Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιά 23-08-08, 11:41
116sport Ο χρήστης 116sport δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 18-11-2007
Μηνύματα: 28
116sport is on a distinguished road
...μου συνεβη 2 φορες στις 2 τελευταιες μερες.οταν πηγα να ξεκινησω εβγαλε μια λθχνια που εδειχνε το τιμονι κ ενα κλειδι (κιτρινο χρωμα).στο εντωμεταξυ ακουστηκε κατι σαν να ξεκουρδιστηκε οταν εβαλα το κλειδι πριν πατησω το σταρτ .μετα απο 3 προσπαθεις περιπου κ στις 2 φορες πηρε μπρος.
το κακο ειναι οτι αυριο πρεπει να κανω ενα ταξιδι κ δε ξερω τι να κανω?να το αναβαλω κ να παω τη δευτεα στην αντιπροσωπεια η δεν ειναι κατι σοβαρο?ειχε κανεις κατι παρομοιο?
ευχαριστω
  #102  
Παλιά 26-08-08, 16:34
Το avatar του χρήστη spaka
spaka Ο χρήστης spaka δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 314
spaka is on a distinguished road
Δεν ειναι τιποτα φιλε απλα ετυχε να κλειδωσει 2 φορες το τιμονι σου. Οπως σε ολα τα αυτοκινητο ετσι και σε αυτο κλειδωνει το τιμονι. Με την διαφορα εδω οτι δεν εχεις κλειδι να το γυρισεις λιγο δεξια-αριστερα να ξεκλειδωσει. Την διαδικασια αυτη την κανει μονο του και αυτο καμια φορα ακουγεται. Εγω λεω οτι δεν ειναι τιποτα. εκτος φυσικα αν στο κανει καθε φορα και συνεχεια οποτε τοτε να ανησυχησεις να το κοιταξεις
__________________

www.snowclub.gr
  #103  
Παλιά 26-08-08, 17:58
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Φίλε σε 316 Ε90 γνωστού χρειάστηκε να αλλαχτεί η κολώνα τιμονιού επειδή άναβε αυτή η ένδειξη συνέχεια και κάθε τόσο κλείδωνε το τιμόνι χωρίς να μπορεί να ξεκλειδώσει. Επειδή δεν υπάρχει αντιπροσωπεία στη Κέρκυρα, το αμάξι πήγε Πάτρα και μαζί με τα μεταφορικά κόστισε 300 Ευρώ περίπου.
Αν ψάξεις σε αυτό το thread έχει αναφερθεί αυτή η βλάβη σε σειρά 1. Μπες στο κόπο να ρίξεις μια ματιά γιατί κάπου πήρε το μάτι μου ότι σε μερικές περιπτώσεις αλλάχτηκε κολώνα χωρίς χρέωση απο τη BMW
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
  #104  
Παλιά 26-08-08, 18:39
nocarder Ο χρήστης nocarder δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-04-2008
Μηνύματα: 78
nocarder is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spaka Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειναι τιποτα φιλε απλα ετυχε να κλειδωσει 2 φορες το τιμονι σου. Οπως σε ολα τα αυτοκινητο ετσι και σε αυτο κλειδωνει το τιμονι. Με την διαφορα εδω οτι δεν εχεις κλειδι να το γυρισεις λιγο δεξια-αριστερα να ξεκλειδωσει. Την διαδικασια αυτη την κανει μονο του και αυτο καμια φορα ακουγεται. Εγω λεω οτι δεν ειναι τιποτα. εκτος φυσικα αν στο κανει καθε φορα και συνεχεια οποτε τοτε να ανησυχησεις να το κοιταξεις
Το να κλειδώνει στα κουτουρού το τιμόνι "δεν είναι τίποτα"...???
  #105  
Παλιά 27-08-08, 16:28
Το avatar του χρήστη spaka
spaka Ο χρήστης spaka δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 314
spaka is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nocarder Εμφάνιση μηνυμάτων
Το να κλειδώνει στα κουτουρού το τιμόνι "δεν είναι τίποτα"...???
Καταρχιν εγραψες οτι αυτο συνεβει 2 φορες και αν διαβασες στο τελος του post μου γραφω οτι αν στο κανει συνεχεια τοτε ναι εινια προβλημα να πας να το κοιταξεις. Τωρα αν απλα ετυχε 2 φορες να κλειδωσει το τιμονι (την ωρα που βγαινουμε καμια φορα κρατιομαστε απο το τιμονι και αυτο κλειδωνει) δεν ειναι τιποτα. και ο θορυβος που κανει στο ξεκλειδωμα εμενα μου ακουγεται φυσιολογικος. Επειδη και μενα την πρωτη φορα που κλειδωσε-ξεκλειδωσε το τιμονι μου τρομαξα για το θορυβο και ειπα να σε καθησυχασω. Ψαξτο και postare αν εχεις οντως προβλημα.
__________________

www.snowclub.gr
  #106  
Παλιά 27-08-08, 20:52
nocarder Ο χρήστης nocarder δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-04-2008
Μηνύματα: 78
nocarder is on a distinguished road
Λέει ότι του κλέιδωσε το τιμόνι όταν πήγε να ξεκινήσει....όχι ήταν ήδη κλειδωμένο...και μετα πήρε μπρος με την τρίτη προσπάθεια, αυτό "δεν είναι τίποτα" ???

