Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 03-09-10, 22:31
Το avatar του χρήστη XT660
XT660 Ο χρήστης XT660 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-07-2008
Μηνύματα: 156
XT660 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chrisevo Εμφάνιση μηνυμάτων
Ok ευχαριστώ πολύ.Γενικά πάντως είναι αξιόπιστα αυτοκίνητα?Γιατί μέχρι στιγμής είχαμε κυρίως toyota το οποίο εντάξει δε συγκρίνεται με τη 5άρα αλλά από αξιοπιστία και τέτοια δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα.Βέβαια είναι και μεταχειρισμένο και είναι ανάλογα που θα πέσεις.Επίσης αν μπορεί κάποιος να μου δώσει πληροφορίες σχετικά με τη κατανάλωση γιατί και άλλα άτομα που ρωτάμε το πρώτο πρόβλημα που θέτουν είναι η κατανάλωση.
Σε σχεση με τα καινουργια bmw ειναι πολυ πιο αξιοπιστο συμφωνα μ αυτα που διαβαζω στο φορουμ, και γω toyota ειχα avensis το οποιο ηταν αρκετα πιο αξιοπιστο αλλα κατα τα αλλα δεν συγκρινεται στους υπολοιπους τομεις...
Καταναλωση χαμηλη κατω απο 10 στα ταξιδια ακομα και με 140-150 αλλα στην πολη με a/c χτυπαει ανετα 14-15 lt/100 km.
Τελος το εξακυλινδρο μοτερ αν και ζοριζεται λιγο εχει ηχο απιστευτο και βελουδινη λειτουργια που δεν θα βρεις πουθενα με αυτα τα λεφτα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη XT660 : 03-09-10 στις 22:33
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 03-09-10, 22:44
Το avatar του χρήστη onyx
onyx Ο χρήστης onyx δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-04-2007
Μηνύματα: 267
onyx will become famous soon enoughonyx will become famous soon enough
Συμφωνώ με τις καταναλώσεις που αναφέρθηκαν, 120 κάτω από 8, 140-150 κάτω από 10 ή και κάτω από 9,5 (αυτά με αυτόματο). Στην Αθήνα όμως ειδικά λόγω αυτόματου κάτω από 13 πέφτω μόνο αν είμαι πολύ χαλαρός και με αρκετές διαδρομές σε μεγάλους δρόμους χωρίς κολλήματα.
Επίσης να προσθέσω ότι είναι πραγματικά πολύ καλοτάξιδο αυτοκίνητο και ταυτόχρονα ευχάριστο στην οδήγηση για όποιον ενδιαφέρεται, πιο συμμετοχικό από αντίστοιχη Mercedes. Και το εξακύλινδρο έχει τη γλύκα του, μου κακοφαίνεται όταν μπαίνω σε 4κύλινδρο!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 04-09-10, 20:00
Το avatar του χρήστη jim_pas
jim_pas Ο χρήστης jim_pas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2009
Μηνύματα: 380
jim_pas is on a distinguished road
πολύ καλό αυτοκίνητο....αν το βρεις και M-paket θα δεις διαφορά στο στήσιμο του....απο θέμα κινητήρα θα βγάλει απειρα χιλιόμετρα με μηδενικά προβλήματα.....όλα τα άλλα είναι όπως τα ανέφεραν τα παιδιά...αν και σκέφτομαι να το δώσω ο μόνος λόγος που θα το κάνω είναι για κάτι νεότερο....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 05-09-10, 10:54
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Αξιοπιστο αυτοκινητο και ποιο "αλητικο"5αρι που εχει βγει!
Δεν βγαινουν τετοια αυτοκινητα σημερα..
