Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 18-05-11, 08:58
Το avatar του χρήστη M535 E28
M535 E28 Ο χρήστης M535 E28 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2004
Μηνύματα: 899
M535 E28 has a spectacular aura aboutM535 E28 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SerafeimS3 Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/327864/
το πιο ωραίο μέσα στο car.gr κατα τη γνώμη μου...... τα λεφτά που ζητάει βέβαια δεν πρόκειται ποτέ να τα πάρει...με 8-9.000 αν δώσει κανείς θα είναι καλή αγορά(αν όντως τα χλμ είναι πραγματικά) και το κρατάς μια ζωή...
αυτό θα το είχα πάρει αν δεν ήταν αυτόματο...ήταν μέσα στις δύο επιλογές μου
τα λεφτά μετρητοίς και απλήρωτο σήμα 2011 απ'ότι μου είχε πει η τράπεζα (κατασχεμένο)
τελικά με κέρδισε το 530 επειδή είναι χειροκίνητο...

τώρα σχετικά με το 520, για μη facelift αμάξι είναι πολλά τα 11 χιλιάρικα...επίσης η κατανάλωση δε θα είναι λιγότερη από οποιοδήποτε χειροκίνητο 520 2.2,523,525
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 18-05-11, 10:20
Το avatar του χρήστη Makis_
Makis_ Ο χρήστης Makis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-10-2010
Μηνύματα: 185
Makis_ will become famous soon enoughMakis_ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kavouras20 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά πραγματικά ευχαριστώ για τις απόψεις σας...αλλά τελικά μάλλον θα την πάρω...μπόρεί να τσιμπάει λίγο η τιμούλα της αλλά πιστεύω το αξίζει παναθεμά τη...την έχει ένας ηλικιωμένος άνθρωπος....πιο ΣΤΗΝ ΠΕΝΑ δεν γίνεται!!! Όσο και να ψάχνω δεν βρίσκω άλλη τέτοια. Καταλαβαίνω απόλυτα τις διχασμένες απόψεις για την τιμή της, αλλά και εγώ μόλις την είδα από κοντά την εκτίμησα πραγματικά.
Και πολύ καλά θα κάνεις..!!!
Όταν αγοράζεις μεταχειρισμένο πληρώνεις την ψυχή και το μεράκι του προηγούμενου και όχι εικόνες απο το car.gr...
Τα αυτοκίνητα φθήνηναν πολύ !! Τα service και τα ανταλλακτικά τους όμως OXI....!!!
Και να "γλυτώσεις " 2 χιλιάρικα θα τα πληρώσεις σε χρόνο μηδέν στα συνεργεία με τα πρώτα μαζέματα.. (μην σου πω και με καμιά κρυφοζημιά που θα σε πετάξει στα σύννεφα..)
Βέβαια καλύτερα θα ήταν να έβρισκες κανένα μέσα απο το φορουμ να είχες και κάποια γνώση και εκτίμηση του ιδιοκτήτη... αλλά μην μασάς..
Αν σου αρέσει και το βρίσκεις εσύ και ο μάστοράς σου ΟΚ προχώρα..
Τσέκαρέ το όμως πρώτα και καλύτερα ΚΑΙ σε εξουσιοδοτημένο.
__________________
BIG BOYS/BIG TOYS
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 18-05-11, 10:32
Το avatar του χρήστη gsova
gsova Ο χρήστης gsova δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 624
gsova has a spectacular aura aboutgsova has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Makis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Και πολύ καλά θα κάνεις..!!!
Όταν αγοράζεις μεταχειρισμένο πληρώνεις την ψυχή και το μεράκι του προηγούμενου και όχι εικόνες απο το car.gr...
Τα αυτοκίνητα φθήνηναν πολύ !! Τα service και τα ανταλλακτικά τους όμως OXI....!!!
Και να "γλυτώσεις " 2 χιλιάρικα θα τα πληρώσεις σε χρόνο μηδέν στα συνεργεία με τα πρώτα μαζέματα.. (μην σου πω και με καμιά κρυφοζημιά που θα σε πετάξει στα σύννεφα..)
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα...