Έστω και μια φορά να το κάνει...αυτό σημαίνει ότι "δεν είναι τίποτα"???
  #107  
Παλιά 27-08-08, 21:07
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Wink

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikosdov116i Εμφάνιση μηνυμάτων
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ SOFTWARE ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ.ΣΤΑ ΠΤΩΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 116i ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΤΟ ΑΥΤ/ΤΟ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΚΡΥΟ ΚΟΜΠΙΑΖΕ,Η ΑΠΟΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΓΚΑΖΙΟΥ ΗΤΑΝ ΝΩΧΕΛΙΚΗ,ΓΕΝΙΚΑ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕ.Η BMW ΟΜΩΣ ΕΒΓΑΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ SOFTWARE v29.1.ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΕΓΙΝΕ ΣΕ 9 ΕΓΚΕΦΑΛΟΥΣ ,ΣΕ'ΜΕΝΑ ΣΕ 13.ΑΥΤΟ ΖΗΤΗΣΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ SOFTWARE ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΕ.ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΟΥ ΕΞΑΡΤΑΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ.ΕΜΕΝΕ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ 68ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΑΞΙΖΕΙ.

Φίλε μου γεια σου!

Αν θέλεις γράφε με πεζά! Για να μπορούμε να σε παρακολουθούμε και να είμαστε και σωστοί σύμφωνα με τους κανόνες του forum. Ρίξε μια ματιά εδώ:
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/faq.php?langid=3

Πάντα φιλικά,

Στέφανος
  #108  
Παλιά 28-08-08, 13:25
Το avatar του χρήστη spaka
spaka Ο χρήστης spaka δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 314
spaka is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nocarder Εμφάνιση μηνυμάτων
Λέει ότι του κλέιδωσε το τιμόνι όταν πήγε να ξεκινήσει....όχι ήταν ήδη κλειδωμένο...και μετα πήρε μπρος με την τρίτη προσπάθεια, αυτό "δεν είναι τίποτα" ???

Έστω και μια φορά να το κάνει...αυτό σημαίνει ότι "δεν είναι τίποτα"???

Ελεος ρε παιδια πνιγομαστε σε μια κουταλια νερο τι εγραψε και τι δεν εγραψε ο αλλος και τι ηθελε να πει. Ας το παει να το δει ο ανθρωπος να υσηχασει κιαυτος και εμεις. Οταν ανεφερε ο ανθρωπος οτι του αναβει το λαμπακι με το τιμονι και την κλειδαρια νομιζα οτι δεν του ειχε ξανατυχει να του κλειδωσει το τιμονι και γιαυτο εγραψα οτι δεν ειναι τιποτα. Τωρα αντι να εστιαζεις στο προβλημα εσυ ασχολησε με το τι εγραψα εγω. Οκ...
__________________

www.snowclub.gr
  #109  
Παλιά 28-08-08, 13:47
Το avatar του χρήστη spaka
spaka Ο χρήστης spaka δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 314
spaka is on a distinguished road
Επισης να γραψω το προβλημα που μου παρουσιαστηκε εχθες το βραδυ και λυθηκε σημερα το πρωι. Ολη μερα το αυτοκινητο λειτουργουσε ρολοι. Το βραδυ το παιρνω να βγω βολτα κανω 100μετρα το σβηνω να παρω τσιγαρα και οταν το ξαναεβαλα μπρος ο κινητηρας ρεταριζε και χοροπηδουσε ολοκληρος. Το αφησα οπως ειναι ,σημερα πηρα τηλεφωνο στην οδικη και ηρθε ενας τυπος με το Χ5 BMW Servise (εγω νομιζα οτι θα το φορτωναμε και θα πηγαινε αντιπρωσοπεια).. Συνδεσε τα μπλιμπλικια του πανω και του εβγαλε βλαβη στον 4ο κυλινδρο. Αλλαξε επιτοπου τον πολλαπλασιαστη και το προβλημα λυθηκε. Οποτε ας πω απο μερους μου ενα μπραβο στη BMW Hellas για την ολη εξυπηρετηση.. Ελπιζω να ηταν ελατωματικο το συγκεκριμενο ανταλακτικο και να μην υπαρχει αλλο θεμα στο αυτοκινητο.
__________________

www.snowclub.gr
  #110  
Παλιά 28-08-08, 13:54
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Μα καλά τι κακό είναι αυτό με τους πολλαπλασιαστές? Είναι 3-4 χρονάκια που έχει αρχίσει αυτό το τροπάριο με όλες τις BMW και συνεχίζει...
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.