Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Τεχνικά Θέματα

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 12-10-10, 15:04
m3e36 Ο χρήστης m3e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-06-2010
Μηνύματα: 44
m3e36 is on a distinguished road
ΑΝΑΡΤΗΣΗ Μ3 Ε36

Πριν λίγους μήνες εγινα κάτοχος ενός m3 ε36.
το αυτοκινητο φοραει την εξης αναρτηση.
μπροστα: ελατηρια fk(χρωματος μπλε) και αμορτισερ bilstein ρυθμιζομενα
πισω: ελατηρια fk (χρωματος μπλε) και αμορτισερ bilstein κιτρινα (οχι ρυθμιζομενα).
ο προηγουμενος ιδιοκτητης το φορουσε 18αρια ζαντολαστιχα και το ειχε παρα πολυ χαμηλωμενο.
εκτος του οτι ηταν παρα πολυ χαμηλο και στισ λακκουβες μεσα στην πολη ειναι παρα πολυ σκληρο το σοβαροτερο μειονεκτημα ειναι οτι μετα τα 240-250 Km (διαβαζει το δρομο-ψαρευει η μουρη) και ειναι πολυ επικινδυνο στην οδηγηση του.
το εβαλα 17 αρια ζαντολαστιχα με τη σωστη διασταση και το σηκωσα 1.5 cm μπροστα.
στο συνεργειο που πηγα για να το σηκωσει μου ειπαν οτι τα αμορτισερ μπροστα ειναι διαλυμενα εχουν ξερασει λαδια (το ειδα και ο ιδιος με τα ματια μου) και μου προτεινε ή την επισκευη τους (κοστος 450€) ή να βαλω καινουρια αναρτηση pss9 (κόστος 1500€ περιπου).
σε ερωτηση μου να βαλω την (μαμα ) αναρτηση μπροστα και πισω ηταν εντελως κατηγοριματικος προφασιζομενος οτι χαλαει ευκολα και οτι το αυτοκινητο δεν κραταει.
προσωπικα ειμαι υπερ της μαμα αναρτησης και γενικα ειμαι της αποψης οποιοδηποτε ανταλλακτικο που θελει αντικατασταση πρεπει να αντικαθισταται με γνησιο ανταλλακτικο της bmw.
ποια η γνωμη σας?
τι προτεινετε? μαμα αναρτηση ή κάποια αλλη? και αν ναι ποια?
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.