Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 02-06-09, 08:47
Το avatar του χρήστη bill987
bill987 Ο χρήστης bill987 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.573
bill987 will become famous soon enoughbill987 will become famous soon enough
Τα σινεμπλόκ είναι αυτά ???

http://cgi.ebay.de/MEYLE-HYDROLAGER-...3%3A1|294%3A50

Απ΄οτι κατάλαβα κάνουν για το δικό μου, σωστά?????


Και κάτι άλλο, είναι εύκολο να αλλαχτούν σε συνεργείο δικό μου ή θέλει μανούβρα και να πάω να τα σκάσω στην BMW?????
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 02-06-09, 12:40
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bill987 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα σινεμπλόκ είναι αυτά ???

http://cgi.ebay.de/MEYLE-HYDROLAGER-...3%3A1|294%3A50

Απ΄οτι κατάλαβα κάνουν για το δικό μου, σωστά?????


Και κάτι άλλο, είναι εύκολο να αλλαχτούν σε συνεργείο δικό μου ή θέλει μανούβρα και να πάω να τα σκάσω στην BMW?????
Κανουν μια χαρα Βασιλη..

Και φυσικα μπορεις να τα αλλαξεις σε δικο σου συνεργειο, δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 02-06-09, 15:37
Το avatar του χρήστη bill987
bill987 Ο χρήστης bill987 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.573
bill987 will become famous soon enoughbill987 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Κανουν μια χαρα Βασιλη..

Και φυσικα μπορεις να τα αλλαξεις σε δικο σου συνεργειο, δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο..
Ευχαριστώ Ζαχαρία, μάλλον θα τα παραγγείλω αλλά με άγχωσε ο Βασίλης330, ότι είναι καλύτερα να αλλάξω και ψαλίδια!!!
Τα ψαλίδια θέλουν αλλαγή μετά από κάποια χλμ??
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 02-06-09, 19:13
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bill987 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ Ζαχαρία, μάλλον θα τα παραγγείλω αλλά με άγχωσε ο Βασίλης330, ότι είναι καλύτερα να αλλάξω και ψαλίδια!!!
Τα ψαλίδια θέλουν αλλαγή μετά από κάποια χλμ??
Ναι φιλε.. Και γω πακετο θα τα αλλαξω.. Βεβαια το αμαξι περπαταει μια χαρα, αλλα θα μπουν σιγα σιγα στο προγραμμα.. Κανα 300αρι υπολογιζε χοντρικα + εργασια..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 03-06-09, 02:30
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
+ ευθυγραμμιση!



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι φιλε.. Και γω πακετο θα τα αλλαξω.. Βεβαια το αμαξι περπαταει μια χαρα, αλλα θα μπουν σιγα σιγα στο προγραμμα.. Κανα 300αρι υπολογιζε χοντρικα + εργασια..
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 03-06-09, 11:15
Το avatar του χρήστη chachs
chachs Ο χρήστης chachs δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 29-01-2009
Μηνύματα: 37
chachs is on a distinguished road
Ρε παιδιά, εμένα για ψαλίδια,σινεμπλόκ, ημίμπαρα και δυο bilstein yellow σε Ε46 sedan μου ζητήσανε 1400 ευρώ... και αποδείχτηκε οτι το αμάξι τελικά ένα αμορτισέρ και ευθυγράμιση ήθελε... ευτυχώς που δεν τα άλλαξα δηλαδή...
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 03-06-09, 11:26
Το avatar του χρήστη panos 316T
panos 316T Ο χρήστης panos 316T δεν είναι συνδεδεμένος
Ε36 turbomaniac
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 667
panos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fraist Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα παιδιά το αυτοκίνητο μου e46 compact μετά από 20.000 km επί Ελληνικού λακουβοπεδίου έχει αρχίσει να χτυπά στα σαμαράκια στις μικρές ανωμαλίες του δρόμου και γενικά δείχνει να μην είναι δεμένο. Σκέφτομαι λοιπών να πάω για αλλαγή
1. ψαλιδιών
2. σινεμπλόκ
Τι προτείνετε να βάλω μαμά απλά ψαλίδια? M-pack ή να πάω σε Μeyle (που βγαίνουν φτηνότερα και άκουσα ότι είναι πιο ανθεκτικά και επισκευάσιμα).
Το αυτοκίνητο μου αρέσει να είναι στιβαρό, δεμένο και όχι σκόρπιο αλλά να μη κοπανάει τρελά.
Επίσης τι άλλο προτείνετε να αλλάξω για να δεθεί καλύτερα το αμάξι? Θα μπω που θα μπω στα έξοδα να το κάνω μια και καλή. Σήμερα έχει 65000 km. Τέλος φοράω 225/45/17 και δεν ξέρω εάν η συγκεκριμένη διάσταση επηρεάζει τη ζωή των ψαλιδιών κ.λπ. εξαρτημάτων.


