη απο εναν αδιλοτο κινητηρα γιατι με φοβησατε και λιγο.
(Με βλεπω με κανα 1000 να ξε..... γιατι δεν μας βλεπω καλα)
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 28-11-08, 09:52
Το avatar του χρήστη nikos_E34
nikos_E34 Ο χρήστης nikos_E34 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-07-2004
Μηνύματα: 613
nikos_E34 will become famous soon enough
ετσι ειναι φιλε χαμπο οποιος εχει τα γενια εχει και τα χτενια..καλυτερα δωσε κανα φραγκο και δηλωσε το και ασε το τουρμπο για αργοτερα
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 28-11-08, 14:04
xabos 5er Ο χρήστης xabos 5er δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-10-2008
Μηνύματα: 10
xabos 5er is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos_E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
ετσι ειναι φιλε χαμπο οποιος εχει τα γενια εχει και τα χτενια..καλυτερα δωσε κανα φραγκο και δηλωσε το και ασε το τουρμπο για αργοτερα
To ζωρει ειναι οτι θεωρουμε ανεργος και καταλαβενεις οτι να το δηλωσω ειναι αδινατο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.