Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-11-07, 14:14
Το avatar του χρήστη mpempas_cabrio
mpempas_cabrio Ο χρήστης mpempas_cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-02-2007
Μηνύματα: 247
mpempas_cabrio is on a distinguished road
εκκεντροφοροι

τι γνωμη εχετε για τους εκκεντροφορους racing dynamics?
για ενα 318is M44 1.9 ?μου τους δινουν ψιλοφτηνα αλλα θελω να ξερω αν ειναι καλοι και αν εχουν τρελη διαφορα με τους shrick.
__________________
δεν ασχολουμαι με το μπασκετ, το ποδοσφαιρο,το τεννις γιατι χρειαζονται μονο μια μπαλα....
ασχολουμαι με την οδηγηση με το πλαι γιατι χρειαζονται 2
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-11-07, 14:24
jonmedic Ο χρήστης jonmedic δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-07-2006
Μηνύματα: 322
jonmedic is an unknown quantity at this point
ενας γνωστος μου τους εβαλε και σε κανα δυο μηνες τους εβγαλε λογω οτι διπλασιαστηκε η καταναλωση οπως ειπε....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-11-07, 14:38
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jonmedic Εμφάνιση μηνυμάτων
ενας γνωστος μου τους εβαλε και σε κανα δυο μηνες τους εβγαλε λογω οτι διπλασιαστηκε η καταναλωση οπως ειπε....
Αυτό ακούγεται πολύ μούφα. Άλλαξε χαρτογράφηση;;;;;;

Εγώ δεν ξέρω για τους εκκεντρ., πρώτη φορά ακούω εκκεντρ. Racing Dynamics. ΑΝ υπάρχουν, θα είναι Schrick. Προσοχή........
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-11-07, 14:55
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Λοιπόν για να μην ξεχνιόμαστε...Racing Dynamics,Alpina και λοιποί είναι βελτιωτές που ασχολούνται όχι μόνο με το εξωτερικό αλλά και το εσωτερικό ενός αυτοκινήτου...Ασχολούνται και με τα μηχανικά μέρη άπαντα! Ενδεικτικά δίνω το λινκ απο Ε46
http://www.racingdynamics.com/Locali..._E46_Motor.htm
όπου όπως θα δείτε παίζουν αρκετά μηχανολογικά...

Υ.Γ Πάντως Racing Dynamics είναι η αγαπημένη μου εταιρία βελτίωσης στα BMW...Tι να κάνουμε...Αγάπες είναι αυτές...Μάλλον σύντομα θα πάρω το bodykit μου απο εκεί...χιχιχι!!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-11-07, 00:47
Το avatar του χρήστη mpempas_cabrio
mpempas_cabrio Ο χρήστης mpempas_cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-02-2007
Μηνύματα: 247
mpempas_cabrio is on a distinguished road
ευχαριστω παιδια οσοι μου ειπαν την γνωμη τους.κανενας αλλος ρε παιδια??να ακουσουμε και καμια αλλη γνωμη
__________________
δεν ασχολουμαι με το μπασκετ, το ποδοσφαιρο,το τεννις γιατι χρειαζονται μονο μια μπαλα....
ασχολουμαι με την οδηγηση με το πλαι γιατι χρειαζονται 2
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-11-07, 09:02
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Τι μοιρες εχουν? Τι βυθισμα?

Οι εκκεντροφοροι δεν ειναι τους βαλαμε, ψεκαστε-σκουπιστε τελειωσαμε. Στο ελαχιστο για να διορθωσεις την συμπιεση θελεις κατεβασμα καπακι, αλλιως το αμαξι χαμηλομεσαιες θα ψοφησει τελειως. Αν εχουν σημαντικα μεγαλυτερο βυθισμα απο τους μαμα θελεις απο ελατηρια βαλβιδων εως και βελτιωμενα κοκκορακια, πατουρες κτλ. Αν εχουν πολλες μοιρες ανοιγμα εκτος απο τα καυσαερια και το μασημα βενζινης που θα ανεβει κατακορυφα, θα θελεις καλυτερο συστημα αναφλεξης και σημαντικη βελτιωση της εισαγωγης αερα (ροικη εξελιξη), ενω ξεχνας το αμαξι κατω απο τις 3000 στροφες (βασικα αν οι μοιρες ειναι 286+ ξεχνας και το ρελαντι, 1000-1100 στροφες ρελαντι αν κρατα με το ζορι και σκαμπανευασματα).

Και αυτα ειναι τα ψιλα που μπορω να σκεφτω, παιζουν και αλλα.

Αν ειναι περα του πρωτου σταδιου κοινως, μπαινεις σε χοντρες ιστοριες. Και πρωτου σταδιου να ειναι, θελεις κατεβασμα καπακι 6-7 δεκατα, ελευθερο φιλτρο, μπουζι 1 με 2 βαθμους ψυχροτερα και προγραμμα για να πεις οτι το αμαξι δουλευει σωστα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 19-11-07 στις 09:04
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-11-07, 17:29
Το avatar του χρήστη Stakaman318is
Stakaman318is Ο χρήστης Stakaman318is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-06-2006
Μηνύματα: 335
Stakaman318is will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpempas_cabrio Εμφάνιση μηνυμάτων
τι γνωμη εχετε για τους εκκεντροφορους racing dynamics?
για ενα 318is M44 1.9 ?μου τους δινουν ψιλοφτηνα αλλα θελω να ξερω αν ειναι καλοι και αν εχουν τρελη διαφορα με τους shrick.
Ο Καφούνης ο οποίος είναι ο επίσημος και αποκληστικός αντιπρόσωπος (αν δεν κάνω λάθος) της Racing Dynamics στην Ελλάδα, βάζει εκκεντροφόρους Schrick. Οπότε πρόσεχε τι ακριβώς αγοράζεις και από πού!!!!
__________________

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 24-11-07, 17:06
jonmedic Ο χρήστης jonmedic δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-07-2006
Μηνύματα: 322
jonmedic is an unknown quantity at this point
Με καλυψε ο God....Φιλε Νικ κομπακτ.....Οταν αλλαζεις εκκεντροφορους με πιο πολλες μοιρες ανεβαινει η καταναλωση ..ειναι απλο θεμα του πως λειτουργουν!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 24-11-07, 17:10
Το avatar του χρήστη shido
shido Ο χρήστης shido δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 2.669
shido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really nice
εγω που δεν πειραξα καπακι,με 1ου σταδιου απο μεσαια μεχρι ψηλα κερδισα οπως ακριβως ελεγε και η schrick
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 24-11-07, 17:19
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Aγορινα......
Ολοι θα εχουν να πουν κατι διαφορετικο....
Και o God και ο Shido που εχουν αλλαξει εκκεντοφορους εχουν αλλη αποψη...
Και βασικα σε αυτο συντελεικαι το μοτερ που εχει ο καθενας και κανει δοκιμες.....!!!!
Ο ανθρωπος σου ειναι Ο FARYTALE....
Τελος...αν καποιος ξερει τα Μ42-και Μ44 ειναι αυτος........
Στειλε πμ..
Αντε να δουμε αποτελεσματα μετα...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.