φίλε μου όταν λες "στιβαρό δεμένο και όχι σκόρπιο" αποψή μου είναι να βάλεις :

powerflex
xbrace
μπάρα θόλων

φιλικά πάνος
__________________
τούρμπο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 03-06-09, 13:10
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
+ ευθυγραμμιση!
Eννοειται αυτο Βασιλη..

Kαι κατι αλλο..

Τα απλα ψαλιδια με τα Μ Pack τί διαφορα εχουν?

Υπαρχουν αντιστοιχα και στο εμποριο της MEYLE, που να ειναι σαν τα απλα και σαν τα Μ Pack?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 04-06-09, 07:10
m-power_01 Ο χρήστης m-power_01 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-12-2008
Μηνύματα: 873
m-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the rough
αν δεις και στην σελιδα της meyle δινει εναν κωδικο.Αρα δεν εχει αλλα μ-πακ. Υποτιθεται οτι τα meyle ειναι πιο σκληρα...νομιζω πως οχι εχω δει και τα δυο καινουρια και δεν μπορω να πω οτι ηταν σληροτερο( κυκλοφορει ενα βιντεο στο youtube με meyle). Επισης το επισκευασιμο ειναι πολυ σχετικο...μα παρα πολυ σχετικο.Δεν νομιζω να καθισει κανεις μαστορας να βγαλει τα ball joint και να σου βαλει αλλα. Θα φαει ποσες ωρες....Για να μην σου πω και το αλλο, το αλουμινιο αν το βαλλεις στην πρεσα δεν ειναι και σιγουρο οτι δεν θα ανοιξει λιγο (με αποτελεσμα να κοπαναει παλι) ασε που να ζεσταινεις το αλουμινιο δεν ειναι οτι καλυτερο για την μετεπειτα αντοχη του.(βλεπε ζαντες)
κατα την γνωμη μου προτιμισε τα ledformer ειναι ο επισημος προμηθευτης της bmw .Ειναι τοσο ιδια με τα μαμα που εχουν και το σηματακι πανω αλλα τροχισμενο
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 04-06-09, 07:26
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
αν δεις και στην σελιδα της meyle δινει εναν κωδικο.Αρα δεν εχει αλλα μ-πακ. Υποτιθεται οτι τα meyle ειναι πιο σκληρα...νομιζω πως οχι εχω δει και τα δυο καινουρια και δεν μπορω να πω οτι ηταν σληροτερο( κυκλοφορει ενα βιντεο στο youtube με meyle). Επισης το επισκευασιμο ειναι πολυ σχετικο...μα παρα πολυ σχετικο.Δεν νομιζω να καθισει κανεις μαστορας να βγαλει τα ball joint και να σου βαλει αλλα. Θα φαει ποσες ωρες....Για να μην σου πω και το αλλο, το αλουμινιο αν το βαλλεις στην πρεσα δεν ειναι και σιγουρο οτι δεν θα ανοιξει λιγο (με αποτελεσμα να κοπαναει παλι) ασε που να ζεσταινεις το αλουμινιο δεν ειναι οτι καλυτερο για την μετεπειτα αντοχη του.(βλεπε ζαντες)
κατα την γνωμη μου προτιμισε τα ledformer ειναι ο επισημος προμηθευτης της bmw .Ειναι τοσο ιδια με τα μαμα που εχουν και το σηματακι πανω αλλα τροχισμενο
Ευχαριστω m-power_01..

Δεν συζηταμε καν για επισκευη..

Καινουργια θα παρουμε να τελειωνει η υποθεση.. Θυμαμαι ο paris320ci απο Κυπρο που ειχε παρει σετ ψαλιδια + συνεμπλοκ της meyle και εχει κανει αρκετα χλμ και ειναι πολυ ευχαριστημενος.. Θα δειξει φιλε.. Πιστευω οτι και τα 2 ειναι εξισου καλα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.