Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 12-06-11, 15:12
Το avatar του χρήστη Leonidas_Thess
Leonidas_Thess Ο χρήστης Leonidas_Thess δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2008
Μηνύματα: 558
Leonidas_Thess will become famous soon enough
Φίλε Καβουρα ενα θα σου πω εγω εχει 3 μηνες που πηρα το 39αρι και το πρωι πριν παω στην δουλεια κοβω για μιση ωρα βολτες στην Πολη.


Ενα ειναι το σιγουρο δεν θα θελεις να βγεις απο το αμαξι .

Καλοριζικο με πολλα και ασφαλή χιλιομετρα.
__________________

Οι βλάκες και οι ηλίθιοι είναι ανίκητοι
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 12-06-11, 19:44
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
καλοριζικο φιλε και καλοταξιδο
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 12-06-11, 20:08
Το avatar του χρήστη individual
individual Ο χρήστης individual δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 251
individual will become famous soon enough
καλοταξιδο φιλε......
ετσι ειναι το 39αρι........βρισκεις παντα εναν λογο,για να βρισκεσαι ολο και περισσοτερο,μαζι του...
οσο για τα συναισθηματα σου.......
ολοι με 39αρι,εχουν ακριβως τα ιδια....
αισθανοντε αρχοντες ολοι...χαχαχα
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 12-06-11, 22:17
Το avatar του χρήστη Makis_
Makis_ Ο χρήστης Makis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-10-2010
Μηνύματα: 185
Makis_ will become famous soon enoughMakis_ will become famous soon enough
Καλοτάξιδο και καλοφόρετο το νέο κόσμημα και απο εμένα.
__________________
BIG BOYS/BIG TOYS
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 13-06-11, 12:22
Το avatar του χρήστη XT660
XT660 Ο χρήστης XT660 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-07-2008
Μηνύματα: 156
XT660 is on a distinguished road
καλοταξιδο, που να βγεις και σε ταξιδι η σε στροφιλικια να δεις..... εγω οσο περνανε τα χρονια μου αρεσει πιο πολυ παρολα τα προβληματα που ειχα κατα καιρους...Επισης βρες 16'' ζαντες οταν πας για αλλαγη ελαστικων, θα δεις τρελη διαφορα στο πατημα χωρις να χασεις ανεση, τα 15" εχουν υπερβολικο προφιλ γι αυτο το αυτοκινητο...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 13-06-11, 17:18
Το avatar του χρήστη graf-art-7
graf-art-7 Ο χρήστης graf-art-7 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-01-2009
Μηνύματα: 87
graf-art-7 is on a distinguished road
Καλοταξιδο φιλε το όχημα,, πολλα και ασφαλη χιλιομετρα...
Το αυτοκίνητο ειναι αρμα,, να το χαιρεσαι...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 13-06-11, 18:26
bmw_trelamenos Ο χρήστης bmw_trelamenos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2007
Μηνύματα: 163
bmw_trelamenos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kavouras20 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάγκες επιτέλους!!! Επιτέλους, είμαι και εγώ ένας υπερήφανος κάτοχος μιας υπερτέλειας Ε39 520!!!!!!!! Οι φωτογραφίες έρχονται πολύ σύντομα μην ανησυχείτε. Εγώ απλά θα πω το εξής. Εδώ και 2 μέρες που την αγόρασα, βρίσκομαι σε κατάσταση εκσπερμάτισης και αγαπάω όλον τον κόσμο!!! Σίγουρα θα σας φανούν αστεία αυτά που γράφω αλλά πιστεύω θα έχετε νιώσει και εσείς την ίδια ηδονή. Δεν αξίζει να αποκαλείται αμάξι ετσι?...είναι αμαξάρα!!! Κυριολεκτικά δεν βρίσκω λόγια να περιγράψω την υπεροχή του και την αρχοντιά του!!! Με μια λέξη "προεδρικό". Οτιδήποτε απορία μου δημιουργηθεί σχετικά με το αυτοκίνητο θα σας ενημερώσω άμεσα.

Αρχηγέ καλοτάξιδο, καλά και ασφαλή χιλιόμετρα να έχεις. Έτσι ένιωθα και εγώ όταν πήρα το δικό μου Ε39 το 2006, έτσι αισθάνομαι και τώρα. Το αμάξι κυριολεκτικά το χαίρεσαι ακόμα και στη πιο σύντομη διαδρομή. Μια συμβουλή μόνο. Κοίταζε αραιά και που το κοντέρ γιατί πιάνει πολύύύύύ εύκολα και χαλαρά τα χλμ και δεν το παίρνεις πρέφα. Πας με 180 χλμ και νομίζεις ότι πας με 120

