Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 25-11-09, 23:44
Το avatar του χρήστη Kostas Christ
Kostas Christ Ο χρήστης Kostas Christ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2005
Μηνύματα: 1.140
Kostas Christ has a spectacular aura aboutKostas Christ has a spectacular aura about
BMW M3 CSL Loaded

το απολυτο δρομισιο μ3



αν ηταν αγωνιστικο παντως σιγουρα θα επαιζε στα ισια τις rsr... αυτα παιζουν με σλικς στο 7λεπτο... οποτε μιλαμε για τρελο οχημα
__________________
A Rhttp://www.gallery.super3.gr/public_html/yabbfiles/Smilies/bulldog.gifI S
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-12-09, 11:12
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
κ απο μενα σε ολους τις καλυτερες ευχες για αναβαθμιση ή ανανεωση των ....... πυραυλων σας........!

μπραβο ρε παιδια.....αλλα οχι κλειδωμενα μεσα.....να τα χαιρεστε....!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-12-09, 11:14
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
μπραβο στα παιδια που αποφασισαν μια τετοια κινηση... ενα ειναι σιγουρο. δεν θα το μετανιωσουν... (κι αν καποιος το μετανιωσει, εδω ειμαστε εμεις... χεχε)

οπως ειπε ο αλεξανδρος, οποιος πιστευει στο μυθο τα "σκαει" και το παιρνει... ας αφησουμε τα πληκτρολογια κι ας πιασουμε τα βουνα και τις πιστες...
τα Μ δεν γεννηθηκαν ουτε για θεωρητικες αναλυσεις στα φορουμ ουτε για την ευθεια...
αλλα για να κανουν τις στροφες ευθεια...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-12-09, 11:36
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
μπραβο στα παιδια που αποφασισαν μια τετοια κινηση... ενα ειναι σιγουρο. δεν θα το μετανιωσουν... (κι αν καποιος το μετανιωσει, εδω ειμαστε εμεις... χεχε)

οπως ειπε ο αλεξανδρος, οποιος πιστευει στο μυθο τα "σκαει" και το παιρνει... ας αφησουμε τα πληκτρολογια κι ας πιασουμε τα βουνα και τις πιστες...
τα Μ δεν γεννηθηκαν ουτε για θεωρητικες αναλυσεις στα φορουμ ουτε για την ευθεια...
αλλα για να κανουν τις στροφες ευθεια...
Aυτο ακριβως!!!!
Για παμε βουνο-γιαααα παμε βουνο!!!!
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-12-09, 15:10
Το avatar του χρήστη Hannibal
Hannibal Ο χρήστης Hannibal δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 23-02-2005
Μηνύματα: 5
Hannibal is an unknown quantity at this point
Λοιπόν. Καταρχάς sorry για τα greeklish θα το διορθώσει ο Santo που είναι διπλα μου.... Βλέπετε Dubai γαρ και δεν παίζει ελληνικά...
Anyway....

Κάθισα και διάβασα 20 σελίδες topic με αψιμαχίες, αναλύσεις επί των αναλύσεων και πολλές φορες γυρίζοντας σε προσωπικές επιθέσεις με το γάντι πάντα. Κατά την γνώμη μου (και αν μου επιτρέπεται να την εκφέρω) έχουνε και οι μεν και οι δε δίκιο. Εγώ δεν θα σταθώ στο αν καννιβαλίζετε ένα αμάξι η όχι.... Υπάρχουν και αλλα αμάξια συλλεκτικά από άλλες εταιρείες που έχουν κανιβαλιστει και έχουν αλλάξει χαρακτήρα αλλα πολλοί (αν όχι όλοι) τα εκθειάζουν.
Εδώ δεν βλέπω κάποια διαφορα εκτος του ότι πήραν το καλύτερο από τα αυτοκίνητα της γκάμας της BMW στην σειρά 3 E46 και το βελτιώσανε. Όσο ωμο και αν ακούγεται σε μερικούς το κάνανε. That is life. Τώρα το αν έπρεπε να συνεχίσει να λέγεται CSL (Τσε Es El όπως πολύ σωστά το γραφει ο ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ στα γερμανικά) είναι θέμα BMW. Μπορεί κάλλιστα να κάνει ότι έκανε η Ferrari σε κάποιον που βελτίωσε παραπάνω ένα F40 εκτος του οίκο της Ferrari και πήγε και του ξήλωσε όλα τα σήματα.