Όταν αγοράζεις από ιδιώτη, και ειδικά από ιδιώτη που το πρόσεχε, που το έχει ατρακάριστο/αγρατζούνιστο και με όλα τα σέρβις στην ώρα του και το μπούκ συμπληρωμένο είναι λίγο άσχημο να τον πεθάνεις στο παζάρι. Εντάξει, ένα λογικό παζάρι στα πλαίσια αγοραπωλησίας μεταχειρισμένου θα παίξει, αλλά δεν μπορεί αυτός που το ζητάει 11 να το αφήσει στα 5 ή 6 επειδή τόσο πουλάνε οι μαντράδες τα σκοτωμένα 520.

Σαφέστατα η "αντικειμενική" αξία του αυτοκινήτου είναι κάτω από 11, δεδομένου ότι μιλάμε για 10-ετίας +, όμως αν είναι καλά συντηρημένο ίσως να τα αξίζει έναντι ενός άλλου 520 από μάντρα με αμφίβολο ιστορικό και γυρισμένα χιλιόμετρα που θα το πάρεις στα 5-6 χιλιάρικα αλλά δεν ξέρεις τι θα σου ζητήσει μετά.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 18-05-11, 12:37
bmw_trelamenos Ο χρήστης bmw_trelamenos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2007
Μηνύματα: 163
bmw_trelamenos is on a distinguished road
Αρχηγέ ωραίο αμάξι παίρνεις, και θα χαρείς την οδήγηση και με προσεκτική οδήγηση δεν καταναλώνει. Θα το χαρείς, στα ταξίδια ιδιαίτερα. Το δικό μου που το έχω πάρει το 2006, ακόμα το ευχαριστιέμαι σαν να το οδηγώ κάθε μέρα για πρώτη φορά!!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 18-05-11, 13:07
Το avatar του χρήστη kavouras20
kavouras20 Ο χρήστης kavouras20 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-04-2011
Μηνύματα: 71
kavouras20 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Makis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Και πολύ καλά θα κάνεις..!!!
Όταν αγοράζεις μεταχειρισμένο πληρώνεις την ψυχή και το μεράκι του προηγούμενου και όχι εικόνες απο το car.gr...
Τα αυτοκίνητα φθήνηναν πολύ !! Τα service και τα ανταλλακτικά τους όμως OXI....!!!
Και να "γλυτώσεις " 2 χιλιάρικα θα τα πληρώσεις σε χρόνο μηδέν στα συνεργεία με τα πρώτα μαζέματα.. (μην σου πω και με καμιά κρυφοζημιά που θα σε πετάξει στα σύννεφα..)
Βέβαια καλύτερα θα ήταν να έβρισκες κανένα μέσα απο το φορουμ να είχες και κάποια γνώση και εκτίμηση του ιδιοκτήτη... αλλά μην μασάς..
Αν σου αρέσει και το βρίσκεις εσύ και ο μάστοράς σου ΟΚ προχώρα..
Τσέκαρέ το όμως πρώτα και καλύτερα ΚΑΙ σε εξουσιοδοτημένο.
Φίλε μου έτσι είναι τα πράγματα...και επειδή μια ζωή μάντρες γυρνάω, οι άνθρωποι είναι α π α τ ε ώ ν ε ς! Και στην καλύτερη περίπτωση, απατεώνες να μην είναι, όλα τους τα αυτοκίνητα τα έχουν έξω και τα τρώει ο ήλιος...χαλάνε ταμπλό,ξερένονται τα δέρματα,το χρώμα κλπ κλπ...θέλω να πω δεν τους νοιάζει! Τα περισσότερα αυτοκίνητα που έχουν δεν τα έχουν αγοράσει, τους τα έχει δώσει ο ιδιοκτήτης και αν.....πουληθούν έχει καλώς! Αντίθετα τώρα ο ιδιώτης που το αμάξι το έχει στο γκαράζ του, ανοίγεις το πορτ παγκάζ και το πρωτο πράγμα που βλέπεις είναι η κουκούλα της, πόσο μάλλον στην δική μου περίπτωση που είναι και παππούς και όχι κανενας πιτσιρικάς, καυλωμένος με τις ζάντες και τα μ πακ, τα ηχοσυστήματα, τους ενισχυτές στο πορτ παγκάζ, φιμέ, εξατμίσεις και παναγιά μου βόηθα...με μερικές ματιές μονο, καταλαβαίνεις ότι δεν έχει καμία σχέση με αυτά που πουλάνε 8 και 9 χιλιάρικα τα οποία παρεπιπτόντως σχεδόν όλα θέλουν αναρτήσεις και λάστιχα τα οποία όπως ξέρετε στην Ε39 πάνε πάνω από ενα χιλιάρικο στην καλύτερη. Τώρα άσχετα που δεν έχει κουμπιά στο τιμόνι, ηλεκτρικά καθίσματα (ε και? δεν μπορώ να κουνηθώ, ανάπηρος είμαι?) θερμαινόμενα καθίσματα (χαχα δεν το σχολιαζω) και δεν ξέρω αν της λείπει και κατι αλλο...., κατα την γνώμη μου, δεν κρίνουν αυτά την αξία του μεταχειρισμένου αυτοκινήτου. Και ξαναλέω...αυτή είναι η δική μου άποψη για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και γενικά με τα μεταχειρισμένα. Όλες σας οι απόψεις δεκτές.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 18-05-11, 13:24
Το avatar του χρήστη M535 E28
M535 E28 Ο χρήστης M535 E28 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2004
Μηνύματα: 899
M535 E28 has a spectacular aura aboutM535 E28 has a spectacular aura about
αφού το έχεις αποφασίσει και σου αρέσει, πάρε το να το ευχαριστηθείς το αμάξι...αν ήσουν αναποφάσιστος θα είχαν νόημα οι γνώμες