Και πάλι καλοτάξιδο φίλε
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 18-06-11, 17:26
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
απο τα αμάξια που μας κάνουν υπερήφανους σα φόρουμ!
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 18-06-11, 23:20
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Καλοτάξιδο καλά και ασφαλή χιλιόμετρα και να ΄σαι καλά να την χαίρεσαι....
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 22-06-11, 01:56
Το avatar του χρήστη kavouras20
kavouras20 Ο χρήστης kavouras20 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-04-2011
Μηνύματα: 71
kavouras20 is on a distinguished road
Παιδιά να είστε ολοι καλά σας ευχαριστώ όλους, και εύχομαι και σε εσάς να αποκτήσετε την αμαξάρα που επιθυμείτε η να μετατρέψετε το καμάρι σας σε κτήνος!!! Προχωράω στο δρόμο με τελείως ανεβασμένα τα παράθυρα και κλειστή τη μουσική και προσπαθώ να ακούσω ένα γ@...νο τσικ...τίποτα!!! Το μόνο που ακούγεται είναι ο γλυκός ήχος από το αεράκι από το air condition που βγαίνει από τις γρύλλιες και ίσα που ακούγεται ο ήχος του κινητήρα! Με το που κάνω ότι κατεβάζω το παράθυρο, η κόλαση η ίδια!!! Φασαρία, ζέστη, κόρνες, φωνές, κακό, κίνηση...πάνω το παράυθρο πάλι!!! Ωστόσο παρατήρησα πως με κοιτάζουν οι γείτονες όταν με βλέπουν και το οδηγάω αλλά και οι διάφοροι γνωστοι μου, καθώς θα έλεγα πως ΔΕΝ είναι και τόσο αληθινό το χαμόγελο που σου ρίχνουν, ενώ φοβάμαι τόσο πολύ όταν τυχαίνει να το αφήσω κάπου εκτός γκαράζ (φυσικά κουκουλωμένο) όταν ακούω, και βλέπω, τόσα και τόσα που γίνονται και στην γειτονιά μου αλλά και παντού, από κακόβουλους-ζηλόφθονους μ@λ@κες, που περνάνε, το βλέπουν, σου τραβάνε μια κλειδιά από πάνω μέχρι κάτω και φεύγουν, ακόμα και κουκουλωμένο να είναι τους κινεί το ενδιαφέρον να το ξεκουκουλώσουν να τσεκάρουν τι είναι, και να σου χώσουν μαχαίρι στην καρδιά! Και εσύ ξυπνάς το πρωί να πας στην δουλεία σου και ξενερώνεις τόσο άσχημα που λές δεν θα το ξαναπλύνω να γυαλίζει ούτε κεριά ούτε τίποτα Θα επιστρέψω στο θέμα του Ε39 γιατί ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα:

1ον) Όταν θέλω να παρκάρω σε δρόμο με κλήση, πρέπει πρώτα να σιγουρευτώ ότι το αμάξι δεν κινείται καθολου εμπρός η πίσω τραβόντας το χειρόφρενο όσο χρειάζεται, και μετά να οπλίσω στην θέση (Ρ) του σασμάν, ή δεν παίζει ρόλο γιατί διάβασα πως η θέση (Ρ) ακινητοποιεί το αμάξι μέ έναν πείρο ο οποίος όμως δεν πρέπει να "τρώει" όλο το βάρος του αυτοκινήτου, ειδικά όταν είναι σε απότομη κατηφόρα και με ένα τόσο βαρύ αμάξι.

2ον) Την θέση (Ρ) πρέπει να την βάζω μόνο με σβηστό τον κινητήρα η και με αναμμένο?

3ον) Επειδή είναι μπεζ το δερματάκι του και λερώνει εύκολα, θέλω όποιος ξέρει, να μου πεί έναν τρόπο να κάνω μερικά σημεία που έχουν κάπως ψιλομαυρίσει (πχ. στο καθισμα του οδηγού λιγο αριστερά και δεξιά, στο υποβραχιόνιο ελάχιστα) και να τα κάνω όπως είναι στο πίσω κάθισμα, δηλαδή σαν καινούρια! Δοκίμασα με έναν τρόπο βάζοντας χλιαρό νεράκι σε έναν κουβά με ελάχιστο σαπούνι για τα χέρια χωρίς να κάνει αφρό να τα περάσω με ένα μαλακό πανι, και στη συνέχεια τα πέρασα και με ενα συντηρητικό-καθαριστικό δέρματος της leathercare που αγόρασα από το πρακτικερ , αλλα δεν έμεινα ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα.

4ον) Χρησιμοποιώ 100άρα και συγκεκριμένα της ΒΡ. Πειράζει ή να βάζω 95άρα απλή?

5ον) Το MAF είναι αυτό το μαύρο εξάρτημα "βαρελάκι" που λένε, ενώ είναι συχνό πρόβλημα στα Ε39 και πρέπει να το αλλάζεις προληπτικα, χωρίς απαραίτητα να σου ανάψει το λαμπάκι του κινητήρα. Ισχύει κάτι τέτοιο? Μπορείτε να μου δείξετε κάποια φώτο από το συγκεκριμένο εξάρτημα να καταλάβω ποιό ακριβώς είναι?

Προς το παρόν αυτά. Ελπίζω να μην βρω άλλα να σας ζαλίσω. Σας ευχαριστώ πολύ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.