Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-02-12, 20:27
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
Κλοπη μεσαιου καθρέπτη σε Ε36

χθες το βραδυ εσπασαν το παραθυρο του οδηγου και εκλεψαν τον μεσαιο καθρεπτη (αυτος που ειναι κολλημενος πανω στο παρμπριζ) απο την Ε36 318is του θειου μου!
γνωριζετε τον λογο που εκαναν κατι τετοιο; γιατι ηρθε ο εκτιμητης απο την ασφαλεια του και του ειπε το εξης κουλο! οτι κλεβουν τον μεσαιο καθρεπτη γιατι απο αυτον μπορουν και βρισκουν κωδικους immobilizer κλπ του αμαξιου και μετα απο μερες επιστρεφουν και κλεβουν το αμαξι σαν κυριοι!! δεν νομιζω πως ισχυει κατι τετοιο αλλα δεν καταλαβαινω το λογο που του εκλεψαν τον μεσαιο καθρεπτη...
σημειωνω οτι το αμαξι ειναι του 1994, ο καθρεπτης ειναι κολλητος και οχι βιδωτος και οτι μολις μια μερα πριν το ειχε παραλαβει απο την ολικη βαφη που του εκανε!!!

παρακαλω για τις αποψεις σας! ευχαριστω
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LefterisK : 03-02-12 στις 20:29
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-02-12, 20:32
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Αμα μας λείπει μεσαίος καθρέπτης τι θα κλέψουμε??
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-02-12, 20:32
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Σε ένα Ε46 Μ3 που είχαν κάνει το ίδιο, ο λόγος ήταν προφανής και το συνεργείο είπε ότι του είχε τύχει μερικές φορές ακόμα: είχε καινούργιος 600κάτι ευρώ!
Μήπως ξέρουν ότι ορισμένοι έχουν τόσα χρήματα και πάνε και σπάνε ότι bmw βρουν για τον καθρέπτη?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-02-12, 22:11
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Συνήθως μάστορες-ανταλλακτικατζήδες-λαμόγια βάζουν πρεζάκια, δίνοντάς τους ψίχουλα, να κλέβουν διάφορα εξαρτήματα αυτοκινήτων για να τα πουλούν αυτοί μετά.
Η κλοπή του εσωτερικού καθρέφτη είναι από τις πιο συνηθισμένες κλοπές γιατί σε πολλές εταιρείες το ανταλλακτικό αυτό είναι πανάκριβο.

Τα περι immobilizer κλπ φούμαρα μου ακούγονται.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 03-02-12, 23:43
Το avatar του χρήστη hliase30
hliase30 Ο χρήστης hliase30 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 06-09-2011
Μηνύματα: 22
hliase30 is on a distinguished road
λοιπον να σασ εξηγισω κατα την γνωμι μου!
ο καθρεφτης οποσ και το γιαλι γενικα ειναι ο καλιτεροσ σιντροφοσ του πρεζακια για να σπασει πανω 1 γραμαριο πρεζα η κοκα!!!!
τωρα γιατι τον εσωτερικο? απλα ειναι πιο μικροσ διακριτικοσ και βγενοι ανεπαφος!
υγ.κακομιρε πρεζακια¨αν σε πισω να μου σπας το αμαχι για να μου φας τον καθρεφτη σου ορκιζομε πως θα σου τον ταισω!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-02-12, 00:15
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από hliase30 Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον να σασ εξηγισω κατα την γνωμι μου!
ο καθρεφτης οποσ και το γιαλι γενικα ειναι ο καλιτεροσ σιντροφοσ του πρεζακια για να σπασει πανω 1 γραμαριο πρεζα η κοκα!!!!
τωρα γιατι τον εσωτερικο? απλα ειναι πιο μικροσ διακριτικοσ και βγενοι ανεπαφος!
υγ.κακομιρε πρεζακια¨αν σε πισω να μου σπας το αμαχι για να μου φας τον καθρεφτη σου ορκιζομε πως θα σου τον ταισω!!!!!
χαχαχαχαχα.....όχι ρε παιδια΄!!!!!!

πέρα απο την πλάκα έχει βάση η απάντησή σου αλλα δέν πιστευω οτι είναι αυτό...απλά αυτός που το έκανε πρέπει να είχε 36άρι με θολωμένο καθρέπτη!!!!

για τα 46άρια το κάνουν όταν βρουν ηλεκτροχρωμματικό!!!! που είναι πανάκριβος!!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-02-12, 01:53
παναγιώτης Ο χρήστης παναγιώτης δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 24-04-2009
Μηνύματα: 13
παναγιώτης is on a distinguished road
στο στενό μου είχαν πάρει τον ίδιο καθρέπτη από οπελ κορσα παλιό..
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-02-12, 08:20
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
τι να πω ρε παιδια, απορησαμε που δεν πηραν (ευτυχως βεβαια) κατι αλλο παρα μονο τον εσωτερικο καθρεπτη, δλδ μας φανηκε καπως κουλο γτ συνηθως τα ανοιγουν και κλεβουν αδειες διπλωμα κλπ.
γιαυτο το λογο και εγω παντα αφαιρω απο το αμαξι μου ολα τα σχετικα εγγραφα.
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-08-15, 21:48
Το avatar του χρήστη topgan1
topgan1 Ο χρήστης topgan1 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-02-2008
Μηνύματα: 36
topgan1 is on a distinguished road
Καλησπέρα παιδιά.

Επαναφέρω το thread καθώς μου συνέβει το ίδιο σήμερα (20/08/15) στην Θεσσαλονίκη στην παραλία. Σπασιμο τζαμιου συνοδηγού και κλοπή μόνο καθρέπτη, ούτε το ντουλαπακι δεν μπηκαν στον κόπο να ανοίξουν (E36 316i).

Ερώτηση: πόσο κοστίζει καινούριος και πόσο μεταχειρισμένος; Επειδή απο ότι καταλαβαίνω εκεί βρίσκεται ο δέκτης για το ξεκλείδωμα/κλείδωμα του αμαξιού τί πρέπει να κάνω για να συνεχίσει να δουλεύει αυτό; Οποιοσδηποτε καθρέπτης κάνει για αυτή την δουλειά; πρέπει να γίνει κάποια διαδικασία με το κλειδί π.χ.;

Ευχαριστώ.
__________________
Φοράτε ΠΑΝΤΑ ζώνες ασφαλείας!!! ΣΩΖΟΥΝ ΖΩΕΣ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 23-08-15, 00:29
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
εμενα στο κομπακτ ε46 εχει απλο καθρεπτη και κλειδωξεκλειδωνει μαλον απο αλλου
οποτε δεν ειναι απαρετητο να ειναι στον καθρεπτη η λειτουργεια αυτη

απλα οταν εχει συναγερμο εχει εκει το λαμπακη και νομιζουμε οτι εκει πρεπει να συμαδευουμε κιολας, μπορει να κανω και λαθος βέβαια

μακρια απο μας οι παλιοκλεφτες
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.