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 05-09-10, 17:12
chrisevo Ο χρήστης chrisevo δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 10
chrisevo is on a distinguished road
Από ότι λέτε φυσιολογική μου φαίνεται η κατανάλωση.Ούτως η άλλως πιο πολύ για ταξίδια το θέλουμε και για καμία βολτούλα.Στη πόλη και τώρα δε χρησιμοποιούμε πολύ αυτοκίνητο.Έτσι κι αλλιώς στην Αθήνα θα βρίσκεται για 5-6 μήνες μόνο τους υπόλοιπους θα είναι σε νησί.Πάντως είναι φοβερό αμάξι γιατί έχω μπει σε μία 525 ενός γνωστού μας.Δε καταλαβαίνεις τίποτα μέσα.Πάντως από τις αντίστοιχες mercedes μου αρέσει πιο πολύ.Οδηγικά δε μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί δεν έχω οδηγήσει κανένα από τα δύο αλλά τουλάχιστον σχεδιαστικά δείχνει πολύ πιο όμορφο και σύγχρονο.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 06-09-10, 00:33
chrisevo Ο χρήστης chrisevo δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 10
chrisevo is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από XT660 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε σχεση με τα καινουργια bmw ειναι πολυ πιο αξιοπιστο συμφωνα μ αυτα που διαβαζω στο φορουμ, και γω toyota ειχα avensis το οποιο ηταν αρκετα πιο αξιοπιστο αλλα κατα τα αλλα δεν συγκρινεται στους υπολοιπους τομεις...
Καταναλωση χαμηλη κατω απο 10 στα ταξιδια ακομα και με 140-150 αλλα στην πολη με a/c χτυπαει ανετα 14-15 lt/100 km.
Τελος το εξακυλινδρο μοτερ αν και ζοριζεται λιγο εχει ηχο απιστευτο και βελουδινη λειτουργια που δεν θα βρεις πουθενα με αυτα τα λεφτα
Από περιέργεια θέλω να σε ρωτήσω, επειδή είπες ότι είχες avensis(υποθέτω 1.6), σε επιδόσεις φαίνεται διαφορά?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 06-09-10, 08:51
bmw_trelamenos Ο χρήστης bmw_trelamenos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2007
Μηνύματα: 163
bmw_trelamenos is on a distinguished road
Το 5αρι που έχω εγώ μοντέλο 12/1998, στην εθνική μου βγάζει αυτονομία γύρω στα 800 χλμ και στη πόλη με σταμάτα-ξεκίνα γύρω στα 500 χλμ. Δεν καταλαβαίνω στη πόλη ότι οδηγάω ένα τέτοιο θηρίο, πολύ ευέλικτο
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 06-09-10, 09:52
Το avatar του χρήστη XT660
XT660 Ο χρήστης XT660 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-07-2008
Μηνύματα: 156
XT660 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chrisevo Εμφάνιση μηνυμάτων
Από περιέργεια θέλω να σε ρωτήσω, επειδή είπες ότι είχες avensis(υποθέτω 1.6), σε επιδόσεις φαίνεται διαφορά?
Nαι του 98 μοντελο με 110hp , διαφορα φαινεται μετα τα 140 οταν μπει η τεταρτη ταχυτητα καθως και στην τελικη (με gps 202 το avensis και 219 το 520 με 5η στο κοφτη)
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 06-09-10, 12:51
chrisevo Ο χρήστης chrisevo δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 10
chrisevo is on a distinguished road
Έγινε, ευχαριστώ.Απλώς πληροφοριακά ρωτάω.Ούτως η άλλως αυτό το αμάξι δε το παίρνεις για κόντρες.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 06-09-10, 13:45
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chrisevo Εμφάνιση μηνυμάτων
Έγινε, ευχαριστώ.Απλώς πληροφοριακά ρωτάω.Ούτως η άλλως αυτό το αμάξι δε το παίρνεις για κόντρες.
Γιατί?? είναι ΙΚΑΝΟ για κόντρες με κάτι περισσότερο απο 900 κυβικά??
Μη ρωτάς ούτε πληροφοριακά..
Αυτά που σου προσφέρει αυτό το αυτοκίνητο είναι περισσότερο απο όσα
θα σου προσφέρουν αθροιστικά όλα τα κοντράμαξα..
Όσο το βιώνεις, τόσο περισσότερο θα το καταλαβαίνεις.
Όσο γρήγορα και αν τρέχουν τα μικρά στρατιωτικά τζιπάκια στον πόλεμο, μόλις σκάσει μύτη το κατά πολύ αργότερο άρμα, όλα υστερούν..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.