τα εξτρά καθορίζουν και καθόριζαν πάντα την τιμή του αυτοκινήτου...εσένα μπορεί να μη σε απασχολεί αλλά όλα αυτά τα αξεσουάρ 'του διαβόλου' (ηλεκτρικά καθίσματα,θερμαινομενα,αυτοματος πιλότος,μ-πακ,ζαντες κλπ) κοστίζουν πάρα πολλά χρήματα και είναι αφύσικο ένα αυτοκίνητο που δεν τα έχει να τιμολογείται το ίδιο με ένα που τα έχει
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 18-05-11, 13:59
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Red face .........

Αυτο που λεει ο φιλος μας (και εγω) ειναι οτι τα διαφορα εξτρα-μπιχλιμπιδια δε μετρανε μία αν το αμαξι εχει γυρισμενα χλμ,5 ιδιοκτητες,κακοβαμμενο-τρακαρισμενο,leasing εταιρειας,χωρις βιβλιο σερβις κτλ.Οπως και δεν παιζει ρολο η χρονολογια του αυτοκινητου αποκλειστικα για τη διανορφωση της τιμης του.Ειναι η αγορα μεταχειρισμενου ενα συνολο παραγοντων που επηρεαζουν την τιμη του και οδηγουν τον επιδοξο αγοραστη στην τελικη του αγορα αναλογα βεβαια τις ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ του καθενος (αυτο που μετραει σε εσενα,αδιαφορει ο αλλος).Εσενα μπορει να μην σε νοιαζει νεα εχει φαει και ''2 σφαλιαρες'' αλλα τους αλλους (και ειναι μια γενικοτερη παραδοχη και προτεραιοτητα αυτο για ολους) τους πειραζει και φευγουν τρεχοντας ας εχει και 50 κωδικους εξτρα.Καταλαβαινεις το σκεπτικο μου νομιζω!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 18-05-11, 14:26
Το avatar του χρήστη M535 E28
M535 E28 Ο χρήστης M535 E28 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2004
Μηνύματα: 899
M535 E28 has a spectacular aura aboutM535 E28 has a spectacular aura about
καταλαβαίνω αυτό που λές lunatic αλλά νομίζω ότι πιάνουμε πάντα τα άκρα..
κανείς δε θέλει αυτοκίνητο που έχει φάει σφαλιάρες όσους κωδικούς κι αν έχει επάνω
ούτε είναι δυνατόν όλα όσα έχουν εξτρα να έχουν γυρισμένα χλμ,5 ιδιοκτήτες,ληζινγκ κλπ...αυτό που λέω είναι ότι δεδομένου ότι ένα αμάξι δεν είναι βιασμένο, όταν έχει εξτρα είναι ακριβότερο από ένα γυμνό.
και υπάρχουν αρκετά καλά αυτοκίνητα με καλό εξοπλισμό
δε δέχομαι να πληρώσω ένα αυτοκίνητο πιο ακριβά από τις τιμές της αγοράς εκτός αν για κάποιο λόγο είναι σπάνιο,συλλεκτικό
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 18-05-11, 14:35
Το avatar του χρήστη themis78
themis78 Ο χρήστης themis78 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2007
Μηνύματα: 258
themis78 is on a distinguished road
Ωραίο αυτοκίνητο το Ε39 αρκεί να βρεις ένα σε καλή κατάσταση. Καλοτάξιδο!
