Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-12-10, 12:26
Το avatar του χρήστη apovas
apovas Ο χρήστης apovas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-03-2009
Μηνύματα: 130
apovas is on a distinguished road
Immobilizer και κλειδια απο Ε46

Εχω το εξης προβλημα συναδελφοι.Μετα τη μετατροπη απο 320 σε 330 θελησαμε να ταιριαξουμε τα κλειδια μου στο νεο μοτερ.Ομως λογο βλακειας(να μη πω τιποτα χειροτερο) των μηχανικων μου το κουτακι του immobilizer σταλθηκε επαρχεια μαζι με τα παλια μηχανικα μου σε αλλον ακατανομαστο που τα πουλησα ο οποιος εχει εξαφανισθει.Εχω μεινει με τα παλια κλειδια(2),το immobilizer και ενα κλειδι απο το 330.Περαν του προφανους να δουλεψω με το κλειδι και το immobilizer απο το 330 που σημαινει οτι δε θα μπορω να ξεκλειδωσω τουλαχιστον χειροκινητα τις κλειδαριες μου υπαρχει κατι αλλο να κανω?Κατι μου ειπαν για ενα κιτακι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ απο BMW με καινουργια κλειδια.Τα φωτα σας παρακαλω...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-12-10, 12:49
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
Να προγραμματίσεις το immobilizer ώστε να συνεργαστεί το κλειδί με το εγκεφαλάκι νομίζω οτι γίνεται. Για πάρε τηλέφωνο σε αντιπροσωπεία να ρωτήσεις τι και πως.
Τώρα αν θες, μπορείς να κρύψεις κάπου μέσα στα πλαστικά του ταμπλό το ρανταράκι του immobilizer με το κλειδί του 330 ώστε να στέλνει μόνιμα σήμα, και να βάζεις μπροστά με τα δικά σου κλειδιά. Αλλά με αυτό τον τρόπο καταργείς ουσιαστικά το immobilizer αφού το κλειδί στέλνει μόνιμα σήμα.
__________________
ο Γιατρός μπορεί να θάψει τα λάθη του, ενώ ο αρχιτέκτονας το πολύ πολύ να σου προτείνει να φυτέψεις ένα αναρριχητικό φυτό...

avatar: special thnx to E36rules [driftson]
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.