Από εκεί και πέρα. Σχετικά με τα αγωνιστικά και το ποια θα έπρεπε να θεωρούνται αξιόπιστα αγωνιστικά και αν αντέχουν. Κάποιοι λένε τα endurance cars, κάποιοι τα "αναβασιαρικα" και πάει λέγοντας. Κάθε αγωνιστικό για οποιοδήποτε κατηγορια και οποιοδήποτε racing format έχει το βιβλιαράκι της hommoloagtion του. Και πάνω εκεί βασίζεται. Τώρα αν τελευταία έχει επικρατήσει τα περισσότερα αγωνιστικά πίστας της κατηγοριας GT όπου και ανήκουν τα BMW να ακολουθούν τον κοινό δρόμο με τα endurance car είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Μην ξεχνάμε λοιπόν ότι η μαμά εταιρεία δεν είναι άχρηστη στο να κατασκευάσει ένα μοτέρ και (ας μου επιτραπεί η έκφραση) να γαμάει κώλους, γιατί το έκανε και τους αλλάξανε κανονισμού έτσι ώτσε να μην μπορεί να "ομολογαρει" τα αμάξια της (βλέπε γνήσιο Μ3 E46 GTR με P60 μοτέρ). Πλέον λοιπόν τι κάνουν οι ομάδες αφού banαρίστηκε το συγκεκριμένο αμάξι από την κατηγορια GT2 που έτρεχε? Χρησιμποιούν το σασί του GTR (BMW motorsport με το μεγάλο wheel housing) με S54 race engine που αποδίδουν 400 HP. Βεβαια δεν είναι κτήνη αξιοπιστίας καθώς θέλουν μεγάλη και σχολαστική συντήρηση ώστε να αποδίσουν. Άλλοι βάζουν το S62 των 400 ίππων που έχει παραπάνω ροπή και είναι πιο αξιόπιστο και πιο εύκολο να βελτιωθεί καθώς σε μαμά μορφή κοιμάται το συγκεκριμένο μοτέρ. Αυτοί λοιπόν κατάφεραν και μείνανε μέσα στα παράθυρα των κανονισμών και τα αμάξια αυτά είναι Μ3 GTR.

Κάτι αντίστοιχο ετοιμάζω και εγώ για το πρωτάθλημα εδώ.....
Είτε με το E46 GTR είτε με το E92 το οποιο θα διαφέρει κατά πολύ από το γνήσιο GTR επειδή εδώ απαγορεύονται αμάξια GT2 οποτε πάω βάση των μικρών παραθύρων των κανονισμών..... :ιδέα:
Απλά περιμένω έγκριση από την τοπική ΕΘΕΑ που εκδίδει τους κανονισμούς.

Δηλαδή εγώ θα έχω κανιβαλίσει ένα GTR κατά μερικούς?

Έτσι και ο τύπος με το CSL Loaded έφτιαξε κάτι, για την πάρτη του και για διαφήμιση του οίκου βελτίωσης που έχει. Βεβαια το συγκεκριμένο δεν μπορεί καν να θεωρείται αγωνιστικό ούτε και να συγκρίνεται με αγωνιστικά επειδή πολύ απλά ΔΕΝ είναι.....


Φιλικά
Αλέξανδρος

p.s. Sorry για το post σεντόνι (είχε άλλο τόσο αλλα έπεσε λογοκρισία από Santo)
__________________
http://img155.imageshack.us/img155/5615/46327jl4.jpg

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 20-12-09 στις 10:16 Αιτία: που είναι ο santo οεο; http://services.innoetics.com/Greeklish/
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 18-12-09, 11:16
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Παράθεση:
μπραβο ρε παιδια.....αλλα οχι κλειδωμενα μεσα.....να τα χαιρεστε....!
ΧΕΧΕ τον χρηστόφορο μη τον φοβάσαι...
αλητεύει συχνά σε υποχθόνειες ώρες και μέρη!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-12-09, 16:50
Το avatar του χρήστη jim_pas
jim_pas Ο χρήστης jim_pas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2009
Μηνύματα: 380
jim_pas is on a distinguished road
φίλε για τα greeklish δες τα link ώστε να μπορείς να γράφεις ελληνικά


http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...640#post350640


offtopic
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-12-09, 10:09
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
κατ'αρχάς μπράβο στον Octane για το εκπληκτικό του ΓΕΜΑΤΟ επιγχειρήματα ποστ !!! χαχαχαχαχαχαχαχα !!! +1000 Πάνο χαχαχαχαχαχα

@Aννίβας τζούνιορ ... ρε συ μια χαρά τα λες ...εμένα με ενόχλησε το ότι χρησιμοποιήθηκε ένα γνήσιο csl !!! για να γίνει supercharged και να αλλαχθεί το μισό αμάξι ... το πρότζεκτ gtr είναι ΑΛΛΗ ιστορία ... το σασί ΔΕΝ είναι από αμάξι ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ (εκτός να βρείς ένα από τα 3-4 που κυκλοφόρησαν) αλλά ΕΙΤΕ μτχ από αγωνιστική ομάδα , ΕΙΤΕ από απλό Μ3 με modifications !!!

π.σ. Ετοιμάσου τώρα να σε κράξουν για μπάμπη σουγιά και Κερατέα ... εδώ βλέπεις είναι της μόδας για μερικούς να κράζουν ότι να ναι !!! ... και τον Έλιοτ να πετύχουν εκτός από το ότι θα τον περάσουν αεροπορία και θα στρίβουν όλοι σα Βατάνεν ... θα του εξηγήσουν και ποσο παλιοί είναι στην αυτοκίνηση ... χαχαχαχαχ !!! ... Μ6 με αλλαγμένες τροχαλίες λέμε όχι παίξε γέλασε !!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EVANGELOS : 20-12-09 στις 10:16
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.