__________________
There is no exception to the rule that everyone thinks they are an exception to the rule!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 18-05-11, 15:04
Το avatar του χρήστη individual
individual Ο χρήστης individual δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 251
individual will become famous soon enough
το προβλημα ρε παιδια ειναι οτι πολλες φορες εμεις οι ιδιοι σκαβουμε τον λακο μας,λεγοντας οτι το ταδε αυτοκινητο ειναι πανακριβο με τα σημερινα δεδομενα παντα,απαξιονωντας παρα πολυ καλα αυτοκινητα,οπως πχ το 39αρι,επειδη ας πουμε ειναι δεκαετιας.......
υπαρχουν 39αρια που ως καινουρια ξεκινουσαν απο τις 50.000 ευρω και εφταναν και ξεπερνουσαν ισως και τις 100.000 ευρω..........και εμεις λεμε υπερβολη τα 8-10.000 ευρω που ζηταει καποιος.....
πριν 1-2 μηνες ειχα βαλει αγγελια το δικο μου στο καρ,αλλα και εδω στην ''υπρβολικη'' τιμη των 17.500!!!!!........για ενα αμαξι που κοστιζε ως καινουριο 80.000 ευρω.......και προκαλω τον πιο ιδιοτροπο-ψειρα-διαβασμενο- που διαβαζει τα γραφομενα μου να ερθει και να το δει-ελεξει κλπ.....
σας πληροφορω οτι δεν ειχα ουτε ενα τηλεφωνο!!!!!!
γιατι???
εμεις οι ιδιοι κανουμε τους εξυπνους οταν ειναι να αγορασουμε και εμεις οι ιδιοι παλι κανουμε τους εξυπνους οταν ειναι να πουλησουμε........
ΟΤΑΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΥ ΠΩΛΗΤΑΙ.......πχ το δικο μου...
1)τιιιιιιιι????...39αρι 17.000?????.....ειναι τρελλος ο ανθρωπος!!!!!!
2)μολις το φαει στη μαπα λιγους μηνες........θα ριξει την τιμη......και θα το παρουμε τζαμπα!!!!
3)αααααααα!!!!.....καλα......οταν θα ερθουν τα τελη κυκλοφοριας θα το κανει δωρο!!!!!
4)και τι εγινε που ειναι φουλ-εξτρα??????.......39αρι δεν ειναι?????

ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΜΕ.....
1)ξερεις ποσο μου ειπε ο παλιο-μα@@@κας,ο πεταμενος,ο ξεφτιλισμενος εμπορος?????....τοσο!!!!!
τοσο κανει μονο το σαλονι μου!!!!!!!
2)τηλεφωνησε ενας μαλ@@@@κας και μου ειπε.......τοσα δινω!!!!!!.....ο ξεφτιλας!!!!
3)εβαλα στο αμαξι το ταδε εξτρα 2.000......το ταδε 1.000.....ζαντικα 2.500......εξατμιση 2.000.......το εχω με κουκουλα----το γυαλιζω συνεχεια-----σερβις παντα πριν την ωρα του κλπ κλπ κλπ.....
και μου ειπαν '''φιλε δεν μετραει τιποτα,απο ολα αυτα''''

μπορω να γραφω ασταματητα,αλλα δεν θελω να κουρασω...ασε που στον γραπτο λογο δεν ειμαι και ο καλυτερος......
πιστευω παντως,οτι εγινε κατανοητο....τι θελω να πω!!!!!!!
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη individual : 18-05-11 στις 15:09
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.